מידע שימושי נעים לעתיד- תוכנית התחבורה של בני ברק

• פותח הנושא MOM
  • פורסם בתאריך

יאיר דבוש

משתמש פעיל
הרחובות המדוברים הם חד-סטריים ברובם כבר כיום, עיקר הפקק הוא בחלק החד סטרי של הרחוב, אז לא ברור מה הפתרון בזה.
להפוך אותם לדו-נתיביים זה אומר לבטל את החניה לאורך הרחובות, מסכנים התושבים...
תוכנית כזו, אם אכן קיימת, היתה צריכה להתבצע לפני השינויים בתח"צ.

ראשית,
התוכנית לא קיימת אלא חושבים לבצע אותה תוך כדי תנועה, בגלל הערות בוחני תנועה ופניות תושבים.
אגב! מה שהיה ברור מראש שזה ייתבצע,,,, אי אפשר לתת הערכות מלאה מראש לפני שרואים את השטח.

שנית,
ממש לא! הרב שך ברובו הוא דו סטרי. וגם סוקולוב בחלק לא מבוטל וקריטי דו סטרי - בעיקר בתחילת הרחוב.

דבר נוסף מעבר לדו סטרי או חד סטרי מה שגורם את הפקקים זה בעיקר ההשתלבויות לשתי הכיוונים בסוקולוב מהרחובות צדדים, דבר שייפתר לגמרי ברגע שהוא ייהפוך לחד סטרי.

כמו"כ ייעשו שינויים במיקומי התחנות כך למשל התחנה בסוקולוב פינת שטרסר תוקדם ותבוא אכן על חשבון מפרץ החנייה שם.

מה שיגרום להורדת עומס משמעותית מפקיקת הכביש באוטובוסים בזמן העלאת נוסעים בתחנות.

ואכן בכל העולם יש קדימות ועדיפות לתח"צ ע"פ חנייות פרטיות. - ותאמין לי שרוב מוחץ מהתושבים בכלל לא מסכן.

בתור אחד שנוסע יום יום בבני ברק ברכב פרטי, אני מעדיף שהתח"צ בעיר תוסדר ע"פ חנייה פרטית שלי.

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זוכרים את הקמפיין האגרסיבי של העיריה על 'נחמש' ושינוי אדיר בתברואה בעיר, כשכלום בשטח לא השתנה?
אז 'נעים לעתיד', זה אותה הגברת בשינוי אדרת, פרסום בהגזמה מטורפת, ובשטח לא באמת ייעול.
המוצר המוכר והאהוב באריזה חדשה...

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בי
נכון, יש כוונה לפצל את קו 8 לשתי קווים נפרדים.

גם ככה יש קטסטרופה עם הקו הזה בסיבוב שלו בין רמבם לאבן גבירול.

ורמבם בשעות הבוקר פקוק לגמרי בגלל זה.
ובין בן פתחיה לרמב"ם, אחד הכבישים ההזויים ביותר.

יאיר דבוש

משתמש פעיל
זוכרים את הקמפיין האגרסיבי של העיריה על 'נחמש' ושינוי אדיר בתברואה בעיר, כשכלום בשטח לא השתנה?
אז 'נעים לעתיד', זה אותה הגברת בשינוי אדרת, פרסום בהגזמה מטורפת, ובשטח לא באמת ייעול.

זה לא כ"כ מדויק כי במדדי איכות חיים רואים שינויים במדד הסביבה. אמנם לא דרמטיים אבל יש שינויים.

וזה ניכר בעיר בעיקר בערבי חג שאז יש פעילות מסאיבית של האגף. פסח סוכות וכו'

צריך לזכור שבני ברק היא העיר הכי צפופה והכי מאוכלסת בילדים קטנים בארץ!

תארו לעצמכם בית קטן של שתיים וחצי חדרים,, ומשפחה עם 17 ילדים,,, איך היה מצב הנקיון?

נתלה

משתמש רשום
כזה שירות רע, עוד לא נתקלתי אף פעם
כידוע הקוים לאשדוד 351, 349 לא נכנסים לרחוב עזרא, הקו היחיד שנכנס לרחוב עזרא הוא 350
עמדתי שם בימי חמישי ושישי, אין מילים לתאר את הסבל, חכיתי למעלה משעה וחצי לאוטובוס, כל מי שכבר הגיע, לא עצר בתחנה, עברתי לרחוב נחמיה, ואותו דבר אין עצירה כלל של אוטובוסים, בגלל שהם למעלה מ-30 איש,.
ומה היה עד עכשיו שהשתנה? קו 351 היה עובר ברחוב עזרא והתבטל, קו 350 היה מגיע לאזור ויזניץ עוד לא כ"כ מלא, כי יש לו עוד 4-5 תחנות, עכשיו רחוב עזרא הפך לתחנה אחת לפני אחרונה, כל איזור ויזניץ נהיה תחנה אחת לפני אחרונה, אז בוודאי שאוטובוסים לא עוצרים, אחרי שעה וחצי החלטנו לקחת תחבורה פרטית, רכב של 14 מקומות שהתמלא ברגע, ושמעתי שהזמינו עוד 6 רכבים כאלו שהתמלאו ברגע.
חכמים בחלם - אמרנו.........

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
כזה שירות רע, עוד לא נתקלתי אף פעם
כידוע הקוים לאשדוד 351, 349 לא נכנסים לרחוב עזרא, הקו היחיד שנכנס לרחוב עזרא הוא 350
עמדתי שם בימי חמישי ושישי, אין מילים לתאר את הסבל, חכיתי למעלה משעה וחצי לאוטובוס, כל מי שכבר הגיע, לא עצר בתחנה, עברתי לרחוב נחמיה, ואותו דבר אין עצירה כלל של אוטובוסים, בגלל שהם למעלה מ-30 איש,.
ומה היה עד עכשיו שהשתנה? קו 351 היה עובר ברחוב עזרא והתבטל, קו 350 היה מגיע לאזור ויזניץ עוד לא כ"כ מלא, כי יש לו עוד 4-5 תחנות, עכשיו רחוב עזרא הפך לתחנה אחת לפני אחרונה, כל איזור ויזניץ נהיה תחנה אחת לפני אחרונה, אז בוודאי שאוטובוסים לא עוצרים, אחרי שעה וחצי החלטנו לקחת תחבורה פרטית, רכב של 14 מקומות שהתמלא ברגע, ושמעתי שהזמינו עוד 6 רכבים כאלו שהתמלאו ברגע.
חכמים בחלם - אמרנו.........
זה בעיה זמנית בקורונה
בגלל שאפשר למלאות נוסעים עד 50% תפוסה
ברוב הקוים כבר באמצע חזו"א מתמלא ב-30 איש והוא לא מעלה יותר
מנסיון של כמה קוים ב3 שבועות האחרונים בימי שישי.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
איפה סרטון 1 + 2 ?

גויבה

משתמש פעיל
זה קשור גם אלינו התושבים אנחנו גם צריכים לחנך את הילדים לא להשליך אריזות/ניירות וכו' על הרצפה
ולא להאשים רק את העיריה

חסיד נפלא

משתמש צעיר
הבעיה העיקרית ועיריית בני ברק מפחד של כמה אנשים שעשו טרור תקשורתי על המצלמות בהשומר לא פרסה בכל הצירים המרכזיים מצלמות הפרעה לתנועה כל פעם שאני בודק כל עומס תנועה שיש אני מגיע לתחילתו כמובן נגרם מאחד שחוסם נתיב תנועה או חוסם כניסת אוטובוסים למפרץ חניה!!
[/QUOTE]
כאחד שמתגורר על רח' הרב שך
ברור כשמש שרק אם יפרסו מצלמות לאורך כל הציר, יפתרו את הבעיה של הפקקים שנעשים לאורך כל שעות היממה,
ע"י כאלו שחוסמים את הכביש כשהם חונים בצורה בלתי אחראית ואפי' המון פעמים על מעבר חצייה, וכבר ראיתי כמה פעמים כמעט תאונות ה"י
כשפניתי לגורם בעיריה ושאלתי למה לא שמים מצלמות ברחובות אלו, ענה לי 'שהם רוצים שהשינוים יצליחו וזה יכול להפריע'

פסגות

משתמש מקצוען
איפה סרטון 1 + 2 ?

na a

משתמש צעיר
עימוד ספרים
בקשר למה שנכתב לעיל לגבי תושבי שיכון ה' כמה הערות
א. ברור שתושבי שיכון ה' נדפקו בגדול קו 422 נגזל מהם, 25 דק' הליכה עד לתחנה בסוקלוב או שעולים לקו 422 ליד הבית וצריך ללכת חצי שעה מתמיר (לאלו שרוצים להגיע לשכונות הצפון בי-ם)
בגהה אין עוד אוטובסים לי-ם,
במקום קו 422 יש את קו 409 בימי שישי ובמוצ"ש אבל מעדיות מכמה חברים שנסעו בער"ש האחרון לי-ם ההאוטובסים בכלל לא נעצרים בתחנה במכבאי אש ובגהה בגלל שהם כבר מלאים לאחר כל הסיבוב בר' עקיבא
ב. כל בוקר כל שיכון ה' חתיכת פקק ענקית וזה בגלל קו 8 שהפך לאוטובוס ולכל מי שמכיר את האזור הרחובות מאוד צרים והאוטובסים נתקעים בכל אוטו חונה או עמוד תועה כל כמה דק' צריך לרדת נוסע מהאוטו' ולכוון את הנהג ימינה ושמאלה במקום להביא אוטבוסים הייתי מייעץ להם להשאיר את הטנדרים ולהגביר את התדירות

לגבי היציאה מרחוב סוקלוב הדבר גורם לעומסים קשים ברחוב ר' עקיבא מכיון שהאוטובסים כשיוצאים מסוקלוב עוצרים את כל הרחוב לרוחב ונוצרים פקקים ענקים (עד עתה יצאו משם איזה 2 קוים בודדים וגםכך זה עצר את כל הרחוב תארו לכם את המצב עכשיו)

הטכנאי

משתמש חדש
לא יודע אם נקודה זו עלתה כבר או לא.
אבל מאז השינוי, רחוב סוקולוב נהיה פקוק בצורה לא רגילה, הדבר בא לידי ביטוי במיוחד לבאים מרחוב השלושה שעומדים זמן רב בפקק בגלל זה (וזה תוקע לגמרי גם את הצומת של הרב שך - הלשושה שגם ככה מאוד בעייתי).
הפקק נובע במיוחד בגלל האוטובסים הרבים שנוספו לרחוב סוקולוב ועוצרים בתחנה שעל ידי רחוב שטרסר שם הם חוסמים את כל הכביש ולא ניתן לעקוף אותם.
לדעתי ניתן לסייע באופן מיידי, על ידי שיאסרו את החניה במדרכה ממול תחנת האוטובוס כך שישאר נתיב פתוח לתנועה גם כאשר האוטובוס עוצר בתחנה.
איך אפשר להעביר זאת לגורמים הרלונטיים ?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לא יודע אם נקודה זו עלתה כבר או לא.
אבל מאז השינוי, רחוב סוקולוב נהיה פקוק בצורה לא רגילה, הדבר בא לידי ביטוי במיוחד לבאים מרחוב השלושה שעומדים זמן רב בפקק בגלל זה (וזה תוקע לגמרי גם את הצומת של הרב שך - הלשושה שגם ככה מאוד בעייתי).
הפקק נובע במיוחד בגלל האוטובסים הרבים שנוספו לרחוב סוקולוב ועוצרים בתחנה שעל ידי רחוב שטרסר שם הם חוסמים את כל הכביש ולא ניתן לעקוף אותם.
לדעתי ניתן לסייע באופן מיידי, על ידי שיאסרו את החניה במדרכה ממול תחנת האוטובוס כך שישאר נתיב פתוח לתנועה גם כאשר האוטובוס עוצר בתחנה.
איך אפשר להעביר זאת לגורמים הרלונטיים ?
כמו"כ ייעשו שינויים במיקומי התחנות כך למשל התחנה בסוקולוב פינת שטרסר תוקדם ותבוא אכן על חשבון מפרץ החנייה שם.

מה שיגרום להורדת עומס משמעותית מפקיקת הכביש באוטובוסים בזמן העלאת נוסעים בתחנות.

ואכן בכל העולם יש קדימות ועדיפות לתח"צ ע"פ חנייות פרטיות. - ותאמין לי שרוב מוחץ מהתושבים בכלל לא מסכן.

בתור אחד שנוסע יום יום בבני ברק ברכב פרטי, אני מעדיף שהתח"צ בעיר תוסדר ע"פ חנייה פרטית שלי.

אני וביתי

משתמש מקצוען
השיטה היא להכניס עז ואז להוציא דבר ראשון חונקים לגמרי הערב הכל עמד ר עקיבא סוקולוב לא זז (השומר נסע חלק) אחכ יתנו כמה פתרונות ואז קצת ישתחרר וכמובן באה הישועה מי יזכור שלפני כן היה פחות עומס תנועה?
מעניין לשמוע ממי שהיה בכינוס שעשו האם דיברו על בעיית ההפרעה לתנועה שנגרמת על ידי בעלי רכבים והפתרונות לכך?

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
זה בעיה זמנית בקורונה
בגלל שאפשר למלאות נוסעים עד 50% תפוסה
ברוב הקוים כבר באמצע חזו"א מתמלא ב-30 איש והוא לא מעלה יותר
מנסיון של כמה קוים ב3 שבועות האחרונים בימי שישי.
לא נכון
מה יהיה אחרי הקורונה בזמני השמחות?
איך יסעו אלפי האשדודים הביתה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה