דרוש מידע נערים שיושבים בגינה ליד בינינים ומפטפטים בשעות מאוחרות בלילה מודיעין עילית, מה ניתן לעשות

פונץ' וניל

משתמש פעיל
חשוב שידעו אין למערכת יותר מדי מה לעשות עם נוער מתמודד.
המצב הכלכך קשה של החברה האלה ולא מבחינה רוחנית אלא גשמית כלכך קשה עד שקשה מאוד להצליח לבנות איתם משהו.
המשקעים והנחיתות שטובי הבנים הללו נמצאים הוא כלכך קשה שאין שום אפשרות לנסות לקדם איתם משהו.
יש רק שני דברים שעובדים עם נוער מתמודד תפילה ואולי כבוד.

נועםsss

משתמש פעיל
עי' בספרו של הרב משה בויאר על התממודות עם תאוות לא זוכר את שמו המדויק,
יש לו משנה סדורה בנושא,ראוי לעיין בזה...
למרות שהוא מציג גישה מאוד מאוד מכילה...שלא בדיוק תעזור לשכן המוטרד...כרגע...

מחלימה

משתמש מקצוען
צריך להפריד בין בעית הרעש בשעות לילה מאוחרת- לבעיה קשה נוספת של נוער מתמודד
ולכל בעיה פתרונות משלה..
בעיה של רעש אחרי 11 בלילה באזור מגורים- פשוט לפנות למשטרה, אל דאגה לא יעצרו אותם אלא יבקשו לשמור על שקט וירחיקו אותם מהמקום.
לגבי נוער נושר יש עמותת שונות שמטפלות והרבה הצלחות ישנן ,,
אגב גם לגבי נערות חרדיות שמסתובבות יש את עמותת על"מ- עזרה לנוער מתמודד עם שלוחה חרדית בפנים .
עושים המון ברגישות ובחכמה
בשורות טובות!

פונץ' וניל

משתמש פעיל
חשוב שידעו אין למערכת יותר מדי מה לעשות עם נוער מתמודד.
המצב הכלכך קשה של החברה האלה ולא מבחינה רוחנית אלא גשמית כלכך קשה עד שקשה מאוד להצליח לבנות איתם משהו.
המשקעים והנחיתות שטובי הבנים הללו נמצאים הוא כלכך קשה שאין שום אפשרות לנסות לקדם איתם משהו.
יש רק שני דברים שעובדים עם נוער מתמודד תפילה ואולי כבוד.
עם כל הכאב תבינו ילד לא עוזב את הבית כי טוב לו כשטוב לא עוזבים.
מדובר על שנים של אכזבות קשות מעצמו דבר אשר גורם לרבים וטובים מבננו ליפול לבאר שחת.
לצערי הרב אולי אני טועה אך ממה שיצא לי לחקור ולבחון לעומק מקרוב את החברה האלה נוכחתי לראות כמה המצב שלהם קשה וזהו שלא מבחינה רוחנית אלא דווקא מבחינה גשמית.
וממילא זה משליך על הרוחניות.
אין להם ח"ו בעיה עם התורה יש להם בעיה עם העולם. הכותב בכאב לב

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עם כל הכאב תבינו ילד לא עוזב את הבית כי טוב לו כשטוב לא עוזבים.
מדובר על שנים של אכזבות קשות מעצמו דבר אשר גורם לרבים וטובים מבננו ליפול לבאר שחת.
לצערי הרב אולי אני טועה אך ממה שיצא לי לחקור ולבחון לעומק מקרוב את החברה האלה נוכחתי לראות כמה המצב שלהם קשה וזהו שלא מבחינה רוחנית אלא דווקא מבחינה גשמית.
וממילא זה משליך על הרוחניות.
אכן, גם כאלה יש. אגב הרבה מהם באים מבתים שלא חסר שם שום דבר גשמי, ולפעמים זה עצמו הבעיה....
עיקר הנקודה היא שיש להם רצונות, חשקים, דחפים, ולא מצליחים לרסן. וברור שהרבה תלוי בסביבה. כשאין תמיכה, א"א להצליח בשום דבר, וא"א להתגבר על שום דבר.

פונץ' וניל

משתמש פעיל
לפעמים יש מחשבה לשלוח אותם לישיבות שנקראות אשר מכילות חדר כושר ובעלי חיים ועוד.
אני מתנצל חבל על הכסף זה לא הפיתרון.
נראה למשהו שהסיבה שיש להם לקום בבוקר זה בשביל חדר כושר וסוסים.
זה משהו הרבה יותר עמוק תבדקו רבים וטובים מהם היו המיוחדים ביותר.
הנפילה באה בגלל משהו הרבה יותר עמוק

מחלימה

משתמש מקצוען
וזו בדיוק הדרך לקרב אותם.
שיתקרבו לקב"ה לתפילות , לרגש היהודי .
לאו דוקא ל "עולם החרדי,
כמו בעלי תשובה מתחילים מהתחלה ויכולים להגיע גבוה מאד.
ברור שבמקרים האלה קשה יותר כי יש מטען ריגשי,
אבל כשיצליחו לעשות הפרדה בין המטען הריגשי לבין חובת האדם בעולמו והתחבר לקב"ה ולתורתו ישירות בע"ה אפשר להצליח.
לא קל אבל יש תקוה , עם המון תפילות.

פונץ' וניל

משתמש פעיל
וזו בדיוק הדרך לקרב אותם.
שיתקרבו לקב"ה לתפילות , לרגש היהודי .
לאו דוקא ל "עולם החרדי,
כמו בעלי תשובה מתחילים מהתחלה ויכולים להגיע גבוה מאד.
ברור שבמקרים האלה קשה יותר כי יש מטען ריגשי,
אבל כשיצליחו לעשות הפרדה בין המטען הריגשי לבין חובת האדם בעולמו והתחבר לקב"ה ולתורתו ישירות בע"ה אפשר להצליח.
לא קל אבל יש תקוה , עם המון תפילות.
כל החיים בנוים על רגש.
אדם יכול לרצות השאלה עם הוא יכול.
כשבחור או ילד לא מצליחים לחוות הצלחה מבחינה לימודית וכו' ההשלכות מתפוצצות בצורה רשמית מגיל 12 והלאה זה לא יסתיים בלימוד ואפילו לא על הגדרות בכיכר אלא למקום הרחוקים והקשים ביותר.
כי כשטוב לא עוזבים אבל אם לא טוב עוזבים כמובן בצער איום ונורא אל בסופו של יום הם אומרים לעצמם תמות נפשי עם פלישתים

אביל'ל

משתמש פעיל
לפעמים יש מחשבה לשלוח אותם לישיבות שנקראות אשר מכילות חדר כושר ובעלי חיים ועוד.
אני מתנצל חבל על הכסף זה לא הפיתרון.
נראה למשהו שהסיבה שיש להם לקום בבוקר זה בשביל חדר כושר וסוסים.
זה משהו הרבה יותר עמוק תבדקו רבים וטובים מהם היו המיוחדים ביותר.
הנפילה באה בגלל משהו הרבה יותר עמוק
זה ממש לא נכון,
הם לא צריכים לקום בבוקר בשביל סוסים, אלא שמשום מה ויש יותר מאלף סיבות שבגללם הם נפלטו מהמסגרות,
וא"כ מסגרת שתיתן להם מענה לצרכיהם ובשעות הפנאי התעסקות בדברים טובים ומועילים עושים רק טוב,
ואם כבר מדברים על הנושא הנ"ל באם אתם מכירים ישיבה כזו שנותנת להם את הדברים שציינתם למעלה,
אולי כדאי לעזור להם בתרומות בכדי שיוכלו להתקדם ולעזוב את הרחוב...

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה ממש לא נכון,
הם לא צריכים לקום בבוקר בשביל סוסים, אלא שמשום מה ויש יותר מאלף סיבות שבגללם הם נפלטו מהמסגרות,
וא"כ מסגרת שתיתן להם מענה לצרכיהם ובשעות הפנאי התעסקות בדברים טובים ומועילים עושים רק טוב,
ואם כבר מדברים על הנושא הנ"ל באם אתם מכירים ישיבה כזו שנותנת להם את הדברים שציינתם למעלה,
לפעמים הסוסים הם היחידים שלא לועגים להם......

אביל'ל

משתמש פעיל
עם לעג כזה, ודאי שהם יראו ככה,
הם צריכים תמיכה ואהבה, שיראו שאכפת לאנשים מהם ואוטומטית הם שבים למוטב,
זה לא קסם,
אבל זה עובד,
ואני כותב את זה מהתעסקות של שנים עם נוער כזה...

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא קסם,
אבל זה עובד,
היכן ראית לעג? כתבתי את זה בכאב גדול, שלפעמים זו המציאות.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי תגובות אחורה, יתכן שכבר המליצו
הספר "בוסר המלאכים" של הרב דן טיומקין
חשוב מאד לכל מי שעוסק או נתקל בתחום.

• תודה
Reactions: S.g

פונץ' וניל

משתמש פעיל
זה ממש לא נכון,
כמובן אפשר לחלוק אך אסביר.
בן אדם בשביל לקום בבוקר חייב להרגיש טוב עצמו לדעת שהוא שווה שיש לו מה למכור שהוא טוב שהוא לא טיפש וכהנה וכהנה אך במצב שבן אדם ואפילו מבוגר חווה כשלונות אחד אחד אחרי השני כלכך הרבה זמן הוא מאבד טעם בהכל בלי יוצא מן הכלל ואפילו בענינים גשמים המצב לצערנו הרב הוא שהחברה האלה מגיעים לשאול תחתית כי מבחינתם אין להם שום דבר בחיים שיכול להאיר להם פנים.
זה נכון שצריך להאיר פנים ולהכיל אותם ועוד ועוד אבל כל עוד לא יצליחו להכניס לליבם שיש תקווה וחבי כמעט רגע ויוכיחו להם זאת אין מוטיבציה לכלום ובטח שלא לתורה ויראת שמים.
כל אחד יראה שהחברה הזאת מדרדרת למקומות קשים ואפלים שלא קשורים לאנשים ואפילו לשאינם דתיים.
הם נוער שהיה באיגרא רמה ונפל לבירא עמיקתא דווקא בגלל מעלתם אך כגודל מעלתם כך גודל נפילתם.
ממליץ מאוד לבדוק מה קורה בפועל עם נוער נושר במוסדות כאלה כמה מצליחים לעמוד על הרגלים ולא ליפול יום אחרי כמה מצליחים לבנות בית שלא מתרסק שבוע אחרי ועוד ועוד.
הכותב בדמע

קוראת בקפה

משתמש צעיר
כאחת שעובדת עם נערות מתמודדות צורם לי לשמוע שיש כאלו שישר מזמינים משטרה
אתם יודעים לפעמים שזה יכול להביא לפתיחת תיק וזה אח''כ חוסם אותם בהרבה תוחמים ולא תפטרו את הבעיה אלא תעצימו אותה

לגבי פתרון אני תמיד ארד למטה אדבר איתם כמה רגעים אסביר להם שיש כאן תינוקות ואשים מבוגרים אז אנא מצאו לכם מקום אחר
אפשר להיות נחמדים ולתת להם פיצוחים או קולה אבל גם זה לא צריך פשוט לרדת ולדבר ראיתם שזה לא עזר תרדו שוב תמיד תהיה נשמה טובה שתדאג להרחיק את כל החבר'ה

כדאי מאד להיות בקשר עם נוח''ם או קידום נוער ולתת להם את השמות במידת הצורך

תתעניינו בשלומם תאמרו להם ערב טוב תשאלו לפעמים האם יש להם מקום לישון הלילה
תעזרו להם למצוא עבודה
אבל מה שבטוח תשקיעו גם בילדים שלכם תתעניינו בהם תבדקו אם מי הם מתחברים ומה ולמה הם נחשפים
יש הרבה הפתעות בחיים כדאי שזה יהיה מוקדם מאשר מאוחר

ראיתם שכל זה לא עוזר תמלאו את הספסל בדבק או משהו מסריח והם יבינו את המסר וילכו אבל זאת האופציה האחרונה

פונץ' וניל

משתמש פעיל
חשוב שידעו.
רבים וטובים מהם לא היה להם חסר בבית לא כסף לא כבוד ולא חום ההורים נתנו את הכל בלי יוצא מן הכלל. וזה בדיוק הנקודה שלא בהכרח שזה בדווקא גרם הבעיה.
אלא זה מורכב מהרבה דברים. לא יעזרו פה פסיכולוגים ועוד הם מספיק מרגישים דפוק עם עצמם ובצדק הרי מי היה עומד בקשיים שהם חוו וממשיך כאילו הכל בסדר.
אדם חייב לדעת שהוא שווה באמת והוא יכול להוכיח זאת כל עוד זה לא יהיה אין לו בשביל מה לקום בבוקר זה לא יעזור כל השיחות מוסר והחום שהם משופעים.

• תודה
Reactions: B76

פונץ' וניל

משתמש פעיל
שום בחור לא נמצא ברחוב בגלל תאוות.
הכל זה תולדה של שנים של קושי.
לפעמים חושבים לשלוח בחורים כאלה לישיבות מסוג מסוים כמובן שזה הכל באופן כללי.
אך אני שואל את עצמי איך אפשר לצמוח במקום שמלא עם בחורים שנמצאים בעצמם במקומות קשים ביותר.
זה כמו להבדיל כמו שקורה שמכניסים אדם לבית סוהר ואז הוא משתפשף בלהיות עוד יותר בעייתי.
חשוב לדעת זאת.
הכותב בדמע ובברכת יישר כח אדירה לאמהות שמזילות דמעה ומוסרות נפש על בניהם שנפלו במערכה.
ואינן מתייאשות

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
זה לא קסם,
אבל זה עובד,
מסכים עם כל מילה
ואני מכיר כמה 'ישיבות' כאלה שהצליחו במקומות קשים מאוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה