דרוש מתכון מלוואח

shirdvona

משתמש פעיל
יש למישהו רעיון מה להכין ממלוואח לארוחת צהריים מאוחרת? יש לי הודו טחון מופשר, ומצד שני גם הרבה גבינות..
אשמח למתכונים קלים וטעימים.. וכמובן איזה תוספת הולכת ליד... תודה!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אפשר למלא כמו פשטידה,
מלית הודו - לטגן בצל, להוסיף את ההודו תוך כדי ערבוב, מלח ותבלינים שאתם אוהבים. תוך כדי לבשל בטטה (אפשר במיקרוגל, בסיר או בתנור).
למעוך ולערבב עם העיסה.
ככה אני הכנתי,
אבל כנראה אפשר בלי לטגן את ההודו ובמקום למעוך את הבטטה - לגרד בלי בישול.

להניח בתבנית (עדיף עגולה ח"פ) עלה מלאווח, מעליו מלית בגובה שתצא פשטידה בינונית, לא מדי גבוהה.
ומעל המלית עלה מלאווח חתוך לרצועות ומסודר שתי וערב. (מניחים רצועה כן רצועה לא, ואת הרצועות "לא" מניחים לרוחב ומשחילים אחד מעל אחד מתחת).
ביצה שומשום ולתנור עד הזהבה.

הכנתי ככה גם עם מלית טונה.

האמת זה לא קל... אולי אם לא מטגנים מראש..
אצלי כזה דבר זה רק לשבת.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
מלוואח הוא כמו בצק עלים
קצת יותר מתקתק
מתאים לכל מילוי כמו בצק עלים.

תפו"א, טונה, גבינות, בשר טחון, נקניקיות, ולחילופין - שוקולד, גבינה מתוקה, קצפת (אחרי האפיה) וכדו'.

הילדים שלי מאד אוהבים בורקס בשרי - עם עוף/הודו/בקר טחון (או מעורבב, מה שיש) מתובל בהרבה בצל מטוגן, מלח, כמון, אגוז מוסקט. שמים מלית בקצה המלוואח ומגלגלים, מברישים בביצה ומפזרים שומשום. אופים בחום 200 מעלות כרבע שעה עשרים דקות עד שמשחים.

נערך לאחרונה ב:

-אני-

משתמש צעיר
אופציה קלה מאד- למלא במרכז, לקפל, לעבור על שוליים עם מזלג כדי להדק ולטגן או לאפות
אפשרויות מילוי שאהובות אצלנו:
טונה+ תירס, פלפל אדום וקטשופ
חביתת פטריות עם גבינה צהובה או כל גבינה אחרת
כמה קוביות שוקולד
פיצה ולאפות פתוח
בתאבון!!

miri1000

משתמש רשום
למרוח עליו חרדל ומעל בצל מטוגן לחתוך למשולשים ולגלגל לרוגלאך קטנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה