מצב
הנושא נעול.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זאת היחידה פה, שעובדת בשירותי משטרה...
קשורה לגרבצי'ק??
היא לא עובדת במשטרה, אבל יש לה הרבה הכרת הטוב כלפיהם,
הם עוזרים לה יום יום בארוחת ערב, וסתם כך עם הילדים,
"אם לא תאכל - יבא שוטר".... אז איך אפשר להיות נגדם.

אולי לכן הילדה כל כך נבהלה, אחרי כל כך הרבה שנים של איומים בסוף באמת בא שוטר, לא אחד - שניים !

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי לכן הילדה כל כך נבהלה, אחרי כל כך הרבה שנים של איומים בסוף באמת בא שוטר, לא אחד - שניים !
אני חושבת שזה באמת נכון
לא ממש מבינה למה ילדה בת 13 מגיבה בכזו היסטריה

לא כל החרדים צועקים נאצים על שוטרים וכמדומה שלא כל השוטרים אלימים {אגב, יש לי תחושה שמשטרת ירושלים והשוטרים שם מתנהגים כלפי חרדים בברוטליות יותר ממקום אחר}
אם מישהו היה צועק לי נאצי אני גם הייתי מגיב ככה. [אין קשר לירושלים, נכדים של ניצולי שואה יש בכל מקום בארץ......]

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני חושבת שזה באמת נכון
לא ממש מבינה למה ילדה בת 13 מגיבה בכזו היסטריה
קיבלת פעם דוח?

אני קיבלתי, על חצייה שלא במעבר חצייה
השוטרים היו נחמדים, והתנהגו באנושיות ממש.
דיברו איתי יפה, ושמעו מה יש לי לומר (התנצלתי שזה לא בסדר...)
נתנו לי דו"ח אזהרה בלי קנס בכלל

וזה לא היה נעים בכלל בכלל
אהה.. אני גם רחוקה מאד מגיל 13

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
שימו לב, עם כל הציניות ואפילו הרשעות המדיפה מהודעת דוברות המשטרה הייתי מציע לא לזלזל כל כך באסטרטגיה שעומדת מאחורי סגנון התגובה שלו ונכון שאותי ואת הציבור החרדי זה הכעיס מאוד אבל:
הדובר הנ"ל {המועסק ע"י המשטרה...} הפעיל טכניקה מנוסח ביבי: ההתקפות נגד המשטרה זה מסע מתוכנן נגד המשטרה כביכול ופגיעה במילוי תפקידה לשמור על החוק והסדר הציבורי, ובאסטרטגיה זו הוא מנסה לרתום את הקהל בציבור הכללי שחשוב לו שלטון החוק והסדר ומאידך לא רואה בעין יפה התנכלות לקטין ועם זה ניסה הדובר להתמודד באמצעות תגובתו המרושעת.
ובדיוק כמו שביבי מסביר לקהל שלו שבאמת המשפט נגדו זה רדיפה וניסיון הדחה ויותר מכך, זה נועד להפיל ראש ממשלה מהימין וכו' ובמסר הזה הוא משדר לציבור שהמשפט נגדו זה בעצם משפט נגד כל מצביעי הימין והמטרה היא לא נגדו ספציפית {אנחנו והם...}
כך הדובר מעביר מסר שיש כאן ניסיון מצד "גורמים" הפועלים להכפיש את המשטרה ובעצם הם פוגעים ומחבלים במשטר החוק ובדמוקרטיה...
בנוסף, בתחכום הזה הוא מצליח להסיט את הדיון הציבורי מהעובדות, והסיבה שלא מפריע לדובר להכעיס את החרדים כי בין כה יחסי משטרה חרדים ודעת הקהל החרדי על המשטרה נמצאים בשפל... אז לא סבר שיש כאן הפסד תקשורתי, אלא דאג לשמור על מעמדה של המשטרה בקרב אנשים שאינם דתיים כאמור, כשמשדר כאילו הערך של שלטון החוק נרדף כאן... וכל מי שזה חשוב לו...

מה דעתכם ?
ראשית, הוא לא הצליח, עובדה.
שנית טכניקת ביבי עובדת אצל אדם שהוא אהוב ומוערך ויש לו בייס, לבייס יש ממילא תחושת נרדפות ואתה רוכב עליה. כאן אתה יוצר התנגדות של ציבור הרבה יותר גדול שמרגיש נרדף, איזו הזדהות תבוא לציבור עם המשטרה?
שלישית. אם אפשר להוריד את הקו התחתון זה יהיה יותר קריא.

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
ביקשתי תשובה לשאלה. לא הודעת דוברות.
ואפרט שוב את השאלה: בתחילת המגיפה לא הייתה ממשלה מתפקדת כבר יותר משנה והיינו שבוע אחרי בחירות שלישיות, ובכל זאת הרושם הכללי הציבורי היה שיש עם מי לדבר ומנסים לעשות את המירב ויש רציונל רפואי כלשהו שעומד מאחורי ההחלטות, גם אם לא תמיד הם פופולריות. ולראיה, המון אנשים שפגשתי בסביבות פסח ציפו שהממשלה תטיל סגר יותר נוקשה ויותר ארוך על כל הארץ, העיקר שנגמור עם זה כבר. ובמלים אחרות, היה איזשהו אמון ציבורי במהלכים הממשלתיים, וגם אלו שנפגעו מהסגר המשיכו לתמוך כי היה להם אמון במערכת.
מרגע שהוקמה הממשלה זה נראה שמישהו באמת איבד את המצפן ומחליט החלטות רנדומליות על בסיס אבן נייר ומספריים שהשרים עושים ביניהם, וכשמשעמם להם אז הם עושים כמו שהילדים עושים בחיידר "תבחר אות מהאלף בית, אאאאאאלף סטופ!" ולפי האות שיצאה אז בוחרים עיר ומטילים עליה סגר.
וכאן השאלה; אם כן, למה בכלל צריך את הממשלה הזאת אם אפשר לפרק אותה וללכת לממשלת מעבר כמו שהיה לנו בשנה וחצי האחרונות?
אשמח לתשובה ממוקדת ועניינית.
תודה.
לא יודע למה אתם חושבים שקודם היה רושם של תפקוד?
אין שום קבלת החלטות מסודרת. שום חשיבה אסטרטגית.

ולגוף השאלה ממשלת מעבר היא לא חוקית. היא בברית מחדל. בחירות חדשות זה עוד טלטול למשק ועוד מליארדים למימון.
ונחזור לאותה תוצאה..

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קיבלת פעם דוח?

לא, לא קיבלתי דוח...
אבל פה את מוכיחה את מה שאני מנסה לומר
אנחנו נבהלים משוטרים בצורה חסרת פורפורציה
וזה בגלל שמגיל 0 מחנכים אותנו ששוטרים הם מפחידים ומסוכנים

קיבלת פעם דוח?

על פעם ראשונה תמיד מקבלים רק אזהרה, זה החוק.

טוב שאתה לא איש ציבור..
אם היה לך סבא שהיה באושוויץ, וכל השאר גם לא ליקקו דבש שמה, היית גם מזדעזע לשמוע שיהודי צועק ככה על יהודי אחר, בכל סיטואציה שהיא, [וכעת אני על תקן המטיף: לא יאומן באיזו קלות המילה הנוראית הזו בורחת לאנשים מהפה]

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא, לא קיבלתי דוח...
אבל פה את מוכיחה את מה שאני מנסה לומר
אנחנו נבהלים משוטרים בצורה חסרת פורפורציה
וזה בגלל שמגיל 0 מחנכים אותנו ששוטרים הם מפחידים ומסוכנים
לא
לא נבהלתי, ואני לא חושבת ששוטרים מפחידים
אבל לעמוד מושפלת ומואשמת, זה לא נעים, נקודה!!
ולילדה קטנה זה בהחלט טראומה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא יודע למה אתם חושבים שקודם היה רושם של תפקוד?
אין שום קבלת החלטות מסודרת. שום חשיבה אסטרטגית.

ולגוף השאלה ממשלת מעבר היא לא חוקית. היא בברית מחדל. בחירות חדשות זה עוד טלטול למשק ועוד מליארדים למימון.
ונחזור לאותה תוצאה.
"ממשלת מעבר היא לא חוקית " ?????
אז מה היא בדיוק - חונטה צבאית ?
היא חוקית לחלוטין, גם בארצות הברית הנשיא היוצא יש לו 10 שבועות שהוא עדיין נשיא לכל דבר ועניין. הוא יכול לפתוח במלחמה נגד מי שהוא רוצה עד הרגע האחרון.
אפשר לומר - ממשלת מעבר היות והיא רק מעבר אל לה לעשות צעדים דרמטיים

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
אם היה לך סבא שהיה באושוויץ, וכל השאר גם לא ליקקו דבש שמה, היית גם מזדעזע לשמוע שיהודי צועק ככה על יהודי אחר.
יש לי ב''ה סבתא שתאריך ימים ניצולת שואה.
ולבעלה ז''ל היה 11 אחים שנהרגו שם..
רוצה עוד?
כשתגדל.. תידע שלא צריך להתרגש מכל מילה..
הבעיה של השוטרים שהם לא רק לא מתרגשים הם מראש מתרגשים....

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
"ממשלת מעבר היא לא חוקית " ?????
אז מה היא בדיוק - חונטה צבאית ?
היא חוקית לחלוטין, גם בארצות הברית הנשיא היוצא יש לו 10 שבועות שהוא עדיין נשיא לכל דבר ועניין. הוא יכול לפתוח במלחמה נגד מי שהוא רוצה עד הרגע האחרון.
אפשר לומר - ממשלת מעבר היות והיא רק מעבר אל לה לעשות צעדים דרמטיים
שמה הוא 'מעבר', לא חוקית במובן שאי אפשר לתכנן ממשלת מעבר.
השאלה היתה למה לא לחזור לממשלת מעבר.
(צודקים על המינוח)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה