דרוש מידע מריבות בשולחן שבת, אשמח אם תעזרו לי. יש גם סקר למי שאוהב:)

גם אצלכם יש מריבות בשולחן שבת?

• כן. תמיד

הצבעות: 22 9.1%
  • לפעמים

הצבעות: 73 30.3%
  • תלוי ברמת העייפות והרעב

הצבעות: 86 35.7%
  • מה פתאום, אצלנו הכל רגוע ושלו. מלאכי השרת משרים את האוירה וכולנו יושבים כמותם :)

הצבעות: 15 6.2%
  • יש לנו שליטה על המריבות. וכשזה יוצא מכלל שליטה אנחנו מתערבים ונהיה שקט

הצבעות: 36 14.9%
  • אצלנו בד"כ שקט, מספיק לנו מה ששומעים מהשכנים..... :(

הצבעות: 8 3.3%
  • מקומות קבועים תמיד. אין החלפות אין החזרות

הצבעות: 50 20.7%
  • כשיש אורחים הילדים משתפים פעולה ומראים שולחן שבת לדוגמא

הצבעות: 28 11.6%
  • מניסיון אין מה לעשות, חלק מהוואי השבת. לא לדאוג, זה עובר עם הגיל.

הצבעות: 70 29.0%

• סה"כ מצביעים
    241

חושב מחדש

משתמש מקצוען
נושא מרתק...
אצלנו בבית הגדולים יושבים בשולחן השני - כך שאין מריבות... כי זה בכל מקרה לא ליד אבאמא,
והקטנים יושבים בשולחן של ההורים.... [הכמות לא נותנת שכולם יהיו בשולחן אחד]
ואז הורדנו את המריבות לבין הקטנים... וגם שם
אפשר לריב, עד שאבא הגיע לשולחן, ברגע שאבא הגיע לשולחן ולא הסתדרו במקומות,
אבא מחליט!!!
וחסל סדר מריבות.
מעבר לכך - סעודת שבת זה לא אירוע שבאים אליו ומיד הכל מסתדר,
ישנים שישי בצהרים - חובה. כולל אבא אמא.
אני יושב להכין את סעודת שבת, ווארטים, רעיונות, סיפורים,
עוברים על התיקיות של הקטנים...
וכל זה מייצר סעודת שבת רגועה ונעימה...

בהצלחה.

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עצה שלי להאכיל את הקטנים לפני שאבא חוזר מבה''כ מי שצריך לישון להשכיבו , וכן כל הרוגע תלוי בהורים. ,
הכלל הוא אם כל יום שישי היה הפוך אז ודאי שבסוף כולם עייפים ועצבניים... אבל "אשת חייל " זאת
שעושה קניות ביום רביעי וביו חמישי עורכת שולחן ושטיפה כל הבית, סלטים הכנה בסיסית, וביום שישי בישולים אחרונים צ'ונט ואורז. אמא שלי ביום שישי עובדת במטבח עד 12 ולאחר מכן הולכת לנוח והבית נוצץ..........שבת אצלה יכולה להכנס גם ב1:00 בצהריים:) וגם שהיינו קטנים!!!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
א. האורחת שלך קצת מוזרה.
ב. את אמא מדהימה, זורמת ומחליקה, והיה נכון לענ"ד לנהוג כפי שנהגת.
ג. ילדיי רבים תמיד, לא על המקומות, כי הם קבועים, אלא על: מי יטול ראשון, מי יוציא את החלות ויכין אותן לאבא, ובכלליות כל בקשה שלי הופכת למריבה קשה מי יזכה לבצע (ושלא תחשבו שיש פרסים על ביצוע מטלות וכו'...) אני כ"כ מותשת מהמריבות ופשוט עושה הכל בעצמי ויצא לי החשק לבקש מהם... :(
פחות או יותר השגנו שליטה על המריבות כאשר נקבע שהקטן מוציא חלות בסעודה ראשונה ואחיו בסעודה שניה, והגדול נוטל ראשון בסעודה ראשונה ולמחרת אחיו הקטן... נותרו מריבות שהן יותר "הקנטות", הגדול מעצבן את הקטן, וגם אותנו על הדרך...

אבל בעיקרון מול אורחים, אחרי הסעודה הראשונה והכושלת, היה נכון לאסוף את החבריא לחדר סגור ולהבהיר גבולות ועקרונות חינוכיים חד משמעיים, למען לא תחזור הסיטואציה בסעודות הבאות.

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
דיבורי הנ''ל הוא כללי ולא
עצה שלי להאכיל את הקטנים לפני שאבא חוזר מבה''כ מי שצריך לישון להשכיבו , וכן כל הרוגע תלוי בהורים. ,
הכלל הוא אם כל יום שישי היה הפוך אז ודאי שבסוף כולם עייפים ועצבניים... אבל "אשת חייל " זאת
שעושה קניות ביום רביעי וביו חמישי עורכת שולחן ושטיפה כל הבית, סלטים הכנה בסיסית, וביום שישי בישולים אחרונים צ'ונט ואורז. אמא שלי ביום שישי עובדת במטבח עד 12 ולאחר מכן הולכת לנוח והבית נוצץ..........שבת אצלה יכולה להכנס גם ב1:00 בצהריים:) וגם שהיינו קטנים!!!
אישי את אימא מדהימה, זה קורה במשפחות הכי טובות ותחיי בצורה בריאה שמה שד' עושה זה הכי טוב ,כלל שאנחנו מורידים שליטה הקב''ה מראה לנו מי המנהל ועוזר לנו.... תלכי לישון ברוגע.

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני הייתי שואלת את האורחת כמה אחים יש לה ומה הבדלי הגילאים ביניהם.
אין לה למה להשוות, כי לה אין ילדים.
אבל מבית הוריה ודאי יש לה זכרונות של ישיבה משפחתית סביב שולחן.( או שלא. יכול להיות)
לא דומה משפחה עם 3 ילדים בהפרש של שלוש, ארבע שנים בין אחד לשני
לבין משפחה עם שישה בהפרש של שנה וחצי כשהגדול בן שמונה.
מישהו אחר היה נהנה מההמולה והבלאגן ומרגיש את ההווי המשפחתי מפנים.
הייתי חייבת לכתוב לך כי שולחן שבת עם ילדים הוא מאתגר ודורש עבודה.
אבל יש בו כ"כ הרבה יופי ושמחת חיים עם כל הבלאגן והמריבות.
ילד שרב על המקום, זה סימן ששולחן שבת חשוב לו.
שהוא רואה בסעודה נקודת שיא של המשפחתיות, של השבוע.

אחרי שתניחי את דעתה, את יכולה לנסות להסתכל במבט שלך.
לך , כאמא, מפריע הבלאגן של שולחן שבת?
כתבת שלא.
אם לא , אז אין לך מה להתרגש.
בבית שלך תעשי מה שטוב לך.
רוצה לשפר?
שפרי לפי מה שמתאים לך.
לא לפי מה שמתאים לאורחת,
שהיא כמו שכתבת יפה, אורחת לרגע...
מה את עושה באדריכלות ? לכי להיות יועצת את ריתקת אותי!

ממ"ד

משתמש מקצוען
ללא קשר כל כך לנכתב,
זיכרו,
למרות שאתם מסוגלים לשלוט על רעבונכם, או ששבעתם בקידוש בביה"כ וכדו'.
הרי ששאר בני המשפחה ייתכן שהם מאוד רעבים!!!
ולכן, אל לכם להיות צדיקים מאוד גדולים בהמתנות מיותרות לפני ההגעה לבית מהבי"כ, וכן המתנות מיותרות בבית קודם קידוש, וכן ניגוני שלום עליכם ארוכים וכדו'.
השתדלו שיתחילו את הסעודה במהירות האפשרית, וכמובן, ללא לחץ, אך ללא סחבת, אשר מציקה לכל בני הבית, והעונש על זה יותר מהשכר של הסחבת, למרות התירוצים השנונים...

ממ"ד

משתמש מקצוען
דעו לכם!!!
יום שישי רגוע זה סוד ההצלחה!!!
במשפחתינו יש מבצע "המתנה לשבת"
כך שמי שמצליחה להכין את השבת, כך שהיא מגיעה חצי שעה לפני צפירת השבת למצב, שממתינים לשבת... הכל מוכן. פשוטו כמשמעו. נכנסת להגרלה מסויימת כל שבוע.
כאחד שאינו עושה וקונה סגולות, פה ראיתי שזה לא סגולה אלא פשוט מציאות שלא ניתן לחלוק עלי'ה.
השבת היא פשוט רגועה שלווה ושמחה!!!
יום רביעי קניות. חמישי שטיפה וסלטים. שישי בישולים.

מלינקה

משתמש פעיל
אני חושבת, שכמה שיותר דברים קבועים וידועים זה מצמצם את המריבות
מקומות קבועים
מי מספר פ.שבוע באיזה סעודה
מי מוריד מהשולחן איזו מנה וכד'
כמובן שצריך ללמד שלפעמים צריך להתגמש

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
המריבות של הילדים מציקות לנו ההורים
הילדים בכלל לא מרגישים אותן
שמתי לב לזה, אחרי שבת אחת שהיתה נוראה לדעתי מבחינת המריבות, הילדים כמעט "הרגו" זה את זה.
אחרי שבת אני שואלת את הילדים איך היה בשבת, ממה הם נהנו וכולי, הייתי בטוחה שיגידו שהיה נורא, והם כולם אמרו שהיה כיף! וטעים! והלואי שתבוא שוב שבת.
הגענו למסקנה, שהמריבות לא מפריעות להם, אלא לנו.
שימו לב, שאחרי דקה הם שוב חברים הכי טובים
אז תרגעו מהמריבות, כל עוד לא הגיעו לאלימות מוגזמת פשוט להתעלם (קל לומר קשה ליישם....:)
אין דרך להושיב מספר ילדים קטנים נורמלים לשלוחן אחד בלי שתהיינה מריבות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני חושבת שענין המריבות בשולחן שבת הוא תוצאה.
וצריך לעשות תכנון קודם מה רמת ההשקעה בשולחן שבת
מי מנהל אותו ואיך, מה רמת המשמעת בכלל בבית, איך חלוקת התפקידים בין ההורים ועוד.

אם ברור לילדים ששולחן שבת הוא מכובד וחשוב בעיני ההורים
שמכינים לקראתו סעודות
שטרחו עליהן וחשבו עליהן וחיכו להן.
שכל בני הבית נוכחים סביב השולחן בצורה מכובדת כיאה לכבוד שבת (לבושים ולא עם חלוקים מסמורטטים, עם ספרים ועיתונים...)
האבא תופס את מקומו במשך כל הסעודה (נכון הוא פחות עוזר בהגשה ונשיאה בעול אבל זה תפקידו בשעת הסעודה)
האמא אחראית להגשה, פתרון בעיות קטנות שמפריעות את הרצף וכד'. (זה אמנם דורש מאמץ, אבל זה שווה)
שמספרים את הפרשה או ההפטרה בצורה מעניינת, אולי לומדים איזה רצף של הלכות וכדו'
שמעלים נושאים מעניינים לשיחה, ושותפים אליה כל בני הבית (לא רק סוגיות בגמרא שבני 16+ יכולים להבין או רק סיפורים ברמה של גן שהגדולים משתעממים)
שרים שירי שבת ושירים אהובים מתוך חוויה ואחדות (ולא את כל הזמירון מכריכה לכריכה...)
ששומרים על אוירה נעימה ללא מתיחות וחיסולי חשבונות.
כמובן גם אורחים תורמים לאוירה, אבל בגבול, ובטח לא להרבות באורחים שלוקחים את מקומם של הילדים.

באופן כזה לילדים נתפס שולחן שבת כחוויה שבועית מרוממת, מאחדת, ומשהו שמחכים לו כל השבוע.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אצלנו בסעודה שלישית כולם נרדמו
ולא היו מריבות!!!
היה שקט חריג - - -
:)

מה שמוזר לי- מעולם לא היתה לנו אורחת שביקשה מהילדים שיפסיקו לריב! וכבר זכינו לארח אי אלו אורחות.

ועיקר המריבות הן על המקומות, מי יעמוד לידי בקידוש (!) ומי יטול לפני כולם... בקיצור, הדברים הרגילים.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מזמינה אותך אם יקרה
לקבל כוח, שלווה ושדרוג האווירה
עם סדרת הסרטונים [קליפים]
הקצרים והיעילים
חינם:)
באתר המצורף כאן למטה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה