אסטרטגיה ניתוח קמפיינים לבחירות

מצב
הנושא נעול.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ממציא היסטוריה?
מתי בדיוק?
בן ארי היה ח"כ בכנסת ה18 מטעם האיחוד הלאומי שלא היתה בקואליציה כלל
נציין כי בניגוד לאמירותיו של נתניהו, מיכאל בן ארי לא היה חלק מהקואליציה בכנסת ה-18. יחד עם יעקב כץ, אורי אריאל ואריה אלדד הם הושארו באופוזיציה על ידי ראש הממשלה.
לא שמתי לב שכבר נכתב, רק ראיתי את הכותרת וכבר זעק לי הכחשת ההיסטוריה,

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מהי סיבת הטשטושים בארון שמאחוריו, ומה הדבר בא לבטא?
בהתחלה הסתפקתי אם זה מטעמי דת (שנטפרי יסכימו לפתוח),
או שכך זה במקור (כי באמת זה לא סרטון ערוך או משהו מצולם ע"י בעל מקצוע, סתם צילום סלפי במשרד, ללא הכנה מראש, ואח"כ היועצים החליטו לערוך לפני הפרסום).

אח"כ ראיתי את זה בגרסה ללא טשטוש, הבנתי שזה מהסיבה הראשונה.

פוליטקאי

משתמש פעיל
"בנימין ליפקין בהמבשר על סרטון גדעון סער לנתניהו"
ס)ע(ר טעם
מצבו של גדעון סער בסקרים בכי רע .כך לא נראה מי שמתיימר ללכת על כל הקופה ולהתמודד על לא פחות מראשות הממשלה. זה לא הפריע לו לפרסם אתמול תשדיר שבו ,כשחיוך מרוח על פניו ,הוא אומר בהישירו מבט למצלמה כהאי לישנא" :ביבי ,אתה יכול לקרוא לי גדעון ,אתה יכול לקרוא לי גימ"ל ,אתה יכול לי גידי .זה לא משנה . בעשרים ושלושה למרץ אני בא להחליף אותך." התעוזה המזדעקת מהתשדיר הפתטי מזכירה גבורה פתאומית שננסכת ביום מן הימים באחד מילדי הכיתה שעד כה היה כאסקופה נדרסת של מלך הכיתה שהתעלל בו ללא עכבות או סנטימנטים . באותו פרץ של גבורה ,ניצב הגיבור המפתיע על רגליו ולנגד עיניהם הקרועות מתדהמה בא חשבון עם רעהו שעד כה רמס אותו ללא סנטימנטים וללא עכבות. המופע החד פעמי הזה לא מוריד את מלך הכיתה מגדולתו ואינו מצליח לערער את מעמדו .בסך הכל זו הזדמנות יוצאת דופן של הנרמס להשמיע את קולו . יום למחרת הסצנה נשכחת והחיים שבים למסלולם . אם יש מוח בקודקודו , אמור סער לומר נואש מחלומו להחליף את נתניהו בראשות הממשלה .אין זאת אומרת שהוא לא יכול להתנחם בכך שאחרי שנים של שתיקה והליכה על בהונות ,הוא מרשה לעצמו לשחרר קיטור וללעוג לנתניהו ,או לפחות להתיימר להיראות כלועג לו .מי שימצא הבדל בין התשדיר האמור לבין ההתנהגות הילדותית האמורה - שיקום.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מה מבטאת עליונות המצלמה בסרטון של גִּדְעוֹגִימֶלִידִי ביבי היקר - הנה הצעה טובה עבורך...?
שהוא ניצב מתחת לנתניהו ובכל זאת לא מתבייש להזדעק חמס כנגדו? שהוא מבין שביבי מעליו?
לא מאמין שיש כוונות נסתרות
זה לא סרטון ערוך או משהו מצולם ע"י בעל מקצוע,
סתם צילום סלפי במשרד, ללא הכנה מראש.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
למה נראה לך שזה צילום ללא הכנה וכו'?
זאת ההתרשמות שלי, נראה לך אחרת?
אם אתה צודק - זאת נפילה בפני עצמה!
לא ממש, כנראה הוא גולש מידי פעם בפרוג (או עוקב במתח) ורואה את כל הטענות שיש כלפיו שכל הקמפיין שלו לפי הספר, יותר מידי מרובע, חסר חיות וכו'...
דווקא סרטון קצר זה, הצליח לעורר משהו בדיבור עליו, הביא קצת תעוזה, משהו ספונטני וחדש.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם אתה צודק - זאת נפילה בפני עצמה!

למה נראה לך שזה צילום ללא הכנה וכו'?
כשמועמד מצטלם בצילום "ללא הכנה" (אנחנו מאמינים לזה מאד מאד!) הוא משדר מסר נוסף: יש לי משנה סדורה ויומיומית, אני לא צריך יועצי קמפיין שינחו אותי מה לומר, זה נשלף יל בספונטני שלי.
גם נתניהו מפרסם תשדירי בחירות שמצולמים מזוויות לא מחמיאות בכלל, תוך כדי הליכה, חתוכות וכדו'.
זה בא לתת תחושה קרובה יותר, טבעית, בלי מסיכות.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זאת ההתרשמות שלי, נראה לך אחרת?
כשמועמד מצטלם בצילום "ללא הכנה" (אנחנו מאמינים לזה מאד מאד!) הוא משדר מסר נוסף: יש לי משנה סדורה ויומיומית, אני לא צריך יועצי קמפיין שינחו אותי מה לומר, זה נשלף יל בספונטני שלי.
גם נתניהו מפרסם תשדירי בחירות שמצולמים מזוויות לא מחמיאות בכלל, תוך כדי הליכה, חתוכות וכדו'.
זה בא לתת תחושה קרובה יותר, טבעית, בלי מסיכות.
לא התכוונתי שזה כן צולם בהיערכות ארוכה ומתישה, העמדת מצלמות וכיווני פריימים וכו'.
התכוונתי שזה לא היה בליפה מהמותן או הבטן, מישהו ישב וחשב איך לעשות זאת, מה בדיוק לומר, מה יראו ברקע וכן על זו הדרך.
לא נראה לי שזאת הפעם הראשונה שגִּדְעוֹגִימֶלִידִי אמר את הטקסט הזה.

בונדוק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לאורך הקמפיין של ביבי הוא תמיד משדר שמחה, אנרגטיות וביטחון עצמי, לעומת סער שנראה לחוץ בסרטונים וגן בנט קצת כך. יש לזה סיבה מוצדקת, לנתניהו יש בייס חזק של למעלה ממליון איש שמרגישים שהליכוד הוא הבית שלהם, לעומת סער ובנט שההצלחה שלהם עומדת על נגיעה ברגשות של המצביעים, סער - שנאה לביבי, בנט - פרנסה, זה סיבה בפני עצמה להיות לחוץ, כי אם ביבי פתאום יצליח לדאוג לפרנסה של האזרחים, אז לבנט כבר אין מה למכור ואם סער יתגמש טיפה ביחס שלו לביבי אז גם אין לו כבר מה למכור.
הבעיה שלהם היא שאנשים לא סובלים מנהיג רציני ולחוץ ולכן הם לא מצליחים לעלות בסקרים ובקושי מייצבים את עצמם.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לאורך הקמפיין של ביבי הוא תמיד משדר שמחה, אנרגטיות וביטחון עצמי, לעומת סער שנראה לחוץ בסרטונים וגן בנט קצת כך. יש לזה סיבה מוצדקת, לנתניהו יש בייס חזק של למעלה ממליון איש שמרגישים שהליכוד הוא הבית שלהם, לעומת סער ובנט שההצלחה שלהם עומדת על נגיעה ברגשות של המצביעים, סער - שנאה לביבי, בנט - פרנסה, זה סיבה בפני עצמה להיות לחוץ, כי אם ביבי פתאום יצליח לדאוג לפרנסה של האזרחים, אז לבנט כבר אין מה למכור ואם סער יתגמש טיפה ביחס שלו לביבי אז גם אין לו כבר מה למכור.
הבעיה שלהם היא שאנשים לא סובלים מנהיג רציני ולחוץ ולכן הם לא מצליחים לעלות בסקרים ובקושי מייצבים את עצמם.
דברים נכוחים.
אך עם זאת, לדעתי הם משדרים זאת בכוונה - גם אם הם היו יכולים להיות רגועים.
כיון שהם מתבססים על כשלונה של הממשלה המכהנת, ועליהם להעיבר תחושת חירום, הרגשה שהמצב כאן בלתי נסבל וחייבים לעשות הכל - אבל הכל - כדי לשנות אותו. כולל להעיף את ביבי מבלפור.
לעומתם הוא צריך להראות שהמצב במדינה מעל ומעבר לציפיות, איזה יופי, יוצאים כאן מהסגרים, מתחסנים וחוזרים לחיים. ראיתם מה זה? אנחנו המדינה הראשונה שיוצאת מהקורונה, ואל תדאגו, עוד תהיה כאן כלכלה זוהרת!

אכן, טבע אנשים רבים לרצות להשתייך להצלחות, וטבעם של רבים אחרים לטפח תקוות.
הם שלו.

סער ובנט פונים יותר אל: 1. הממורמרים מטבעם. 2. בעלי ה'מבט המפוכח על כל עניין'. 3. הנפגעים אישית מהקורונה.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
הוא התכונן מאד לצילום הזה התאפר ואפילו קנה משקפיים חדשות
הוא התאמן גם על התנועות בראש (וכדי להבליט את זה המצלמה מלמעלה)
וניסה לשדר כאילו הוא שולף מהמותן ג' גידי

אצל גדעון סער אין אות אחת לא מתוכננת <בגלל זה הוא מתיש>

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קמפיין למצביעי עוצמה:
הקמפיין המשותף של בן גביר וסמוטריץ יוצא לדרך. עם תמונתו של סמוטריץ וללא כיתוב על הפתק " בראשות בצלאל סמוטריץ". מסתבר שמדובר במין " קמפיין משנה" של עוצמה: השלטים והמודעות יותלו ויופצו במוקדים של קהלי עוצמה יהודית בלבד, בעוד שהקמפיין המרכזי של הציונות הדתית יתנהל במקביל, בכל הארץ.

בגזרת יהדות התורה:
דגל התורה פנתה לאגודת ישראל לאחד את קמפיין הבחירות. איחוד כזה יסייע ל'דגל' להתגבר על המצוקה התקציבית. באגודת ישראל טרם השיבו.
ב'דגל' ינהל הפעם את מטה ההסברה ירח טוקר, ובאגודה הוקם צוות בו חברים יהושע מנדל, קובי איזק, צחי ברים ומנחם אייכלר.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מצבו של גדעון סער בסקרים בכי רע .כך לא נראה מי שמתיימר ללכת על כל הקופה ולהתמודד על לא פחות מראשות הממשלה. זה לא הפריע לו לפרסם אתמול תשדיר שבו ,כשחיוך מרוח על פניו ,הוא אומר בהישירו מבט למצלמה כהאי לישנא" :ביבי ,אתה יכול לקרוא לי גדעון ,אתה יכול לקרוא לי גימ"ל ,אתה יכול לי גידי .זה לא משנה . בעשרים ושלושה למרץ אני בא להחליף אותך." התעוזה המזדעקת מהתשדיר הפתטי מזכירה גבורה פתאומית שננסכת ביום מן הימים באחד מילדי הכיתה שעד כה היה כאסקופה נדרסת של מלך הכיתה שהתעלל בו ללא עכבות או סנטימנטים . באותו פרץ של גבורה ,ניצב הגיבור המפתיע על רגליו ולנגד עיניהם הקרועות מתדהמה בא חשבון עם רעהו שעד כה רמס אותו ללא סנטימנטים וללא עכבות. המופע החד פעמי הזה לא מוריד את מלך הכיתה מגדולתו ואינו מצליח לערער את מעמדו .בסך הכל זו הזדמנות יוצאת דופן של הנרמס להשמיע את קולו . יום למחרת הסצנה נשכחת והחיים שבים למסלולם . אם יש מוח בקודקודו , אמור סער לומר נואש מחלומו להחליף את נתניהו בראשות הממשלה .אין זאת אומרת שהוא לא יכול להתנחם בכך שאחרי שנים של שתיקה והליכה על בהונות ,הוא מרשה לעצמו לשחרר קיטור וללעוג לנתניהו ,או לפחות להתיימר להיראות כלועג לו .מי שימצא הבדל בין התשדיר האמור לבין ההתנהגות הילדותית האמורה - שיקום.
לא יודע למה אף אחד לא חושב כמוני, או שיסבירו לי למה לא כך.. או שיסכימו איתי... (האמת, ששמעתי שכך גם פירשן רביב דרוקר בתחילת מערכת הבחירות)
אני כל הזמן סבור, שגדעון סער כשפתח מפלגה, לא חשב שיוכל להתמודד איתה על ראשות הממשלה. לפחות לא ברגע זה...אבל אין לו שום תחליף להיות במקום מכובד בפוליטיקה... להישאר בליכוד תחת נתניהו, לא יביא אותו לכלום, במקרה האופטימי ביותר, יביא לו איזה סגן שר לשיתוף פעולה איזורי וחבר בועדה לשוויון מגדרי... לא הרבה יותר מזה...
אבל כשהוא מגיע עם מפלגה של 9-10 מנדטים, ויהווה לשון מאזניים. נתניהו ימחק את העבר ויתן לו תיקים חשובים ובכירים לו ולחבריו, יהיה לו מילה בהנהגת המדינה..., ומה שהוא מצהיר כל הזמן אני אחליף את ביבי, כי אם לא יצהיר לא יעבור את אחוז החסימה... כמו הימין החדש..., אם תסבירו לי שמשקעי העבר לא נותנים לזה, אפשר להביא אין ספור דוגמאות שנתניהו צ'יפר את יריביו, ונמחקו משקעי העבר... כך זה פוליטיקה. אבל אני לא שומע את הדעה הזו מאף אחד.
(אגב, גם לנתניהו זה משתלם... נגיד יתן לו חוץ חינוך ואוצר ולבנט משפטים ובטחון, ואז יבוא לישראל כץ.. ויגיד לו לא נשאר לי תיק בכיר, אולי תהיה שר לאיכות הסביבה,+ פיצול מתיק נוסף... וכדו' וכך הוא ממשיך לדאוג לאינטרס שהוא ממשיך כבר שנים שלא יהיו בכירים בליכוד... יתכן שישראל כץ (דוגמא, אולי אדלשטיין וכו') יפרוש כך מהליכוד, יקים בבחירות 2022 מפלגה חדשה שתכריז רק לא ביבי, וישתה את כל הקולות לסער וחוזר חלילה...)

נערך לאחרונה ב:

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
לא יודע למה אף אחד לא חושב כמוני, או שיסבירו לי למה לא כך.. או שיסכימו איתי... (האמת, ששמעתי שכך גם פירשן רביב דרוקר בתחילת נמערכת הבחירות)
אני כל הזמן סבור, שגדעון סער כשפתח מפלגה, לא חשב שיוכל להתמודד איתה על ראשות הממשלה. לפחות לא ברגע זה...אבל אין לו שום תחליף להיות במקום מכובד בפוליטיקה... להשאר בליכוד תחת נתניהו, לא יביא אותו לכלום, במרה האופטימי ביותר, יביא לו סגן שר לשיתוף פעולה איזורי וחבר בועדה לשוויון מגדרי... לא הרבה יותר מזה...
אבל כשהוא מגיע עם מפלגה של 9-10 מנדטים, ויהווה לשון מאזניים. נתניהו ימחק את העבר ויתן לו תיקים חשובים ובכירים לו ולחבריו, יהיה לו מילה בהנהגת המדינה..., ומה שהוא מצהיר כל הזמן אני אליף את ביבי, כי אם לא יצהיר לא יעבור את אחוז החסימה... כמו הימין החדש..., אם תסבירו לי שמשקעי העבר לא נותנים לזה, אפשר להביא אין ספור דוגמאות שנתניהו צ'יפר את יריביו, ונמחקו משקעי העבר... כך זה פוליטיקה. אבל אני לא שומע את הדעה הזו מאף אחד.
(אגב, גם לנתניהו זה משתלם... נגיד יתן לו חוץ חינוך ואוצר ולבנט משפטים ובטחון, ואז יבוא לישראל כץ.. ויגיד לו לא נשאר לי תיק בכיר, אולי תהיה שר לאיכות הסביבה,+ פיצול מתיק נוסף... וכדו' וכך הוא ממשיך לדאוג לאינטרס שהוא ממשיך כבר שנים שלא יהיו בכירים בליכוד... יתכן שישראל כץ (דוגמא, אולי אדלשטיין וכו') יפרוש כך מהליכוד, יקים בבחירות 2022 מפלגה חדשה שתכריז רק לא ביבי, וישתה את כל הקולות לסער וחוזר חלילה...)
אחרי שראה מה קרה לגנץ שהפר הבטחת בחירות, והתרסק בריסוק אברים מלמעלה ממיליון מצביעים עד בערך מאה אלף, הוא לא יחזור על הטעות הזו.
אם גידי יתחבר לביבי, הוא מחוק סופית. והוא יודע את זה.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אחרי שראה מה קרה לגנץ שהפר הבטחת בחירות, והתרסק בריסוק אברים מלמעלה ממיליון מצביעים עד בערך מאה אלף, הוא לא יחזור על הטעות הזו.
אם גידי יתחבר לביבי, הוא מחוק סופית. והוא יודע את זה.
גם אם לא יפר הבטחת בחירות ולא יתחבר הוא יתרסק, כמו אבי גבאי וכמו בוז'י הרצוג וכמו הרבה אנשים ומפלגות...
בכל אופן הוא גם יודע שלהחליף את נתניהו זו משימה בלתי אפשרית...;)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה