דרוש מידע מקומות מגורים אפשריים לזוצ ליטאי אברכי- לקנייה

ניק 109814

משתמש פעיל
אמת,
ועדיין אין דירות שמתקרבות למחיר הזה(אלא עם כן זה בבנינים הישנים שלא רלוונטים בעיני לחרדים)
אז לדעתי חבל להשלות בענין חריש שמצוינת מבחינת רוב הפרמטרים שבקשו, חוץ מהמחיר.
לא ראיתי שהם מחפשים דירה חדשה
רק בבני ברק מותר לקנות בבנין ישן?

ניק 109814

משתמש פעיל
אכן, בחריש המחירים קרובים מאוד למה שההגרלות נתנו. זה המקום כמעט היחיד (מלבד דימונה) שיש תופעה כזו, וזה מצד אחד מצער מאוד את הזוכים אך משקף את התרסקות המחירים, שהם הזדמנות נדירה לדירה.
למה כדאי להמתין לדירה מהגרלה ולבינתיים לשלם שכירות?
כמובן למי שיש 350,000 ש"ח הון עצמי ולשלם כל חודש 6000 משכנתא.
Screenshot from 2023-11-29 18-31-11.png

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא ראיתי שהם מחפשים דירה חדשה
רק בבני ברק מותר לקנות בבנין ישן?
כשאומרים ישן בחריש מתכוונים לשלושים שנה, בבני ברק הכוונה לחמישים.
הדירות בגמלא יש להם שם רע בגלל שיש שם כמה משפחות ערביות.
מצד שני יש שם ה מ ו ן משפחות תורניות (בעיקר בכיוון של ברסלבים וכדומה, יש להם ביכנס גדול שם ומאוד פעיל, בראשות הרב עדי רן למי שמכיר).
מה שאין שם הרבה זה חרדים שחור לבן.
המחיר אם תהיו רציניים יהיה פחות ממיליון. ויש צפי רציני (50% להערכתי) לפינוי בינוי של כל הרחוב.
לשיקולכם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
למה כדאי להמתין לדירה מהגרלה ולבינתיים לשלם שכירות?
כמובן למי שיש 350,000 ש"ח הון עצמי ולשלם כל חודש 6000 משכנתא.
צפה בקובץ המצורף 1516815
א) ענית חלק מהתשובה.
ב) אני מאמין שיתקנו את המחירים לקראת ההגרלה, אחרת איש לא יירשם שם.
ג) אם מישהו שוקל בין רכישה בהגרלה לבין שוק חופשי - עדיף שילך אכן על המוכן.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת”ק.
בישוב מיצד החרדי שבגוש עציון, אפשר למצוא דירה מרווחת במחיר בסביבות מליון או מליון מאה.
רק שזה מרחק של 2 אוטובוסים מבני ברק...

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ליד ואדי ערה.

אולי קצת קרוב, ויש משקיעים שדואגים להרים את המקום.
אני חושב שיותר נכון לכתוב זה ליד חדרה ,פרדס חנה
ממש אבל ממש לא מרגישים את הקירבה לואדי ערה..

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תעזבו את חריש, יקר בלי קשר
אין ולא קרוב להיות קהילה שמתאימה לזוגות צעירים ליטאים.

יש פה אנשים בפרוג שמנסים לקדם את העיר, אבל לצערנו לא ממש מצליחים...
אני לא יודע מה ההגדרה של קהילה שמתאימה לזו"צ מהקהילה הלטאית אבל יש בחריש שתי קהילות מכובדות של הקהילה הלטאית יש כולל של סורוצקין ,שתי חידרים לטאים, גני בנות וגני בנים לטאים ,ובית יעקב של החינוך העצמאי ששיך רק לקהילה הלטאית (לספרדים יש 3 בתי ספר בית יעקב בנפרד.)

ממליץ לא לכתוב על דברים שלא יודעים.

ממליץ לקרוא קצת על המקום לפני שממהרים להכפיש את המקום

ואגב זה המקום שמבחינת אחוזי חרדים בפריפריה יש אחוז חרדים גדול יותר מרוב הפריפריות בארץ.
ניתן לראות גם בנתוני הבחירות האחרונות בארץ ואגב ג קיבלה כמעט 5% במקום הזה.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ו

זה לא סגנון חרדי קלאסי
אני ממליץ כמו שנאמר כאן באשכול לגבי חריש
ממליץ לא לכתוב על דברים שלא יודעים.

ממליץ לקרוא קצת על המקום לפני שממהרים להכפיש את המקום
אני תושב מיצד, והישוב כאן חרדי ליטאי קלאסי לגמרי, זה ישוב רק של חרדים, שרובם אברכי כולל כל היום וחלקם חרדים יראי שמים העמלים לפרנסתם, כמו בכל קהילות הקודש שברחבי ארץ ישראל.
מי שמגיע למיצד זה מכמה סיבות עיקריות.
א. דירת קרקע גדולה ופרטית, ועם חצר, במחיר של יחידתי דיור קטנטנה וצפופה בבני ברק או בכל מקום דומה...
ב. קהילה חרדית טובה ושקטה ללא פוליטיקות ותככים...
ג. לגור בישוב - שזה אומר מקום שקט ואווירה נינוחה, ושאפשר אפילו לשלוח את הילדים לגינה לבד בלי לפחד שירדו לכביש או ילכו לאיבוד וכדו’.
ד. שכנים טובים ממשפחות טובות.
ה. זה במיקום טוב עם נוף לים המלח ולכל מדבר יהודה ונמצא במרחק של כ 25 דק’ מביתר ומירושלים אבל באווירה כפרית יחסית וללא רעש של עיר.
הישוב כאן מונה כ 140 משפחות אברכים יר”ש, יש כאן גם קהילת זילברמן שמונה כ 20 משפחות ועוד קבוצה של כ 20 אברכים בוגרי ישיבת נחלת יאיר שנמצאת גם היא במיצד. שכולם גם כן אברכים יראי שמים.

ואם הם לא נקראים חרדים קלאסיים, אז מי כן?

חרישאי

משתמש מקצוען
בוקר טוב ל @סנפירית
אני חושב שאני בר סמכא גדול לדון בעניני חריש & כרמיאל.
גרתי מיד אחרי החתונה שנה וחצי בכרמיאל הותיקה וכיום אני כבר אחרי שנה וחצי בחריש.
בנוסף למדתי בתור בחור בישיבה בכרמיאל לפני כמה שנים כך שאני מכיר גם את התפתחות הקהילה בישיבה.
בוא נתחיל בעובדות, בחריש יש לפחות פי 4 חרדים מכרמיאל, בהגדרה. גם אם נתייחס לציבור תורני שבערים חרדיות לא היה מתקבל ובפריפריה הוא תורם רבות לצביון, אז גם זה בחריש יש אחוזים עצומים ביחס לכרמיאל.
לגבי קהילה ליטאית בקהילת אהבת תורה בחריש יש מנויי הו"ק [שהם הרבה פחות מהמתפללים הקבועים] בערך כמו קהילת הישיבה בכרמיאל.
נכון שזו הקהילה העיקרית בעיר אבל עדיין קיימות עוד קהילות, יש שני תלמודי תורה ליטאיים בנוסף לספרדים והעיר רק בתחילת דרכה.
ההתפתחות של חריש ביחס לכרמיאל היא מטאורית, אין לזה אח ורע בקהילות פריפריאליות.
משפחות שנטשו? אני אישית אחד משלושה אברכים שעזבו את כרמיאל לחריש, לא מכיר אנשים שעשו את הכיוון ההפוך. נכון שעזבתי בגלל פרנסה ולא שום סיבה אחרת אבל זו המציאות.
לא נתכחש לעובדות, אני מכיר גם שלוש משפחות שעזבו את חריש חזרה למרכז, אבל זו תופעה שכל כך מאפיינת פריפריות בתחילת דרכן, כל מי שגר בפריפריה כל שהיא יוכל להעיד על זה, אבל, ופה האבל הגדול, דברייך השוו בין כרמיאל לחריש, אז ככה, כשאני הייתי לפני שבע שנים בישיבה בכרמיאל היו בקהילה 50-60 משפחות, כל תחילת שנה עזבו כמה וכמה משפחות, סדר גודל של עשרה אחוזים מהקהילה לעיתים אף יותר, במקביל הגיעו חדשות. כיום יש בישיבה בכרמיאל למעלה מ100 משפחות והמצב כבר הרבה יותר יציב, גם כי הקהילה התחזקה ובנתה את המוסדות, גם כי היום אנשים עוברים יותר בשלים ומוכנים, וגם כי עם המחירים כבר אין כל כך ברירות.
אז ההשוואה בין חריש לכרמיאל לא הייתה מקוממת היא פשוט מצחיקה, עוד עשר שנים את לא תאמיני בעצמך שכתבת את זה.
ובנימה אישית, אני לא יודע עדיין איפה אני אשתקע, גם כרמיאל וגם חריש אהובות ונחמדות,
יש יתרון לחריש שיש פה דירות חדשות שזה פשוט עולם אחר, יש פה גם אנרגיות בקהילה של בניה של דבר חדש וקהילה חדשה, ממש מזכיר לי את ברכפלד לפני 20 שנה כד הוינא טליא, העיר יפהפייה ומטופחת וכל כך קרובה למרכז, אני יכול לצאת עם אשתי על הבוקר לקניות בבני ברק ולחזור לפני 1 להוציא את הילדה מהמטפלת.
יש יתרון לכרמיאל, יש לי שם דירה, ההורים של אשתי שם, הקהילה מאד רגועה ומכילה, העיר גם יפהפייה וירוקה אמנם סגנון ישן אבל עיר מדהימה, וקרובה לכל מחמדי הארץ.
אז יום יבוא ולפי השם משתמש שלי תדעו איפה אני.
עד אז שכל אחד יעשה את הבחירות שלו איפה לגור רק מתוך ידיעת העובדות ולא מתוך עדויות סובייקטיביות.
עריכה: עוד יתרון של כרמיאל על חריש זה שהראש עיר בכרמיאל הרבה יותר תומך בצרכי החרדים, אבל זה גם מעיד למה בחריש הרבה יותר מפחדים מהם, בכרמיאל לא אכפת לפנק אותם כשהם לא מאיימים בשינוי צביון העיר, אם נדייק את זה יותר המיעוט הליברלי בחריש כרגע בלבד שולט בראש עיר על מנת למונע מהרוב לממש את מדיניותו הדתית מסורתית

נערך לאחרונה ב:

סנפירית

משתמש פעיל
בוקר טוב ל @סנפירית
בנוסף למדתי בתור בחור בישיבה בכרמיאל לפני כמה שנים כך שאני מכיר גם את התפתחות הקהילה בישיבה.
בוא נתחיל בעובדות, בחריש יש לפחות פי 4 חרדים מכרמיאל, בהגדרה. גם אם נתייחס לציבור תורני שבערים חרדיות לא היה מתקבל ובפריפריה הוא תורם רבות לצביון, אז גם זה בחריש יש אחוזים עצומים ביחס לכרמיאל.
לגבי קהילה ליטאית בקהילת אהבת תורה בחריש יש מנויי הו"ק [שהם הרבה פחות מהמתפללים הקבועים] בערך כמו קהילת הישיבה בכרמיאל.
נכון שזו הקהילה העיקרית בעיר אבל עדיין קיימות עוד קהילות, יש שני תלמודי תורה ליטאיים בנוסף לספרדים והעיר רק בתחילת דרכה.
משפחות שנטשו? אני אישית אחד משלושה אברכים שעזבו את כרמיאל לחריש, לא מכיר אנשים שעשו את הכיוון ההפוך. נכון שעזבתי בגלל פרנסה ולא שום סיבה אחרת אבל זו המציאות.
לא נתכחש לעובדות, אני מכיר גם שלוש משפחות שעזבו את חריש חזרה למרכז, אבל זו תופעה שכל כך מאפיינת פריפריות בתחילת דרכן, כל מי שגר בפריפריה כל שהיא יוכל להעיד על זה, אבל, ופה האבל הגדול, דברייך השוו בין כרמיאל לחריש, אז ככה, כשאני הייתי לפני שבע שנים בישיבה בכרמיאל היו בקהילה 50-60 משפחות, כל תחילת שנה עזבו כמה וכמה משפחות, סדר גודל של עשרה אחוזים מהקהילה לעיתים אף יותר, במקביל הגיעו חדשות. כיום יש בישיבה בכרמיאל למעלה מ100 משפחות והמצב כבר הרבה יותר יציב, גם כי הקהילה התחזקה ובנתה את המוסדות, גם כי היום אנשים עוברים יותר בשלים ומוכנים, וגם כי עם המחירים כבר אין כל כך ברירות.
אז ההשוואה בין חריש לכרמיאל לא הייתה מקוממת היא פשוט מצחיקה, עוד עשר שנים את לא תאמיני בעצמך שכתבת את זה.
ובנימה אישית, אני לא יודע עדיין איפה אני אשתקע, גם כרמיאל וגם חריש אהובות ונחמדות,
יש יתרון לחריש שיש פה דירות חדשות שזה פשוט עולם אחר, יש פה גם אנרגיות בקהילה של בניה של דבר חדש וקהילה חדשה, ממש מזכיר לי את ברכפלד לפני 20 שנה כד הוינא טליא, העיר יפהפייה ומטופחת וכל כך קרובה למרכז, אני יכול לצאת עם אשתי על הבוקר לקניות בבני ברק ולחזור לפני 1 להוציא את הילדה מהמטפלת.
יש יתרון לכרמיאל, יש לי שם דירה, ההורים של אשתי שם, הקהילה מאד רגועה ומכילה, העיר גם יפהפייה וירוקה אמנם סגנון ישן אבל עיר מדהימה, וקרובה לכל מחמדי הארץ.
עד אז שכל אחד יעשה את הבחירות שלו איפה לגור רק מתוך ידיעת העובדות ולא מתוך עדויות סובייקטיביות.
עריכה: עוד יתרון של כרמיאל על חריש זה שהראש עיר בכרמיאל הרבה יותר תומך בצרכי החרדים, אבל זה גם מעיד למה בחריש הרבה יותר מפחדים מהם, בכרמיאל לא אכפת לפנק אותם כשהם לא מאיימים בשינוי צביון העיר, אם נדייק את זה יותר המיעוט הליברלי בחריש כרגע בלבד שולט בראש עיר על מנת למונע מהרוב לממש את מדיניותו הדתית מסורתית
גם לי יש שם דירה, אומנם לא גרה בה, אך הדברים נאמרו מתוך הכרות קרובה.
בנוסף הקהילה לא מתחילה ונגמרת בישיבה, יש קהילה יפה ופורחת כבר מעל 20 שנה בלי קשר לישיבה.

חרישאי

משתמש מקצוען
גם לי יש שם דירה, אומנם לא גרה בה, אך הדברים נאמרו מתוך הכרות קרובה.
בנוסף הקהילה לא מתחילה ונגמרת בישיבה, יש קהילה יפה ופורחת כבר מעל 20 שנה בלי קשר לישיבה.
אני גרתי בקהילה הפורחת, הייתי בכולל של הרב מרגלית, ההורים של אשתי שם, הדירה שלי שם, ובכל זאת אלו דברי

קובי רמי

משתמש צעיר
xxxx xxx x xxxxxxxxxxxx xxxx xxxx xx xxxx xxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxx xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx xxx xxxx xxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxx xxxx xx xxxx xxxx xx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxx xx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx xx xxx xxxxx xxxxxxxxx xxx xxxx xxxx xxxxxxx xx xx xx xxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx xxxx xxxx xxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxx xxx xx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxx xxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxx xxx xxxx xxxx xxx xx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxx xx xxxx xxxxxx xxxxx xx xxxx xxxx xxxxxx xxx xx xxxxx xxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xx xx xxx xxxxxxxx xx xxxx xxxx xxxxx xx xxx xxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxx xxx xxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxx xxxxx xxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxx xxx xxxx xxx xxxx xxxxxxx xxx xxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxx xxxxx xx xx xxxxxx xxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xx xx xxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xx xx xxxxxxx xxx xxx xx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxx xxxx xxxxxxx xxx xxx xxxx xx xx xxxxxx xxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xx xxxx xxxxx xxxx xxx xxxxxx xx xxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxx xx xxxxx xxxxx xxx xxxx xxxx xxxx xx xx xx xxxxxxx xxxxxx xx xxxx xx xxx xxx xxxxxx xxxxx xxx xxxxx xx xx xxxxxx xxxx xx xxx xx xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xx xxxxx xxxxxx xxx xxxx xxxx xx xxxx xx xxxxx xxxxxx xxxx xxx xxxxxx xxxx x xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx xx xx xxxxx xxxxxx xx xxxx xxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxx xxx xxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxx xxxx xxx xxxxx xxx xxxx xxxx xxxxxxx xx xxx xxx xxxx xx xxxxxxx xxx xxxx xxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxx xx xxxxxx xx xxxx xx xxxxx xxx xxxxxxx xxxx xxxx xxxx xxxxx xxxxxxx xxx xx xx xxxx xxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxx xxxx xxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx xx xxxxx xx xx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxx xx xxx xxxxx xxxxx xxxx xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx
למה נטפרי עשתה XXXXXXXXXX על הכל??

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בוקר טוב ל @סנפירית
ניתוח מדוייק, גם פוליטית וגם מעשית. רק הערה אחת: לדעתי ביחס לכרמיאל אי אפשר לקרוא לחריש פריפריה, זה פחות מחצי הדרך. ולגבי העיר האהובה כרמיאל. אם היו עוד כמה רבני ערים כמו הרב מרגלית כל מפת ההתיישבות החרדית שונה.

שרינקה

משתמש צעיר
אין לי תשובה לזה.

כל מה שאני יכול זה לצרף מה שכתבתי בעניין שבוע שעבר.

בס"ד

ההזדמנות של חריש

השבוע זכיתי להשתתף במעמד ייחודי ומרגש במיוחד: חנוכת בית הכנסת החדש "תפילה למשה" בשכונת "בצוותא" בחריש. ההתרגשות הייתה בכפליים: גם בפן האישי, המקום נקרא ע"ש מורי חמי הגאון רבי משה קרויזר זצ"ל בעמח"ס "תפילה למשה". ובפן הציבורי: זוהי עוד תחנה חשובה בדרך להפיכתה של חריש לעוד עיר שכל חרדי יכול לגור בה לכתחילה (לא עיר חרדית, אין לאיש יומרות או חלום לכך, אך בהחלט מקום שאפשר לגור בו).

קורה משהו בעיר הנפלאה הזו, מעבר להתפתחות המואצת, ברוחניות ובגשמיות, באופן ומהירות שאין שני להם בכל הארץ, יש כאן תופעה נוספת שבמבט ראשון נראית כחסרון, אך מדובר בהזדמנות פז שחכמים ינצלו אותה: המחירים כאן ירדו באופן דרמטי בחודשים האחרונים.

דירת 5 חדרים שהתקרבה לשני מיליון ניתנת להשגה היום ב1.5 ₪ פלוס מינוס, דירת 4 חדרים מפוארת ניתנת להשגה ב1.3 . אם לוקחים בחשבון כי דירת 5 חדרים בחריש היא ארמון של 120 מ"ר, עם מרחבים חנייה ומחסן מכובדים, ואם זוכרים שמדובר בדירה חדשה וחדשיה, אלו כמעט מחירים של דימונה.

נכון, בכל הארץ יש ירידת מחירים כללית (זוכרים איפה קראתם לראשונה לפני שנה שזה עומד לקרות?), אך כאן לא מדובר בירידה אלא בצניחה חופשית של 25% מהמחיר, אין דברים כאלו בשום מקום, תבדקו.

וזה לא שקרה משהו, המלחמה אינה משפיעה כי הוא זה על העיר ואדרבה מהבחינה הזו היא הייתה צריכה להתייקר דווקא. חריש איננה בדרום המופגז או בצפון המאויים, היא במרכז הנוח, רק בלי הרעש ובלי המשכנתא הלוחצת.

כמה לוחצת? תקשיבו סיפור טרי מהשבוע: ישבתי עם ידיד שיש לו חנות למוצרי פרימיום ברמה א' בבית שמש והוא סיפר לי על השכירות העצומה שהוא משלם בקניון (קרוב ל300 שח למטר – למי שמקנא ומתבייש לשאול), שאלתי אותו מדוע לא תפתח ברמה ד' שם תשלם 1/3 מחיר? תשובתו כמסיח לפי תומו שיקפה את המצב במשפט אחד: "היה לי סניף שם, סגרתי מהר עם הפסדים, כי איש לא קנה, האברכים הסבירו לי שאחרי משכנתא של 5000 ₪ לא נשאר כלום למוצר שאינו מכולת".

אם אותו אברך שיש לו דירת 4 חדרים לוחצת בבית שמש, ימכור אותה נניח ב2.2 מיליון, וירכוש דירה יותר מרווחת בחריש נניח ב 1.3 ₪ הוא ימשיך לחיות את אותם חיים: עם חיידרים וכוללים וכל מה שיש לו בבית שמש. אותה איכות בפחות כמות, ובד"כ אפילו לא יצטרכו להחליף מקום עבודה כי המרחק למרכז הוא בערך אותו דבר. עם הבדל אחד: הוא יכול לוותר לחלוטין על המשכנתא! ברוך זוקף ומתיר אסורים שעשה לי כל צרכי.

העתיד לוט בערפל, אך כמו כל ערפל הוא הולך ומתבהר ככל שתמונת המלחמה מתבהרת (ולא כניצחון גדול, לצערנו). השבוע שוחחתי עם גורם בכיר מאוד במשרד השיכון, שאלתיו לגבי עתיד ההגרלות, ולדבריו סמוטריץ חוזר ואומר להם כל הזמן, כי הוא יודע שהדרך היחידה להוציא את המדינע מהברוך העמוק זה רק באמצעות נדל"ן, והדרך להרבה נדל"ן היא רק באמצעות שחרור עוד ועוד פרוייקטים, חלקם הגדול בהגרלות (אחרת אין מספיק אנשים לרכוש את כל הדירות).

זוהי בשורה משמחת מאוד מאוד, והיא השיקול היחיד שלא לרוץ ולרכוש את דירת החלומות בחריש. אך כולנו מבינים דבר אחד נוסף: לא משנה מה יהיו מחירי הדירות, מחירי הבנייה יאמירו לשמיים.

אין ספק כי המצב הנוכחי בו פלסטינאים לא יכולים להגיע, וגם אחרי שישחררו את החגורה כנראה תהיינה הגבלות, אשר יגרמו לכך שקבלנים יצטרכו לקחת פועלים ערבים ישראלים לבנייה, ואפילו – רחמנא לצלן – יהיו יהודים שיעברו לענף. זה נשמע נפלא אך המחיר של זה ברור ובשקלים, הרבה שקלים שבניית כל דירה תתייקר.

גם החות'ים, כן, אלו שאנחנו אוהבים לצחוק עליהם ועל הביצועים שלהם על הסיפנה היפנית שהם חטפו. עוד שתיים שלוש ספינות שהם חוטפים בדרך לישראל, ואנחנו נתגעגע למחירי ההובלה בשנת הקורונה (שהיו פי שלושה מהסטנדרט), הובלה יקרה פירושו מחיר יקר יותר לברזל ולמלט, שני המרכיבים העיקריים של הדירה. בקיצור: פועלים יקרים, חומרי בנייה יקרים = דירה יקרה.

כך שגם אם מחירי הדירות לא יעלו בהרבה (בעקבות נניח הורדת הריבית בחזרה, שחרור דירות רבות להגרלות וכו'), אין כמעט ספק כי מחירי הבנייה יעלו ויעלו. והמסקנה: כל דירת 5 חדרים שקונים היום בחריש ב1.5 לא יכולה להיות פחות מכמה מאות אלפים יותר בתוך כמה שנים.

אז למה באמת המחירים שם יורדים ויורדים? התשובה היא פשוטה: היצע וביקוש. יש היצע עצום של דירות בחריש, וההיצע הזה לא עומד להתמעט בקרוב, עם שחרור ה"נגלה" הראשונה של כאלף דירות למשתכן שיצאו בבת אחת לשוק בעוד כשנה.

מדובר בהזדמנות נדירה לדירה במחירים של פעם ובמיקום של מחר, אין עוד דברים כאלו. מי שרוצה להתעניין ברצינות, גם אם זה רק להשקעה (השקעה חכמה, אבל בתנאי שישכיר רק לשוכרים תורניים), יכול לפנות אליי למייל באופן אישי, אני מבטיח בלי נדר להפנות כל אחד לאנשי המקצוע המתאימים על מנת למצוא את מה שהוא צריך. advrosenblat------

ויפה שעת אחת קודם.

תודה
אין לי פרמיום
יש ברשותך אולי מייל ליצירת קשר ?
תודה רבה .

תמר קרביץ

משתמש חדש
המחירים הזולים ביותר זה שיכון ד' השם הרשמי זה ערבות נחל או משהו כזה. שכונה בעייתית עם עשרות משפחות ערביות. אבל אני מאוד אוהב את השכונה הזו בגלל שהמחירים שם זולים ובגלל שיש לה סיכוי לקיים מצוות ישוב ארץ ישרלא.
מה דעתך על רכסים. הציעו לנו באחד הפרויקטים דירת 3 חדרים ב1.4M כמה זה יכול להיות משתלם ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה