דרוש מידע נפח גלישת אינטרנט

בובתי

משתמש מקצוען
100Mbs זה הרבה? קצת? לשימוש ביתי לא רב והמחיר בבזק 97 שקל נורמלי או לא?

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
100 זה המון, רוב אנשים לא מגיעים ל-50
המחיר...
הגיוני, זה מה שהרוב משלמים, אפשר למצוא יותר זול אבל לא בטוח ששווה

rutt

משתמש מקצוען
100Mbs זה הרבה? קצת? לשימוש ביתי לא רב והמחיר בבזק 97 שקל נורמלי או לא?

נראה לי שמבלבלים כאן שני מושגים.

אתם מדברים על חיבור קווי או סטיק?
מהזכרת השם 'בזק'
וכן מהמושג - "Mbs" מובן שאתם מדברים על מהירות גלישה.

אם מדובר בחיבור קווי -
לא מדובר בנפח גלישה אלא במהירות גלישה. ואם זו השאלה - 100 מב"ס זה יותר ממה שרוב בני האדם צריכים. מקובל בעבר הלא רחוק לקחת 15 מב"ס ועדיין הכל עלה די מהר.

אם מדובר בחיבור סטיק - אכן שם מדובר בנפח גלישה, וזה אומר כמה בפועל ניתן יהיה לגלוש, וכשתגיעי למכסה - זה יסתיים. כאן חשוב לדעת מה הם השימושים - הורדות וסרטים כו' שותים הרבה מנפח הגלישה.

בובתי

משתמש מקצוען
נראה לי שמבלבלים כאן שני מושגים.

אתם מדברים על חיבור קווי או סטיק?
מהזכרת השם 'בזק'
וכן מהמושג - "Mbs" מובן שאתם מדברים על מהירות גלישה.

אם מדובר בחיבור קווי -
לא מדובר בנפח גלישה אלא במהירות גלישה. ואם זו השאלה - 100 מב"ס זה יותר ממה שרוב בני האדם צריכים. מקובל בעבר הלא רחוק לקחת 15 מב"ס ועדיין הכל עלה די מהר.

אם מדובר בחיבור סטיק - אכן שם מדובר בנפח גלישה, וזה אומר כמה בפועל ניתן יהיה לגלוש, וכשתגיעי למכסה - זה יסתיים. כאן חשוב לדעת מה הם השימושים - הורדות וסרטים כו' שותים הרבה מנפח הגלישה.
תודה על הפירוט! עכן מדובר בחיבור קווי זה אומר שאין הגבלה בנפח כלל? והכל רק ענין של מהירות? ומה הפערים במחירים בין 100 מב"ס ל40 מב"ס

ממוקד

משתמש מקצוען
זה השאלה מה באמת ההבדל במחיר?
מה בבזק מציעים לך?
בכל אופן אני מבין שמדובר על ספק ותשתית ביחד, כי אחרת 97 ש"ח זה ממש יקר. גם לספק ותשתית זה לא 'משהו' ואפשר למצוא הרבה יותר זול. (ומה עם הסינון?, איזה סינון אפשר להלביש על ספק של בזק? משאיר לכם)
הייתי ממליץ על 019 מובייל, יש להם ספק+תשתית 100 מגה ב89 ש"ח. ואם אתם מעוניינים סינון של נטפרי אז בכלל מומלץ, כי זה הספק כמעט היחיד שנותן להתחבר לנטפרי בספק עצמו ונותן תשתית+ספק. (כמובן שזה לא יכלול 15 ש"ח לנטפרי)
בהצלחה

בובתי

משתמש מקצוען
מה בבזק מציעים לך?
בכל אופן אני מבין שמדובר על ספק ותשתית ביחד, כי אחרת 97 ש"ח זה ממש יקר. גם לספק ותשתית זה לא 'משהו' ואפשר למצוא הרבה יותר זול. (ומה עם הסינון?, איזה סינון אפשר להלביש על ספק של בזק? משאיר לכם)
הייתי ממליץ על 019 מובייל, יש להם ספק+תשתית 100 מגה ב89 ש"ח. ואם אתם מעוניינים סינון של נטפרי אז בכלל מומלץ, כי זה הספק כמעט היחיד שנותן להתחבר לנטפרי בספק עצמו ונותן תשתית+ספק. (כמובן שזה לא יכלול 15 ש"ח לנטפרי)
בהצלחה
יש לנו נטפרי על RL ומשלמים 15 לנטפרי ו50 לספק חוץ מהמחיר הנל לתשתית

ממוקד

משתמש מקצוען
ממש לא...
תוכלו לראות כאן.

עברתי ל'סים כשר' ויצאתי מאפילה לאורה, ומדרך חתחתים לדרך מהירה...
הם באותו מחיר של 019, ומתחברים לנטפרי, ומאפשרים בנדל עם בזק.
באשכול הנ"ל יותר מחצי מדברים בכלל על גלישה בסטיק ולא בDSL מי שיודע זה שני דברים שונים, כאשר בסטיק אין משמעות בכלל לספק ואפילו לא לתשתית אלא לאיכות הסטיק בלבד.
לגבי תשתית DSL הדוברים דיברו על יום ספציפי כאשר אני מנוי של 019 ואפילו באותו יום לא חויתי איטיות, ובבדיקת מהירות אני מקבל מהירות יפה מאד (42, כשיש לי במקור 40, היה לי 100 אבל התשתית של בזק לא מאפשרת באיזור מגורי יותר מ40).
מלבד זאת איכות הגלישה היא לא קשורה כלל וכלל לספק אלא לתשתית בלבד- במקרה שלנו, בזק.
גם חברה שמניידת את התשתית עדיין בזק מספקת את התשתית, הניוד הוא מבחינת תשלומים ומנוי בלבד, ש019 שוכרת את התשתית מבזק.
כך איכות הגלישה היא קשורה לבזק בלבד (אני מדבר על DSL ולא על סטיק), ולמיטב ידיעתי ונסיוני התשתית של בזק מצויינת

ממוקד

משתמש מקצוען
הנושא נפתח על גלישה בתשתית בזק עם 019, כשעל זה מלינים רבים, והראיה, שעברנו ל'סים כשר' והגלישה השתפרה פלאים, הגם שנשארנו בתשתית בזק.
לא דיברתי על מה שנפתח האשכול אלא על התגובות שהתבלבלו בין תשתית בזק לסטיק.
ושוב אני אומר ותשאלי כל טכנאי אינטרנט שאיכות הגלישה תלויה בתשתית בלבדולא בספק.
אני אסביר שהגלישה כולה היא במערכת התשתית, הספק הוא התוכן בלבד שאותו בזק (חברת התשתית) אמורה להביא לי. כל בעיה בדרך ההגעה של התוכן אלי הוא עניין של התשתית בלבד.
אני אמשיל את זה לצינור מים צר שהמים עוברים בצורה איטית ולא תקינה, זה לא קשור לומר שהמים לא תקינים, זה קשור לצינור בלבד. כך באינטרנט הספק אחראי על התוכן בלבד, מכאן והלאה זה קשור לתשתית.
זאת למרות הנסיון שלכם שאולי השינוי קרה מסיבות אחרות.

rutt

משתמש מקצוען
לא דיברתי על מה שנפתח האשכול אלא על התגובות שהתבלבלו בין תשתית בזק לסטיק.
ושוב אני אומר ותשאלי כל טכנאי אינטרנט שאיכות הגלישה תלויה בתשתית בלבדולא בספק.

אתה לא צודק. כשיש עומס על הקווים של ספקית האינטרנט, אתה בהכרח תחוש בכך.

תוכל לקרוא כאן: http://helppc.co.il/products-and-services/15-pc

ציטוט:
האם הכל תקין
אצל ספקית האינטרנט?

לעיתים, הפרעות בגלישה נגרמות באופן חיצוני בשל בעיות של ספקית האינטרנט. כמו כן, לעיתים גלישה איטית נגרמת בשל עומסים על הקווים שיוצרים המשתמשים. ולכן דבר ראשון שיש לעשות בעת תקלה, הוא להתקשר אל ספקית השירות ולבדוק מולה שאין שום תקלה או עומס במערכת שיכולים להפריע לנו. אם אנו רואים שהבעיות אצל הספק הולכות וחוזרות, אז יש לשקול מעבר לספקית אינטרנט אחרת.

ממוקד

משתמש מקצוען
אתה לא צודק. כשיש עומס על הקווים של ספקית האינטרנט, אתה בהכרח תחוש בכך.

תוכל לקרוא כאן: http://helppc.co.il/products-and-services/15-pc

ציטוט:
האם הכל תקין
אצל ספקית האינטרנט?

לעיתים, הפרעות בגלישה נגרמות באופן חיצוני בשל בעיות של ספקית האינטרנט. כמו כן, לעיתים גלישה איטית נגרמת בשל עומסים על הקווים שיוצרים המשתמשים. ולכן דבר ראשון שיש לעשות בעת תקלה, הוא להתקשר אל ספקית השירות ולבדוק מולה שאין שום תקלה או עומס במערכת שיכולים להפריע לנו. אם אנו רואים שהבעיות אצל הספק הולכות וחוזרות, אז יש לשקול מעבר לספקית אינטרנט אחרת.
השם הרשמי של חברת תשתית הוא "ספק הולכה" וספק האינטרנט הוא "ספק גישה לאינטרנט", כך שכשאת מביאה ציטוט הנוגע לספק האינטרנט יתכן מאד שמדובר על התשתית, ואני אומר שוב שמי שמכיר מה תפקיד הספק ומה תפקיד חברת התשתית יבין שהנפילות לא קשורות לספק אלא לחברת התשתית (למעט מקרים שבהם יש תקלה במערכת של הספק, ולא בקו שהוא לא קשור אליה, שיכול להיות תקלה במערכת שהם לא יתנו 'תוכן', אבל תקלות מעין אלו הם נדירות מאד, וב019 אני זוכר אולי פעם אחת בשנתיים האחרונות שהיתה בעיה כזו בספק שאינה קשורה לבזק, וזה כמו שתיהיה תקלה בפרוג ואז זה לא יהיה קשור לבזק)
אפשר לקרוא ע"ז עוד כאן כדי להבין את מבנה האינטרנט וספקיות האינטרנט
upload_2019-7-21_22-6-34.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  40  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה