משכורות - יועצת חינוכית בבני יוסף

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
אשתי עם תואר שני אקדמאי (גם הראשון אקדמאי) בייעוץ חינוכי הבעיה שהעבודה בזה היא כמו קרטל שבשביל להיכנס לעבודה צריך שהפיקוח יקבל אותך וכאן הבעיה משרד החינוך לא שש לקבל אליו חרדיות ספציפי למשרה הזאת והפיקוח החרדי שולח או לבני יוסף או לחינוך העצמאי ושם בכלל לא מכירים בתואר שני וזה אפי עילה לפיטורים
מאד לא מדויק.
המחוז החרדי אחראי בעיקר על תיכונים ועמותות.
מועסקות חרדיות/דת"ל חזקות מאד עם תואר אקדמי/אקוילנטי.
כמובן בהתאמה לביה"ס שמעונין כרגע.
לכללי וחמ"ד יש מחוז שלהם.

לא נשכח שלכל בית ספר יש יועצת אחת(בערך)
כך שהרבה משרות במרכז/מחוז ירושלים לא פנויות.

כרגע היא עובדת בעמותה.
גם שם אם זו א.א. ממחוז מרכז היא תעזור לקדם דברים.
או לדאוג לה למקום אחר.
או כפי שצוין ע"י @עוגת בוקר
שזו ההתנהלות ויש לה אורך נשימה לחודש נוסף.
סתם שאלה:
אם היא תקבל 4 משכורות מה יהא על מס הכנסה..

דרך חדשה

משתמש מקצוען
מאד לא מדויק.
נכון
מה לגבי תיכון? למה שלא תמצא עבודה כיועצת בתיכון??
אגב,
גם ש.פ. יכולה מאד לעזור, אם זה ממחוז ירושלים
סתם שאלה:
לא בעיה
זה הולך שנתי וזה לא משנה אם זה מחולק ל4 חדשים או הכל נכנס ביחד (היא תקבל הפרשים אחורה)

ניק 8129

משתמש מקצוען
IMG_20221220_190347_187.jpg

HennyS

משתמש מקצוען
לא בעיה
זה הולך שנתי וזה לא משנה אם זה מחולק ל4 חדשים או הכל נכנס ביחד (היא תקבל הפרשים אחורה)
בתנאי שזה באותה שנה!
אם היא תקבל משכורת בדצמבר אז זה נכון, אבל אם יחכו למשכורת ינואר אז זו המשכורת הראשונה השנה, ותוכנת שכר מחשבת כאילו כל המשכורות הולכות להיות ככה ויורד מס הכנסה.

אלי @@@

משתמש מקצוען
בדיוק המפקחת ממשרד החינוך של המחוז החרדי אמורה לעזור לה בבעיות כמו אלו מול העמותה/הרשת המשלמת.
במערך של הייעוץ חלק מתפקיד המפקחת זה לעזור ליועצת להסתדר מול המערכת בכל העניינים כולל משכורות. יש להן את היכולות לעשות זאת, ממליצה מאד שתשתפו אותה בענין.
בטח שפניניו אליה אשתי בקשר רציף איתה והיא עוזרת מעל ומעבר אבל יש דברים בירוקרטים שצריכים רק דחיפה קטנה מצד איזה מקושר כלשהו ובאמת יש כאלה שכבר קיבלו משכורת במקומות אחרים זה עניין של פוליטיקה פנימית ויחסי כח

אלי @@@

משתמש מקצוען
ברשת של בני יוסף זה כך מאז ומתמיד.
כל עוד זה לא השעות שלה ואין תקן,
השעות שלה מתעדכנות רק בינואר רטרו.
זה אומר שבינואר אתם אמורים לקבל הכל בבת אחת.
כמה שנים טובות היינו כך עד שקיבלתי קביעות.
סיוט.
היום מעולם לא הייתי נותנת לזה להיות.
אבל אז היינו צעירים מידי.
אנחנו בדיוק במקום הזה אבל עם עול של בית וילדים לא בדיוק זוג צעיר
ובכל זאת יש כאלה שקיבלו כבר לפני ינואר לכן זה רק ענין של רצון לסדר את הענינים

אלי @@@

משתמש מקצוען
מאד לא מדויק.

לא נשכח שלכל בית ספר יש יועצת אחת(בערך)
כך שהרבה משרות במרכז/מחוז ירושלים לא פנויות.

כרגע היא עובדת בעמותה.
גם שם אם זו א.א. ממחוז מרכז היא תעזור לקדם דברים.
או לדאוג לה למקום אחר.
או כפי שצוין ע"י @עוגת בוקר
שזו ההתנהלות ויש לה אורך נשימה לחודש נוסף.
סתם שאלה:
אני יתקן אותך משרד החינוך הוא האחראי הבלעדי על היועצות אין אופציה כזאת ללכת לבית ספר ולהתקבל לעבודה זה עובד אחרת ממורה קודם צריך ראיון עם המפקחת וכאן יש כמה מפקחת שמשבצת במשרד החינוך ומפקחת שמשבצת בחרדי וזה מתחלק למחוזים אחרי הקבלה של הפיקוח מתאימים לך בית ספר ואז צריך אישור של המנהל בית הספר והמפקח של הרשת וכו לכן יש הרבה בירוקרטיה כיון שהשעות עוברות הרבה ידיים

אלי @@@

משתמש מקצוען
שלום וברכה,
בתור אחד שנמצא בעניינים שם ויודע מה קורה ואיך מתנהלים הדברים, אז כך:
א. רשת מעיין החינוך התורני "בני יוסף" עושה ככל שביכולתה בכדי שהדברים יתנהלו למישרין.
ב. כפי שאני מאמין שידוע לך שאשתך היא לא היחידה שלא קבלה את חלק ממשכורתה.
ג. אף גורם במערכת אינו מנסה להרע או להתעלל בכם ח"ו וכפי שכבר ראיתם במהלך כל השנה הנהלת הרשת עושה ככל שביכולתה שכל עובד ועובדת יקבלו את השכר הראוי להם ויותר מכך (משא"כ ברשתות חינוך אחרות וד"ל).
ד. הדבר נמצא בטיפול ובמעקב כל העת, ובתפילה שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר.
ה. תמיד תוכל לפנות לרכזים האחראים ולקבל מידע מפורט יותר.
קודם כל אם אתה בעניינים ויכול לעזור אשמח לדבר אתך ולגבי תגובתך
א. ממש לא כמו שרואים במקרה שלי ובעוד הרבה מקרים (אין לי בעיה לפרט בפרטי)
ב. זה לא חלק אלא זה הכל לא קיבלנו שקל אפ"י לא מקדמה כלום וכך כל היועצות בשלוש השנים הראשונות שלהם ויש עוד לפחות שלוש מורות בביה"ס שאשתי עובדת שלא קיבלו משכורת בכלל וזה שהיא לא היחידה זה עצוב מאוד ואולי נחמת שוטים
ג. לידיעתך ברשתות אחרות כבר היה לנו ניסיון קודם וכן קיבלנו מקדמות עד שהכל יסתדר חבל סתם להכפיש
ד. הדבר לא במעקב ולא איכפת שם לאף אחד מהמורה הפשוט וההוכחה זה התירוצים הטיפשיים של העוסקים במלאכה
ה. אין עם מי לדבר כיון שכל אחד הוא רק בורג קטן כולם מתרברבים עד שצריך מהם עזרה ואז כולם מתחמקים יפה שזה לא הם והם לא אחראים לכן אני מחפש מי המברגה הראשית

אלי @@@

משתמש מקצוען
בכל אופן לא באנו לריב עם העבודה ולא לתבוע אף אחד
אנחנו מחפשים מישהו עם לב חם וידיים ורגליים שם או אולי בש"ס שיכול לזרז תהליכים
תודה לכולם

לייצי

משתמש פעיל
אני עבדתי בעבר במעיין החינוך התורני שנה שלמה וקבלתי משכורת רק במאי. בזמנו כלום לא עזר, ניסיתי לפנות לפיקוח ולכל מי שרק אפשר...... לא ידעתי כמה תנאי ההעסקה שם לא היו תקינים, עד שעברתי למקום מסודר שעל אותם שעות עבודה קבלתי משכורת יותר מכפולה ובזמן. מווה בשבילכם שיסתדר לבד. אצלי פניתי למשרד העבודה בסוף..... אבל זה רק בתנאי שרוצים לעזוב.

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני לא מבינה איך אנשים (בד"כ נשים) מוכנים לעבוד במקום שלא משלם
לא מבינה
לא מבינה
.
.
.
לא מבינה
ככה זה שעובדים בחינוך ואשתי לא עובדת בלית ברירה כסייעת אלא מרצון וגם השקענו על זה הרבה כסף בתואר ראשון ושני אבל מוסדות החינוך החרדי פחות מערכים את זה וזה מה שעצוב בסוף לא יהיה מי שילמד את הילדים שלנו כי כולם בורחים מזה
ואחרי שעוזבים אותם למשרד החינוך כולם צועקים למה

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני עבדתי בעבר במעיין החינוך התורני שנה שלמה וקבלתי משכורת רק במאי. בזמנו כלום לא עזר, ניסיתי לפנות לפיקוח ולכל מי שרק אפשר...... לא ידעתי כמה תנאי ההעסקה שם לא היו תקינים, עד שעברתי למקום מסודר שעל אותם שעות עבודה קבלתי משכורת יותר מכפולה ובזמן. מווה בשבילכם שיסתדר לבד. אצלי פניתי למשרד העבודה בסוף..... אבל זה רק בתנאי שרוצים לעזוב.
מה זה מקום מסודר ?

לייצי

משתמש פעיל
אז אני התייעצתי עם 2 רבנים גדולים לפני שהלכתי לשם.
זה לא ממ"ח רגיל הוא ממש חרדי. וקבלתי את ברכתם.
אני רק יכולה לאמר שכשבעלי הלך לראש ישיבה שלו בשעתו כשעבדתי שנה שלימה בלי משכורת. התגובה שלו הייתה שנעבוד רק במשרד החינוך. ומדובר באחת מהישיבות בשורה הראשונה בציבור הליטאי.
ברור שכל מקרה לגופו ועל כל מקרה יש לעשות שאלת רב....

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
ולא אכפת לך לעבוד במקום שדעת חכמים אינו נוחה הימנו בלשון המעטה
אם זה מעשי בשבילך, מציעה לבדוק בעצמך מה דעת חכמים על לעבוד במוסדות האלה (ברובם בסגנון קירוב, אני מכירה כמעט את כל הממחים בארץ), סיכוי גבוה שתופתע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה