מידע שימושי מתכנתות וגרפיקאיות- זקוקה לעזרתכן בהתלבטות בבחירת מקצוע

• פותח הנושא SHB
  • פורסם בתאריך

פרי העט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עבדתי עם עשרות חרדיות בהייטק, שהבית אצליהן לפני הכל
רק אלוקים יודע מה קורה בבית של אחרים וד"ל... בית זה לא רק כביסות ובישולים. התפקוד האמהי מורכב מאוד (!!!). כמה עזרה יש מהבעל, משפחה, אירוח לשבתות וחגים, כוחות גוף, כוחות נפש, יציבות תעסוקתית, יציבות כלכלית, שכירות, משכנתא, חובות והרשימה עוד ארוכה...

קצרה

משתמש מקצוען
עדיף לדעת מה שצריך מאשר לדעת לעומק מה שלא צריך...
א. צריך לדעת מה שהבוס צריך.
ב. צריך לדעת משהו בשביל להרוויח כסף. כן אנשים עובדים בשביל כסף. כנראה שכחת את זה.
מה שקורה זה כשאדם מקצוען הוא עוסק רק בהשתפרות ברמה אבל בהתחלה לא צריך להשקיע רק ברמה אלא בלדעת מה שצריך. (צריך להתחיל מאיפה שהוא...)
ג. בשביל פרויקטים אמיתיים רק נסיון יעזור. גם לא תואר שני...
זה עוד דבר ששכחתי להדגיש. יותר חשוב ללמוד את מה שהבוס צריך באמת (GIT) ולא ללמוד מה שפרופסור צריך לדעת.
אני לא מכיר מתכנתים שעוסקים בנושאים מתמטיים. זה אומר שאם למדת מתמטיקה בזבזת את הזמן בלדעת דברים תאורטיים בזמן שיכלת ללמוד רשימה של טכנולוגיות חשובות.

כאחת שפוגשת במהלך העבודה גברים חרדים שלקחו כל מיני קורסים מעשיים בלבד ולפעמים אפילו מצהירים בגאווה שזה מה שהכי חשוב ו"תראו אותי" -(אני מוצאת את עצמי כחרדית מתביישת מול הגאווה שלהם כשאני יודעת בדיוק מה המנהלים חושבים עליהם ולשם מה לקחו אותם)

צר לי לאכזב. הידע שלהם ביחס לאחרים שלמדו קצת יותר זמן אפילו לתואר הנדסאי אינו בר השוואה. אין להם שום יכולת מעשית לשאוף ככה לתפקידים בכירים יותר או לשכר משמעותי. הידע שלהם טכני ודל ומתאים לתפקידי עבודה שחורה...

נכון שניסיון הוא דבר חשוב מאד - אבל יש בודדים יחידי סגולה שיכולים רק במהלך הניסיון ורק באמצעות ידע לימודי בשפה מסוימת בלבד - לצבור ניסיון "שווה" .
אל תשכח שהקורס המעשי אינו מביא "ניסיון" .

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סליחה על ההקפצה...
אבל כל הממליצים הנלהבים, אולי אתם יכולים לעזור לי פה?

מציצה

משתמש פעיל
רק את הכסף מכניסים בשיקול העתידי? מה עם לצאת ב5 בבוקר כדי להספיק לקחת את הילדים מהמעון?
אין מושלם, לכל דבר יש מעלות וחסרונות
כשבנאדם מתחבר למשהו באמת הוא סופג את החסרונות, כי זה שווה לו
כשהוא לא אוהב, כל חסרון נהיה מעמסה כפולה

ברנדה

משתמש פעיל
הדיון באשכול הזה נראה לי הסתיים כאן מזמן..
אבל אני האחות המדוברת..רק עכשיו קבלתי הרשאה להשאיר כאן הודעות.
ראשית תודה לכולם על כל התגובות המפורטות...
בסוף חשבתי לגבי מחשבים.
אחרי הכל מי שיקרא כאן את האשכול ישתכנע שזה הכי רווחי ומשתלם.
מקווה שזה הצעד הנכון!
בכל מצב-
יש לי שאלה שלא מספיק ענו עליה
מה השכר בעצוב אתרים? האם כמו מחשבים? פחות?
אשמח לתגובות:)
מקפיצה אשכול ישן!!
האם בסוף הלכת לתכנות ואם כן איך את מסכמת?
(לימודים, עבודה וכו')
יעזור לי מאד!!!, נמצאת עכשיו באותה צומת.......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה