עזרה נא להדק ארנקים, נוכלים לפניך...

מצב
הנושא נעול.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בחיים בחיים אני לא נותנת למשהו שמבקש ממני ברחוב ובימים האחרונים ניגשו אלי פעמיםאם בקשה ל'כסף לאוכל' אפילו שהיו נראים באמת מסכנים, ממני אין להם סיכוי! אה נראו מסכנים מבחינת הנפש שלהם, אחד היה נראה איזה פושע מהשוק האפור שנקלע לחובות.
מה יקרה אם תתני לו שקל, אולי זה אמיתי...

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב נוכלים
אחד כזה, ביקש צדקה ברחוב, הוצאתי לו מטבע של 10 וביקשתי עודף 9
הוא נתן לי 9 וקיבל 10, ואז טען שלא נתתי לו 10 אלא מטבע של 2 ש"ח
אני ידעתי שזה היה 10, ואמרתי לו, לא זה היה 10
מיד הוא התקפל

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתמול בגינה ניגש אלי ילד בערך בן 8
שאל אם יכול לקבל מעדן אחד (כולה גילה בטעם תות)
קודם כל סרבתי כי הייתי בהלם מהרעיון
אחר כך קצת ריחמתי עליו אם זה כל כך מגרה אותו עד כדי לשנורר
עד עכשיו לא יודעת אולי הייתי כן צריכה לתת לו..
אוייש אין מצב שלא הייתי נותנת לו.. מעורר רחמים ממש.

משה גל

משתמש מקצוען
הסטייפלער סיפר שכשעבר לגור בווילנא,
שאל את ר' חיים עוזר מה עליו לעשות:
כיון שבמקום מגוריו הקודם היו עניים מועטים יכול היה לתת להם צדקה, אבל בווילנא הם מרובים, וחושש הוא לאיסור "לא תאמץ" ו"לא תקפוץ" כשאינו נותן לחלק מהם.
ענה לו הגרח"ע - אם יש הרבה, אתה פטור מלתת לכולם!

שוב מעשה בחזו"א, ששאלוהו איך אנשים לא נותנים היום צדקה לכל אחד, ואינם חוששים ללאווים הנ"ל. וענה - כיון שיש רמאים, פטורים מלתת לכולם שמא הוא רמאי.
לפי זה, באמת אין עניין לתת כשאתה מסתפק ביישרותו של המבקש, אולי מתוך מידת רחמים, אבל לא תמיד זו מידת רחמים אלא מידת חולשה. ואם מגיע אדם עם המלצה מסודרת וניכר שאינו רמאי אז מצוה לתת לו.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אוייש אין מצב שלא הייתי נותנת לו.. מעורר רחמים ממש.

דווקא אצל ילד קטן - לא ברור שמותר לתת לו !!!!- ואולי אסור לו לבן, והוא יודע שאימא שלו לא מרשה - אז הוא מצא לעצמו פתרון....

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
דווקא אצל ילד קטן - לא ברור שמותר לתת לו !!!!- ואולי אסור לו לבן, והוא יודע שאימא שלו לא מרשה - אז הוא מצא לעצמו פתרון....
מסכימה! חוזרת בי. צריך לחשוב על כל האופציות. תודה לך על מה שכתבת. לפעמים מרוב רחמים אנחנו לא מצליחים לחשוב עם שכל ישר. הרגש משתלט כליל.

זושא כץ

משתמש מקצוען
זכורני כד הוינא טליא שבערב יום כיפור אחד עמדו הרבה ילדים ואספו כסף בכניסה לבית הכנסת המרכזי ב'רמת אלחנן', אחרי תפילת מנחה עלה מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט''א המרא דאתרא וצווח מנהמת ליבו שמגדלים פה גנבים ילד שאוסף כסף מקבל תאווה לכסף ונהיה גנב

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מה דעתכם על זה שיש אנשים שעושים שנור בבתים ויש להם אפילו המלצות- אבל הם ממש לא נזקקים. בעלי מכיר מלמד בחיידר שעובד ב3 מקומות עבודה, ויום אחד האיש דפק בדלת וביקש כסף, קראתי לבעלי- ופתאום היא קלט שהוא מכיר אותו והיה לו לא נעים, אז הוא אמר לו שהוא קפץ לביקור... אחרי כמה ימים הוא פגש את בעלי וסיפר לו שהוא קנה לא מזמן את הדירה הרביעית שלו ושהוא אוסף כסף כי יש לו בנות והוא צריך לתתן להן דירות. ומדובר באדם בן לא יותר מ30. אנחנו צריכים לממן לו את הדירות. בושה.

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כולכם צודקים אבל עדיין אני לא יכולה לעמוד מול אחד שמבקש ממני כמה שקלים...
אין לי בדר"כ יותר מכמה שקלים מזומן;)

ואם הוא סתם ....
אני לא חותמת לו על הוראת קבע
אז מכמה שקלים שיעשו לי טוב על הלב שעזרתי לילד או לאדם חולה
לא צריך להסחףףף חברה!!!
כמה עולה נסיעה ??
שבוע טוב!

look

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ניגשה אלי ואל בעלי בחורה חילונית יחד עם אחותה וסיפרה שהם גרות ב.. באר שבע (איך לא?)
ונתקעו בלי כסף ובלי כלום אמרה לבעלי אני אתן לך את המספר טלפון שלי אפילו
אז בעלי הצדיק אמר לה: קחי את לא צריכה להחזיר ונס אבל היו לו רק עשרה שקלים בכיס...
רגע לפני שניגשו אני רואה את שתיהן מתגלגלות מצחוק ואז פתאם כזו מיסכנות...
אבל בטיפשותי לא אמרתי לו מילה רק אחרי שכבר הוציאו ממנו...
הבנות לקחו את הכסף הסתובבו לאחור ניגשו לאמא שלהן שהייתה בתחנת האוטובוס עם תיק ממותג יפיפה ועלו לקו 2 הנכנס לתחנה
במקרה גם אנחנו עלינו על אותו אוטובוס וראינו את הארנק ואת הרב קו...
ת'אמת היינו צריכים להיות ממש טיפשים בשביל לתת להן. צריך קצת לפתוח את העיניים ובדר"כ מבחינים היטב האם זה אמתי או לא...

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
פורסם במודיעין עילית
להיזהר מצ.ל. המפתה אנשים לערבויות וכדו'

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ניגשה אלי ואל בעלי בחורה חילונית יחד עם אחותה וסיפרה שהם גרות ב.. באר שבע (איך לא?)
ונתקעו בלי כסף ובלי כלום אמרה לבעלי אני אתן לך את המספר טלפון שלי אפילו
אז בעלי הצדיק אמר לה: קחי את לא צריכה להחזיר ונס אבל היו לו רק עשרה שקלים בכיס...
רגע לפני שניגשו אני רואה את שתיהן מתגלגלות מצחוק ואז פתאם כזו מיסכנות...
אבל בטיפשותי לא אמרתי לו מילה רק אחרי שכבר הוציאו ממנו...
הבנות לקחו את הכסף הסתובבו לאחור ניגשו לאמא שלהן שהייתה בתחנת האוטובוס עם תיק ממותג יפיפה ועלו לקו 2 הנכנס לתחנה
במקרה גם אנחנו עלינו על אותו אוטובוס וראינו את הארנק ואת הרב קו...
ת'אמת היינו צריכים להיות ממש טיפשים בשביל לתת להן. צריך קצת לפתוח את העיניים ובדר"כ מבחינים היטב האם זה אמתי או לא...
מה זה מוריד מהערך שלכם??
אם מדובר על עד 10 שקלים יש משהו
אבל רשמו פה על ספורים בסכומים קצת אחרים...
נסיעה עולה סביבות ה10 ש"ח
מקסימום 15 ש"ח
אני כשאני נותנת זה עושה לי טוב!!!

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
אתמול בגינה ניגש אלי ילד בערך בן 8
שאל אם יכול לקבל מעדן אחד (כולה גילה בטעם תות)
קודם כל סרבתי כי הייתי בהלם מהרעיון
אחר כך קצת ריחמתי עליו אם זה כל כך מגרה אותו עד כדי לשנורר
עד עכשיו לא יודעת אולי הייתי כן צריכה לתת לו..
אסור לתת שום אוכל לילד זר! יש ילדים אלרגים ובבית לא מקבלים בוטנים/קמח/מוצרי חלב/וכו' ומבקשים בגינה או ברחוב, זו עלולה להיות סכנת נפשות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה