דרוש מידע נראה לי ששכן שלי מכה את אשתו/ הילדים

מצב
הנושא נעול.

שבי ש

משתמש פעיל
שמעתי על משפחה שהיו משם צרחות וצעקות
השכן הגיש תלונה אנונימית. (היה בטוח שהאבא מכה)
מה שהתברר שיש להם ילד עם הפרעה נפשית. לא מטופל. (שהיה מכה את ההורים)
ההורים היו בטוחים שמדובר בבעיות רגשית.

ההורים כעסו מאוד על ההתערבות.
אבל מאז הם חיים אחרת.
הילד מטופל תרופתית. וההורים קיבלו כלים.
ויש שם לבעיה.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
משטרה היא באמת רק למקרי קיצון של חשש לסכנה מיידית
הרווחה כיום לרב משתמשת בסמכותה כדי לגרום לבעל לצורך העניין להתמיד בטיפול ולדאוג לפיקוח...
צריך להיות מצב מאד קיצוני ומסכן את הילדים כדי שהרווחה תוציא את הילדים מהבית "ותהרוס משפחה"
כך מתנהלת מחלקת רווחה תקנית. הבעיה שלא תמיד זה כך.
אני יודע על מקרה שבו העו"ס במחלקה הודו שהעו"ס הספציפית בעייתית.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
יש כאן סתירה מובהקת בין הדברים, בתחילה כתבת שאין צורך לדווח על האשה, כי היא לא קטינה,
ואח"כ כתבת שההיא לא סלחה לשכנות שלא דווחו.
ולכן תפסיקי לפעול "לפי החוק" אלא לפי השכל הישר.
גם אשה בת שלושים יכולה להיות חסרת ישע. ולצערנו ה"חוק" במדינה לא תמיד תואם שכל.
אלו שני דברים נפרדים
מבחינה חוקית- ברגע שהיא לא קטינה לי אין יכולת לדווח לשום גורם על אדם בגיר אם הוא לא חסר ישע- בעל נכות, פיגור או חסר יכולת לטפל בעצמו. הרבה פעמים שכנים מזמינים משטרה לנשים נפגעות אלימות והנשים עצמן מסרבות להגיש תלונה ואין מה לעשות אלא להרים ידיים..
ועדיין, כאנשים יהודיים חובה עלינו לבדוק מה קורה
סיפרתי על המטופלת שלי סיפור ספציפי לה, יתכן ואשה אחרת לא היתה מצפה ליחס מהשכנים
היא ציפתה שתבוא שכנה
שמישהו ישאל
ששכנים יתקשרו להוריה לדווח על המצב בבית
שמישהו יזמין משטרה
ברגע שמעורבים בסיפור ילדים קטינים ישנו חוק חובת דיווח
ואין זה סותר את הרצון והצורך לסייע לאישה ולנסות לפחות להושיט לה קרש הצלה- אם תרצה תאחז בו.
אם נלך לפי החוק היבש ונזמין משטרה לאותה אשה חסרת ישע בת 30- והיא תסרב להגיש תלונה לא עשינו עם זה כלום, אם יש ילדים המשטרה יכולה לפעול.
עוד הארה /הערה
מאחר ובררו כאן ברגישות ובחן איך לסייע לשכנים נזקקים- אני משתדלת להגיב ולחלוק מהידע שלי בצורה בהירה
אשמח אם תוכל להגיב גם אתה במטבע של כתיבה מכובדת ומכבדת וד"ל

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
צריך לפנות לרב העיר או השכונה.
הם אלו שיודעים כיצד לטפל בכאלה תיקים.
לפנות לרווחה זה לפעמים בעייתי, לפעמים הם פועלים כמו 'פיל בחנות חרסינה'.
===
אפשרות נוספת ובמקביל.
לערב את בני המשפחה.
להתחיל בבני המשפחה שלו.
ואם לא עוזר לערב את בני משפחתה.
הם יכולים לבדוק מה קורה.

לברר מי מהמשפחה מתאים [אח,אחות, הורים וכו'].

הרבה פעמים האישה אינה מתלוננת במשטרה ברווחה.

תסמונת האישה המוכה מוכרת כמצב פסיכולוגי המתאר אישה שעקב התעללות פיזית עקבית וקשה על ידי בן-זוגה הופכת למדוכאת ולבלתי מסוגלת ליזום פעולה שתאפשר לה להימלט מההתעללות. מצב זה מסביר מדוע נשים שעוברות התעללות, בדרך כלל, אינן פונות לקבלת סיוע חיצוני, אינן נאבקות במתעלל, או עוזבות את הסיטואציה הקורבנית. אותן נשים סובלות מדימוי עצמי נמוך ולעיתים קרובות מאמינות שהן האשמות בהתעללות. נשים כאלה יסרבו, במרבית המקרים, להתלונן במשטרה נגד בן הזוג המתעלל ויתנגדו לכל הצעת עזרה, פעמים רבות אף יהפכו בעצמן לאלימות ומתעללות כלפי אלה המציעים להן סיוע. למרות שמצב זה בדרך כלל נוגע לנשים וילדים, לעיתים רחוקות תסמונת זו יכולה להופיע גם אצל גברים.​

דבר שנוי במחלוקת הוא ההגנה שמוענקת בפני החוק לאדם שהיה קורבן להתעללות ממושכת קודם לכך שתקף, או הרג את אותו אדם שהתעלל בו, או נהג באלימות פיזית או באלימות בעניינים שבצניעות כלפי אחרים בפקודתו או בבקשתו של המתעלל.
בארצות הברית אין תמימות דעים במדע הרפואה באשר לכך שהתעללות מסוג זה סופה במצב נפשי החמור דיו כדי להגיע לקריטריון החוקי של אי-שפיות הדרוש תחת חוק McNaghten, האומר שהאדם שחווה התעללות לא היה מסוגל להבדיל בין טוב לרע ברגע ביצוע העברה.
לעיתים משתמשים במושג "תסמונת האישה המוכה" גם במובן המאטפורי, כהתנהגות של קבוצה המבקשת להיכנע ולפייס את התוקפן באופן נואש.
=================

בין אם אתן נפגעות, בין אם אתם מטפלים או חברים וקרובים שאכפת להם - להלן עובדות היסוד, המופיעות בהדגשים שונים בשאר מאמרי האתר:

1. אף יצור אנוש בריא בנפשו לא בוחר ו/או מתנדב מרצונו החופשי להיות קרבן! כל אדם שעונה להגדרה של קרבן, נשללה ממנו יכולתו/ה לבחור חופשי ו/או אף "צלילות דעתו" - בעניין הספציפי הזה! (המוח האנושי 'מתעתע' בכול אדם שחווה התעללות כלשהי)!

2. קרבנות הם בד"כ בני אדם נורמטיבים לחלוטין, בעלי השכלה "נורמטיבית", מצב סוציו-אקונומי "נורמטיב"י ויכולות חשיבה "נורמטיביות"! בכל תחום אחר של חייהם הם מתפקדים ככל האדם!

4. גם אם אישה מוכה אומרת שהיא לא מוכנה לוותר על בן/ת זוגה, אומרת ונשבעת שזו הבחירה החופשית שלה, מאמינה בכול ליבה בדבריה, באהבתה למתעלל/ת, בכך שחייה יאבדו כליל אם תאבד את הקשר עם המתעלל/ת - היא איננה משקרת. מה שמשקר זו הקוגניציה שלה! הדעת שלה! (הסברים ב*מילון וב*הרחבות שבאתר).

5. למיטב הידע שבאתר לגבי תופעה שאיננו עוסק בה - הדרך היחידה "להציל" אישה מוכה זה או שהיא עצמה תחווה פחד מוות אמיתי (ודקה לפני שהיא תמות, תנוס על נפשה ותקבל טיפול הולם על-הדרך), או להרחיק אותה פיזית ולכול החיים מהמקור להתעללות (או להרחיק את מקור ההתעללות ממנה לכול החיים...). שום טיפול תומך כל עוד היא חיה עם המקור ו/או בקשר אתו/ה, לא יועיל!!!! רק יקל עליה במעט ויאפשר לה להמשיך לחיות עם המתעלל/ת "עוד קצת"...

כלומר, גם אם היא לא חיה עם המקור כרגע, אבל קיים אליו קשר כלשהו, אפילו עקיף דרך חברים משותפים ו/או בני משפחה -הטיפול הטוב ביותר בעולם לא יחזיק מים!!!!

6. במידה שהנפגעת מקבלת על עצמה לנתק כל קשר ישיר ו/או עקיף עם מקור ההתעללות ומקבלת 2 סוגי טיפולים מאנשי מקצוע מומחים לתחומים הללו: COMPLEX PTSD *פוסט טראומה מורכבת ו-*היקשרות טראומטית, היא אכן תינצל.

7. כדי למנוע אי-הבנות במקרה של נשים מוכות - במידה שמנתקים קשר לכול החיים, יש להחליף מספר טלפון, כתובות דוא"ל ופייסבוק ומגורים ולמנוע בכך גם כל דרך התקשרות של המתעלל/ת ישיר ו/או עקיף אתה. כלומר, ניתוק קשר לכול החיים פירושו גם ניתוק קשר עם כל מי "שמסונף" למתעלל/ת.
המאמר על היקשרות טראומטית, מטיב להסביר חלק ניכר מהדינמיקה שקורית בקשרים בהם בני/ות הזוג אלימים פיזית.

אלימות פיזית בד"כ מהווה את נקודת המפנה וההסלמה של *התעללות רגשית סמויה. כשחשופים לאדם קרוב ומשמעותי (בין אם מבחינה רגשית ובין אם מבחינה חברתית או כלכלית), מאוד קשה להבחין בסימנים הראשונים של *גסלייטינג, ושל מניפולציות רגשיות.

החיים מצחיקים :)

משתמש מקצוען
לנו בבנין היה זוג צעיר ממש בתחילת דרכו וכדרכן של יחידות שממוקמות בין לילה האטימות לא היתה מספיק חזקה וערב אחד אחי הקטן קורא לאבא שלי ומספר לו שיש צעקות מהבית שלידינו ככה היה במשך תקופה עד שההורים שלי החילטו שהילדים פשוט צריכים לעבור חדר כי זה לא מצב הגיוני (שמענו את האישה בוכה זה היה מצמרר!!) אבא שלי פנה למשכירים לשאול מי המשפחה של הבחורה ולמזלינו הוא יידע ייצרנו איתם קשר ולאחר תקופה בה הם נפרדו והאישה הזו נצלה מבעל אלים מתעלל ומכה!!!!עד היום כל פעם שאבא של אותה אישה רואה את אבא שלי הוא פשוט מתחיל לבכות (כמה לא אופיני למפגש בין שני גברים בני 50+) ומודה לו על זה ששמנו לב.
יש מצב שגם כאן הסיפור הוא כזה ויש לכם את הכח להציל נפשות מישראל תשאלו רב תפנו לכל גורם שיכול לעזור
אבל כמובן בחוכמה (שהוא לא ידע שאתם מגששים) רק אל תתעלמו!! ובעזה שתיהיו השליחים הטובים לעזור להם!!

אסתי בראון

משתמש מקצוען
התיאור שנ
מסכים עם כל מילה. רק שחושבני שיש הבדל בין בעל אכזר, לבין אדם עם חרדות וכדו', שלפעמים מודע לבעיה, וצריך דרבון לקבל טיפול.
התיאור שנכתב לעיל מתאר התנהגות אלימה ולא חרדתית
אב שמכה את ילדיו ומשליט אוירת טרור בביתו לא דומה לאב חרדתי שישמח ברצון לקבל טיפול רגשי ואף תרופתי במקרה הצורך.

נערך לאחרונה ב:

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התיאור שנ
התיאור שנכתב לעיל מתאר התנהגות אלימה ולא חרדתית
אב שמכה את ילדיו ומשליט אוירת טרור בביתו לא דומה לב חרדתי שישמח ברצון לקבל טיפול רגשי ואף תרופתי במקרה הצורך.
יש אלימות שנובעת מטבע אלים. ויש אלימות שהיא תוצאה של חרדה. אם נטפל בשורש, תיעלם האלימות.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
שמעתי על משפחה שהיו משם צרחות וצעקות
השכן הגיש תלונה אנונימית. (היה בטוח שהאבא מכה)
מה שהתברר שיש להם ילד עם הפרעה נפשית. לא מטופל. (שהיה מכה את ההורים)
ההורים היו בטוחים שמדובר בבעיות רגשית.

ההורים כעסו מאוד על ההתערבות.
אבל מאז הם חיים אחרת.
הילד מטופל תרופתית. וההורים קיבלו כלים.
ויש שם לבעיה.
מכיר מקרה של נער בעייתי, שמכה את אמו ואפילו את אביו.
הוא מאוד גבוה וחזק [פיזית] והם 'חוטפים' מידי פעם.
אני מקווה שלא יזמינו להם פעם משטרה ....

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מכיר מקרה של נער בעייתי, שמכה את אמו ואפילו את אביו.
הוא מאוד גבוה וחזק [פיזית] והם 'חוטפים' מידי פעם.
אני מקווה שלא יזמינו להם פעם משטרה ....
"מכה אביו ואמו"... איסור דאורייתא!!!:eek:

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אחת הבעיות המשמעותיות ברווחה, שבניגוד לקופת חולים שכל אחד יכול לבחור את הרופא המועדף עליו ואפילו להחליף קופה. עו"ס מורכב להחליף ועוד יותר אם מדובר בעו"ס לדין שלו יש כמעט סמכויות של שופט ותליין ביחד.
ברגע שבעז"ה משרד הרווחה יתעדכן ל 2022, ותהיה אפשרות לאדם לבחור את העו"ס שמתאים לו, אני מניחה שיתרחש זינוק באפקטיביות של הרווחה

אסתי בראון

משתמש מקצוען
הרווחה מתערבים רק אחרי 3 תלונות לפחות

היו לי שכנים ברמות שהאמא שם מתנהגת בצורה המתוארת לעיל, והרב של השכונה והבית כנסת אמר לא לערב את הרשויות, עד היום הילדים סובלים, מפחדים מהצל של עצמם..
מתיחסים לכל דיווח מכובד ולא מחכים שיוגש בפעם השלישית- בגלל מחסור בתקנים ועבודה מטורפת- בדברים שאינם סכנת חיים, לעיתים ההתערבות קצת יותר איטית. מכירה רווחות שמשתדלות לעמוד ביעד של לחזור לפונה שפתח תיק עד שבוע מיום הפתיחה ולטפל במקרים חדשים תוך פרק זמן סביר- כשלא מדובר במקרי חירום.

נערך לאחרונה ב:

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אחת הבעיות המשמעותיות ברווחה, שבניגוד לקופת חולים שכל אחד יכול לבחור את הרופא המועדף עליו ואפילו להחליף קופה. עו"ס מורכב להחליף ועוד יותר אם מדובר בעו"ס לדין שלו יש כמעט סמכויות של שופט ותליין ביחד.
ברגע שבעז"ה משרד הרווחה יתעדכן ל 2022, ותהיה אפשרות לאדם לבחור את העו"ס שמתאים לו, אני מניחה שיתרחש זינוק באפקטיביות של הרווחה
לא מקבלים כל כך מהר עוס לסדרי דין- מי שזוכה להיעזר בשירותיו זה רק מי שיש לו סכסוכי גירושין ומשמורת בבית הדין/משפט והדיין מבקש תסקיר של עוס לסדרי דין.
עוס לחוק נוער בא לייצג את הקטינים מול בית משפט לנוער במצבי סיכון קיצוניים הדורשים צו של בית משפט ולרב מעורבת בתיק גם עוס משפחה- גם אותה לא ניתן לבחור...
הסמכויות היחידות הינון במקרה של תיק המתנהל בבתי הדין- של הדיינים, הם לרב מסתמכים על המלצות התסקיר של העוסים- ואני מעידה באיזו מסירות ואחריות עושה העו"ס לסדרי דין את עבודתה.
במקרה של עוס לחוק נוער הגורם היחידי שהוא התליין- רק השופטים בבתי משפט לנוער, ובמצב של היום העוסית מדברת בשם הרווחה ולעיתים גם ההורים, ולקין מוצמדת אפוטרופסית לדין שהיא עורכת דין המייצגת אותו/ה ובסופו של דבר השופט מתכלל את כל מה ששמע ופוסק את פסיקתו.

נערך לאחרונה ב:

אסתי בראון

משתמש מקצוען
@אסתי בראון רק שתדעי שהתנהלות הרווחה שונה מאד בכל עיר... (לא יודעת מה המצב בבני ברק)
יודעת ודאי
כגודל העיר כך גודל ואיטיות העבודה
אינה דומה בני ברק היקרה על אלפי תיקיה למועצה אזורית נווה הדרים.
כולם עובדים לפי אותה עבודה עם אותו תע"ס- תקנון עובדים סוציאליים אך ברי לי כי ישנם הבדלים קטנים וגדולים
אני מדברת בשם נסיוני במקום עבודתי בלבד.

נערך לאחרונה ב:

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יודעת ודאי
כגודל העיר כך גודל ואיטיות העבודה
אינה דומה בני ברק היקרה על אלפי תיקיה למועצה אזורית נווה הדרים.
כולם עובדים לפי אותה עבודה עם אותו תע"ס- תקנון עובדים סוציאליים אך הרי לי כי ישנם הבדלים קטנים וגדולים
אני מדברת בשם נסיוני במקום עבודתי בלבד.
לא התכוונתי לקצב בכלל אלא לשיטות העבודה, תעברי דירה ואז נדבר
בכ"מ ממה שכתבת התרשמתי ממש מהרווחה בחיפה

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מידע מאתר כל זכות:
ניתן לפנות לכל אחד מהגופים הבאים:
בתור סטודנטית לעו"ס ממליצה בתור שכנים להתקשר לקו 118
אפשר לדווח גם באנונימיות
הרווחה בבני ברק מפוצצת מקרים אם יתברר שאין דברים בגו' יניחו להם
ויש סיכוי רציני שבעירנות שלכם אתם מצילים נפשות!!
אנשים
תיזהרו לא להפנות כל כך צנר לגורמים כאלו
לא הכי אחראי שיש

אסתי בראון

משתמש מקצוען
לא התכוונתי לקצב בכלל אלא לשיטות העבודה, תעברי דירה ואז נדבר
בכ"מ ממה שכתבת התרשמתי ממש מהרווחה בחיפה
אני ברכסים...
ומניחה שיש הבדלים מהותיים בשיטות העבודה- שוב נובע מתקנים חסרים- בגדול עוסית שמקבלת משפחה מחוייבת להיפגש עימם, לערך ביקור בית, לעמוד בקשר קבוע עימם ועם גורמי החינוך והטיפול.
במצב של היום כשלכל עוסית ישנם כ150 תיקים בערים גדולות, ברור כי צורת העבודה והמענה יהיו שונים לחלוטין כשמדובר בתיק עם מענים רגילים ולא במקרי חירום שאז המצב שונה.
עצוב מאד
לו שכרם של העוסים היה בהתאמה לתפקידם והכשרתם, מנהלות מחלקות הרווחה לא היו נאלצות לתור אחר עובדים מסורים בנרות.

סטיקר

משתמש פעיל
בכל שכונה יש רבנים ועסקנים, צריך לפנות אליהם ומה שיותר מהר, אבל לא לכאלה רבנים שידם קל על ההדק לפנות לרווחה ולמשטרה.
אמר לי רב שכונה שהרווחה במקרה הטוב לא עושים כלום במקרה הרע עושים הרבה נזק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה