דרוש מידע משנת יוסף- זיכויים- האם זה חוקי?

מצב
הנושא נעול.

מנהטן

משתמש פעיל
כלומר אם אתה נכנס לחנות ורואה שאין מזגן אתה ממשיך לקנות שם בשיא החום וממשיך לצעוק כל הזמן למה אין מזגן... אפילו שבכניסה לחנות יש שלט 'כאן אין מזגן'...
אתה משווה שירות לקוחות תקין (ומניעת גזל) למיזוג?
אתם קשורים לקוסובר אולי?

@YB@

משתמש פעיל
אין קשר בין המשל לנמשל
אין חוק שחייבים מזגן -יש חוק לגבי ביטול עסקה
כשאין מזגן זה פוגע בחוויית קניה שלי לא מעבר-שלא מחזירים לי את הכסף שנלקח ממני על מוצר שלא קיבלתי חוץ מחוק זה קצת גזל
צודק, אבל אף אחד לא אמר שהם לא מוכנים להחזיר את הכסף...
אלא מה ש להם תנאים - רוצה החזר זה רק בזיכוי, אתה מתעקש על החזר כספי באשראי - נחסום אותך....
ועל זה יצא הקצף...
ועל זה אמרו למעלה שמי שלא מתאים לו שלא יקנה.

משה 05276

משתמש מקצוען
ו"אולי" גם במשנת פוליסת ההחזרים מותנה בעת ההזמנה???

זה שחילונים אוהבים להשמיץ חרדים כבר כתוב בגמרא. למה חרדים אוהבים להשמיץ חרדים?
אין כזה דבר אף אחד לא מחפש להשמיץ אלא לדוגמא הם יודעים שלא יגיע קישוא למה הם עושים זיכוי ולא מחזרים את הכסף

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
אלא מה ש להם תנאים - רוצה החזר זה רק בזיכוי, אתה מתעקש על החזר כספי באשראי - נחסום אותך....
ועל זה יצא הקצף...
מה זה התנאים האלו
יש חוק והם כפופים לחוק כמו כל סופר אחר

משה 05276

משתמש מקצוען
ועל זה יצא הקצף...
שוב אני יסביר
לדוגמא הם יודעים שלא יגיע קישוא למה הם עושים זיכוי ולא מחזרים את הכסף?
מנהג המדינה שצריך להחזיר כסף ולא זיכוי !!!
והשאלה פה באשכול

משנת יוסף- זיכויים- האם זה חוקי?​

התשובה לא זה לא חוקי

מנהטן

משתמש פעיל
נכון, אבל החוק לא מחייב אותם למכור לך גם שבוע הבא...
יש עונשים יותר נחמדים
כמו לשים אותי בפינת המכירה ל10 דקות בדממה
לכתוב 40 פעם ״לא לקנות במשנת יוסף מה שעלול להיות חסר״
ועוד..

@YB@

משתמש פעיל
אגב, בקצב הזה משנת יוסף צריכים לשלם לי על פרסום ויח"צ... :LOL::LOL::LOL:

משה 05276

משתמש מקצוען
כמה שידוע לי החוק אוסר רק אם הסירוב הוא על רקע גזעני...
איסור הפעלת השפעה בלתי הוגנת

(7)
איים או נקט אמצעי הפחדה כלשהו כלפי צרכן או כלפי בני משפחתו;

חובת גילוי מדיניות החזרת טובין
4ג. (א)
עוסק המציע, המציג, או המוכר טובין לצרכן, יציג במקום עסקו, במקום הנראה לעין ובאותיות ברורות וקריאות, מודעה המפרטת את מדיניותו לגבי החזרת טובין שלא עקב פגם; במודעה יצוין אם ניתן להחזיר טובין כאמור, לרבות הגבלות להחזרת הטובין, תנאי ההחזרה, אופן וסוג ההחזר שיקבל הצרכן (בחוק זה – מדיניות החזרת טובין); צוין במודעה כי לא ניתן להחזיר טובין, הן בדרך כלל והן במקרים מסוימים, יחולו הוראות סעיף 2(ב2).

(ב)
ביקש הצרכן להחזיר לעוסק טובין שלא עקב פגם, בהתאם למדיניות החזרת טובין המפורטת במודעה, והעוסק לא פעל בהתאם לאותה מדיניות, רשאי הצרכן להחזירם לעוסק בתוך שבעה ימים מיום שסורב, והעוסק יהיה חייב להשיב לו את מלוא התמורה שקיבל באופן שבו שילם הצרכן, ובלבד שלא חלה הרעה במצב הטובין; לענין זה, פתיחת האריזה כשלעצמה לא תיחשב כהרעה במצב הטובין, אלא אם כן השר, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, קבע אחרת לגבי טובין או סוגי טובין.

(ג)
לא הציג עוסק מודעה כאמור בסעיף קטן (א), חזקה כי מדיניותו לגבי החזרת טובין שלא עקב פגם היא מתן אפשרות לצרכן להחזיר לו את הטובין, וההוראות לפי סעיף קטן (ב) יחולו לענין זה, בשינויים המחויבים.

(ד)
הוראות סעיף זה לא יחולו על –

(1)
מוצרי מזון או טובין פסידים;

(2)
טובין הניתנים להקלטה, לשעתוק, או לשכפול, שהצרכן פתח את אריזתם המקורית;

(3)
טובין שיוצרו במיוחד לפי הזמנה של הצרכן;

(4)
טובין שבהתאם להוראות שניתנו לפי דין אין להחזירם;

(5)
טובין שקבע השר, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת.

(ה)
אין בהוראות סעיף זה כדי לגרוע מכל זכות העומדת לצרכן במקרה של הפרת תנאי עסקה לפי כל דין.

(ו)
השר רשאי לקבוע הוראות לענין סעיף זה, לרבות בדבר הצגת המודעה במקום העסק כאמור בסעיף קטן (א), ובדבר גודל האותיות.

@YB@

משתמש פעיל
בינתיים לא הועלת להם מאומה..
חחח...
כמובן שאני גם לא מנסה....
סתם הפריע לי שתמיד כשצמד המילים 'משנת יוסף' נכתבות פה - מתחילים אותם דיונים...
ולכן ניסיתי להבין מדוע תמיד מייעצים למי שמתלונן לעזוב והוא כועס....

@YB@

משתמש פעיל
איסור הפעלת השפעה בלתי הוגנת

(7)
איים או נקט אמצעי הפחדה כלשהו כלפי צרכן או כלפי בני משפחתו;
באמת שלא הבנתי את ההקשר?!
עכ"פ אם משהו ממשנת יוסף מאיים עליך או מפחיד אותך הייתי ממליץ לך להגיש תלונה במשטרה ;)

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום

מדינה שלישית

משתמש חדש
יש עונשים יותר נחמדים
כמו לשים אותי בפינת המכירה ל10 דקות בדממה
לכתוב 40 פעם ״לא לקנות במשנת יוסף מה שעלול להיות חסר״
ועוד..
זה נראה שהעונש הכי גרוע שאפשר לתת לכם זה למנוע מכם לקנות במכירה המושמצת ביותר בפורום. למה שיחפשו עונשים נחמדים יותר?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה