דרוש מידע מכירים מקרוב ילד שעבר טיפול רגשי?

sheen

משתמש מקצוען
מדוע אתם כ"כ מזלזלים במישהו שכל האשמה שלו, ערעור על מוסכמות מושרשות בציבור. (אתם לא צריכים לבקש מחילה, לא נפגעתי אישית. סתם מעניין אותי להבין איך ההגיון שלכם עובד)
איך אתם רוצים שאנשים יסמכו עליכם ויתנו בכם אימון, אם כאשר שואלים שאלות הגיוניות אתם מבטלים אותם.
כי לי זה היה נראה שהסבירו את זה שוב ושוב לאורך האשכול.
אולי טעיתי. סורי

רינהרינה

משתמש מקצוען
איך מבררים על מטפל רגשי טוב?
בד"כ זה נושא חסוי אצל רוב האנשים...
כך שאם שמעתי ממישהו אחד שם של מטפל אין לי איך להמשיך לברר.

ש.א.ז.

משתמש פעיל
איך מבררים על מטפל רגשי טוב?
בד"כ זה נושא חסוי אצל רוב האנשים...
כך שאם שמעתי ממישהו אחד שם של מטפל אין לי איך להמשיך לברר.
קיבלתי לא מזמן סידרת מיילים על כל הנושא של טיפול רגשי, הנושאים שם הם: טיפול רגשי מתי איך כמה ולמה, מיהו מטפל טוב, שיטות הטיפול שיש היום, איך אדע שהטיפול מצליח, תוך כמה זמן רואים תוצאות של טיפול רגשי, מתי ואיך קובעים את סיום תהליך הטיפול. ועוד... קיבלתי משם המון ידע, ואני ממליצה בכל פה, (אין לי שום קשר ושום מושג מי זאת ששולחת, (קוראים לה יוכבד פטרוף - מנהלת מרכז "תובנות") הגעתי לשם דרך אחד הכנסים הדיגיטליים שנפוצים לאחרונה לאימהות ומאוד נהניתי מהתוכן, יוכבד, אם את כאן בפורום - קבלי את הקומפלימנטים, הם מגיעים לך בצדק!!!)

אז לטובת כל מי שמעוניין לבקש את סדרת המיילים, אני מצרפת כאן ציטוטים מהמייל שלה:

"מעצמה של אמהות" - לתכנים ומסרים מרוממים, הרשמי כאן ◄
"טיפול רגשי - מתי, איך, כמה ולמה?" - לקבלת המדריך מתנה, הרשמי כאן ◄
אם את מרגישה שנוכל להיות לך לעזר,
את יותר ממוזמנת לפנות אלינו, במייל או בטלפון :)
02-664-2040/ tovanot026642040 בג'ימייל.
"מרכז תובנות מעניק ייעוץ מקצועי ללא תשלום. פרטים בקו המידע: 02-6642040"

נערך לאחרונה ב:

אחד הלויים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
בשונה מטיפול בילדים
כאשר מדובר במבוגרים ישנה אפשרות למטופל ללמוד ולהכיר שיטות שונות לטיפול
כמו הספר "בוחרים להרגיש טוב" של הCBT
ספרים על NLP פסיכולוגיה חיובית ועוד
וכך אדם יכול לראות האם הוא מתחבר לסגנון מסוים.
(אמנם את הטיפול הדינמי אי אפשר להעביר בספר)
גם בחנויות הספרים החרדיות ישנם מדפים מלאים באפשרויות
בכל מקרה, חשוב לא לייאש ולא להתייאש
הרבה אנשים קיבלו עזרה בכל מיני דרכים

h&m

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
@ארבע וכל מי שאין לו אפשרות להודעה פרטית
מצרפת כאן קישור לפרויקט מהגל הראשון
מלאו טופס זה ואענה בעז"ה

גולשים יקרים
לא פרסמתי כאן את כתובת המייל שלי
מסיבות ברורות...
מבקשת מאד!
הטופס מיועד אך ורק למי שמעוניין בייעוץ ראשוני ממני לבעיות רגשיות אצל ילדיהם
נא לא לשלוח לי הצעות, פרסומות או כל דבר אחר דרכו...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
@שיקול דעת הנכבד.
שאלה לי.
קראתי בעיון רב את השאלות שלכם והדיון שהתפתח כאן. שמעתי את הכאב הגדול ואת התסכול שעלה וביותר השאלות שהצפתם ביחס לטיפול. שאלות לגיטימיות ביותר. יש תשובות בהחלט. אבל מה שאני רוצה ואם לא אכפת לכם לענות כאן,
מה בעצם ציפיתם שיקרה בעקבות הטיפול שהלכתם( הבן שלכם.)?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
@שיקול דעת הנכבד.
שאלה לי.
קראתי בעיון רב את השאלות שלכם והדיון שהתפתח כאן. שמעתי את הכאב הגדול ואת התסכול שעלה וביותר השאלות שהצפתם ביחס לטיפול. שאלות לגיטימיות ביותר. יש תשובות בהחלט. אבל מה שאני רוצה ואם לא אכפת לכם לענות כאן,
מה בעצם ציפיתם שיקרה בעקבות הטיפול שהלכתם( הבן שלכם.)?
מה השאלה? רציתי שיפתור לי - לפחות במקצת - את הבעיה בשבילה באתי אליו, והיטב הגדיר אותה הוא בעצמו.

מה זה משנה בדיוק מה היתה הבעיה. ממה נפשך, אם הוא 'קיבל' על עצמו התיק והתחיל לטפל אחרי שהוא אבחן את הבעיה, מבחינתי זאת הצהרה שהוא יודע לטפל בבעיות כאלו, כלומר להסיר הבעיה (ושוב פעם, לפחות במקצת).

בא נגיד שהילד שלי מתעצבן מכל דבר קטן ביותר שאינו הולך כפי שהוא חשב ורוצה, עד כדי צעקות ובכיות, אני מצפה ממטפל שלוקח על עצמו התיק, שיגרום לילד שהוא יקבל הכל יותר בפרופורציה הנכונה, ויוכל לקבל דברים יותר בשווין נפש, שיוכל להתמודד עם דברים שלא הולכים לו בדיוק כמו שהוא רוצה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מה השאלה? רציתי שיפתור לי - לפחות במקצת - את הבעיה בשבילה באתי אליו, והיטב הגדיר אותה הוא בעצמו.

מה זה משנה בדיוק מה היתה הבעיה. ממה נפשך, אם הוא 'קיבל' על עצמו התיק והתחיל לטפל אחרי שהוא אבחן את הבעיה, מבחינתי זאת הצהרה שהוא יודע לטפל בבעיות כאלו, כלומר להסיר הבעיה (ושוב פעם, לפחות במקצת).

בא נגיד שהילד שלי מתעצבן מכל דבר קטן ביותר שאינו הולך כפי שהוא חשב ורוצה, עד כדי צעקות ובכיות, אני מצפה ממטפל שלוקח על עצמו התיק, שיגרום לילד שהוא יקבל הכל יותר בפרופורציה הנכונה, ויוכל לקבל דברים יותר בשווין נפש, שיוכל להתמודד עם דברים שלא הולכים לו בדיוק כמו שהוא רוצה.
מבינה מאד את התסכול והכאב.
אין גדול יותר מזה לגלות שאחרי ים של כסף, אנרגיות וזמן שזה לא הגיע לאן שרצו.
לפחות שליטה מסוימת, איזון במצב, הדרכה הורית- כלים להתמודד עם זה.
אני על חלק מהדברים באשכול השני שפתחתם.
מה שאוסיף כאן זה -להצהיר שיש יכולות לטפל או בכלל לזהות מה הבעיה זו אמירה אחת ולטפל זו אמירה אחרת.
יש תקווה ובאמת חבל להתייאש, רק צריך לברר היטב למי הולכים ומי מטפל. שיהיה מקצועי ולא איזה חאפר.

רחלה 123

משתמש מקצוען
@שיקול דעת
לא רציתי להגיב באשכול עד עכשיו מכיוון שלא חושבת שכמטפלת אני אמורה לדון בנושא הכספי מעל הפורום, (בידיוק כמו ששאר העצמאיים לא אוהבים לדון מעל במה זו בצורה פתוחה כמה כסף הם מקבלים ולמה...) אבל מכיוון שהאשכול התפתח למקום עמוק יותר אני חייבת לציין שכמטפלת בהבעה ויצירה בעיקר לילדים היה לי מאד חשוב ומעניין לשמוע את הצד הזה, הנושא הזה של מהו טיפול ולמה הוא לוקח כ"כ המון זמן הוא נושא שמעסיק אותי בספירלה בכל פעם שמגיעים הורים שרוצים להבין יותר לעומק מהו התהליך וכל פעם אני מקבלת מכך תובנות חדשות.

אתם רוצים לשמוע תשובות הגיוניות אבל הבעיה היא שטיפול זו שפה שצריך ללמוד אותה, לא כ"כ ניתן להסביר על רגל אחת כשרוצים היגיון טהור , וזה בגלל שהנפש שלנו כמו שכבר כתבו היא לא מכונה, ובשביל להבין לעומק מה בעצם הטיפול עושה צריך להעמיק וללמוד את זה במשך שנים , אי אפשר להעביר את זה בפגישות הורים של 50 דק'.
אם לדוג' אומרת לי אימא שאחרי הטיפול הילד חזר הביתה וסיפר לה על רגש מסוים והיא שואלת אותי האם זה עלה בחדר?
אז לא! זה כלל לא עלה בחדר הילד , קרו בחדר הרבה דברים אחרים שעזרו לזה שהילד נפתח והצליח לשתף את האימא .
אני ח"ו לא אומרת שיש צורך למרוח הורה שרוצה לדעת, אבל אין לי כ"כ את הזמן והאפשרות לשבת מול הורה ולהסביר לו לעומק מה התאוריה של הטיפול ואיך בידיוק הוא נעשה, יש לי את ההסבר שלי שמשתנה לפי שאלות ההורה, ואם לפעמים הורים לא מבינים מספיק אני מרחיבה קצת יותר במסגרת הזמן....

הנושא השני והוא חשוב מאד זה תאום ציפיות. כשהורה מגיע לטיפול בילד אני קודם כל שומעת ממנו מה הוא מצפה שיקרה בטיפול, ומה המטרה , לאחמ"כ אני מסבירה איך מתנהל הטיפול הדינמי שחלק מהתהליך זה בניית אמון במפגשים הראשונים (צר לי אבל אני לא מתמחרת את זה באופן שונה, אך כמו שכתבו לא חייבים לקנות את המוצר..)
ותמיד אני מדגישה שמודבר בתהליך, ילד שיש לו הפרעות התנהגות, התפרצויות, קושי חברתי וכ' לעיתים ניתן לטפל בבעיה עצמה ולעיתים מדובר בסימפטומים למשהו עמוק ושורשי יותר שיקח הרבה יותר זמן
אין לי אפשרות לדעת מראש אבל יש לי שקיפות גבוהה מול ההורים וכמובן הדרכות שבהם אני מסבירה להורים את מה שאני רואה ומדריכה אותם איך לעבוד ע"כ מחוץ לחדר עם הילד.
כמובן חשוב מאד שהורה שלא מתאים לו הצורה הזו של הטיפול יבין את זה מיד ולא יתחיל, אין טעם להתחיל תהליך ולהיות מאוכזבים ממנו כל הזמן.
כתבתי כאן רק על הנושא של מהו טיפול ולמה מתרחש ככה, וגם זה טעימה קטנה, כל הנושא של האם מטפל מחוייב להצלחה וכ' לא נכנסתי אליו כיוון שכמו שכתבתי לא כ"כ רואה טעם להדיין על זה בפורום.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא רציתי להגיב באשכול עד עכשיו מכיוון שלא חושבת שכמטפלת אני אמורה לדון בנושא הכספי מעל הפורום, (בידיוק כמו ששאר העצמאיים לא אוהבים לדון מעל במה זו בצורה פתוחה כמה כסף הם מקבלים ולמה...) אבל מכיוון שהאשכול התפתח למקום עמוק יותר אני חייבת לציין שכמטפלת בהבעה ויצירה בעיקר לילדים היה לי מאד חשוב ומעניין לשמוע את הצד הזה, הנושא הזה של מהו טיפול ולמה הוא לוקח כ"כ המון זמן הוא נושא שמעסיק אותי בספירלה בכל פעם שמגיעים הורים שרוצים להבין יותר לעומק מהו התהליך וכל פעם אני מקבלת מכך תובנות חדשות.

אתם רוצים לשמוע תשובות הגיוניות אבל הבעיה היא שטיפול זה שפה שצריך ללמוד אותה, לא כ"כ ניתן להסביר על רגל אחת כשרוצים היגיון טהור , וזה בגלל שהנפש שלנו כמו שכבר כתבו היא לא מכונה, ובשביל להבין לעומק מה בעצם הטיפול עושה צריך להעמיק וללמוד את זה במשך שנים , אי אפשר להעביר את זה בפגישות הורים של 50 דק'.
אם לדוג' אומרת לי אימא שאחרי הטיפול הילד חזר הביתה וסיפר לה על רגש מסוים והיא שואלת אותי האם זה עלה בחדר?
אז לא! זה כלל לא עלה בחדר הילד , קרו בחדר הרבה דברים אחרים שעזרו לזה שהילד נפתח והצליח לשתף את האימא .
אני ח"ו לא אומרת שיש צורך למרוח הורה שרוצה לדעת, אבל אין לי כ"כ את הזמן והאפשרות לשבת מול הורה ולהסביר לו לעומק מה התאוריה של הטיפול ואיך בידיוק הוא נעשה, יש לי את ההסבר שלי שמשתנה לפי שאלות ההורה, ואם לפעמים הורים לא מבינים מספיק אני מרחיבה קצת יותר במסגרת הזמן....
אני חושבת שכן אמור להיות אי אילו כלים בידי המטפל בכדי לקרב את המטופל/ ההורה למה שהוא הולך לעשות, יעשה בחדר.
האמירה כאילו אי אפשר להסביר היא נשמעת מתנשאת ודי מעצבנת. תסלחו לי.
לא צריך להסביר את כל התהליך אבל כן חובה לתת כלים וכמה מילים שיתיישבו על ליבו של המטופל/ ההורה.

רחלה 123

משתמש מקצוען
אני חושבת שכן אמור להיות אי אילו כלים בידי המטפל בכדי לקרב את המטופל/ ההורה למה שהוא הולך לעשות, יעשה בחדר.
האמירה כאילו אי אפשר להסביר היא נשמעת מתנשאת ודי מעצבנת. תסלחו לי.
לא צריך להסביר את כל התהליך אבל כן חובה לתת כלים וכמה מילים שיתיישבו על ליבו של המטופל/ ההורה.

תקראי שוב , כתבתי שאני עושה הכל כדי שהורה יבין דווקא בגלל שזה חשוב מאד וכתבתי את זה כי אחרת הטיפול לדעתי בכל אופן לא יצליח אם אין תאום ציפיות והבנה נכונה.
אבל במסגרת הזמן שיש והוא קצר מאד!
חבל מאד שנשמעתי מתנשאת כי הכוונה שלי הייתה בידיוק הפוך לכן הרחבתי בתגובה
בסוגריים - כשזה נצרך ממש אני גם מוסיפה שיחת טלפונית כמובן ללא תשלום כי אני רואה חשיבות גבוהה שההורה יהיה מחובר לטיפול

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
תקראי שוב , כתבתי שאני עושה הכל כדי שהורה יבין דווקא בגלל שזה חשוב מאד וכתבתי את זה כי אחרת הטיפול לדעתי בכל אופן לא יצליח אם אין תאום ציפיות והבנה נכונה.
אבל במסגרת הזמן שיש והוא קצר מאד!
חבל מאד שנשמעתי מתנשאת כי הכוונה שלי הייתה בידיוק הפוך לכן הרחבתי בתגובה
בסוגריים - כשזה נצרך ממש אני גם מוסיפה שיחת טלפונית כמובן ללא תשלום כי אני רואה חשיבות גבוהה שההורה יהיה מחובר לטיפול
ולרוב זה מתיישב על הדעת? כלאמר יש אופציה כזו? או רובם יוצאים עם תסכול מסוים?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אתם רוצים לשמוע תשובות הגיוניות אבל הבעיה היא שטיפול זו שפה שצריך ללמוד אותה, לא כ"כ ניתן להסביר על רגל אחת כשרוצים היגיון טהור , וזה בגלל שהנפש שלנו כמו שכבר כתבו היא לא מכונה, ובשביל להבין לעומק מה בעצם הטיפול עושה צריך להעמיק וללמוד את זה במשך שנים , אי אפשר להעביר את זה בפגישות הורים של 50 דק'.
מסכימה שטיפול זה שפה.
אני חושבת שהאתגר של מטפל (לפחות חלק מהמקצועיות שלו) זה ללמוד לתרגם.
פחות נכון בעיניי לראות את זה כבעיה של ההורים.

אני יכולה לשתף שאני מכירה הרבה נשות מקצוע בסביבתי הקרובה, ומכירה היטב את התופעה שמטמיעים את השפה כל כך טוב עד ששוכחים איך מדברים בשפת המקור.
ולכן, כשאני התחלתי ללמוד מקצוע (לא פסיכולוגיה ולא טיפול, אבל תחום קצת קרוב) הצבתי לעצמי מטרה: להמשיך לשמור כל הזמן על קשר עם שפת היומיום.
בכל עבודה ובכל מבחן שאני כותבת, אני משתדלת לכתוב בצורה כזו שגם אנשים שאינם מן התחום יהיו מסוגלים לקרוא ולהבין.
את אף מהמנחים שלי זה לא מעניין אם זה כתוב בשפה כזו או בשפה אחרת :)
אבל זה חשוב לי. זה חשוב לי להמשיך להיות מסוגלת 'לתווך' את הידע המקצועי לסביבה הקרובה שלי, שלא ישבה איתי בכיתה.

רחלה 123

משתמש מקצוען
ולרוב זה מתיישב על הדעת? כלאמר יש אופציה כזו? או רובם יוצאים עם תסכול מסוים?

ברור שכן
אישית לא יצא לי לפגוש הורה מתוסכל מכיוון שלא הבין מספיק מהו התהליך הטיפולי
פותח האשכול הביע תסכול וניסה לבין למה בעצם צריך את כל זה , ועל זה הייתה התגובה שלי
כמובן שלו היה לי משהו קרוב שמביע כזה תסכול הייתי מרחיבה ומסבירה לו, ומכוונת לקרא קצת חומר ,
גם כשאני הולכת לקראת הליך רפואי אני קוראת המון חומר בעצמי לפני כן.
כאן זה סה"כ פורום.

רחלה 123

משתמש מקצוען
מסכימה שטיפול זה שפה.
אני חושבת שהאתגר של מטפל (לפחות חלק מהמקצועיות שלו) זה ללמוד לתרגם.
פחות נכון בעיניי לראות את זה כבעיה של ההורים.

כ"כ נכון!!
ולכן כתבתי בתחילת ההודעה שהאשכול העשיר אותי, עם כל הורה אני אוספת עוד ועוד תובנות בנושא ולומדת ומעמיקה באיך 'לתרגם' באופן שכל אחד יבין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה