מידע שימושי מתכון לסלט כבד קצוץ וסלט ביצים עם בצל

• פותח הנושא cyp
  • פורסם בתאריך

יבר

משתמש מקצוען
עוד אפשרות להגשה יפה ופשוטה להכנה, זה לקחת כלי נמוך וברוחב הרצוי, ואם אין לך אפשר פשוט לקחת כוס חד פעמית קצת רחבה ולגזור אותה לגובה הרצוי,
ופשוט בזמן ההגשה למלא אותו בצורה דחוסה, קודם את מה שרוצים שיהיה למעלה, ואח"כ את מה שרוצים למטה, ופשוט להפוך על הצלחת לתת שתי דפיקות קלות שירד לצלחת, ולשים עגבניית שרי מאד פשוט קל ומהיר.
מקווה שהובנתי.
בהצלחה
אהבתי את הרעיון.
אבל תבדקי אם אין כאן בעיה הלכתית מבחינת שבת , כי כוונתך ליצור כאן צורה מסוימת.
אני לא בטוחה שזה אסור , אבל שווה בדיקה.

• תודה
Reactions: cyp

ילדודס

משתמש מקצוען
סלט כבד:
מכיון שביצים קשות הן דבר רגיש, ניתן להכין כך:
לטגן בצל להוסיף אליו את הכבדים ולטגן יחד, לאחר מכן להוסיף למחבת את הביצים אחת אחת, ולטגן מעין חביתה גדולה של כבד ובצל, לאחר מכן לטחון את הכל. הסלט יוצא טעים יותר, פחות יבש וחונק, ויותר עמיד מבחינת קלקול.

סלט ביצים:
בשבת רגילה, אני שמה4-5 ביצים בטשולנט בערב שבת , כמו"כ מפרישה כחצי כוס בצל מטוגן בערב שבת.
בשבת בבוקר סמוך לסעודה אני מכינה סלט ביצים טרי של ביצים, בצל מטוגן ומעט מיונז, יוצא מעולה.

מרגו

משתמש חדש
אשמח למתכון או קישור
המתכון מספיק ל-32 מנות מאד מכובדות+13 פרחונים של סלט הביצים.

כבד קצוץ וסלט ביצים

הרכיבים:

48 ביצים קשות
6 בצלים פרוסים ומאודים לשקיפות בלבד!
טחני יחד
תבלי בערך ב-1+1/2 כפות מלח.

לכבד הקצוץ:

ו ק"ג כבד
10 בצלים גדולים מאודים מטוגנים להזהבה
הוסיפי את הכבד וטגני יחד עוד כ-10 דק'.
3-4 תפו"א מבושלים

טחני הכל יחד.
המליחי בערך עם 3 כפיות מלח
פלפל שחור.

*מכמות תערובת הביצים הפרישי ל-13 הפרחים,
מלאי חותכן בצורה הרצויה עד למחצית וקשטי.

לשכבות:

1. רפדי תבנית ח.פ. גדולה בפרגמנט, הרטיבי מעט.
2. שטחי מחצית מתערובת הביצים,
3. כסי במחצית מתערובת הכבד,
4. שטחי במחצית הנותרת של תערובתת הביצים
5. סיימי בתערובת הכבד.

6. סמני ופרסי למנות,
4 לרוחב ו-8 לאורך
7. קשטי במחצית עגבנית שרי ובעלי פטרוזיליה.

8. כסי בניר כסף בזהירות!
שלא יגע ב"עוגת הביצים והכבד"...
שמרי במקרר.

טיפ להגשה:
חתכי בעזרת סכין חדה את פינות התבנית
ובעזרת מרית שטוחה הוציאי את המנות בשלימותן!

אפשרות הגשה אלגנטית נוספת:

1.
1/2 מתערובת הביצים שטחי לעלה ע"ג ניר כסף לח מעט,
2. מעליו שטחי 1/2 מכמות הכבד
3. גלגלי יחד לרולדה דו צבעונית
4. קררי, פרסי והגישי ליד עלה חסה ועגבנית שרי.

בהצלחה
וואו!!!
עשיתי ל 30 איש ויצא מדהים!!!
רעיון מעולה לשדרוג,
היה חשוב לי להגיש מנה ראשונה בשרית כי חלקנו את סעודות שבת לשניים - סעודה שניה ושלישית

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו!!!
עשיתי ל 30 איש ויצא מדהים!!!
רעיון מעולה לשדרוג,
היה חשוב לי להגיש מנה ראשונה בשרית כי חלקנו את סעודות שבת לשניים - סעודה שניה ושלישית
תגובה כ"כ מחממת את הלב!
ממש שמחה בשבילך
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה