חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

Avigail Amram

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז פתרון מפורט כאמור לחידה הקודמת:

מן הגבוהה באתי אך להכי נמוך ירדתי- היה מהחברה הגבוהה וירד להכי נמוך שיש, גם מבחינה רוחנית ומוסרית וגם שהוא מת בסוף, כאילו שהוא קבור באדמה ...

הנהגותיי מזכירות את שמעבר לגבול- כל הלך מחשבתו והתנהגותו היו כמו של יוסף דיאלידאן.

אך אני משחק ברגשות כולם ומשאיר אחרי בלבול- שיחק ברגשותיהם של איסתרק ויקוואל והעמיד פנים כאילו חברם הוא.

אני בדיוק ההפך אך שם משפחתי טוען אחרת- הוא בוגד אך בשם משפחתו יש את המילה חבר.

חתימות נזקפות לרעתי , אך אימי טוענת בטובתי- בזכות החתימות של משרד האוצר גילו שהוא בוגד אבל אמא שלו רק עזרה לו כל הזמן.

משפחתי תגן עלי יותר מכל- הבריחה לו אוכל וסייעה לו לברוח.

רק חבל שאהבתם זו הביאה אותנו לשאול- באמצע הבריחה תפסו אותם שודדים והם נהרגו כולם פרט למנשה קפחבר.
]

וחידה נוספת(קלה ביותר, התנצלותי הכנה!):

נראה ששכחתי מאין באתי

לאיגרא רמא עליתי וירדתי

עד עפר הושפלתי

בסוף בחרתי ושילמתי

רציתי אחד שיצעק צעקתי

שימחה בושתי וחרפתי

מי אני?

ובגלל שהיא קלה אז עוד חידה מסוג שונה:

תנו כמה שיותר מקרים(מובהקים) שמישהו נותן למישהו סטירה...

מקרה אחד מכל ספר (לפחות. לא כולל פדהאל)

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים

Avigail Amram

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תשובה לחידה:
יקוואל.
נראה ששכחתי מאין באתי- התנהגותו לא הלמה נסיך כלל מה שנקרא..
לאיגרא רמא עליתי וירדתי- אפשר שני פרושים: ההר שעלה עליו לפני שנהרג וראש המגדל שעלה עליו...
עד עפר הושפלתי- הוכרח לנשק את נעליו של השודד (רגו שמו)
בסוף בחרתי ושילמתי- כפשוטו
רציתי אחד שיצעק צעקתי, שימחה בושתי וחרפתי- אולה שביקש ממנו להגיד ש"היו לו כוונות טובות" כלשונו.

למדנו כמה דברים מהחידה השניה... בעיקר שספרי ממלכה במבחן מרובים בסטירות...
והתשובות שכיוונתי אליהן(יש כמובן עוד שלא התכוונתי אליהן) :
איסתרק- רעואל לאיסתרק כשאיסתרק איחר לארוחה.
מהללאל- אולה לטוביה כשטוביה התחצף כמדומני..
יוזבד- שלוואן לאלרון ולא נראה לי שזה מצריך לכתוב למה כי אלרון בתקופה ההיא על כל פניניו ואמירותיו הבוטות בהחלט הצדיק שיתנו לו אחת כזו:ROFLMAO:

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ו--- שלושה אנשים לפחות שהקיאו בסדרה! (סליחה על השאלה:LOL:)

איסתרק, יתיר, פולס.
ויוזבד גם עמד להקיא, אם כי לא כתוב שהקיא בסוף.

(יוזבד: יש לי בחילה, אני יוצא.
שאול: אבוא איתך
יוזבד: לא תודה. אני מעדיף להקיא בלי צופים)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה