דרוש מידע נניח שנפל עליכם 150000 שח.איפה כדאי להשקיע?

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
צריך הרבה ס''ד
והח''ח כתב שלעשות חסד עם כסף אתם מקיימים כל הזמן גמ''ח
לענ''ד שליש מהסכום (לשיקול דעתכם) שימו בגמ''ח או תלוו לקרוב משפחה שאתם סומכים עליו (ומבשרך אל תתעלם) וזה בעז''ה יביא ס''ד לשאר הכסף
גם לקרובי משפחה, עדיף להלוות דרך גמ"ח.
כלומר, להפקיד בגמ"ח, ולסכם עם בעל הגמ"ח שילווה לקרוב המשפחה בלי ידיעתו. (אפשר לומר לו שהשיגו לו הלוואה, ולחתום לו ערבות.)
אמנם זה נראה דרך עקלקלה, אבל זו דרך ארוכה שהיא קצרה. כך הרבה יותר בטוח.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אחרי שקראתי את זה, ביררתי אצל מישהי שהם משקיעים שם בכמה דברים, ואמרה שכבר קיבלה רווחים מכמה השקעות, [כמובן גם את הקרן] וסתם ככה בכל כנס שלהם, אז יו"ר בסדנו סוקר את כל ההשקעות שלהם מאז ועד היום, והוא מתחיל דבר ראשון מההשקעות שלא הצליחו, או לא הצליחו כמו שציפו, וכדו', ורק אח"כ ניגש לספר על ההצלחות שלהם.
ואמרה לי שבאופן כללי הם נשמעים לה מאד אמינים.
דרך אגב מחיפוש קצר, נודע לי שהם בפיקוח הדוק של הרשות לניירות ערך, וכן יש להם פיקוח של הבד"ץ, [מה שאין לחברות אחרות בסגנון אלא רק לחברות ביטוח למיניהם]
וכן הבנתי שכל השקעה זה בחברה מסוימת, או בקרן נדל"ן מסוימת, ולא כל הכסף נמצא באותו חשבון.
ולכן נשמע לי מוזר הטענה שלעיל [אם תוכל לפרט עוד יותר אשמח עוד יותר]
כמובן לא ממליצה ולא כלום, רק מהרהרת על גבי המסך.
סליחה על ההתערבות.
אבל כפי שכתבו רבים בעבר, מי שעושה כנסים ומחפש משקיעים קטנים, זה אומר דרשני, זה אומר שהמשקיעים הגדולים והמבינים [שיש להם כסף ששוכב, והם מחפשים לעשות איתו משהו, ולא מפחדים מסיכונים] גלגלו אותו את כל המדרגות, זה לא שולל לחלוטין, אבל זה ודאי לא קורץ כמו שזה נראה.
זה שמישהו רואה רווחים, זה לא אומר כלום.

נ.ב. דברי נאמרים באופן כללי ומכוונים כלפי כל המפרסמים בעיתונות החרדית, ומארגני הכנסים לאברכים ובני תורה שמחתנים ילדים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל כפי שכתבו רבים בעבר, מי שעושה כנסים ומחפש משקיעים קטנים, זה אומר דרשני, זה אומר שהמשקיעים הגדולים והמבינים [שיש להם כסף ששוכב, והם מחפשים לעשות איתו משהו, ולא מפחדים מסיכונים] גלגלו אותו את כל המדרגות, זה לא שולל לחלוטין, אבל זה ודאי לא קורץ כמו שזה נראה.
זה שמישהו רואה רווחים, זה לא אומר כלום.
לכאורה יש צדק בדבריך, אבל יש סיבה מרכזית, שבגללה הרבה חברות אמינות עושות זאת, וזה בשביל להרוויח יותר כסף מעמלות ודמי ניהול וכדו', משום שלמשקיעים הקטנים יש הרבה פחות אופציות לבחירה מאשר משקיעים גדולים, [ודרך אגב לבסדנו לפי מה שהבנתי יש גם משקיעים גדולים בסדר גודל של כמה מיליונים למשקיע בודד]
כמובן שבגלל זה גם נכנסים לנישה הזאת, מספר רב של נוכלים למיניהם, אבל זה עדיין לא סיבה מספקת בשביל לפסול את כל החברות האלו, [כך ע"פ דעתי]

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לכאורה יש צדק בדבריך, אבל יש סיבה מרכזית, שבגללה הרבה חברות אמינות עושות זאת, וזה בשביל להרוויח יותר כסף מעמלות ודמי ניהול וכדו', משום שלמשקיעים הקטנים יש הרבה פחות אופציות לבחירה מאשר משקיעים גדולים, [ודרך אגב לבסדנו לפי מה שהבנתי יש גם משקיעים גדולים בסדר גודל של כמה מיליונים למשקיע בודד]
כמובן שבגלל זה גם נכנסים לנישה הזאת, מספר רב של נוכלים למיניהם, אבל זה עדיין לא סיבה מספקת בשביל לפסול את כל החברות האלו, [כך ע"פ דעתי]
יש סיכוי שאתה צודק, אבל בשביל לבדוק חברה ספציפית אתה צריך לקחת איש מקצוע פרטי שיבדוק עבורך, לאדם מן השורה אין את הכלים לבדוק מי שייך להיכן.
זה שאנשים ואפילו חברים טובים מספרים שהם בדקו עם אנשי מקצוע, אתה לא יודע אם זה נכון, יכול להיות שהם [החברים] הגיעו להיות משווקים מסיבות שונות.
וזה שיש גם משקיעים גדולים [אם בכלל], אתה לא יודע באיזה פרוייקטים, ומה כתוב בחוזה שנחתם בניהם.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כל השקעה שתבחרו בה באיזה עניין שלא יהיה תלמדו קודם כל את הנושא לעומק ועד הסוף ולא לסמוך על אף אחד ועל אף אחת בעניים עצומות [גם לא עלי;)]
ש חברה שנקראת בסדנו היא חברה גדולה שמשקיעה בהרבה השקעות גם נדל"ן חו"ל וגם נדל"ן מסחרי בארץ גם סטארט אפים ועוד ועוד החברה היא בבעלות חרדית ויש להם הכשר הבד"ץ על ההשקעות שלהם על פניו נשמעת חברה אמינה שבד"כ מביאה תוצאות טובות [ככה שמעתי ממספר אנשים שמשקיעים שם]
אז למה לסמוך על בסדנו ? למה להוסיף סיכונים בדרך,להפוך את ההשקעה ללא שקופה ולהוסיף דמי ניהול?

רק לידיעה :
קרנות כאלו גובות בדרך כלל דמי ניהול אסטרונומים,
למשל , אלו דמי הניהול של קרנות סטארטאפים אחרות : קרן ממונפת, 2% דמי ניהול ועוד 20% מהרווחים. (לבסדנו כמובן, אין את המידע באתר)
יש אחוז גבוה מאד של סטארטאפים שנופלים,
הסיכון גבוה מאד, והוא יכול להביא בהתאם תשואה גדולה מאד או מחיקה של הרווח והקרן.
למה לא להשקיע בסיכון נכון, בחברות שהצליחו, סיכון הגיוני שמתגמל בהתאם?

בגדול, ההשקעה בחברות כאלו דומה לניחוש.
לבחור חברה אחת / מיזם שנראה שיצליח, להשקיע בו כסף ולהתפלל.
זה כמו לנסות לתזמן את השוק, ולבחור מניות טובות שאולי יעלו בשנה הבאה,
ניחוש זה דבר שיכול להצליח בגדול, או להכשל בגדול, אבל לא הייתי שמה עליו יותר מ10 שח.

מניסיון עבר, הדרך הבטוחה יותר היא לקנות את כל השוק ולהשיג את התשואה הממוצעת שלו , הסיכון הוא בלי השוואה.

לגבי נדלן - אני לא מתמצאת לעומק בצורת ההשקעה של בסדנו, אבל לא רואה סיבה לא לקנות
קרן שמשקיעה ישירות בנדל"ן בעלות אפסית.
לחסוך את הסיכון שהחברה תיפול יחד הרווחים הלא קטנים שלה.
מצד שני , מי שרוצה לפרנס אותם , למה לא.

לדוגמא : VNQ זו קרן סל של Vanguard שמאפשרת לקנות בעלות ב-138 חברות נדל”ן מניב וקרנות REIT בארה”ב בדמי ניהול של 0.10% לשנה.
VNQI – קרן נדל”ן בינלאומית המחזיקה ב-550 קרנות REIT שהתאגדו מחוץ לארה”ב

הסיבה העיקרית, לדעתי, שקרנות כאלו פונות למגזר החרדי, היא בגלל שהמגזר הזה חשוף פחות לאפשרויות השקעה ולא נגיש לידע איך להשקיע נכון.
החברות האלו מציעות את התיווך במחיר של אחוז מהרווחים, ומנצלות את חוסר הידע והפחד מהבלתי ידוע, בהנגשה לא רווחית של אפשרויות השקעה.
אבל יש אותן בצורה הרבה יותר שווה.
זה רלוונטי, אגב, לפוליסות חיסכון בחברות ביטוח , כנ"ל.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם אתה מכיר אחד כזה, ושנותן כזה שירות, אשמח לקבל עליו את המידע.
ממש לא מכיר, ולהפך אדם שמפרסם את עצמו כנותן שירות בעניין אחשוד בו באינטרסים.

תברר בשטיבלאך מי "מייבין" ותבקש להתייעץ איתו [בתשלום], ותתפלל הרבה לסייעתא דשמייא.
קשה לי להאמין שהוא יקח אחריות, הוא אולי יתן לך רקע כללי עם המון הסתייגויות [וזה גופא הראייה שהדברים לא קורצים בכלל]

כי באמת אין מה לעשות, כדי להשקיע צריך להכניס את הראש בזה לגמרי, כן זה מקצוע לכל דבר - מקצוע שאתה שקוע בו 24/6 [או 24/7......], יש אנשים שזה מתאים להם, וגם הם למדו המון, מסטא'ז וגם מההפסדים של עצמם. .

נ.ב. ותדע שמשקיעים רק כספים "מיותרים" שאתה "מסוגל" להפסיד אותם, לא משקיעים כספים שאם תפסיד אותם הלך עליך ועל החיים שלך.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אחרי כזו התיעצות, אני בטוחה שצריך תפילות רבות...
השטיבלאך כמובן היה משל, קוד חברתי ידוע.
כוונתי שתנסה לברר מי עוסק בזה שנים.

וכמובן תתפלל, כי רק השם יודע אם הוא עשיר או עני היום.

בקיצור, הדברים הובנו,

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז למה לסמוך על בסדנו ? למה להוסיף סיכונים בדרך,להפוך את ההשקעה ללא שקופה ולהוסיף דמי ניהול?
אז קודם כל
המלצתי היא
כל השקעה שתבחרו בה באיזה עניין שלא יהיה תלמדו קודם כל את הנושא לעומק ועד הסוף ולא לסמוך על אף אחד ועל אף אחת בעניים עצומות [גם לא עלי;)]
ולגבי זה
רק לידיעה :
קרנות כאלו גובות בדרך כלל דמי ניהול אסטרונומים,
למשל , אלו דמי הניהול של קרנות סטארטאפים אחרות : קרן ממונפת, 2% דמי ניהול ועוד 20% מהרווחים. (לבסדנו כמובן, אין את המידע באתר)
אין לי שום בעיה שירוויחו מיליונים, אם הם יודעים גם לדאוג שאני ירוויח את האחוזים שברצוני להרוויח.
סטארטאפים , זה סיכון מטורף , יש אחוז גבוה מאד של סטארטאפים שנופלים
הסיכון גבוה מאד, והוא יכול להביא בהתאם תשואה גדולה מאד או מחיקה של הרווח והקרן.
למה לא להשקיע בסיכון נכון, בחברות שהצליחו, סיכון הגיוני שמתגמל בהתאם?
בשביל זה בדיוק לא קונים סטארטפ לבד אלא דרך חברה גדולה ואמינה שיש לה את המומחים שיודעים לנפות סטארט אפים אם פוטנציאל גבוה לכאלו שבסיכון גבוה וכן לא מעבירים את כל הכסף ביחד לסטארט אפ אלא רק לפי קצב ההתפתחות של המיזם ודרך אגב אז לפי מה שהבנתי בסדנו היא בדיוק החברה שעונה להגדרה שהגדרת פה
להשקיע בסיכון נכון, בחברות שהצליחו, סיכון הגיוני שמתגמל בהתאם?

לגבי נדלן - אני לא מתמצאת לעומק בצורת ההשקעה של בסדנו, אבל לא רואה סיבה לא לקנות
קרן שמשקיעה ישירות בנדל"ן בעלות אפסית.
לחסוך את הסיכון שהחברה תיפול יחד הרווחים הלא קטנים שלה.
מצד שני , מי שרוצה לפרנס אותם , למה לא.
כפי שהבנתי בהשקעות נדל"ן שלהם אז זה רשום על שמכם בטאבו והכל נעשה בנפרד מהחברה הראשית
ושוב
כמובן לא ממליצה ולא כלום, רק מהרהרת על גבי המסך.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כי באמת אין מה לעשות, כדי להשקיע צריך להכניס את הראש בזה לגמרי, כן זה מקצוע לכל דבר - מקצוע שאתה שקוע בו 24/6 [או 24/7......], יש אנשים שזה מתאים להם, וגם הם למדו המון, מסטא'ז וגם מההפסדים של עצמם. .
קשה לי עם זה שהופכים את הלמידה וההשקעה לכל כך מורכבת.
זה נכון בנדל"ן, זה נכון הרבה פחות במניות/ אג"ח
הלמידה אורכת כמה שעות טובות, ואפשר להעמיק וללמוד על זה קצת יותר
ההשקעה עצמה פשוטה מאד, והיא כוללת בירור על בית השקעות והשוואת עמלות, בחירת אלוקציה מתאימה , חישוב של הכסף , המרה וקניה
+ איזון וקניה פעם בשנה , משהו שאורך 20 דקות.
לא מסובך בכלל.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השטיבלאך כמובן היה משל, קוד חברתי ידוע.
כוונתי שתנסה לברר מי עוסק בזה שנים.
אישית , אני לא מאמינה בלפרנס אותם על חשבוני, אבל נניח והייתי מאד רוצה,
הייתי מנסה לברר את הדברים הבאים:
מי מפקח עליהם ?
איפה הכסף נמצא, ומהן הערבויות שיש לי לקבל אותו כשהחברה תיפול?
מה התשקיף המדויק של ההשקעה?

את כל התשובות אפשר לקבל מהחברה, ואז להמשיך את הבירור בהתאם .
לבדוק מול הגוף שנותן את הערבויות (מסתמא לא קיים)
לבדוק את התשקיף ואפשרויות חלופיות,
בשלב הזה, אני מאמינה שלא נשארה סיבה להשקיע שם , כי יש אפשרויות חלופיות טובות וזולות יותר.

כמו שאמר ג’ון בוגל, בהשקעות, YOU GET WHAT YOU DON’T PAY FOR

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אין לי שום בעיה שירוויחו מיליונים, אם הם יודעים גם לדאוג שאני ירוויח את האחוזים שברצוני להרוויח.
האם יש להם התחיבות שהם משלמים לך X אחוז רווח ? כנראה שלא,
אם כן , את חושבת שזה משתלם , משום שאת מאמינה שיש בידיהם ידע שהופך את ההשקעה שלהם לרווחית יותר מהשקעה חלופית.

ובכן, בהנחה שאין להם דרך לצפות את העתיד או מידע חסוי, מה שהם עושים זה ניחוש, וכן, גם ניחוש על סמך נתונים, בירורים , בדיקות וכו' הוא עדיין ניחוש, גם אם הוא ניחוש שמנסה להיות זהיר ומושכל.

אין לי דרך לדעת אם הם יצליחו , אבל גם לך ולהם אין דרך כזו.

במבחן התוצאה, מעט מאד אנשים מצליחים לנחש ולהצליח להכות את השוק, האחוז שלהם באוכלוסיה הוא אפסי וסביר להניח ששמעת עליהם , כי הם נעשו מפורסמים .
הרוב הגדול והמוחלט של מנהלי ההשקעות - שמנסים לעשות בדיוק את אותו הדבר , לקרוא את המאזנים של החברות והנתונים שמפורסמים לציבור, ולהחליט על סמך נתונים כאלו ואחרים מיהן החברות שצפויות לזנק - משיג את התשואה הממוצעת של השוק ומטה.
כלומר : אחרי כל הניחושים , הבדיקות , ההתעמקויות , החוש לניחוש או איך שלא תקראי לזה, הם משיגים את הממוצע של כל החברות, רק שהמשקיע מקבל סכום קטן יותר ממשקיע פסיבי, משום שהוא צריך לשלם גם דמי ניהול אקספוננציאלים לחברה, כמה נחמד. כאות תודה על סיכון היתר שהיא לקחה בשבילו.

ואגב, כל המחקרים האלו הם על מניות קיימות שהן חלק ממדד- כלומר חברות שהצליחו, ומימשו את הפוטנציאל.
סביר שבסטארטאפים ההצלחה תהיה פחותה בהרבה.

בשורה התחתונה , בניסיון לתזמן את השוק, הרוחים לא יהיו גדולים יותר , דמי הניהול יקחו את חלקם עד השקל האחרון, ומה שהרווחנו זה סיכון יתר שלא תיגמל אותנו בתשואה בהתאם.

בשביל זה בדיוק לא קונים סטארטפ לבד אלא דרך חברה גדולה ואמינה שיש לה את המומחים שיודעים לנפות סטארט אפים אם פוטנציאל גבוה לכאלו שבסיכון גבוה וכן לא מעבירים את כל הכסף ביחד לסטארט אפ אלא רק לפי קצב ההתפתחות של המיזם ודרך אגב אז לפי מה שהבנתי בסדנו היא בדיוק החברה שעונה להגדרה
סטארטאפ , מעצם ההגדרה , זהו סיכון גדול מאד. ממליצה לך לקרוא כמה אחוזים מהסטארטאפים הישראלים מצליחים (רמז :4 מ100)
המממ... יש איזו דרך בעולם לדעת מה יצליח ומה לא? אל תקני את הקשקוש של המומחים,
הם פשוט בני אדם , שבודקים את הסטארטאפ (ערכה להצלת בני אדם בשעת חירום, לשם הדוגמא)
הוא נשמע להם טוב, מחפשים שאין משהו דומה, וזהו.

מומחה ,בעיני, הוא מישהו שיש לו ידע שאין אצלי, או ניסיון שהקנה לו מיומנות, מה המומחים האלו יודעים יותר מכל אחד?

סטארטאפ כדי שיצליח, תלוי בהמון משתנים שאי אפשר לדעת.
אולי יצא משהו דומה בעוד יומיים שיעקוף אותו? אולי הציבור לא יאהב אותו ? (אהדה של ציבור זה משהו שאי אפשר לצפות לעולם , שאלי את הוצאות הספרים אם הם יכולים לצפות מתי ספר יהיה רב מכר ומתי לא)
אולי מכוני התקנים יציבו בעיה? הממשלות ? פיתוח אחר שיתנגש? טכנולוגיה עתידית.
הכל פתוח.

כנראה שהחברות באמת מסננות רק סטארטאפים הגיונים, שנראים כבעלי סיכוי גבוה.
אבל הסיכון עדיין עצום , כמו גם הסיכוי.

הדבר היחיד שבטוח הוא דמי הניהול הגבוהים שהחברה תרוויח.

כפי שהבנתי בהשקעות נדל"ן שלהם אז זה רשום על שמכם בטאבו והכל נעשה בנפרד מהחברה הראשית
מה המעלה בזה? גם קרן ריט רשומה על שמי בבורסה.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
למרות שזה תחום עיסוקי ברוב שעות היממה, אני מוצא את עצמי די חסר מילים..

נושא השקעה מאד תלוי בסוג האדם, יש אנשים המחפשים יותר 'להמר', כלומר לקחת סיכון גבוה יותר, מול אחוזי רווח [בצפייה] גדולים יותר. ויש אנשים שרוצים שקט נפשי.

כאשר אנחנו מדברים על סכומי כסף גדולים, אפשרי לתת את הדעת לגבי השקעות אישיות גדולות, במקרה הזה, שאנחנו מדברים על 150 אל''ש, שזהו סכום מכובד כהון אישי, כל הקונספט אמור להיות שונה.

אין מקום לקחת סיכונים - אין מקום לטעויות. זו לא חברת השקעות שבהפסד ניכר תאמר - אוקי.. אלא בית אישי ופרטי.

ולכן ההמלצה שלי כפי שכתבתי למעלה,
כל השקעה שתחליטו ללכת עליה, חייבת להיות מתוך תחום שאתם מכירים, לא 'בגדול', אלא לפרטי פרטים.

לדוגמא: נכס - רק באזור שאתם מכירים אישית, ואם לא, אז לפחות אחד מבני משפחתכם או חבריכם גרים שם.
השקעה בחו''ל - רק דרך מישהו שאתם מכירים אישית [אותי אתם לא מכירים אישית :)]
סטארטפ - לא הייתי ממליץ, משום אחוזי הנפילות הגבוהים, זהו רמת סיכון גבוהה.

אז מה נשאר לנו?
נדל"ן בארץ ו/או בחו''ל - דרך הכרות אישית.
קרנות הון - מוכרות וגדולות, שהמסחר בהם נע בסכומי עתק.
מניות - אם ההשקעה היא לטווח ארוך, אכן בא בחשבון, אני אישית לא מתחום המניות, אבל למדתי את זה בכמה ימים, לאחר מכן פניתי לחבר ברוקר, סיפרתי לו מה אני רוצה להשיג ... והוא שלח לי רשימת חברות שהמאזן שלהם חיובי, העסקאות העתידיות יחסית נראות במצב טוב, ולא חברות שסוחבות על עצמן אג"ח מטורפים.
זו דעתי [וכאן באתר היא הבלתי מקצועית]

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
לדוגמא: נכס - רק באזור שאתם מכירים אישית, ואם לא, אז לפחות אחד מבני משפחתכם או חבריכם גרים שם.
השקעה בחו''ל - רק דרך מישהו שאתם מכירים אישית [אותי אתם לא מכירים אישית :)]
ממש לא. זה שאתם גרים במקום או מכירים את המקום זה לא אומר שההשקעה שם יותר בטוחה.
מה שאתם צריכים לברר זה לא במה היא ההשקעה אלא מי הוא האדם שמנהל לכם את ההשקעה. האם הוא אמין מה רמת הנסיון שלו וכו' בדרך כלל אם אתם הולכים לאיש מקצוע טוב הוא יכול לבנות לכם תיק השקעות שהתיק מורכב מנכסים מסוכנים ופחות מסוכנים בצורה היעילה ביותר ואתם בוחרים מה אתם מעדיפים תשואה גבוה יותר עם סיכון גבוה יותר-(ואל תאמינו למי שמבטיח תשואה גדולה בלי סיכון) או תשואה נמוכה יותר אך פחות מסוכנת.-אני כותבת על סמך מה שלמדתי אבל אני עדיין לא בתחום.
בהצלחה.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
ממש לא זה שאתם גרים במקום או מכירים את המקום זה לא אומר שההשקעה שם יותר בטוחה.
מה שאתם צריכים לברר זה לא במה היא השקעה אלא מי הוא האדם שמנהל לכם את ההשקעה האם הוא אמין מה רמת הנסיון שלו וכו' בדרך כלל אם אתם הולכים לאיש מקצוע טוב היא יכול לבנות לכם תיק השקעות שהתיק מורכב מנכסים מסוכנים ופחות מסוכנים בצורה היעילה ביותר ואתם בוחרים מה אתם מעדיפים תשואה גבוה יותר עם סיכון גבוה יותר-(ואל תאמינו למי שמבטיח תשואה גדולה בלי סיכון) או תשואה נמוכה יותר אך פחות מסוכנת.-אני כותבת על סמך מה שלמדתי אבל אני עדיין לא בתחום.
בהצלחה.

כאשר אנו עוסקים בתחום הנדל''ן - ואנחנו מנהלים אותו. לא כל כך מענין אותי מי האדם העומד מולי [בשעת המכירה] כי את צורת החוזה ינהל עו''ד מיקצועי. ולכן החשיבות העיקרית היא מהו האזור, מי האוכלוסייה, מי אמור לגור שם, מה רמת ההכנסה, מה מחירי השכירות, ובעיקר... אנחנו מכירים את הבנין עצמו.
ולכן החשיבות של הדבר מאד קריטית.

תיק השקעות - אינו מדבר על תחום הנדל''ן - כלומר.. לקנות דירה אחת.. ולהשכיר.

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
כאשר אנו עוסקים בתחום הנדל''ן - ואנחנו מנהלים אותו. לא כל כך מענין אותי מי האדם העומד מולי [בשעת המכירה] כי את צורת החוזה ינהל עו''ד מיקצועי. ולכן החשיבות העיקרית היא מהו האזור, מי האוכלוסייה, מי אמור לגור שם, מה רמת ההכנסה, מה מחירי השכירות, ובעיקר... אנחנו מכירים את הבנין עצמו.
ולכן החשיבות של הדבר מאד קריטית.

תיק השקעות - אינו מדבר על תחום הנדל''ן - כלומר.. לקנות דירה אחת.. ולהשכיר.
ניראה לי שעם 150 אלף שקל פחות יש מה לעשות עם נדל"ן.וגם אם כן עדיף לקחת איש מקצוע שמבין בתחום מאשר לסמוך על האינטואיציה שלך עצמך...

חושב מחדש

משתמש מקצוען
ניראה לי שעם 150 אלף שקל פחות יש מה לעשות עם נדל"ן.וגם אם כן עדיף לקחת איש מקצוע שמבין בתחום מאשר לסמוך על האינטואיציה שלך עצמך...

מניסיון - יש מה לעשות בנושא נדל''ן.
ובאר סוגי ההשקעות, קודם כל ללמוד אישית.. ואז ללכת לאיש מקצוע, עדיף מישהו מהסביבה הקרובה שלך [לא פיזית, אלא חברית]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה