מרקים מרק בצל

מצב
הנושא נעול.

shirdvona

משתמש פעיל
תמיד ידעתי שאני לא אוהבת את המרק הזה, עד שיצא לי לאכול אותו במסעדה..
יש למישהי מתכון טובבבב??

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני המרתי את החמאה בשמן זית
יצא חלום!!!!

מושית

משתמש מקצוען
מצרכים למתכון
למרק בצל קלאסי
6-7 בצלים בגודל בינוני

60 גרם חמאה או 1/4 כוס שמן למרק פרווה

מלח ופלפל לפי הטעם

2 כפות גדושות קמח לבן (לא חובה, אך חשוב להכנת מרק בצל סמיך)

1 כף גדושה אבקת מרק בצל

(אני מוסיפה כמה כפות סוכר חום זה ממש משדרג ונותן טעם מעודן למרק)

קולפים את הבצלים וחותכים לפרוסות בינוניות.

בסיר המרק ממיסים חמאה או מחממים שמן ובו מטגנים את הבצל עד שהוא הופך שחום, אך לא נשרף.( לא להתעצל ולעשות קיצורי דרך אחרת הבצל לא מטוגן טוב ואז כששותים את המרק לא כייף שיש בצל חי בין השיניים.. :) )

ממשיכים בטיגון הבצל, תוך כדי ערבוב מידי פעם, עד שהוא משחים יפה, זה לוקח זמן, התאזרו בסבלנות.

ממשיכים בהכנת המרק
כשהבצלים משחימים, מוסיפים לסיר המרק קמח ומערבבים היטב כחצי דקה.

מוסיפים מים ואבקת מרק בצל יחד עם תבלינים, מביאים לרתיחה ומבשלים על להבה נמוכה עד לקבלת מרק סמיך.

מקרימים את המרק
להכנת מרק בצל מוקרם מוזגים מסיר המרק המוכן לקערה חסינת חום שמתאימה לתנור.

מגררים מעל לקערת המרק גבינה צהובה ומכניסים לתנור על מצב גריל לכ-2 דקות, עד שהגבינה משחימה קלות.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא אוהבת מרקים חלביים
מכינה כך:
ממלאה 3.4 סיר בטבעות של בצלים
מאדה
מוסיפה פלפל\ מלח, אבקת מרק בצק וממש טיפה של אבקת מרק עוף (כל התיבול לפי הטעם כמובן)
מבשלת כחצי שעה
ומגישה עם קרוטונים/גבנ"צ

Someone else

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
טוב אני גם לא אהבתי שום מרק, עד שטעמתי את המרק הזה. מומלץ מאוד מאוד מאוד אין מי שטועם אותו ולא אוהב הוא טעים בטרוף!!!
מצרכים:

6/8 בצלים
ליטר חלב
כמה כפות רוטב סויה
חצי כוס אבקת מרק בצל
מלח ופלפל
אפשר גם רבע כוס קמח לא חובה
אופו ההכנה:
לטגן על אש נמוכה את כל הבצלים עד להשכמה (מומלץ בתוך הסיר)
להוסיף רבע כוס קמח (לא חובה) ולערבב עם הבצל
להוסים ליטר חלב
ואת כל שאר המצרכים ולערבב
ולהוסיף מים עד למילוי הסיר
טיפ: מומלץ לחכות עם המים עד שהחלף ירתח עם כל המצרכים ולאחר הרתיחה להנמיך את האש עד שהחלב נרגע ואז להוסיף רת המים ככה הסיר לא גולש.
בהצלחה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היו אשכולות בנושא ולצערי בזמן האחרון יש יותר מדי כפילות אשכולות
בהתאם לכללים ולשם שמירה על הסדר אני נועלת.
תודה לכל המסייעים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה