דרוש מידע מריבות בשולחן שבת, אשמח אם תעזרו לי. יש גם סקר למי שאוהב:)

גם אצלכם יש מריבות בשולחן שבת?

• כן. תמיד

הצבעות: 22 9.1%
  • לפעמים

הצבעות: 73 30.3%
  • תלוי ברמת העייפות והרעב

הצבעות: 86 35.7%
  • מה פתאום, אצלנו הכל רגוע ושלו. מלאכי השרת משרים את האוירה וכולנו יושבים כמותם :)

הצבעות: 15 6.2%
  • יש לנו שליטה על המריבות. וכשזה יוצא מכלל שליטה אנחנו מתערבים ונהיה שקט

הצבעות: 36 14.9%
  • אצלנו בד"כ שקט, מספיק לנו מה ששומעים מהשכנים..... :(

הצבעות: 8 3.3%
  • מקומות קבועים תמיד. אין החלפות אין החזרות

הצבעות: 50 20.7%
  • כשיש אורחים הילדים משתפים פעולה ומראים שולחן שבת לדוגמא

הצבעות: 28 11.6%
  • מניסיון אין מה לעשות, חלק מהוואי השבת. לא לדאוג, זה עובר עם הגיל.

הצבעות: 70 29.0%

• סה"כ מצביעים
    241

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אני חושבת שענין המריבות בשולחן שבת הוא תוצאה.
רק יכול להסכים!!!
ורק להוסיף נקודה חשובה ששמתי לב אליה עם השנים -
אני הייתי מכין את סעודת השבת מהמימד הרוחני שלה, ולמרות זה שמתי לב שהילדים לא מספיק מרוכזים, ולא מקשיבים... ויהי לי לפלא.
עד ששבת אחת אמרתי לאשתי, כאשר אני מעלה דיון לא משנה האם מפרשת השבוע, או כל דיון אחר, את לא מתעסקת עם כלום, לא עם הקטנים, ולא עם האוכל, ולא עם .... אלא יושבת לידי ומקשיבה, ופעילה בדיון....
וראו איזה פלא - מאותה שבת... דמממה!!!
ואז הבנתי - שכאשר אני מתחיל לומר דבר תורה, או משל או שואל את הקטנים על התיקיה, ואמא עסוקה אפילו בדברים הכי חשובים... אז הילדים יש להם גם דברים חשובים משלהם, אבל כאשר אשתי מרוכזת במאה אחוז במה שאני מעלה, אז הילדים גם.
ובלא מעט שבתות אני אומר לאשתי את הנושא שאותו אני רוצה להעלות, ואנחנו מעלים אותו יחד, ואז בכלל הדיונים יכולים לקחת שעות ארוכות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
רק יכול להסכים!!!
ורק להוסיף נקודה חשובה ששמתי לב אליה עם השנים -
אני הייתי מכין את סעודת השבת מהמימד הרוחני שלה, ולמרות זה שמתי לב שהילדים לא מספיק מרוכזים, ולא מקשיבים... ויהי לי לפלא.
עד ששבת אחת אמרתי לאשתי, כאשר אני מעלה דיון לא משנה האם מפרשת השבוע, או כל דיון אחר, את לא מתעסקת עם כלום, לא עם הקטנים, ולא עם האוכל, ולא עם .... אלא יושבת לידי ומקשיבה, ופעילה בדיון....
וראו איזה פלא - מאותה שבת... דמממה!!!
ואז הבנתי - שכאשר אני מתחיל לומר דבר תורה, או משל או שואל את הקטנים על התיקיה, ואמא עסוקה אפילו בדברים הכי חשובים... אז הילדים יש להם גם דברים חשובים משלהם, אבל כאשר אשתי מרוכזת במאה אחוז במה שאני מעלה, אז הילדים גם.
ובלא מעט שבתות אני אומר לאשתי את הנושא שאותו אני רוצה להעלות, ואנחנו מעלים אותו יחד, ואז בכלל הדיונים יכולים לקחת שעות ארוכות.
כמה שהדברים נכונים!!!
ובלי קשר לילדים, לדעתי לא מכובד ולא מכבד שכשהאבא מדבר, האמא מתעסקת עם דברים אחרים... זה לא משדר להם שהיא מכבדת אותו ( לא במודע כמובן ) ומתוך הניסיון ראיתי שזה יכול להשפיע שגם לא מקשיבים לילדים כי זה נהפך להרגל ואז ההשפעה של זה הרסנית.

פשוש

משתמש מקצוען
אצלנו בשולחן שבת היה יחסית שקט.
אמנם היו מריבות, אבל הן היו בשליטה כי אבא או אמא מיד מיגרו אותן.
היה מקום לכל ילד לדבר / לספר / לשתף ושמעו את כולם.
אבל כל זה היה.
עד שהגיעו הנשואים.
הם יושבים ליד אבא ומדברים "דיבורים של גדולים" והקטנים משועממים!!!
הם גם רוצים הרבה תצ'ומי מהנשואים ולכן משתוללים יותר.
גם כשאבא אומר ווארט שמיועד לילדים הקטנים, הגדולים מתערבים פה ושם (לא שייך שלא) ואיכשהוא הילדים יוצאים מהמסגרת.

לפעמים חבל לי שהם מפסידים את השבתות היפות שהיו לאחים שלהם הגדולים!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
לפותחת השרשור,
את נשמעת לי אמא מעולה, בטוחה בעצמה, יודעת לגדל ילדים בריאים בנפשם שיודעים גם לריב.
אין ספק שבחלום שלנו אנחנו רוצים ילדים שגדלים כמו בובות חרסינה, אבל זה מסוג החלומות שאנחנו לא באמת רוצים שיתגשמו...
האורחת שלך היא לא בסדר, ויפה שככה התמודדת עם המורכבות.
אבל לטובתך ולטובת ילדיך הייתי שוקלת האם להזמין אותה שוב.
הילדים שלך קטנים וזה הבית שלהם, וחבל שתפעלי ממקום של מרצה ומתבייש בחינוכם ולא מהמקום הבוגר והשקול.

בקיצור לדעתי מה שצריך לשנות (מעבר לטיפים שתמיד אפשר לנסות, אבל מנסיוני כשהנהגנו מקומות קבועים הם רבים על הכוסות כשהכוסות אחידות הם רבים שהמפיון שלהם מקופל יותר יפה, או על הממתק שקבלו בבית כנסת...) תשני ברוגע בלי קשר אליה.
ולעת עתה אל תזמיני אותה.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפעמים חבל לי שהם מפסידים את השבתות היפות שהיו לאחים שלהם הגדולים!
אולי לשקול לא כל שבת להזמין את הנשואים? סליחה על ההתערבות...
אבל אני חושבת שאבא ואמא הם קודם כל של הילדים שבבית, שצריכים לקבל את מה שמגיע להם, הנשואים כבר קיבלו מההורים את השבתות הללו למה יגרע חלקם של הילדים (ברוב המשפחות הזמן הכמעט יחיד שיושבים עם ההורים בלי טלפונים ולחצים זה בסעודות שבת)

פשוש

משתמש מקצוען
אולי לשקול לא כל שבת להזמין את הנשואים? סליחה על ההתערבות...
אבל אני חושבת שאבא ואמא הם קודם כל של הילדים שבבית, שצריכים לקבל את מה שמגיע להם, הנשואים כבר קיבלו מההורים את השבתות הללו למה יגרע חלקם של הילדים (ברוב המשפחות הזמן הכמעט יחיד שיושבים עם ההורים בלי טלפונים ולחצים זה בסעודות שבת)
לא מזמינים כל שבת....
זה דבר ראשון.
דבר שני, לא תמיד זה כל כך פשוט. משפחה עם נשואים +ילדים קטנים זה נושא קצת מורכב.

תודה על תגובתך!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לשאלה מי יושב ליד אבא/אמא
הקטנים ביותר יושבים ליד ההורים -הם צריכים עזרה ולא מתחרים עם אף אחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  41  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה