מרקים מתכון קל ומיוחד למרק ברוקולי חלק - טעים ובריא!!

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מצורף המתכון מהאתר של Michal Bakes cakes
אחרי חיפוש ארוך ומייגע מצאתי את המתכון המושלם. אני קונה את הברוקולי של 'יש', חבילת 600 גרם ב 26.9. זול, הכשר מהודר. הפרחים יפים וגדולים ולא מפוררים. ניסיתי את המתכון והתלהבתי. אין דבר טעים כזה!!

מרק ברוקולי פשוט וטעים בקלי קלות (ל- 5 מנות פחות או יותר)
מרכיבים:
  • כף שמן קנולה
  • 1 בצל גדול
  • תפרחת ברוקולי שלמה או שקית (כ-500 גרם) ברוקולי קפוא
  • 1 תפוח אדמה בינוני-גדול (או 2 תפוחי אדמה קטנים)
  • 4 כוסות מים (אני אוהבת את המרק נוזלי יותר, אני שמה 5 כוסות)
  • 2 כפיות מלח
  • 1/4 כפית פלפל שחור
הכנה:
1. חותכים את הבצל לקוביות, קולפים את תפוח האדמה וחותכים לקוביות, ואם משתמשים בברוקולי טרי מפרקים אותו לפרחים, וחותכים גם את הגבעול לקוביות גסות.
2. בסיר על להבה בינונית-גבוהה מחממים כף שמן קנולה ומאדים את הבצל כ- 3 דקות. מערבבים מדי פעם ושומרים שהבצל לא ישרף, אלא רק יהפך שקוף מעט.
3. מוסיפים את הברוקולי החתוך, או לחילופין ברוקולי קפוא הישר מהמקפיא ואת תפוחי האדמה החתוכים ומערבבים קלות.
4. מוסיפים 4 כוסות מים, 2 כפיות מלח ו- 1/4 כפית פלפל שחור גרוס ומביאים לרתיחה.
5. מכסים את הסיר, מנמיכים את הלהבה ומבשלים כחצי שעה, עד שהברוקולי ותפוחי האדמה רכים לגמרי והברוקולי שינה את צבעו מירוק עז לירוק כהה יותר.
6. בעזרת בלנדר מוט או במעבד מזון, טוחנים את המרק עד לקבלת מרקם חלק לגמרי.
טועמים ומתקנים תיבול במידת הצורך.
התמונה מהאתר
1699382330238.png

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בהחלט מעולה. פרווה והולך עם כל דבר
ממש ממליצה לנסות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה