דרוש מידע מי שלא מסודרת בסמינר, ימים אחרונים להגשת ערעור!

נאור שהם

משתמש רשום
הוא הסמיך אותה לדבר בשמו לאחר פטירתו?
הכל הולך היום בצורה כזו: "הרב אמר שמי שתורם..." ו"הרב הורה להתחסן נגד ה..."
ואולם יש כאלו שיאמרו "עד שאני לא אפרט לרב בעצמי- אז זה לא התשובה האמתית של הרב" ובנוסף לכך שהכל הולך היום בצורה כזו- יש אנשים גם עם עוד שאלות כמו 'האם אין אף חתימה מזויפת'.
לעומת כך, יש שיקבלו הכל, אם מסיבה כנה ואם מסיבה אחרת... ולרוב אנשים מאמינים מבלי לשאול את השאלה של "הוא הסמיך" אפילו כשיודעים שמפרסמי התשובה אינם תמיד אמינים. קל וחומר כאן, כשהמצב הוא שונה גם כי לא הובאה ידיעה שונה כלפי אותה אחיינית של חכם בן ציון אבא שאול וגם כי משפחתו של חכם בן ציון אבא שאול בצורה כללית ידועים כאנשי אמת וגם כי כאשר מדובר במשפחה שבה צוות של תלמידי חכמים- נמצא שמיד החי יוכל להכחיש את החי בדברים שאין בהם נכונות.
ועם כל זאת יהיה מי שיגיד שהדבר טעון בדיקה וגם אולי אני כמו מעלה בדעתי שיש מה לבדוק יותר אבל רק ב'קצת קצת' חשד ולא בצורה של 'פסול' כלפיה חלילה...

נערך לאחרונה ב:

נאור שהם

משתמש רשום
הבעיה שהסמינר שכן יסכים לקבל אותה, מכיל הרבה יותר אחוזים של בנות מקולקלות,
וזה לקחת בת שמורה וטובה שקצת מתקשה בלימודים, ולתת לה להתמודד מול הרבה בנות מהסוג הזה, ולהמשיך להישאר שמורה.
במקרה חריג שכזה- העדפתי הפשוטה היתה שבתי השמורה כל כך- פשוט לא תיקח על עצמה לקבל את הרעיון האשכנזי של שרה שנירר ולא תלך לשום סמינר.

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במקרה חריג שכזה- העדפתי הפשוטה היתה שבתי פשוט לא תיקח על עצמה לקבל את הרעיון האשכנזי של שרה שנירר ולא תלך לשום סמינר.
זה לא פתרון אלא יצירת בעיה נוספת.
לא יודעת מה יותר חמור...

נאור שהם

משתמש רשום
לא יודעת מה יותר חמור...
גם אני לא.
אולי "שב ואל תעשה עדיף" ובפרט שזה כן היה מקובל פעם. נכון שפעם זה היה אחרת, אבל השוני הגדול מפעם מגיע יותר בשעמום.
פשוט, שאם כן ככה ננהג, אז יש למצוא תעסוקה.
גם סתם ככה זה מאוד מוזר שכך נראה המצב בכל הסמינרים.
מעניין אם זה דווקא בפרברים או גם במרכז.

ילילי

משתמש מקצוען
מודעת מאוד,
בגלל זה כתבתי:

בכיתה שאני מכירה מאוד מקרוב, נערך שם ספירה כמה פעמיים (לוודא שאין שום טעות...)
בכיתה של 48 בנות יש 12 ספרדיות -לפי החשבון שלי זה בדיוק רבע.
גם אם את מכירה ככה. למה להכליל את כל הסמינרים האשכנזים.
בכיתה של אחותי, באחד הסמינרים הכי נחשבים בבני ברק, חצי כיתה היו ספרדיות.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שזה יותר במרכז מאשר בפרברים.
אולי "שב ואל תעשה עדיף" ובפרט שזה כן היה מקובל פעם. נכון שפעם זה היה אחרת, אבל השוני הגדול מפעם מגיע יותר בשעמום.
זה לא ממש נכון.
המח שלי דביקי היום לחלוטין, אז לא מצליחה להתנסח כראוי,
אבל בגדול זה היה יכול להיות בסדר 'רק' למצוא תעסוקה במידה ורוב הבנות לא היו לומדות בסמינר,
אבל כשהמציאות היא אחרת אז התעסוקה זה הדבר השולי שצריך למצוא אם אחת לא לומדת בסמינר.

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בכיתה של אחותי, באחד הסמינרים הכי נחשבים בבני ברק, חצי כיתה היו ספרדיות.
אשריה, ובירושלים (בסמינר נחשב מאוד גם כן) זה הולך ככה.....
ובהודעה קודמת כתבתי-
לא נכון, ובוודאי לא בכל המקרים,
לא שללתי לחלוטין את זה שזה ככה(חצי חצי).

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועם כל זאת יהיה מי שיגיד שהדבר טעון בדיקה וגם אולי אני כמו מעלה בדעתי שיש מה לבדוק יותר אבל רק ב'קצת קצת' חשד ולא בצורה של 'פסול' כלפיה חלילה...
בעניין זה דעתי היא, שאם יש משהו שחושב אחרת, ויש לו ספק לגבי מה שבררתי (בשביל ידע אישי ולא רק...)
פשוט יכול לבדוק את זה בעצמו!
לא הלכת לבדוק את זה בעצמך, אל תסתור ואל תבוז למי שכן בדק,
לפקפק אתה יכול, אבל בליבך בלבד, בלי להיות מרא דאתרא של אחרים .....
ואם יש מישהו שבדק ושמע משהו אחר, אדרבה, שיבוא ויחכים את כולנו.

נאור שהם

משתמש רשום
יוצא שלפנינו שתי דרכים, או להתאמץ להיות בדירוג של מספר 2 או 4:
לסמינרים יש סדר עדיפויות
1. בנות אשכנזיות ממשפחה טובה.
2. בנות ספרדיות ממשפחות טובות ממש
3. בנות אשכנזיות ממשפחות טובות אבל קצת חלשות
4. בנות ספרדיות ממשפחות טובות.
זהו , לשאר אין מקום.
ואו ערעור:
לכן חייבים לעשות את התהליך לפי מה שקבע משרד החינוך וכדי שלא תפסידו את כל הזכויות שלכם
כי הכל תלוי אם עמדתם בזמנים ושלחתם את כל הטפסים והערעורים בזמן !
מה עדיף?

נאור שהם

משתמש רשום
בעניין זה דעתי היא, שאם יש משהו שחושב אחרת, ויש לו ספק לגבי מה שבררתי (בשביל ידע אישי ולא רק...)
פשוט יכול לבדוק את זה בעצמו!
לא הלכת לבדוק את זה בעצמך, אל תסתור ואל תבוז למי שכן בדק,
לפקפק אתה יכול, אבל בליבך בלבד, בלי להיות מרא דאתרא של אחרים .....
ואם יש מישהו שבדק ושמע משהו אחר, אדרבה, שיבוא ויחכים את כולנו.
ברור!!!! אפשר לראות את זה מכל מה שכתבתי וכאן גם התנצלותי על כך שלא הסברתי את עצמי כהוגן.
כוונתי לא היתה במה שבררת חלילה! אני התכוונתי שגם לאותה מי שעלתה השאלה "אם הוא הסמיך אותה"- אז שאלה כזו יכולה לקרות רק מבחינת החשש שזה לא בדיוק מה שנאמר מפיו עקב הטלפון השבור! ולא בגלל שמשפחתו של חכם בן ציון אבא שאול פחות אמינים ח"ו. סליחה..
נ.ב. ולפי זה מובן שבמילים "ולא בצורה של פסול כלפיה" התכוונתי לאחיינית של חכם בן ציון אבא שאול וכלל לא אלייך.

נערך לאחרונה ב:

אורי רבי

משתמש רשום
גם אני לא.
גם סתם ככה זה מאוד מוזר שכך נראה המצב בכל הסמינרים.
היום יש גם סוג של סמינרים שמשתייכים יותר לציבור החרדי לאומי והם הכי חזקים מבחינת הבנות לא ראיתי אחת מקולקלת... ומכירה מלאא בנות.. יוכלהיות שאם אפשר להתקבל לשם זה גם אפשרות?

נאור שהם

משתמש רשום
היום יש גם סוג של סמינרים שמשתייכים יותר לציבור החרדי לאומי והם הכי חזקים מבחינת הבנות לא ראיתי אחת מקולקלת... ומכירה מלאא בנות.. יוכלהיות שאם אפשר להתקבל לשם זה גם אפשרות?
לכאורה זה אפשרי בהחלט אם לא הסמינרים האשכנזים מהסוג של תלמידי ר' שמואל אויערבאך, כך או כך זה יותר נראה תלוי בהשקפה ובסגנון של כל מחליטה...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה לא סמינר. זה אולפנה.
אלו אולפנות מצוינות (אני מלמדת באחת כזאת) אבל אני לא חושבת שזה פיתרון מכמה סיבות:
א. גם שם הביקוש אדיר ולא כולן מתקבלות. (אם כי יותר מסתכלים לפי בת מאשר לפי משפחה. והקטע העדתי בכלל לא תופס מקום)
ב. הם לא ששים לקבל בנות חרדיות שבאות רק כי הן לא התקבלו לסמינר. וודאי שלא אם הסיבה היא שהן פתוחות/מרדניות מדי (זה לא שאין בוגרות בית יעקב. יש, אבל לא כאלו שמלכתחילה רצו סמינר)
ג. יש להן כיוון השקפתי מאד מאד ברור. לרוב החרדים זה לא יתאים לדעתי.
ד. עושים בהם בגרות. חרדית, אבל אני מניחה שלא בכל בית זה יעבור.
ה. קשה לי להאמין שבוגרת אולפנה כזאת תוכל למצוא שידוך מהמיינסטרים החרדי בלי להתפשר. בעיקר בגלל סעיף ג, אבל לא רק...

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש להן כיוון השקפתי מאד מאד ברור. לרוב החרדים זה לא יתאים לדעתי.
מסכימה מאוד!
לא הולכים לסמינר רק בגלל שאין מסגרת אחרת, הולכים בשביל השקפה ואידישקייט....

אורי רבי

משתמש רשום
זה לא סמינר. זה אולפנה.
אלו אולפנות מצוינות (אני מלמדת באחת כזאת) אבל אני לא חושבת שזה פיתרון מכמה סיבות:
א. גם שם הביקוש אדיר ולא כולן מתקבלות. (אם כי יותר מסתכלים לפי בת מאשר לפי משפחה. והקטע העדתי בכלל לא תופס מקום)
ב. הם לא ששים לקבל בנות חרדיות שבאות רק כי הן לא התקבלו לסמינר. וודאי שלא אם הסיבה היא שהן פתוחות/מרדניות מדי (זה לא שאין בוגרות בית יעקב. יש, אבל לא כאלו שמלכתחילה רצו סמינר)
ג. יש להן כיוון השקפתי מאד מאד ברור. לרוב החרדים זה לא יתאים לדעתי.
ד. עושים בהם בגרות. חרדית, אבל אני מניחה שלא בכל בית זה יעבור.
ה. קשה לי להאמין שבוגרת אולפנה כזאת תוכל למצוא שידוך מהמיינסטרים החרדי בלי להתפשר. בעיקר בגלל סעיף ג, אבל לא רק...
בואי נגיד שזה פשוט ילך אצל ציבורים מתוך הציבור החרדי שפחות מקטלגים וממילא רוצים גם שידוך כזה.. ובגרויות עושים היום ברהבה סמינרים חרדיים.. לדעתי שהסמינר שלי לא מוציא בגרות מלאה זה הדבר המוזר...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בואי נגיד שזה פשוט ילך אצל ציבורים מתוך הציבור החרדי שפחות מקטלגים וממילא רוצים גם שידוך כזה.. ובגרויות עושים היום ברהבה סמינרים חרדיים.. לדעתי שהסמינר שלי לא מוציא בגרות מלאה זה הדבר המוזר...
אבל השקפתית, הם מעוניינים בחינוך להשקפה חרד"לית? כי אם לא, זה יכול מאד להפריע.
זה לא רק היחס לציונות. הוא נובע משוני משמעותי בתפיסת העולם.

סוווווף !!!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
קיבלתם תשובה שלילית מהסמינר? אסור להמתין ולהיות שאננים!!!

הורים רבים לא יודעים מה התהליך אחרי שמקבלים תשובה שלילית מהסמינר וחבל מאוד!

כי הבת תישאר בבית או במקרה היותר גרוע ישבצו אותה בסמינר שלא מתאים לה

לכן חייבים לעשות את התהליך לפי מה שקבע משרד החינוך וכדי שלא תפסידו את כל הזכויות שלכם

כי הכל תלוי אם עמדתם בזמנים ושלחתם את כל הטפסים והערעורים בזמן !

אחרת אין לכם שום כוח חוקי מה לעשות יותר ואף אחד לא יסתכל עליכם.

הכל נכתב מניסיון מר של הורים אחרים !

סדר הדברים:

1) הגשת ערעור לסמינר

)לכתוב בדף שאתם מערערים על התשובה השלילית והילדה מצטיינת בהכל ומתאימה מאוד לסמינר מכל הבחינות וכ"ו(
ולבקש העתק חתום שהערעור התקבל

(2 אחרי שהסמינר מחזיר שלילי על הערעור שלכם, למלא את הטופס המצורף למטה בקישור ושליחה למשרד החינוך חייב לעשות את זה כמה שיותר מהר !!!

ולא לשמוע לאף אחד שאומר לכם "נדאג לכם למקום הכי טוב" או "רק לגשת לעירייה ולא למשרד החינוך" זה שקר!!!

(פשוט רוצים לשלול ממכם את האפשרות החוקית להכניס את הבת לאותו מוסד!)

חשוב לדעת: שאף אחד לא רוצה את טובתכם!!! כולל נציגי העיריה ונציגי משרד החינוך!

כמובן לא לשכוח הרבה הרבה תפילות זה הכי הכי חשוב

וכן לתת לילדה גב חזק ואמונה, כי זה מרסק אותה נפשית!!!!!!! וחברתית!!!!!!!

תנסו להפעיל עכשיו במיידי כמה שיותר אנשים

אם זה את העירייה במחלקת חינוך ואם זה נציגים בעירייה

ולפנות למנהלת ולסגנית ולמחנכת בבית הספר של הילדה

וכן רבנים או רב העיר וגם לפנות למנהל של הסמינר

או מישהו שמכיר אתכם וגם את הנהלת הסמינר

ולהיות סופר סופר נודניקים!!! ועקשנים!!! (עם כולם)

"כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא"

אם אתם מכירים מישהי שקיבלה תשובה שלילית

תנו להורים מידע חשוב זה ותפיצו הלאה כמה שיותר

ותזכו להציל נפשות שלא יזרקו לרחובות או לסמינרים לא טובים

בהצלחה לכולם

מידע מפורט

קישור למילוי טופס ערעור למשרד החינוך
-----------------------------------------------------------------------------------
נ.ב. חבל מאוד שכאן בפרוג לא נותנים לדברים האלו להישמע ולהציל משפחות שלמות
ונועלים אשכול חשוב כזה שפתחתי אתמול
(ידוע שאשכול נעול אין לו שום אחוזי צפייה)

קבצים מצורפים

• זמנים_2025.pdf
    KB 427.8 · צפיות: 10

הדס99

משתמש מקצוען
די ברור שמי שאולפנה זה הכיוון שלו באמת לא מתאים לסמינר בית יעקב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה