עזרה נא להדק ארנקים, נוכלים לפניך...

מצב
הנושא נעול.

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
כבר סיפור שלישי שאני שומע ממכרים על נוכלים שמסתובבים ומספרים סיפורים מעוררי רחמים איך הם בדיוק תקועים בלי כסף כי גנבו להם את האוטו / הרגע יצאו מבית חולים וכו׳ הם מבקשים כסף ונשבעים בכל היקר להם שהם יעשו לכם העברה בנקאית, ומביאים את המספר טלפון שלהם.
כדי להיראות תמימים, הם מבקשים קודם עזרה לדוגמא "אתה יודע אולי איפה זה בית חבד? בעצם אולי אתה גם תוכל לעזור לי"...
כמובן שאחרי זה הם לא עונים לטלפון (שמן הסתם טוקמן)
פניה למשטרה לא עזרה, אז... תיזהרו!

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
וואי גם לי זה קרה!!! איזה אישה אחת הגיעה אליי באמצע קניון ואומרת לי כזה בפרצוף מבוייש "אולי יש לך דרך לעזור לי, אני רואה שאת דתייה..." אני בתמימות הקשבתי למה שיש לה להגיד שהיא צריכה לנסוע לדרום ואין לה כסף לנסיעה וכו'.... האמת שחשדתי בה אבל היא שיחקה כ"כ אומללה, ולקחה אותי לחנות בגדים מאחורי איזה מדף שלא יראו כי היא מאוד מתביישת....
ממש התלבטתי מה לעשות, היא רצתה 50 ש"ח... בסוף נתתי לה 20 ש"ח, והיא שואלת אותי "בטוח אין לך עוד? אולי יש לך פה אשראי ותוציאי כסף...?" אמרתי לה שאין לי יותר ואני מאוד מצטערת....
היא הודתה לי מקרב הלב....
לאט לאט הבנתי שהסיפור הזה לא היה ולא ניברא ולך תדע איזה מספר אני היום שלה....

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
וואי גם לי זה קרה!!! איזה אישה אחת הגיעה אליי באמצע קניון ואומרת לי כזה בפרצוף מבוייש "אולי יש לך דרך לעזור לי, אני רואה שאת דתייה..." אני בתמימות הקשבתי למה שיש לה להגיד שהיא צריכה לנסוע לדרום ואין לה כסף לנסיעה וכו'.... האמת שחשדתי בה אבל היא שיחקה כ"כ אומללה, ולקחה אותי לחנות בגדים מאחורי איזה מדף שלא יראו כי היא מאוד מתביישת....
ממש התלבטתי מה לעשות, היא רצתה 50 ש"ח... בסוף נתתי לה 20 ש"ח, והיא שואלת אותי "בטוח אין לך עוד? אולי יש לך פה אשראי ותוציאי כסף...?" אמרתי לה שאין לי יותר ואני מאוד מצטערת....
עצוב שאנחנו מממנים חומרים מסוכנים ולא חוקיים....

פותחת האשכול כיוונה לכאלה שמבקשים "הלוואה" של אלפי שקלים, ואנשים תמימים מדי נופלים ברשתם.

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עצוב שאנחנו מממנים חומרים מסוכנים ולא חוקיים....

פותחת האשכול כיוונה לכאלה שמבקשים "הלוואה" של אלפי שקלים, ואנשים תמימים מדי נופלים ברשתם.
לא ממש...
דיברתי בדיוק על סיפורים של כסף קטן 50/100 שח. באחד המקרים הצליחו להוציא 400 שח.
כל מי שנתקל בהם העיד שלא היה תמים וחשד, אבל הם מפעילים הרבה שטיקים.

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען

זו אישה ידועה..
היא תמיד עוברת ואומרת את אותו נוסח.. חייבים להזהר ממנה!

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מחברה שלי הוציאו 700 ש"ח
הוא היה נראה חרדי, עצר לידם בצומת שילת וסיפר להם שהוא תקוע בלי כסף אשתו אחרי לידה והילדים מחכים לו במונית ובאמת היתה שם מונית עם ילדים קטנים.. לא יודעת מה נפל לבעלה שנתן לו כזה סכום . אבל מה שבטוח את הכסף הוא כבר לא ראה מאז

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אני אמרתי לה אני מוכנה ללכת איתך לאוטבוס ואני ישלם לנהג כמה שעולה הנסיעה
כמובן שהיא התחמקה ואמרה שהיא מחכה לבת שלה שצריכה להגיע ולנסוע איתה ביחד
אמרתי לה כל טוב והמשכתי בדרכי

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מחברה שלי הוציאו 700 ש"ח
הוא היה נראה חרדי, עצר לידם בצומת שילת וסיפר להם שהוא תקוע בלי כסף אשתו אחרי לידה והילדים מחכים לו במונית ובאמת היתה שם מונית עם ילדים קטנים.. לא יודעת מה נפל לבעלה שנתן לו כזה סכום . אבל מה שבטוח את הכסף הוא כבר לא ראה מאז
ההוא מצומת שילת לא מתייאש
כל פעם ממציא סיפור אחר..
רק לפעמים הוא נופל על אותם אנשים פעם שניה ואז לפתע כשהוא קולט הוא מגמגם משהו ונעלם..

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
דיי!!
היום בערב דפקה בדלת אחת ש"תקועה" וצריכה ליסוע לדרום ואין לה כסף
האומללה היתה נראית ממש טוב, אז כמעט לא נתתי לה כלום
במחשבה שניה נתתי לה מה שהיה לי נגיש 1/2 שקל.

היא הסתכלה על זה באכזבה... כאילו, זה מה שהצלחתי להוציא מהם??

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הייתי ברחובות וניגש אלי מישהו עם פרצוף מסכן ואמר לי שהוא צריך להגיע לקרית מלאכי אם אני אוכל לתת לו כמה שקלים.
אמרתי לו איזה השגחה אני נוסע מפה לקרית גת ויוריד אותך בדרך.
גמגם משהו והתאדה...

רחלה לה

משתמש פעיל
טרי מהיום!
נסענו ברכבת הקלה, כשלפתע נעמד אדם והחל להכריז בדרמתיות רבה:
נוסעים יקרים, ערב שבת היום יש לי תינוק בבית אין לי מטרנה בשבילו וכמובן לא אוכל לשבת וכו וכו'
תוך כדי שהוא נואם הוא נצמד מאחד לאחד וכמעט מכריח להוציא את הארנק מהכיס ולתת לו...
הוא היה כ"כ קולני והשתררה כזו דממה, כולם מלווים אותו במבטם ורואים איך וכמה כל אחד משלם...
אשה אחת לא הראתה נכונות אז הוא מכריז בקולי קולות: כמה את רוצה לתת לי? אני יחזיר לך עודף...
הוא היה כריזמתי, נועז וחשב מחוץ לקופסא (צדקה:p) איך להוציא מאנשים כסף, עשינו חשבון שבשעה וחצי הוא שילם 5.90 ש"ח עבור נסיעה בקרון רכבת ממוזג והכסף מארנקיהם של אנשים נשפך...
פשוט הטרדה! אני בכל אופן לא האמנתי למילה שיוצאת לו מהפה...

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלא נדבר על אלה שאם הסכום שנתת להם לא מוצא חן בעיניהם ואתה זוכה לקבל אותו בחוזקה חזרה בפרצוף... (קרה לי.. וזה עוד אחרי שגם נתתי לאותו אחד בקבוק קולה שהיה לי.. )

רחלי מעצבת/הראל דיזיין

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
וואי גם לי זה קרה!!! איזה אישה אחת הגיעה אליי באמצע קניון ואומרת לי כזה בפרצוף מבוייש "אולי יש לך דרך לעזור לי, אני רואה שאת דתייה..." אני בתמימות הקשבתי למה שיש לה להגיד שהיא צריכה לנסוע לדרום ואין לה כסף לנסיעה וכו'....

איזה קניון?באיזו עיר?שם?
תעזכנו
שניהיה מוכנים-ונדע להזהר...

זושא כץ

משתמש מקצוען
אני חושב שהם מסכנים וזה הצורה שהם עושים שנורר.
יש כאלה שממלמלים משהו מתחת השפם
יש כאלה שמחלקים עלונים...
יש כאלה שנותנים דרשה חוצבת להבות לפני/אחרי עלינו לשבח
ויש כאלה נעבאך שמשקרים וממציאים סיפורים וכו וכו אבל גם הם עושים שנורר
וע''ז אפשר לפתוח פולמוס שלם אם הם עשירים ויש להם שקים של כסף וכו וכו או שאולי הם עניים מרודים ומצבם הביא אותם נעבאך לשקר
אבל לדעתי כך צריך לראות אותם ולתת או לא לתת להם בדיוק כמו כל השנוררים

זהבוש

משתמש מקצוען
למכר שלנו זה קרה שבוע שעבר.. שאדם נטפל אליו וביקש לקנות ממנו משהו יקר שאותו מכר מתעסק בתחום.. אחרי שכביכול סיכמו פרטים הנוכל אמר שבנתיים הוא צריך סכום להיום ומיד הוא ישלם הכל ביחד .. היום בהעברה בנקאית.. המכר, שגם היה להוט לשמור על ה"לקוח שלו" הלך איתו לכספומט ומשך לו ...
תחזיקו חזק

2000 ש"ח טבין ותקילין.. כמו שאומרים

כמובן שהלה נתן מספר של טלפון נייד וענה כל פעם ואמר שהנה זה כבר יבוצע.. ויראו את זה בחשבון רק עוד יומיים.. בקיצור מרח מרח עד שנעלם...

גם פניה למשטרה לא עזרה.. לא ברור למה.

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
הסיפור הכי משעשע בעיני, הוא הסיפור אותו ראיתי בעצמי.

לפני כמה שנים באחד הלילות, הסתובב איזה יצור מוזר באחד השטיבלאך ההומים, וסיפר שיש לו נמק ברגל, ומחר הוא אמור לעבור כריתה, ו'אני יודע שמחר בבוקר אקבל טלפון מהבית חולים, שאני צריך לבוא לניתוח', והראה לכולם את רגלו הצבעונית.
כמובן שכולם הזדעזעו עד עמקי נשמתם, וההוא יצא משם עם סכומים לא רעים בכלל.
למחרת בבוקר הוא הגיע, אבל, לא לביה"ח - אלא לשטיבלאך להמשך עבודה!
חשבתי אולי יש איזו דחיה או משהו כזה, אבל לא, הבנאדם הצליח להסתובב עוד תקופה צולע, עם מקל, ורגל צבעונית, ולעשות קופה יפה...

צריך לדון לכף זכות. אפילו עם הסיפור הזה אני לא זוכר בדיוק את הפרטים, אולי פספסתי משהו, והוא לא היה שקרן, בגמ' נפסק שכל האומר פרנסוני צריך לפרנס אותו, לא כולם שקרנים.
אבל מצד שני, כבדהו וחשדהו, אסור להיות תמימים! יש גם את המושג של 'הכשילהו בבני אדם שאינם הגונים', שזה נאמר בגמ' על צדקה לכל מיני גנבים כאלו.

בקיצור, נדבנות זו תכונה חיובית ונדרשת, אבל גם זהירות!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה