דרוש מידע נושא לעוס:)

חכם עתיק יומין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

חחח

משתמש סופר מקצוען
יש כאלה שמתקיים אצלם כפשוטו: "שומעים שזה טעים"...
כנראה שהמיזופוניה היא משהו משפחתי אצלנו
(גם רעש של ברז מטפטף או דלת נטרקת יכול להוציא אותנו מדעתנו)
אבל כשזה מצטרף לחוסר נימוס - מפלס העצבים עולה.
שלא לדבר על השיהוקים בגמר האכילה...

shali

משתמש מקצוען
תעזרו לי?

בחלק משעות היום, אני נמצא בחברת עוד אנשים... מטבע הדברים.
בשעות הבוקר, נוהגים שם גם לאכול.
עד כאן הכל טוב ויפה.
אמממהה... יש שם כמה שמשום מה אוכלים בפה לא סגור... ואז הקול הנשמע בחדר, קול הלעיסות הרמות, קול הלחם הנלעס ונילוש עם פרוסות המלפפון... קול השתיה הנשפנית... גורם לי כמעט להקיא, בכל פעם מחדש.

להעיר? לא נעים...
לעבור מקום? לא שייך...
להתעלם? לא מצליח...
להקשיב למוזיקה? הופה, הברקת... לא תמיד שייך...

מה אתם הייתם עושים? רק אני נתקל בתופעה הזו? משהו בי לא בסדר?
יש אנשים הסובלים מיזה ביתר שאת זה תופעה מוכרת אפילו יש לה שם
גם אני סובלת נורא מיזה!
מחפשת גם עצות על אף ש...אין חשבתי שזה עינין של עבודת המידות אבל זה לא...
ולפעמים אני מגיעה למצב שבא לי לצרוח!!1
מי שלא סובל מיזה לא יבין

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אני נזכר, שבהיותי ילד, היה לנו בין האחים סימן סודי מוסכם, איזו שהיא תנועת יד חצי בלתי מורגשת, שהיה מזכיר אחד לשני לאכול בפה סגור.
זה הרבה יותר נעים מכל הערה, זה יכול להיות בפני אחרים בלי לפגוע באוכל. זה מתאים גם אצל השוויגער, וגם אצל הדוד מפולין והדודה ממרוקו...
תאמצו את זה.

ואני בטוח, שיש כאן גם כמה שמהיום ישימו לב יותר פחות להרעיש, וגם לאכול ולשתות ביתר נימוס... תראו כמה זה מטריד, תראו כמה זה מציק. וכמעט כולם מתביישים להעיר בנושא...

פודרה המלך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תעזרו לי?

עד כאן הכל טוב ויפה.
אמממהה... יש שם כמה שמשום מה אוכלים בפה לא סגור... ואז הקול הנשמע בחדר, קול הלעיסות הרמות, קול הלחם הנלעס ונילוש עם פרוסות המלפפון... קול השתיה הנשפנית... גורם לי כמעט להקיא, בכל פעם מחדש.

להעיר? לא נעים...
לעבור מקום? לא שייך...
להתעלם? לא מצליח...

מיסופוניה​

קפיצה לניווטקפיצה לחיפוש
מיסופוניהאנגלית: Misophonia) היא הפרעה נוירופסיכיאטרית המתבטאת ברגשות שליליים המגיעים עקב שמיעה של קול מסוים, הקול יכול להיות בעצמה נמוכה או גבוהה. המושג נטבע לראשונה בידי מדעני המוח האמריקאים פול ומרגרט ג'אסטרבוף. מיסופוניה לא מסווגת כהפרעה בדידה ב DSM-5 או ICD-10, ב-2013 שלושה פסיכיאטרים מהמרכז האקדמי-רפואי באמסטרדם גיבשו אבחנה להפרעה זאת לפיה הומלץ שהיא תסווג כהפרעה פסיכיאטרית נפרדת.
לפעמים מיסופוניה נגרמת כתוצאה של OCD או בעיות פסיכולוגיות.

תסמינים​

אנשים הלוקים במיסופוניה חשים לרוב עצבנות או חרדה בעת האזנה לקולות מסוימים כגון: כחכוח בגרון, גזיזת ציפורניים, לעיסה, שתייה, צחצוח שיניים, נשימה, דיבור, התעטשות, פיהוק, הליכה, לעיסה של מסטיק, הטלת צואה, צחוק, נחירה, בליעה, הקלדה, שיעול, זמזום, שריקה, חריטה של סרגל או סכו"ם במשטח, שירה, חזרה של אותו הצליל מספר פעמים, מתיחת שריר ועוד.
הלוקים בהפרעה, לאחר שמיעת הצלילים, חווים בסימפטומים של תגובת הילחם או ברח כגון: הזעה, מתיחת שריר וקצב לב מואץ. חלקם אפילו מושפעים בגירויים חזותיים כגון: חרדה, התנהגות נמנעת - מה שעלול להוביל לירידה בסוציאליזציה, חלק מהאנשים מרגישים כפייה לחקות את מה שהם שומעים או רואים. חיקוי היא תופעה חברתית אוטומטית ומתבצעת באופן לא מודע. יש לה היבט פליאטיבי שגורם ללוקה להרגיש טוב יותר. החיקוי יכול לעורר חמלה ואמפתיה שיחד מקלות על הלוקה.

טיפול​

קיים מספר מוגבל של מאמרים וסקירות ספרות על הטיפול במיסופוניה, אך אף אחד מהם לא כולל מחקרים מבוקרים. הטיפול הנפוץ ביותר הוא לשלב רעש בסביבתו של המטופל, הרבה לוקים במיסופוניה הראו תגובה מופחתת במידה ניכרת לרעשים גורמים. רעש יכול להיווסף לסביבתו של הלוקה בעזרת יוצר קול כלשהו או ישירות לאוזנו של הלוקה בעזרת רכיב שדומה למכשיר שמיעה שממוקם מאוחרי האוזן.

גילה רינה

משתמש פעיל
הילדים שלי (פעוטות) כשאוכלים עוגה טעימה - תוך כדי לעיסה ממלמלים יאמ..יאמ... -- פשוט מתענגים מכל רגע...
אצל קטנטנים אתם צוחקים ונהנים לראות איך טעים להם?? (כשטועמים פעם ראשונה גלידה וכד'...)
אז אצל מבוגרים זה מתבטא טיפה אחרת.. מה יש??:p

ממש לא נכון! מי שסובל מהתופעה הזו
לא סובל גם את הקולות שהילדים שלו משמיעים

גם תינוק בן מס' חודשים שמוצץ את המוצץ שלו מיידי חזק, מוציא אותי משלוות נפשי...

והפתרון שלי ללעיסות של אחרים זה ללעוס גם אני משהו...
יעני, או שלא אוכלים לידי או שמכבדים גם אותי:p

חוט השני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה תיאורים מוגזמים... חבר'ה... נכנסתם לתוך הלוע של החבר.... מה נסגר??
אותי לימדו לא להסתכל בצלחת של האחר -- כל שכן שלא לתוך הפה שלו כשהוא אוכל!!..

כנראה שהבנאדם פשוט נהנה מכל רגע, תלמדו גם אתם להנות מהאוכל... (ולא חייב להשמיע רעשים:ROFLMAO:)

הילדים שלי (פעוטות) כשאוכלים עוגה טעימה - תוך כדי לעיסה ממלמלים יאמ..יאמ... -- פשוט מתענגים מכל רגע...
אצל קטנטנים אתם צוחקים ונהנים לראות איך טעים להם?? (כשטועמים פעם ראשונה גלידה וכד'...)
כשזה אצל הילד שלך זה בסדר ואפילו מהנה
אצל אחרים זה ממש אבל ממש לא נעים

יוסי951951951

משתמש צעיר
אני נזכר, שבהיותי ילד, היה לנו בין האחים סימן סודי מוסכם, איזו שהיא תנועת יד חצי בלתי מורגשת, שהיה מזכיר אחד לשני לאכול בפה סגור.
יש סבירות גבוהה שמכיוון שעשו עסק מזה בבית בתקופת הילדות, לכן זה מפריע לך כל כך
יש ?

saralulu

משתמש מקצוען
איזה תיאורים מוגזמים... חבר'ה... נכנסתם לתוך הלוע של החבר.... מה נסגר??
אותי לימדו לא להסתכל בצלחת של האחר -- כל שכן שלא לתוך הפה שלו כשהוא אוכל!!..

כנראה שהבנאדם פשוט נהנה מכל רגע, תלמדו גם אתם להנות מהאוכל... (ולא חייב להשמיע רעשים:ROFLMAO:)

אז זהו שקשה לעצום אוזניים...

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
השאלה אם החבר שישב לידך בגן עדן ילעוס בקול...

וופל אגוזים

משתמש מקצוען
תעזרו לי?

עד כאן הכל טוב ויפה.

להעיר? לא נעים...
לעבור מקום? לא שייך...
להתעלם? לא מצליח...

אוייש
נוראי! בלתי נסבל ומוציא את התאבון!!!
איכסס
חוסר נימוס שמשגע את כל החושים:sick::sick::confused:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה