דרוש מידע מעניין אותי לדעת! אתם תיפרסו מפה שחורה בשולחן שבת?

מצב
הנושא נעול.

CHAYA FFF

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אני שמה קרם עם ראנר זהב או לבן עם ראנר כסף או ההיפך.
אבל שחור לשבת???
ממש ממש לא ,ואני אחת שכן אוהבת להתחדש ולגוון...

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רק לבנה
שחורה לשבת, בחיים לא!

באליהו רבה (סי' רע"א ס"ק ט"ז) כתב בשם הצידה לדרך דהמפה שבה מכסה החלות צריך שתהיה לבנה, והטעם זכר למן שהיה מכוסה בטל כצבע לבן, אמנם בתהילה לדוד (שם ס"ק י"ג) כתב דמפה לבנה לאו דוקא, ובשו"ת באר משה ח"ו סי' קל"ד כתב דצריך לשים מפה לבנה דוקא, עיי"ש דבריו.
כמו כן בחמדת ימים (ח"א שבת, פ"ד אות ל"ח) ובסידור רבי שבתי כתבו שיפרוש מפה לבנה זכר למן

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מצטרפת לכל העונים,
השבוע קניתי בפעם הראשונה מפת קטיפה בצבע כחול רוייאל,
כבר בחנות שהתייעצתי אמרתי למוכרת איך אפשר לשים מפה בצבע שחור לשבת? כנ"ל לכחולה..
את הכחולה אשים בחג כמו סוכות, עריכת שולחן טו בשבט ואולי ליל הסדר, עם איזה ראנר זהב באמצע שיזכיר קריעת ים סוף.
אבל בשבת????
בואי כלה בואי כלה---- רק עם שמלה לבנה.....
זו דעתי הקטנה:)

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
באליהו רבה (סי' רע"א ס"ק ט"ז) כתב בשם הצידה לדרך דהמפה שבה מכסה החלות צריך שתהיה לבנה, והטעם זכר למן שהיה מכוסה בטל כצבע לבן, אמנם בתהילה לדוד (שם ס"ק י"ג) כתב דמפה לבנה לאו דוקא, ובשו"ת באר משה ח"ו סי' קל"ד כתב דצריך לשים מפה לבנה דוקא, עיי"ש דבריו.
כמו כן בחמדת ימים (ח"א שבת, פ"ד אות ל"ח) ובסידור רבי שבתי כתבו שיפרוש מפה לבנה זכר למן
אין שמחה כהתרת הספקות....;)
תודה רבה!

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
לא זוכרת כרגע את המקור, אבל יש ענין לשים מפה לבנה, ולגעתי שחור ממש לא שבתי ואולי גם חוקות הגויים. סתם בשמחות אפשרי אם כי לדעתי קודר ומעציב, אבל זה ענין של טעם.

מ. ק.

משתמש מקצוען
אני מאד אוהבת מפות צבעוניות,
אבל ההורים שלי אמרו שיש מקור למפה לבנה דווקא, סורי שאני לא זוכרת מהו.
אז המפות הצבעוניות שלנו נשמרות לחגים, ובשבת- מפה לבנה.

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה היה ה"סטייל" בזמנם. וכמו שבשמו את הבית בהדסים ולבשו בגדים לבנים. הכל לפי הזמן.
גם בזמנם קבעו שכביסה עושים רק ביום חמישי (ולא שישי)
כיון שזה לוקח זמן רב ולא רצו שזה יפריע להכנות שבת ביום שישי
ואפילו שבזמננו יש מכונות כביסה, המנהג לא השתנה....
"מנהג ישראל תורה הוא" :)

לאה דיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא נראה לי שהייתי שמה
אבל גיסתי שמה וזה נראה מהממם!! עם עיצוב תואם זהב ולבן

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה