מידע שימושי מתכנתות וגרפיקאיות- זקוקה לעזרתכן בהתלבטות בבחירת מקצוע

• פותח הנושא SHB
  • פורסם בתאריך

יוכבדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני עדיין לא סגורה על זה סופית אבל אשמח לקבל אפילו קורס אחד של מתחילות ממש כדי לראות אם זה באמת הכוון שלי.
תודה רבה!!
ממליצה על האתר tutorialspoint
מסביר כל שפה מההתחלה, עם הרבה דוגמאות ואפשרות להרצת קוד
לדוגמא שפת פייתון https://www.tutorialspoint.com/python/index.htm
עריכה: זהו אתר ללימוד שפות תכנות, אבל לא מתאים למי שרק רוצה לקבל רקע, הוא מלמד לעומק

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
לכל מי שמתלונן על ריבוי השעות בתכנות.
אל תשכחו שמורה או גננת וכדו' חוזרת אמנם הביתה ב2, אבל אחרי עבודה פיזית קשה. ולכן כמעט כולן חייבות לנוח קצת בשביל שיהיה כח לילדים....
לעומת מתכנתות שעובדות בעבודה שלרב רגועה, לא פיזית, לא מעייפת. חוזרים הביתה ומיד אפשר להתפנות לילדים.
ואני מדברת מנסיון של מתכנתת שהיא בת לאמא מורה... שתינו מתפנות לילדים באותה השעה...

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כל אחת והאופי שלה - אם אותי ישאירו לעבוד מהבית אני (מניסיון) -
1. אקום כל בוקר מאוחר.
2. אשב על המחשב גם בשעות שהילדים זקוקים לי. יהיה להם תמיד "חצי" אמא.
3. לא אדע לשים סוף לעבודה ואזניח את הבית.
באמת ענין של אופי
עבדתי כמה תקופות בחיי במשרדים
ולא הייתי מסוגלת להמשיך ככה
1. כי אני לא מסוגלת לעבור כל חורף מחדש את המצב הזה שילד חולה ואני מחפשת מתנדבים שישמרו עליו, או לשלוח אותו לגן חצי חולה
2. לעבור בקרים לחוציםםם כל יום מחדש
3. לחזור עייפה ולהיפלט מאוטובוס דחוס כל יום, הישר לבית עם ילדים שצמאים לאמא
4. כי קשה לי לעבוד במשרדים, עם כל בעיות הצניעות וכו'
לכן אני מעדיפה להתמודד עם הבעיות שמנית, לעבוד על עצמי בתחומים אלו
לדעתי, ככה יותר נכון למשפחה ולבית
אני שמחה שסוג העבודה שלי מאפשר לי את זה
שה' יעזור לכולנו
בהצלחה
אני מכירה אישה מדהימה, שמחזיקה את הבית במשכורת שלה, ועובדת 9 שעות ביום, והיא אמא נפלאה!! בכמה שעות הבודדות שיש לה עם הילדים, היא אמרה לי כמה פעמים שהיתה כ"כ רוצה לעבוד מהבית בקטנה ולא במתכונת שהיא היום.
ה' יעזור לכולנו
בהצלחה!!

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ובאותה השניה מתברר לך , שהם אף פעם גם לא מוותרות על תנומת הצהרים...כי איך אפשר בלי זה.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
למה נראה לך שיותר טוב לילד להיות בגן או במעון עם מטפלת שמעבירה איתם תזמן???
מאשר לנשום בית.
גם כשאת מנמנמת על הספה עדיין הם בבית נושמים בית רואים בית מכירים תבית...:).

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני עובדת בתכנות מהבית. ומכירה עוד כאלו.
יש יתרונות וחסרונות בכל דבר, וזה באמת אינדיבידואלי.
לי זה טוב , אני מאד מבינה את אלו שמתנגדות.
אבל שתדעו שגם בתכנות יש כזה דבר ואני שכירה ומרוויחה כמו הסכומים שהוזכרו פה

פרידמן אברהם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לדעתי בשביל להבין את עקרונות התכנות - מונחה עצמים וגם מודולרי שקדם למונחה עצמים- הכי מומלץ קצת C ואז C++ ו-C#.
ומשם הדרך קלה לכל שפה שהיא.

אני יודע שהמון אנשים חושבים כך ולמרות זאת אני חולק.
יש לי נסיון ולדעתי אם רוצים להפחיד מישהו מללמוד תכנות הדרך היא להתחיל מהמסובך.
מי שחושב שיותר נכון להתחיל מהשפות הקשות לדעתי זה נובע מכך שכך הוא למד במקום שכך למדו.

יתכן שזו הדרך הנכונה ללמד אבל יש הבדל בין למוד עצמי ללימוד במקום מסוים.
כשאתה לומד בכתה אתה רואה שכולם מתקשים ואתה מקבל הרבה עזרה בנושאים הקשים וגם אתה יודע שזו לא הפעם ראשונה שמלמדים את החומר כך שבסוף תצליח.

אבל...
א. כשאתה לומד לבד מאוד קל להתייאש.
ב. כשאתה רק רוצה לדעת אם זה מתאים לך ללמוד תכנות ובמקום ללמוד תכנות אתה נאלץ להסתדר אם כל מיני דברים שלא ממש קשורים לתכנות. זה יגרום שלא תדע תוך שבועיים בכלל מה זה תכנות.
אתה עדיין לא יודע איך מגדירים "סטרינג" טוב כל שכן לא לבנות מערכת מגניבה כל שהיא
בשונה מזאת python למשל תוך שבועיים אתה כבר יודע את היסודות ומשם אתה יכול אפילו לבנות פרויקט אישי קטן ולדעת אם זה מתאים לך.

שנית צריך לזכור שבשביל להגיע למשכורת יפה לא ממש חייבים לדעת את הבסיס.
מי שרוצה להתחיל בדרך המהירה ביותר עדיף לו להשקיע את הזמן בללמוד את כל הטכנולוגיות שהולכות היום ופחות בדברים המעמיקים.

דיברתי השבוע עם מישהו שסיים הנדסאי ושלח לי את קורות החיים שלו.
אמרתי לו שאני לא יכול לשלוח את הקורות חיים שלו כי הם לא אטרקטיבים.
המלצתי לו להשקיע חודש אחד בלמוד react ושיחזור אלי אח"כ.
אז יהיה לי קל במאות אחוזים למצוא לו עבודה.

ועל כן אני אומר שיותר חשוב ללמוד את הדברים שהולכים היום בשביל להתחיל. אח"כ אפשר להתחיל להעמיק.

איזה נס שאין אופציה לעשות אונלייק בפרוג.... (לייק הפוך)

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
באמת ענין של אופי
עבדתי כמה תקופות בחיי במשרדים
ולא הייתי מסוגלת להמשיך ככה
1. כי אני לא מסוגלת לעבור כל חורף מחדש את המצב הזה שילד חולה ואני מחפשת מתנדבים שישמרו עליו, או לשלוח אותו לגן חצי חולה
2. לעבור בקרים לחוציםםם כל יום מחדש
3. לחזור עייפה ולהיפלט מאוטובוס דחוס כל יום, הישר לבית עם ילדים שצמאים לאמא
4. כי קשה לי לעבוד במשרדים, עם כל בעיות הצניעות וכו'
לכן אני מעדיפה להתמודד עם הבעיות שמנית, לעבוד על עצמי בתחומים אלו
לדעתי, ככה יותר נכון למשפחה ולבית
אני שמחה שסוג העבודה שלי מאפשר לי את זה
שה' יעזור לכולנו
בהצלחה
אני מכירה אישה מדהימה, שמחזיקה את הבית במשכורת שלה, ועובדת 9 שעות ביום, והיא אמא נפלאה!! בכמה שעות הבודדות שיש לה עם הילדים, היא אמרה לי כמה פעמים שהיתה כ"כ רוצה לעבוד מהבית בקטנה ולא במתכונת שהיא היום.
ה' יעזור לכולנו
בהצלחה!!
רק רציתי להוסיף
ולא הצלחתי לערוך, שחברתי היקרה שעובדת כ -9 שעות ביום, זה בעידוד בעלה ובתמיכתו שזה כולל שהוא מטפל בילדים ונמצא איתם המון - במקומה, גם את זה צריך לקחת בחשבון, לא כולם בנויים לזה ומי שהולכת על תכנות שתחפש בחור שיודע (או מתכנן לדעת) לטפל בתינוקות וילדים ;)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מי שחושב שיותר נכון להתחיל מהשפות הקשות לדעתי זה נובע מכך שכך הוא למד במקום שכך למדו.

כשאתה לומד בכתה אתה רואה שכולם מתקשים ואתה מקבל הרבה עזרה בנושאים הקשים וגם אתה יודע שזו לא הפעם ראשונה שמלמדים את החומר כך שבסוף תצליח.

אבל...
ב. כשאתה רק רוצה לדעת אם זה מתאים לך ללמוד תכנות ובמקום ללמוד תכנות אתה נאלץ להסתדר אם כל מיני דברים שלא ממש קשורים לתכנות. זה יגרום שלא תדע תוך שבועיים בכלל מה זה תכנות.
בשונה מזאת python למשל תוך שבועיים אתה כבר יודע את היסודות ומשם אתה יכול אפילו לבנות פרויקט אישי קטן ולדעת אם זה מתאים לך.

מי שרוצה להתחיל בדרך המהירה ביותר עדיף לו להשקיע את הזמן בללמוד את כל הטכנולוגיות שהולכות היום ופחות בדברים המעמיקים.

ועל כן אני אומר שיותר חשוב ללמוד את הדברים שהולכים היום בשביל להתחיל. אח"כ אפשר להתחיל להעמיק.

מה שאתה אומר בעצם אם הבנתי נכון:
כדאי להשקיע יותר בקוסמטיקה וליצור רושם כאילו אני שווה משהו..
מאשר ללמוד טוב את הבסיס ולדעת להתמודד עם פרויקטים אמתיים..

פרידמן אברהם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מה שאתה אומר בעצם אם הבנתי נכון:
כדאי להשקיע יותר בקוסמטיקה וליצור רושם כאילו אני שווה משהו..
מאשר ללמוד טוב את הבסיס ולדעת להתמודד עם פרויקטים אמתיים..
עדיף לדעת מה שצריך מאשר לדעת לעומק מה שלא צריך...
א. צריך לדעת מה שהבוס צריך.
ב. צריך לדעת משהו בשביל להרוויח כסף. כן אנשים עובדים בשביל כסף. כנראה שכחת את זה.
מה שקורה זה כשאדם מקצוען הוא עוסק רק בהשתפרות ברמה אבל בהתחלה לא צריך להשקיע רק ברמה אלא בלדעת מה שצריך. (צריך להתחיל מאיפה שהוא...)
ג. בשביל פרויקטים אמיתיים רק נסיון יעזור. גם לא תואר שני...
זה עוד דבר ששכחתי להדגיש. יותר חשוב ללמוד את מה שהבוס צריך באמת (GIT) ולא ללמוד מה שפרופסור צריך לדעת.
אני לא מכיר מתכנתים שעוסקים בנושאים מתמטיים. זה אומר שאם למדת מתמטיקה בזבזת את הזמן בלדעת דברים תאורטיים בזמן שיכלת ללמוד רשימה של טכנולוגיות חשובות.

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

אבל...

צודק לגבי למידה עצמאית.
עדיף לדעת מה שצריך מאשר לדעת לעומק מה שלא צריך...
א. צריך לדעת מה שהבוס צריך.
ב. צריך לדעת משהו בשביל להרוויח כסף. כן אנשים עובדים בשביל כסף. כנראה שכחת את זה.
מה שקורה זה כשאדם מקצוען הוא עוסק רק בהשתפרות ברמה אבל בהתחלה לא צריך להשקיע רק ברמה אלא בלדעת מה שצריך. (צריך להתחיל מאיפה שהוא...)
ג. בשביל פרויקטים אמיתיים רק נסיון יעזור. גם לא תואר שני...
זה עוד דבר ששכחתי להדגיש. יותר חשוב ללמוד את מה שהבוס צריך באמת (GIT) ולא ללמוד מה שפרופסור צריך לדעת.
אני לא מכיר מתכנתים שעוסקים בנושאים מתמטיים. זה אומר שאם למדת מתמטיקה בזבזת את הזמן בלדעת דברים תאורטיים בזמן שיכלת ללמוד רשימה של טכנולוגיות חשובות.
מצד אחד צודק כי ממילא כל מקום עבודה מתנהל בצורה שונה והמערכות שונות וכ'ו ולוקח חצי שנה להיכנס לחומר,
מצד שני-מי שכן יש לו זמן להשקיע (לא אנשים נשואים שרוצים לעשות הסבה מיידית) כן עדיף ללמוד תואר ביסודיות ולעבור על כל הנושאים המתמטיים. תמיד הידע יבוא לעזר כלשהו וזה עוזר לקלוט דברים בפרספקטיבה רחבה יותר, וגם נותן המון רקע ויכולות למידה עצמית.
רק השבוע בעבודה לדוגמא נכנסנו עמוק לארכיטקטורה של חלק מסוים מהמוצר שהיתה מבוססת על ידע מתמטי שלא לכולם היה. אז מי שלא הבין לא הבין ומי שכן קיבל עליונות מסוימת בהבנה הכללית.

פרידמן אברהם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
צודק לגבי למידה עצמאית.

מצד אחד צודק כי ממילא כל מקום עבודה מתנהל בצורה שונה והמערכות שונות וכ'ו ולוקח חצי שנה להיכנס לחומר,
מצד שני-מי שכן יש לו זמן להשקיע (לא אנשים נשואים שרוצים לעשות הסבה מיידית) כן עדיף ללמוד תואר ביסודיות ולעבור על כל הנושאים המתמטיים. תמיד הידע יבוא לעזר כלשהו וזה עוזר לקלוט דברים בפרספקטיבה רחבה יותר, וגם נותן המון רקע ויכולות למידה עצמית.
רק השבוע בעבודה לדוגמא נכנסנו עמוק לארכיטקטורה של חלק מסוים מהמוצר שהיתה מבוססת על ידע מתמטי שלא לכולם היה. אז מי שלא הבין לא הבין ומי שכן קיבל עליונות מסוימת בהבנה הכללית.
100% ויותר מזה.

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
הדיון באשכול הזה נראה לי הסתיים כאן מזמן..
אבל אני האחות המדוברת..רק עכשיו קבלתי הרשאה להשאיר כאן הודעות.
ראשית תודה לכולם על כל התגובות המפורטות...
בסוף חשבתי לגבי מחשבים.
אחרי הכל מי שיקרא כאן את האשכול ישתכנע שזה הכי רווחי ומשתלם.
מקווה שזה הצעד הנכון!
בכל מצב-
יש לי שאלה שלא מספיק ענו עליה
מה השכר בעצוב אתרים? האם כמו מחשבים? פחות?
אשמח לתגובות:)

אסת.

משתמש פעיל
הי,
אני לא יודעת בדיוק מה השכר אבל מחשבים כנראה מרויח יותר ,
בכל מצב את נשמעת אחת שמשקיעה במקצוע -דבר הנחוץ למחשבים מאד
(למרות שגם לכל מקצוע זה חשוב;))

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כן!!!!
אני ממש ישקיע במקצוע שלי בעז"ה!
מה שכן חשבתי שאני יכולה ללמוד עצוב אתרים בנוסף למחשבים...וזה ממש אותו תחום לבנות אתר ולעצב אותו...
איפה לומדים את זה?
לגבי איפה אפשר לראות סרטונים יש הרבה סרטונים שמעלים חינם לאינטרנט ..תראי אם את מתחברת זה מה שאני עשיתי...העבירו לי סרטונים...וראיתי שזה ממש מעניין! למרות שאומרים שהעבודה היא שונה לגמרי מהלמודים מבחינת קושי..כי בלימודים יש הרבה מטמטיקה ועוד מלא דברים בשביל התעודה...
בהצלחה!

אסת.

משתמש פעיל
היי,
לדעתי הכל תלוי בכח הרצון,
אבל עדיין אני חושבת שזה מאד קשה ומסובך ללמוד את שניהם ביחד ,
אני לא חושבת שזה אותו תחום.
אולי באמצעות ההבנה במחשבים זה קצת יעזור לעיצוב אתרים.

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני חושבת שזה קשור מהבחינה הזאת שכאשר את בונה אתר את מעצבת אותו על הדרך(כמובן כשיש לך את חוש העיצוב..)
משהוא שעובד בזה אמר לי שהוא יכול להרויח מפרויקט שהוא עושה (אתר שהוא בונה) סביבות ה70 אלף ש"ח! ויכול להיות יותר...(כמובן לא שנה ראשונה...אחרי כמה שנים בתחום...)
והוא אמר לי שללקוחות חשוב שהאתר יהיה מעוצב ואם אני כבר בונה אתר העיצוב הוא עוד רווח לידע שאפשר באותה הזדמנות גם לעצב...
אבל מה שבטוח הכל בס"ד!!!!
בהצלחה לכל מי שעכשיו בבחירת מקצוע!

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
בסדר..אין כאן בעיה של זמן...העניין הוא שלא צריך לשלם עוד כסף למעצבת אתרים שתעצב..ואני יעצב בעצמי!
וזה מנתונים מהשטח!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה