טיול נופש באילת

שרה גליק!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
משבררת בשביל מישהו שרוצה לנסוע לשם חמישי-שבת.
אשמח לעזרה ממי שהיה שם.
מה יש לעשות לזוג בחמישי בערב וביום שישי הקצר.
(עדכון: האישה במצב, ככה שאי אפשר מדי להשתולל..)
איפה יש דירות, צימרים?
צריך שיהיה קרוב לבית כנסת...
אשמח להמלצות על צימרים (כמובן שעדיף לא יקרים;))

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי הולכת לשם לשבת כי האזור של הבתי כנסת לא קרוב לאזור התיירותי והם יכולים ממש להתאכזב
אלא אם כן הם בקטע לרדת לאזור התיירותי ואז לעלות את העליה הרצינית...
וגם שיקחו בחשבון כמה מפריע להם חילולי שבת בפרהסיה על ידי יהודים.
אין לי מידע על דירות וצימרים שקרובים לבית כנסת. (לא בטוחה בכלל שיש אבל יכול להיות)
אני הייתי הולכת במוצ"ש- שני או רביעי בלילה עד שישי בבוקר (אם יש להם לאן לנחות לשבת)
אם הם נוסעים ברכב שיבדקו קודם את עניין השטפונות שלא יתקעו בדרך עם כבישים חסומים.

מבחינת אטרקציות מתאימות-
ספינה עם מצפה תת ימי
חוף הדולפינים
יש את הגן הבוטני אבל לא הייתי שם אז לא יודעת אם הוא שווה משהו.

ושיקחו בחשבון שבתי הכנסת שם סגורים בזמן שאין מנין וצריך לדייק מאוד על השעה של המנין.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
משבררת בשביל מישהו שרוצה לנסוע לשם חמישי-שבת.
אשמח לעזרה ממי שהיה שם.
מה יש לעשות לזוג בחמישי בערב וביום שישי הקצר.
(עדכון: האישה במצב, ככה שאי אפשר מדי להשתולל..)
איפה יש דירות, צימרים?
צריך שיהיה קרוב לבית כנסת...
אשמח להמלצות על צימרים (כמובן שעדיף לא יקרים;))
רק בגלל הנסיעה... שווה לוותר על הרעיון

שרה גליק!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אשמח לתגובות מאנשים שהיו שם.
בעיקר לגבי בתי כנסת , וצימר וכו...

שרה גליק!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אמרו לי שמאוד פרוץ שם.
מישהו היה שם לאחרונה לאמת את זה?
איך שבת שם?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש את האזור ה'עירוני' של אילת, שם זה כמו כל עיר בארץ... כמו בית שמש הישנה כמו חולון כמו ראש פינה... אין משהו מעניין מבחינת תיירות, והצניעות כמו כל עיר לא דתית... בקיץ זה ממש גרוע, כמו תל אביב, עכשיו זה סביר.
יש שם מגוון בתי כנסת, הרבה עדות המזרח, וגם דתיים אשכנזים או ספרדים, יש בית חב״ד.

זה לא אזור התיירות,
אבל אפשר לקחת מונית, כעשר דקות רבע שעה נסיעה.
ממליצה על המצפה התת הימי, מתאים לשלוש שעות בערך (ואפשר ללכת גם בחמישי וגם בשישי, הכרטיס תקף לשלושה ימים).

אם מחפשים קניות בלי מע''מ, גם באזור העירוני יש קניונים וחנויות, וכמובן אפשר תמיד לקחת מונית.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בקיץ זה ממש גרוע, כמו תל אביב,
לפי איך שזה בחורף, אז בקיץ זה יותר גרוע מתל אביב.
ממליצה על המצפה התת הימי, מתאים לשלוש שעות בערך (ואפשר ללכת גם בחמישי וגם בשישי, הכרטיס תקף לשלושה ימים).
המצפה התת ימי נסגר בצהוריים לקראת ערב- 16:00-17:00
אז זה משאיר להם רק שישי בוקר ללכת
בלילה אין כמעט דברים פתוחים.

ותחשבי את זה ששבת נכנסת באילת בסביבות 4:20 ורוב האטרקציות נפתחות באזור 9:00 בבוקר- אם אני לא טועה
אז לא משאיר להם הרבה זמן לאטרקציות.
הם יכולים ללכת לאורך הטיילת שזה מהמם (ואולי זה גם רעיון לשבת אחרי הצהוריים- שיחשבו כמובן על החילולי שבת שיהיו בכל פינה, לרדת לטיילת ואחרי שבת לחזור במונית)

@שרה גליק! שיקחו בחשבון שיכול להיום שם ימים ממש חמים שצריך ממש בגדי קיץ.
וגם אם לא חם, לא צריך יותר מקפוצ'ון שאפשר להוריד.

והם גם יצטרכו לדאוג לעצמם לאוכל לשבת, אז שיהיה להם פלטה, מיחם, מקרר מתאים ושיביאו איתם שעון שבת למקרה שהמקרר לא מתאים וכו'.

ושיחפשו דירה שווה כי אם אין לה כח לעליה- ועבורי זה היה עליה ממש רצינית ברגל אז בשבת הם יהיו תקועים באזור העירוני שזה ממש לא מעניין. פחות יפה מהשכונות הישנות בטבריה (אני למשל ממש ממש התאכזבתי כשראיתי את האזור העירוני)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לכאורה יותר.
א. אני מדברת על העיר ולא על אזור התיירות, שם המצב גם בקיץ הוא כמו בכל עיר רגילה (כותבת מניסיון, יש לי שם קרובי משפחה).

ב. הייתי בתל אביב פעמים בודדות בקיץ והתחלחלתי, לא חושבת שיש יותר גרוע מזה.... (סה"כ עברתי בין אוטובוס לרכבת או להיפך)
זה לא המצב בירושלים, שם גדלתי.

ואני יודעת שזה תרתי דסתרי... אבל כוונת הדברים מובנת...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
א. אני מדברת על העיר ולא על אזור התיירות, שם המצב גם בקיץ הוא כמו בכל עיר רגילה (כותבת מניסיון, יש לי שם קרובי משפחה).
חשבתי שדיברת על אזור התיירות.
והייתי בקיץ בתל אביב ואני בהחלט התחלחלתי כשראיתי שיש יותר גרוע מזה :(
עריכה- לא באילת, כי כאמור הייתי שם רק בתקופת החורף- בין חשון לפסח.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד משהו, שיבררו את הנושא של העירוב גם באזור העירוני וגם בין העירוני ללתיירות.

חני הסקרנית

משתמש צעיר
והייתי בקיץ בתל אביב ואני בהחלט התחלחלתי כשראיתי שיש יותר גרוע מזה :(
פרוץ זה דבר אישי.:unsure: ??? אנחנו לא הרגשנו שם פריצות יוצאת דופן.
:unsure:
יצאתי מבולבלת
פרוץ זה דבר אישי. אנחנו לא הרגשנו שם פריצות יוצאת דופן.
יכול להיות שגם אם לכן לא הפריע אישית הפריצות כי לא הייתה יוצאת דופן....
פה יתכן ומדובר @שרה גליק! בזוג אישה ובעלה שהוא אולי אפילו אברך כולל שרוצים לדעת על מידת הפריצות שם אולי הסיפור קצת שונה.....

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
:unsure:
יצאתי מבולבלת

פה מדובר בזוג אישה ובעלה שהוא אולי אפילו אברך כולל שרוצים לדעת על מידת הפריצות שם אולי הסיפור קצת שונה.....
לכן כתבתי שפרוץ זה דבר אישי.
ביחס לערים חילוניות בארץ לא ראיתי פריצות יוצאת דופן,
אבל לדעתי א"א להגיד שגם בקיץ אין שם פריצות כי איך שזה נראה בחורף- שזה חם שם יחסית אבל עדיין לא חם מידי אז אנשים לובשים סביר אבל לא כמו חורף בירושלים או במרכז, אז בקיץ זה בהשערה שלי הרבה יותר גרוע. כי המעלות מטפסות לאני לא יודעת איפה... לא בגלל שבחורף זה פרוץ אלא בגלל שבקיץ החום חריג הרבה הרבה יותר מהחום בתל אביב בשיא הקיץ.
והמשפט של החלחלה היה בהקשר מאוד מסוים ולא בהשוואה לאילת. לצטט אותו ברצף פה זה להוציא מההקשר.

וסתם ככה-
אברך כולל שרוצים לדעת על מידת הפריצות שם אולי הסיפור קצת שונה.....
גם לאברכי כולל יש אמות מידה אישיות בקשר להגדרות פריצות.

ואני אגיד יותר ברור אז אולי יעזור להם להחליט האם זה פרוץ עבורם או לא
אנחנו היינו שם בימים יחסית חמים ולא היה נראה לנו שונה יותר מרחוב יפו בירושלים, והמרינה והטיילת בהרצליה- בימים קרירים.

שרי :)

משתמש פעיל
לכן כתבתי שפרוץ זה דבר אישי.
ביחס לערים חילוניות בארץ לא ראיתי פריצות יוצאת דופן,
אבל לדעתי א"א להגיד שגם בקיץ אין שם פריצות כי איך שזה נראה בחורף- שזה חם שם יחסית אבל עדיין לא חם מידי אז אנשים לובשים סביר אבל לא כמו חורף בירושלים או במרכז, אז בקיץ זה בהשערה שלי הרבה יותר גרוע. כי המעלות מטפסות לאני לא יודעת איפה... לא בגלל שבחורף זה פרוץ אלא בגלל שבקיץ החום חריג הרבה הרבה יותר מהחום בתל אביב בשיא הקיץ.
והמשפט של החלחלה היה בהקשר מאוד מסוים ולא בהשוואה לאילת. לצטט אותו ברצף פה זה להוציא מההקשר.
ישנם דברים שכל אחת מבינה איך שהיא רוצה להבין.....
אבל אני חושבת שעל עיקר דבריה פחות ענית לה......... על ההמשך
פה יתכן ומדובר @שרה גליק! בזוג אישה ובעלה שהוא אולי אפילו אברך כולל שרוצים לדעת על מידת הפריצות שם אולי הסיפור קצת שונה.....

Achinoam

משתמש פעיל

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ישנם דברים שכל אחת מבינה איך שהיא רוצה להבין.....
אבל אני חושבת שעל עיקר דבריה פחות ענית לה......... על ההמשך
אז כנראה לא כ"כ הבנתי (לא אותה ולא אותך) יכול להיות שהשעה משפיעה עלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה