השקעות משקיעים בנדל"ן? הפוסט הזה בשבילכם!

משקיע חכם

תשקיעו נכון
מנוי פרימיום
ראשית כל הכבוד לכותב הפוסט, דבריו דברי טעם !!!

חוסר הוודאות בשוק הישראלי, וההפתעות שיכולות לבוא משום מקום, מעמידות את ההשקעה בנדל"ן בארץ בסימן שאלה, כמובן אני מדבר על ההצעות הנוצצות של 10/90 או 20/80 וכד', ומעבר לכך, ההוצאות המפורטות שהביא כותב הפוסט בדוגמה, הם עדין כאין וכאפס לכל מיני הפתעות שיכולות לבוא, כמו למשל מי מאתנו האמין שאי פעם מדד תשומות בנייה יעלה בנסיקה כמו בשנתיים האחרונות, עד כדי שכל המבינים שאיתם התייעצנו, אמרו שעדיף לשלם את כל הדירה באופן מיידי ולשלם משכנתא כבר מההתחלה כי אם נשלם 20% ונשאיר את ה 80% לסוף הרי שנצטרך להוסיף מלא כסף לקבלן, ולכן עדיף לקחת משכנתא מלאה ולשלם מראש כמה שיותר לקבלן, הרי הריבית ממילא נמוכה מאוד לכן עדיפה המשכנתא שעליה נשלם פחות ,
נו .... ומה קרה בסוף, פתאום מדד תשומות בנייה נעצר ודווקא הריבית של המשכנתא עלתה, הקבלנים ששו ושמחו על הכסף שנתנו להם הלקוחות וכעת הלקוחות משלמים את הריבית וכמו שאומר הפתגם הלקוח יצא קירח מכאן ומכאן. זה המצב בשוק כיום.
אני לא מדבר על זה שהשוק דיי נעצר והמוכרים מתים למכור והלקוחות עומדים על הגדר או מוצצים את המוכרים על המחיר הנמוך ביותר כדי הפסד הקרן אפילו, כך דרכו של עולם. ומי שבנה על תשואה מטורפת של עשרות או מאות אחוזים עומד כעת ונלחם על הקרן לא להפסיד אותה.

בארה"ב השוק בארצות הברית יותר נוח, אין תשלומים בלתי נגמרים לכל בעל מקצוע שמזיז לך ענינים בירוקרטיים, כמעט הכל ידוע מראש, ועם מעט כסף ניתן להתחיל להשקיע, ולקבל תשואה נאה לרוב 7-10%, אבל ..... גם כאן זה לא השקעה פסיבית, כי צריך להיות על זה כל הזמן לדעת ולהיות מעורה במה שקורה, אחרת זה פשוט לשים את הכסף על קרן החברה / החבר / השכן / הקרוב משפחה שאתה ממש ממש סומך עליו, וכבר נכתבו על זה טונות של מלל.

אגב - השקעה סטנדרטית בנדל"ן בארצות הברית היא לכל הפחות בין 3-5 שנים, פחות מזה הסיכון הוא גבוה, תלוי איזה מסלול הולכים ואכמ"ל (מי שרוצה להעמיד בזה יכול כאן

אם אתה יודע איך זה עובד, ומה הם המקומות שבהם יכול להיות הוצאות בלתי צפויות ואתה מוכן לזה מראש ושם לב לכל נקודות התורפה האלו, ומכין את עצמך להתמודד איתם. אז בסיעתא דשמיא ניתן להצליח.
צריך לזכור שרוב (אם לא כל) עשירי העולם משקיעים בנדל"ן ובשוק ההון, אתה רק צריך להחליט מה מתאים לך יותר, ולעשות תיאום ציפיות מול עצמך.

שכפול

משתמש צעיר
למה? האם באזורים החילוניים אין ביקוש גובר לדירות עקב מחסור? אצלם לא עומדים בתור לקנות נכס?
המתווכים שם לא יודעים מה שמדברים?
אני שואל לדוגמא על אזורים כמו קרית גת שכונות החילוניות, נתניה פארק הים, ת"א, מקומות שבונים 80/20 וכדומה!

אחד נתן לי להבין, שהם פחות מתדיינים על מחיר, הם מוכנים לשלם על מה שחשוב להם, נוף (קומה גבוה), מערכות פנים חכמות, איכות בניה, השקעה בעיצוב וכו', האמנם?

אשמח למענה ממישהו שיש לו נסיון איתם!
הנקודה זה לא חילוניים,

אלא שלא מכירים את השטח.

על מחיר כולם מתדיינים, בפרט שבדרך כלל זה תיווך

ובעיקר הנקודה זה הלחץ שאנו נמצאים בו, ע"מ לסיים את ההשקעה, וזה לא נותן לנו ספייס להרויח

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הרי הריבית ממילא נמוכה מאוד לכן עדיפה המשכנתא שעליה נשלם פחות ,
נו .... ומה קרה בסוף, פתאום מדד תשומות בנייה נעצר ודווקא הריבית של המשכנתא עלתה, הקבלנים ששו ושמחו על הכסף שנתנו להם הלקוחות וכעת הלקוחות משלמים את הריבית וכמו שאומר הפתגם הלקוח יצא קירח מכאן ומכאן. זה המצב בשוק כיום.

??????

משקיע חכם

תשקיעו נכון
מנוי פרימיום
הכוונה שלי היא על אלו שלפני שנתיים 2021 רכשו דירות בבניה מקבלן המצב היה שהשוק היה זוהר, הריביות היו עדין נמוכות, (הפריים היה נתח נכבד במשכנתא זוכרים .... ) ומנגד מדד תשומות בנייה התחיל לעלות בטירוף, כולם הגו את מוחם במציאת פתרונות, אחד הפתרונות היה לקחת מיד משכנתא גבוהה יותר כדי לכסות את מחיר הדירה כמה שיותר, ולא להשתמש בהצעה של 20/80 כי אז הקבלן יגבה מהלקוח עוד כסף בהתאם למדד שעלה.

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תפנימו 80/20 90/10 זה נטו בשביל היזם ! - לא בשבילכם !.
ממש לא נכון!
אין הכללות.
יש כאלו שהם אכן נטו לטובת היזם (הוא מגלם בשאר ה 90% / 80% מחיר גבוה יותר)
ויש עסקאות מהסוג הזה שממש טובות לרוכשים - אישית מכיר כמה כאלו..
הרעיון הוא שריך לבדוק לעומק כל עסקה בפני עצמה!
יש מושג - "זה נהנה וזה אינו חסר"

המנצחים

משתמש פעיל
ממש לא נכון!
אין הכללות.
יש כאלו שהם אכן נטו לטובת היזם (הוא מגלם בשאר ה 90% / 80% מחיר גבוה יותר)
ויש עסקאות מהסוג הזה שממש טובות לרוכשים - אישית מכיר כמה כאלו..
הרעיון הוא שריך לבדוק לעומק כל עסקה בפני עצמה!
יש מושג - "זה נהנה וזה אינו חסר"
אני מכיר עכשיו פרויקט מצוין בפתח תקווה שבגלל שהחברה לא גדולה ורוצה להכנס חזק לתחום אז היא נותנת מחירים טובים, כמובן שיש ליווי וכל זה,
בקיצור ממש לא נכון לשלול הכל...

התמר

משתמש פעיל
אני מכיר עכשיו פרויקט מצוין בפתח תקווה שבגלל שהחברה לא גדולה ורוצה להכנס חזק לתחום אז היא נותנת מחירים טובים, כמובן שיש ליווי וכל זה,
בקיצור ממש לא נכון לשלול הכל...
אולי תספר לנו מה הפרויקט של פתח תקוה ?
כדי שאנשים יוכלו להרויח ?

הבנתי.
ועדיין הוספתי שגם למי שאין 15 שנים להשקיע את הכסף לא צריך להתפשר על השקעה גרועה, ויש בהחלט השקעות מצוינות שהם עם סיכון נמוך שמתאימות גם לטווחי השקעה קצרים ובינוניים וכו'.
תסכימי בבקשה לפרט?
והאם יכולה לתת ליווי מקצועי להשקעה בטוחה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תסכימי בבקשה לפרט?
והאם יכולה לתת ליווי מקצועי להשקעה בטוחה?
יש הרבה אפשרויות השקעה מצוינות, וזה צריך להיות מותאם לנתונים הספציפיים.
וכפי שכתוב בחתימה שלי -
עזרה פרטנית בכל נושא כלכלי, אפשר או בפרטי, או במייל. mikzhoibilvad @ gmail.com

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בפרויקט חרדי, כשלוקחים בחשבון שמקסימום הולכים לגור שם
והמחיר אינו גבוה מעל השוק
אזי הדבר יכול להיות משתלם
אבל אין הרבה בשוק כאלה, אם בכלל...

מאד שעשע אותי חברת השקעות שפרסמו לאחרונה דירות להשקעה ב-80\20 בבת ים ובחדרה
וכתבו במצגת שהפרויקט מרחק הליכה מהחוף הנפרד, זה סתם משחק פסיכולוגי עלוב,
הרי במגדלים האלו יקנו ציבור חילוני ואין שום משמעות לחוף נפרד לאברך שקונה דירה להשקעה בחדרה או בבת ים,
זה רק עושה קצת הרגשה טובה בלב שהנה יש לי דירה במרחק הליכה מהחוף הנפרד... ;)

מצורף קטע מתוך המצגת (ההדגשה לא במקור אלא שלי):

ביאור 2024-02-13 025040.jpg

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אז למען השם, במה כן כדאי להשקיע, הכל מסוכן. מיואש לגמרי.

כבר כתבתי כאן שבגלל שא"א לבנות רק על עליית ערך אני חושב שכדאי להשקיע בדירה קיימת במתחם פינוי בינוי מתקדם שהרווח נע בין חצי מיליון למיליון (תלוי בכל עסקה לגופה)
כך שגם אם אין עליית ערך יש מספיק רווח גם לאחר כל ההוצאות הנלוות.

אכתוב בקצרה כמה דברים שחשוב לבדוק בשביל עסקה טובה בפינוי בינוי:

1. מצב תכנוני (שינוי תבע או היתרים). 2. מה מדיניות העיריה ביחס לפינוי בינוי.
3. מצב החתימות על ההסכם. 4. מי היזם. 5. האם יש שלביות למתחם, וא"כ בכמה שלבים.
6. האם יש צורך בקרקע משלימה.
7. מה הצפי של מחיר הדירה החדשה לפי המחירים בשוק היום, ולפי"ז לחשב כמה רווח צפוי כיום ללא חישוב עליית ערך.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה