דרוש מידע נמכר לגוי- משנת יוסף

מצב
הנושא נעול.

rew3020

משתמש מקצוען
זה נקרא קניה מגוי והכל בסדר.
מי שרוצה שהקו מידע שלו יצבור כניסות ויהיה בו עדכונים עד פסח תשע"ד, אומר שזה לא שווה כלום.
מי שיודע שיש עוד כמה דברים בחיים חוץ מללמוד את רשימת הרכיבים בכל מוצר ולדון אם לתת זה מעמיד או בטל ברוב , יכול לסמוך על זה בשקט.
כאן זה לא בית מרפא לכאבי בטן.
כל אחד יקל ויחמיר כרצונו וכאוות נפשו.

הנושא היחיד שחשוב כלפי ציבור זה אמת ושקיפות בנתונים העובדתיים.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
הנושא היחיד שחשוב כלפי ציבור זה אמת ושקיפות בנתונים העובדתיים.
נכון הרבה אנשים טורחים אחרי הפסח לאפות לבד ולא להתפשר
או לרוץ למאפיות שטחנו אחרי פסח
משקיעים כוחות וזמן וכסף
ופה קצת מעגלים להם פינות שלא מדעתם
זה ממש מכעיס

אני וביתי

משתמש מקצוען
תודה שהעלתם את הנושא
אני מעדיפה לא לקנות חמץ נמכר גם אם הוא נמכר עם כל החומורות
ולא משנה מי הרב שעומד מאחורי המכירה גם מהמכירה של הרב שלי אני יעדיף שלא לקנות
כיום תוך כמה ימים יש הכל נאפה ונטחן
ולא רוצה להזדקק לטובת המכירה לגוי
מאוד כועסת על משנת יוסף שלא עידכנו בצורה ברורה!!!
יש המון אנשים שממש לא היו שמחים לקנות את זה
נכון הרבה אנשים טורחים אחרי הפסח לאפות לבד ולא להתפשר
או לרוץ למאפיות שטחנו אחרי פסח
משקיעים כוחות וזמן וכסף
ופה קצת מעגלים להם פינות שלא מדעתם
זה ממש מכעיס
את מי לא עדכנו? אמרו מפורש חמץ שנקנה מגוי מה לא ברור?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אמרו מפורש חמץ שנקנה מגוי
משום מה למדי הרבה אנשים זה היה מובן שזה חמץ שנרכש ממחסנים של גוןי לאחר הפסח, ולא משהו שהיה במכירה. זה הכל.
מבחינה מסוימת, יותר פשוט לרכוש מחברת אוסם ישירות, מאחר וזו חברה בבעלות גויית...

A052

משתמש סופר מקצוען
לא אמרו חמץ שנקנה מגוי.
חמץ שנקנה מגוי כמו שציינו כאן, כדוגמת פסטה או קוואקר, זה בפיקוח של הבד"ץ, ומודפס על האריזה בצורה מסודרת.

כשמוכרים ופלים של יצרן א', קמח של יצרן ב' ופתיתים של יצרן ג', ואומרים נקנה מגוי בפיקוח חבורה מיוחדת, בלי להסביר או לומר מי לקח על זה אחריות. זה מאד מוזר.

ואני בכלל לא נכנס לוויכוח ההלכתי למי שכן יודע מה בדיוק היה שם.

אני וביתי

משתמש מקצוען
משום מה למדי הרבה אנשים זה היה מובן שזה חמץ שנרכש ממחסנים של גוןי לאחר הפסח, ולא משהו שהיה במכירה. זה הכל.
מבחינה מסוימת, יותר פשוט לרכוש מחברת אוסם ישירות, מאחר וזו חברה בבעלות גויית...

אבל לא אמרו חמץ שנמכר לגוי.
ז"א לא כתבו שזה חמץ שנמכר במכירת חמץ
ככה הם כתבו "נרכש מאינו יהודי לאחר הפסח בפיקוח חבורה מיוחדת".
הם לא מכרו לגוי אלא קנו מהגוי לאחר פסח זה לא חמץ שהיה אף פעם בבעלותם. לא כתבו באישור בדצ העדה או משהו כזה מי שטוב לו שיקנה מי שרוצה שהם יראו את החוזים שנעשו וכל זה הם לא חושבים שהם חייבים.
מעניין למה ביש תלו מודעה של מכירת חמץ והכל טוב למה מהם לא דורשים פירוט מה נמכר מה הגיע אחרי באיזה תנאי קומסיון?
משנת יוסף מתנהל כעסק לכל דבר והגיע הזמן שאנשים יבינו את זה ויכעסו עליהם בדיוק כמו שכועסים על כל עסק שמשתמש בשם חסד.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ככה הם כתבו "נרכש מאינו יהודי לאחר הפסח בפיקוח חבורה מיוחדת".
הם לא מכרו לגוי אלא קנו מהגוי לאחר פסח זה לא חמץ שהיה אף פעם בבעלותם. לא כתבו באישור בדצ העדה או משהו כזה מי שטוב לו שיקנה מי שרוצה שהם יראו את החוזים שנעשו וכל זה הם לא חושבים שהם חייבים.
מעניין למה ביש תלו מודעה של מכירת חמץ והכל טוב למה מהם לא דורשים פירוט מה נמכר מה הגיע אחרי באיזה תנאי קומסיון?
משנת יוסף מתנהל כעסק לכל דבר והגיע הזמן שאנשים יבינו את זה ויכעסו עליהם בדיוק כמו שכועסים על כל עסק שמשתמש בשם חסד.
כי ביש תלו מודעה של מכירת חמץ, מה שמלמד את כולם שהיתה מכירה, והחמץ שבתחום החנות היה מכור - אלא אם כן מצוין אחרת.
כאן מדובר בניסוח מסורבל, לא ברור, שנותן (הרבה) מקום לטעות - בפרט כשמדובר בעסק שעד לפני שנתיים התהדר בכך שכל מוצריו הם מקמח שנטחן לאחר הפסח.
המצופה - בוודאי מעסק חרדי שמודע לניואנסים של הציבור החרדי - שיציין גילוי נאות באופן ברור ולא בניסוח מעורפל שהוא שינה מדיניות. הם לא עשו כך. יתרה מזאת, הם התפתלו בניסוחים שאפשר להסיק מכך אחרת. הם לא נוהגים בשקיפות כלפי אנשים המבקשים להחמיר, ולא מבינים מההתפתלות הזו שמדובר בהתנהלות שונה משהיתה עד כה.
זה הכל, ועל כך התרעומת.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כדאי לראות באשכול שציינו כאן מפורום לתורה, מכמה שביררו טוב טוב.
בקצרה, גוי קנה מהחברות את החמץ לפני פסח ושילם הכל במזומן או העברה בנקאית ולא בצורה אחרת, החמץ שלו לגמרי בלי שום פקפוק וחשש, הוא איחסן את זה במחסנים שהוא עצמו שכר על שמו, אחרי פסח משנת יוסף קנו ממנו.
אין שום חשש בזה ואין לזה שייכות למכירת חמץ הרגילה שהחמץ חוזר אחרי פסח לאותו אחד שמכר לגוי.
תמיד יהיו כאלו אם נערווין וכד', שקשה להם רגשית לדעת שהחמץ הזה יוצר לפני פסח, אך מה לעשות גם הגר"א עצמו הבדיל במוצאי פסח על בירה שקנה מגוי שיוצרה קודם פסח.
משנת יוסף לא חייבים פירוט לאף אחד, מי שרצה קיבל את הידע הזה, ורוב הציבור סומך על רבניהם כגון הגר"מ בויאר שעשה הכל כדין. מי שקשה לו בלי שיהיה דף עם חותמת יכול לקנות במקום אחר.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
איך הצלחתם להבין מהניסוח של 'נקנה מגוי' שמדובר בקמח שנטחן לאחר הפסח?
מאחר ועד כה הם התהדרו בהקפדות החמורות ביותר, ורק נטחן לאחר הפסח, רבים הבינו שמדובר בחמץ שנקנה מגוי - משמע שהיה בבעלותו של הגוי ממש (כמו בחברת אוסם, למשל), ולא חמץ שנמכר לגוי במכירת חמץ ונקנה ממנו בחזרה. מה לא מובן?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
וכדי למנוע שאלו שיהיו, כבר הסבירו שם שמדובר בסוחר ערבי גדול שעשה מזה רווח טוב ולא עשה שום חסדים, הוא קנה יחסית בזול כי שילם הכל במזומן, וכיון שהוא עוסק בתחום ידע שאחרי פסח ירכשו ממנו.

• עצוב
Reactions: aeb

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה דרגות במכירת חמץ
עדיין לא הצלחתם להוכיח שהמכירה הזו לא טובה יותר ממכירת חמץ רגילה אצל הרב, בינתיים יש כאן רק שמועות
חושבת שהסברתי את עצמי מאד ברור לאורך השרשור. אין לי עניין להשתבלל.
ולא מדובר בשמועות. מדובר באמיתות

• תודה
Reactions: aeb

יד אבשלום

משתמש רשום
תודה שהעלתם את הנושא
אני מעדיפה לא לקנות חמץ נמכר גם אם הוא נמכר עם כל החומורות
ולא משנה מי הרב שעומד מאחורי המכירה גם מהמכירה של הרב שלי אני יעדיף שלא לקנות
כיום תוך כמה ימים יש הכל נאפה ונטחן
ולא רוצה להזדקק לטובת המכירה לגוי
מאוד כועסת על משנת יוסף שלא עידכנו בצורה ברורה!!!
יש המון אנשים שממש לא היו שמחים לקנות את זה
אם לקנות או לא זה עניין אישי שלך
זה שהחמץ היה בעולם בפסח זה לא סיבה להחמיר ומי שלא סומך שלא יקנה
הם כתבו בצורה מאד ברורה שזה חמץ שנקנה מגוי ולא נטחן לאחר הפסח

צנונית

משתמש מקצוען
מאחר ועד כה הם התהדרו בהקפדות החמורות ביותר, ורק נטחן לאחר הפסח, רבים הבינו שמדובר בחמץ שנקנה מגוי - משמע שהיה בבעלותו של הגוי ממש (כמו בחברת אוסם, למשל), ולא חמץ שנמכר לגוי במכירת חמץ ונקנה ממנו בחזרה. מה לא מובן?
מידיעה, משנת יוסף לא קנו את החמץ ומכרו לגוי במכירת חמץ.
העסק נמכר לגוי לפני, והגוי עצמו- כשזה היה בבעלותו, קנה את החמץ מהחברות.
כך שמי שהבין שהסחורה היתה בבעלותו של הגוי ממש הבין ממש נכון :)

יותר מבסדר.
אני לא חושב שאנחנו צריכים להחמיר יותר מהגר"א.
הגר"א, כידוע, "המציא" את החומרא שלא לאכול חמץ גמור שנמכר מהיהודי לגוי ערב ופסח, וחזר וקנה אותו היהודי מהגוי במוצאי פסח.
אבל הגר"א גם עשה הבדלה במוצאי שביעי של פסח על בירה חמץ שקנה מהגוי.
בכוונה, להראות שאין בזה כל בעיה.
מי שלא מבין את הענין, כדאי פעם ולתמיד ללמוד אותו.
אין שום בעיה בזה שהחמץ היה בעולם בפסח.
אני מקווה שתפנימו את זה.

משרה טובה

משתמש רשום
גם לי זה היה נשמע ניסוח מעורפל ומתחמק
אני שלחתי להם מיד מייל ושאלתי מי עומד מאחורי המכירה ובאיזה צורה זה נעשה והם כתבו לי שאין להם מידע יותר ממה ששומעים בקו אבל למחרת הם כתבו לי שוב מייל שבו הם כתבו לי כדלהלן "נרכש מאינו יהודי היינו שהחמץ היה בבעלות וברשות הבלעדית של הגוי ולאחר פסח הסחורה נרכשה מהגוי על ידינו ועברה לרשותנו" לטעמי זה עדיין ניסוח די מעורפל ובפרט ששאלתי באמת שאלת תם כדי לדעת האם לקנות או לא ואיני מחפש להטריל אף אחד, ו..כן ללקוח שרוצה לקנות מותר לשאול ולדעת איך נעשה המכירה אם רוצים שהוא יקנה והוא מחמיר לא לקנות חמץ שנמכר לגוי, אינני אמור לקבל מידע מכאן בזמן שאני לא מכיר אף אחד מהניקים כאן וכל הסיפורים שאני קשור להנהלה ואני יודע איך זה נעשה שהגוי שילם וכו' וכו' אינו אמין כל עוד והם לא מפרסמים את זה ברבים עם שם של רב שעומד מאחורי זה והלקוח בעצמו יחליט האם הוא סומך על רב כזה או אחר או שלא, בשונה מכל רשת וחנות שמפרסמת תעודת מכירת חמץ עם לוגו של איזה הכשר וכדו' שיודעים לסמוך על אותו רב שנתן את התעודה וההכשר כאן זה נעשה בנוסח מאד מעורפל של 'חבורה מיוחדת' ש..לך תדע מי זה בדיוק.
זו תחושתי האישית.

להערכתי בהתחלה הם חשבו שזה יעבור לציבור בגרון בלי תוספת הסברים אבל אחרי האשכול הזה וכנראה עוד אנשים פנו אליהם הם הבינו שהם צריכים לתת יותר הסברים..

לדעתי הענין הוא כזה -
הכל יודעים , או כך נדמה לפחות, שמשנת יוסף מפוקח בצורה מקסימלית מבחנה הלכתית.
הכל יודעים לציין את מי שאחראי שם על הפרשת תרומות ומעשרות, את הנהלים וההקפדות לאורך כל השנה.
[אני מכיר כמה שמעשרים כל דבר שנכנס לפה, ולא מעשרים משנת יוסף, כי סומכים בעינים עצומות על הרה"ג א"ש שליט"א.]
הכל יודעים על רמת השחיטה שלהם.
ופתאום, כשאומרים לנו שסידרו שגוי יקנה כמות גדולה של חמץ לפני פסח, וימכור לנו אותו אחרי פסח, פתאום לא סומכים עליהם. רוצים "חותמת מרב מוכר".
מה קרה?
לא ראיתי השתוללות כזו על השחיטה של משנת יוסף, שם השאלות חמורות פי כמה.
לא ראיתי השתוללות על התרו"מ במשנת יוסף, ולא נראה לי שכול חברי פרוג מעשרים בבית מחדש.
מה קרה לכם?
חיזרו לשפיות בבקשה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה