מידע שימושי נטחן לאחר הפסח ? לא בדיוק ...

מצב
הנושא נעול.

ככר השוק

משתמש מקצוען
אין שום בעיה בחומרא שאדם לוקח על עצמו, גם אם היא מידת חסידות וגם אם היא רחוקה מדרגתו וגישתו וקולותיו בדברים שהם ספיקות של כרת וסקילה

אבל השאלה על חשבון מה זה בא, באת להחמיר ונמצאת מיקל.

המציאות היא ממש לא ככה... רוב מי שאני רואה סביבי משלם מחיר יקר של ביטול תורה, בזבוז זמן, נסיעות, אשה שמשתגעת מחוסר במוצרים וחומרי גלם, (כן אותה אישה חלשה שלא תמיד צמה בצומות, ומקצרת ומדלגת על תפילות), ילדים שלא מקבלים תמיד כל מה שהם זקוקים

אני לא מדבר על לחם ולחמניות ועל הקמח עצמו (שזה בעיה של כמה ימים) אני מדבר על רשימה של מוצרי יסוד שיש שם חשש על איזה מרכיב שהוא ספק "מעמיד" שנמכר לגוי.

בזה אני חושב שאנשים איבדו קצת את הכיוון.

אבל מה נעשה וזה נכנס כמו עיקר הדין, שאנשים מרגישים שאוכלים חמץ וזה נתקע להם בגרון, אבל מי שעל הגדר שידע שכדאי מאוד להתייעץ עם רב.
ככה בדיוק החילונים מדברים על חרדים. מאמללים את הילדים שלהם, משלמים על כשרות בד"ץ במקום רבנות ולתת לילד עוד חוג. הנשים המסכנות יולדות כל הזמן ואין להן זמן לנשום. אפשר ללמוד מהם ולהעתיק במקום להמציא המצאות לבד.

גימפעל

משתמש מקצוען
מותר לי לחלוק אליך?
אני אישית לא מסוגלת לראות אנשים שהולכים ראש בקיר - בלי לחשוב
זה מעצבן ובייחד עם זה מצחיק אותי מאוד! נכון אני צריכה לעבוד על המידות שלי אבל אין שום קשר לנחיתות, ההפך זה מצחיק אותי!!
כשאני רואה אנשים שמקפידים להכניס לבית מוצרים רק בהשגחת העדה החרדית, בלי לפתוח את הראש ולחשוב אפילו רגע אחת!
יצא לי להיות פעם בערב שבת בבית כזה - הבת הגדולה נשלחה למכולת לקנות דגים כי פתאום ראו שאין דגים לשבת, היא חזרה עם סלמון של הרב לנדאו - וראש המשפחה שלחה אותה חזרה לחנות להחזיר את זה כי זה לא מהעדה החרדית, ולא היה דגים לשבת!! סוגרים עיניים אין שום הלכות בתורה של סנפיר וקשקשת - יש רק דבר אחת "העדה החרדית"
אצל אותו אחד יצא פעם שאחד מהילדים אפה לשמחה משפחתית לחמניות בכמות ענקית - אחרי האפייה היא קלטה שה"שומשום" מהרב לנדאו - והוא אמר לא להביא את זה לאירוע!
איזה נחיתות יש כאן - זה מעצבן ומצחיק לראות כאלה אנשים בלי קשר לאשכול הנ"ל בכללי אני מדברת.... כי הבאתם לכאן דוגמאות אחרות
האם מעצבן אותך אלו שהולכים ראש בקיר בענייני אופנה או מותגים,
אלו שמוציאים עוד אלפי שקלים בשביל לקנות עגלה מדגם מסויים כי זה מה שהולך,
או רק השומשום של המחמירים מעצבן אותך ?

האם מעצבן אותך אלו שהולכים ראש בקיר בענייני אופנה או מותגים,
אלו שמוציאים עוד אלפי שקלים בשביל לקנות עגלה מדגם מסויים כי זה מה שהולך,
או רק השומשום של המחמירים מעצבן אותך ?
אני אנסה להסביר את 100% (גם אם לא לכך נתכוונה)
בתורה יש הלכה של בל תוסיף ובל תגרע משום שכשאתה מדבר בשם התורה אתה חייב שבעתיים להזהר את כביכול מגלה פנים בתורה ואוי לך אם זה לא כהלכה אז אם אתה מחמיר בתור סייג והרחקה כדי לקשוט עצמך במותר לך לעצמך בלבד ולא מורה כך לאחרים בתור הלכה - לחיי בתנאי שזה לא יבוא על חשבון אחרים שזה לא יבוא על חשבון שאר מצוות בטח לא למצוא עצמך בלי דגים לשבת... צריך מאוד להזהר שהחומרא לא תבוא על חשבון הלכה אחרת מציאות זו לא קיימת כשהוא קונה עגלת בוגבו... משום שברור לו שאין הלכה כזו אם לא יהדר בשאר מצוות זה משום שהוא אינו בדרגה הרוחנית הזו וגם בלא"ה הוא לא היה מהדר אחריה
זאת ועוד
הרבה פעמים שחומרות כגון השגחות וכו' הם יותר ענינים פוליטיים שיוצרים פירוד בציבור ולא דווקא כונה לש"ש איך יתכן שישנם ציבורים שדוקא שארית הם אינם אוכלים כי לדעתם זה לא מספיק כשר ויש ציבורים שדוקא לנדא זה טרף כי הסבא היה חבדניק וזה שחיטת מומר חומרא שבאה שלא מתוך חשש אמיתי אלא חשש פוליטי לא רוצה לומר מה חושבים ע"ז שם למעלה
בקיצור "עולם הפוך"
עוד יהיו הרבה הפתעות שם למעלה נקוה שיהיו רק הפתעות טובות ושמחות
באהבה

lotr

משתמש מקצוען
זה ספציפית, כמעט כל כל כל גדולי ישראל מכל העדות והחוגים לא מחשיבים זאת כחומרא ואכמל.
לא למדתי את הסוגיא אבל מה שברור זה שכל בן אדם שראיתי שלמד את הסוגיא מיד מחמיר כיון שיש לא מעט סיבות להחמיר
ומה שגדולי ישראל לא החמירו, כך הוא לעוד המון דברים שלא החמירו רק כדי שלא יחשבו העולם שחייבים להחמיר

בעל בעמיו

משתמש פעיל
אני אנסה להסביר את 100% (גם אם לא לכך נתכוונה)
בתורה יש הלכה של בל תוסיף ובל תגרע משום שכשאתה מדבר בשם התורה אתה חייב שבעתיים להזהר את כביכול מגלה פנים בתורה ואוי לך אם זה לא כהלכה אז אם אתה מחמיר בתור סייג והרחקה כדי לקשוט עצמך במותר לך לעצמך בלבד ולא מורה כך לאחרים בתור הלכה - לחיי בתנאי שזה לא יבוא על חשבון אחרים שזה לא יבוא על חשבון שאר מצוות בטח לא למצוא עצמך בלי דגים לשבת... צריך מאוד להזהר שהחומרא לא תבוא על חשבון הלכה אחרת מציאות זו לא קיימת כשהוא קונה עגלת בוגבו... משום שברור לו שאין הלכה כזו אם לא יהדר בשאר מצוות זה משום שהוא אינו בדרגה הרוחנית הזו וגם בלא"ה הוא לא היה מהדר אחריה
זאת ועוד
הרבה פעמים שחומרות כגון השגחות וכו' הם יותר ענינים פוליטיים שיוצרים פירוד בציבור ולא דווקא כונה לש"ש איך יתכן שישנם ציבורים שדוקא שארית הם אינם אוכלים כי לדעתם זה לא מספיק כשר ויש ציבורים שדוקא לנדא זה טרף כי הסבא היה חבדניק וזה שחיטת מומר חומרא שבאה שלא מתוך חשש אמיתי אלא חשש פוליטי לא רוצה לומר מה חושבים ע"ז שם למעלה
בקיצור "עולם הפוך"
עוד יהיו הרבה הפתעות שם למעלה נקוה שיהיו רק הפתעות טובות ושמחות
באהבה
בדיוק על החוצפה הזו לחנך את השני שהקפדה מסוימת נובעת מ"חוסר פרופורציה", והקפדה אחרת היא בכלל "פוליטיקה" או "על חשבון בני הבית" - כתב @גימפעל שלרוב זה נובע מנחיתיות, וכמה מן המקלים הכאובים, לפי הענין מנסים לתייג אותה בצורה שלא תיגע אליהם חלילה.

בדיוק על החוצפה הזו לחנך את השני שהקפדה מסוימת נובעת מ"חוסר פרופורציה", והקפדה אחרת היא בכלל "פוליטיקה" - כתב @גימפל שלרוב זה נובע מנחיתיות, וכמה מן המקלים הכאובים, לפי הענין מנסים לתייג אותה בצורה שלא תיגע אליהם חלילה.
גדולים וטובים ממני וממך צעקו על זה אז תקרא להם חוצפנים ??? חלילה
ניכר מדבריך שלא קראת בעיון את דברי וכבר לכלכת את הפה בגידופים
דבריך הוכיחו בדיוק את מה שהתכוונתי בדברי הנ"ל אתה מוזמן לקרוא אותם שוב אבל בנחת ללא התלהמות
אוהב גם אותך

נערך לאחרונה ב:

עיון התלמוד

משתמש רשום
אני חושב שזה סגנו אנשים
הליברלים יותר ילבשו תכלת כי יש בזה את כל הסימנים וזה מה שכתוב בתורה וחמץ זה יותר קשה להימנע מזה וגם להבין למה זה הערמה כמו שכ' הרע"א
והשמרנים יותר כמו הרב אחישיב הרב שטטימנן ר' חיים ור' גרשון ור' דוב וכו' לא אכלו נטחן לפני הפסח ולא לבשו תכלת
אני עכ"פ לא יותר חכם מהם!!!!

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
והשמרנים יותר כמו הרב אחישיב הרב שטטימנן ר' חיים ור' גרשון ור' דוב וכו' לא אכלו נטחן לפני הפסח ולא לבשו תכלת
אני עכ"פ לא יותר חכם מהם!!!!
הם לא הורו לאיסור על חמץ שנמכר לגוי כדין, וראו בזה חומרא שאינה שווה לכל נפש.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
זה לא קשה זה לא מציאותי
זה לא מציאותי שעד פסח אני אופה הכל לבד, באירועים שגם ככה אין הרבה
לא נוטלים ידיים ואוכלים רק את התוספות שהם בסדר?

ובמשפחה כבר כמה וכמה פעמים פשוט הכנו לבד בר מצוות ואירוסין בגלל ההקפדה הזו

שימו לב שיש היום שתי דברים שהתערבבו יחד
יש אנשים שמקפידים את זה רק עד שבועות- ובשבועות עצמו אני יכולה לקנות משהו שידוע שהוא נמכר
כן אני קונה!!! וכל העניין הוא באמת תוספת קדושה

ויש את אלו שחוששים שהמכירה לא נעשתה כדין ואלו צריכים אכן להקפיד עד פסח שנה אחרי ועד בכלל

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה