מפרט מחשב - נא להמליץ לי

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
מאת OM
אם לא רוצים לשדרג כל פעם את כל המערכת, עדיף ללכת על AMD. שומרים על תאימות סוקטים דור אחד קדימה. אינטל הולכים להוציא את מערכת i5 (ביצועים יותר נמוכים מi7) בסוקט שונה מi7...

הבנתי נכון?
AMD תומך בכל הסדרות ? גם בDDR3 וגם בצ'יפסט P45 אוX58 וכן בP55 ?
בכל מקרה לא עדיף אינטל גם בגל ביצועים ומהירות, ואולי גם יציבות?
אני לא כ"כ מבין אבל נראה שהרבה ממליצים יותר על אינטל.
תקנו אותי אם אני טועה.

om

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צמרת;276513:
מאת OM
אם לא רוצים לשדרג כל פעם את כל המערכת, עדיף ללכת על AMD. שומרים על תאימות סוקטים דור אחד קדימה. אינטל הולכים להוציא את מערכת i5 (ביצועים יותר נמוכים מi7) בסוקט שונה מi7...

הבנתי נכון?
AMD תומך בכל הסדרות ? גם בDDR3 וגם בצ'יפסט P45 אוX58 וכן בP55 ?
בכל מקרה לא עדיף אינטל גם בגל ביצועים ומהירות, ואולי גם יציבות?
אני לא כ"כ מבין אבל נראה שהרבה ממליצים יותר על אינטל.
תקנו אותי אם אני טועה.

לא,
ציפסט הוא הרכיב שעל הלוח שתומך במעבדים/זכרונות. לamd יש צ'יפסטים אחרים מאלו שהזכרתי. לא יודעת מהם ובמה הם תומכים.
סוקט זהו התושבת שעליה יושב המעבד בתוך הלוח. ישנם סוקטים שונים, שכל קבוצת מעבדים מתאימה לסוקט אחר. בשונה מאינטל, שיש להם סוקטים נפרדים לשני סריות המעבדים שיש כרגע, וגם הולכים להוציא סריה נוספת של מעבדים עם סוקט שונה, והמעבדים יתאימו אך ורק לסוקטים שלהם - לAMD התאימות בין הסוקטים נשמרת - היום יש את +AM2 וAM3, מעבדים ב+AM2 עובדים גם בAM3, ולא ידוע לי על על סוקט נוסף שהם הולכים להוציא.
תכלס, זה אומר שאפשר היום לקנות מעבד נמוך יותר, ואח"כ לשדרג אותו בלי להחליף את הלוח. לגבי זכרונות לא יודעת - אם המידע הזה רלוונטי לך מעשית אוכל לבדוק.
יציבות ומהירות יש גם בAMD. ביצועים - כל מקרה לגופו.נראה לי שכיום פסגת הביצועים יושבת על אינטל.
אני אישית לא קונה AMD כי יש לאיזה גוי שונא יהודים 8% מהמניות שם. לא שיש לי מושג למי בדיוק יש מניות באינטל.. אבל בכ"ז

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
OM, הכל טוב ויפה. גם משכנע.
אבל ראית מישהו שמשדרג רק את המעבד?

את כותבת טוב, אה?

om

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י RCpro;276546:
OM, הכל טוב ויפה. גם משכנע.
אבל ראית מישהו שמשדרג רק את המעבד?

זכרונות ודיסק קשיח אפשר להוסיף, מעבד לא.
ואם הזכרונות הקיימים הם מדור קודם או שאין מקום אז אפשר להשאיר את המעבד ולהחליף רק לוח+זכרונות...
צריך שמשהו ישאר בשביל שזה יתקרא שדרוג ולא מחשב חדש... לא?
טוב, זה באמת תלוי פעם בכמה זמן משדרגים.

אם אני אשחזר את הדורות הקודמים של המחשב הקודם שלי: (עכשיו אני עם חדש מהחודש האחרון)
תשס"ג: פנטיום 3, הלך הלוח. קניתי לוח ומעבד (amd 2200, לאינטל אז היה פחות מה להציע), את הזכרונות השארתי - sdram. אבל קניתי לוח שתומך גם בddr וגם בsdram.
תשס"ד: קניתי 1 גיגה של DDR (לעומת 256 מקודם) זה היה אז די הרבה, שיפור משמעותי.
תשס"ה: שוב הלך הלוח (לא פלא, הוא היה ECS) החלפתי רק לוח שתומך בDDR - הפעם ג'יגבייט, השארתי כמובן את הזכרונות.

אז שרדתי עם הקודם 6 שנים (אני מחשיבה את המעבד לרכיב המרכזי) האמת שהשנה האחרונה היתה כבר סיוט... קודם לא היה תקציב. נעביר אותו לילדים כשיגדלו, אם הוא עדיין יהיה שווה משהו.

(אה, ודיסקים קשיחים לא הזכרתי: 80 גיגבייט של מקסטור,אח"כ 200 של WD - שניהם בIDE - כשקניתי את האחרון sata לא היתה קיימת. ולפני שנה בערך 500 של סיגייט - sata2, למרות שהלוח דאז תמך רק בsata1, אבל התאים פיזית. עכשיו הוא מנוצל במילואו. עכשיו אני לא יכולה לחבר את שלושתם כי הלוח הנוכחי תומך רק בשני IDE, ויש לי גם צורב כזה)

כן? תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה