דרוש מידע מי מבין ברשיון נהיגה/ תקופת מלווה?

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
1. סיימתי מלווה יום ב03/03/2018.
אני אמורה לסיים מלווה לילה ב22/03/2018 (יומולדת 24).
ניסיתי למלא טופס הצהרת מלווה באתר וזה מה שהוא כותב לי:

הגבלת חובת הליווי אינה קיימת - אין להזין טופס ההצהרה.

מה זה אומר? מה עושים?

2. האם מותר לי לנהוג כרגע, עם הרשיון מנייר (תוקף - 22/03), ללא מלווה?

תודה מראש לעונים!

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם יתפסו אותך תוכלי לתרץ.
אבל אם ח"ו תאונה חברת ביטוח לא תכסה
גם אם מישהוא נכנס בכן

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה אפור.
לפי החלטת השוטר/השופט אח"כ

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה אבסורד, חכי עוד קצת עד יום הולדת 24 ואז את פטורה מהכל
כרגע אם עשית חצי שנה , אסור לך רק בלילה מ-9 בלילה

אני מעתיקה לך מה שרשום...
ל נהג מוגדר כנהג חדש בשנתיים הראשונות לאחר קבלת רישיון הנהיגה, ללא קשר לגילו. לעומתו נהג חדש צעיר הוא נהג שטרם מלאו לו 24 שנים, לרבות בעלי רישיון לאופנוע, לטרקטור או למכונה ניידת. במהלך התקופה שבה מוגדר הנהג כנהג חדש צעיר חלות עליו תקנות מיוחדות, לרבות חובת נוכחות של נהג מלווה.

מלווה לנהג חדש יכול להיות אדם שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה לאותו סוג רכב במשך לפחות חמש שנים, או שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות שלוש שנים, או נהג שבידו רישיון להוראת נהיגה. חובת הליווי לנהג חדש חלה למשך חצי שנה מיום קבלת היתר הנהיגה הראשון. בשלושת החודשים הראשונים נדרש ליווי מלא, כולל שעות היום, ובשלושת החודשים הבאים הליווי חל רק בשעות הלילה בין תשע בערב עד שש בבוקר, אם ניתן לנהג החדש היתר נהיגה נוסף כל עוד היתר הנהיגה הנוסף בתוקף.

50 שעות ליווי לנהג חדש

משך תקופת הליווי מתחלקת ל 50 שעות לפחות, אשר מהן 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך בין עירונית, ועוד 15 שעות נהיגה בלילה. לנהג שזכאי למימון ליווי בתשלום, חלוקת השעות היא- 12 שעות לפחות על ידי מורה נהיגה, שמהן 4 שעות נהיגה בדרך עירונית, 4 שעות נהיגה בדרך בין עירונית ועוד 4 שעות נהיגה בלילה.

בתום חצי שנה ולאחר השלמת תכנית הליווי, הנהג החדש נדרש להגיע לרשות הרישוי עם הצהרה על כך בכתב, על פי נוסח שאישרה רשות הרישוי. בחלוף שנתיים לא חלה עוד חובת ליווי גם אם הנהג לא עמד בתכנית הליווי. כמו כן, כאשר תסתיים תקופת נהג חדש, תסתיים גם חובת הליווי. במקרה שהנהג הגיע לגיל 24 במהלך תקופת הליווי, חובת הליווי תסתיים והנהג יוכל לקבל רישיון נהיגה רגיל.

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איזה אבסורד, חכי עוד קצת עד יום הולדת 24 ואז את פטורה מהכל
כרגע אם עשית חצי שנה , אסור לך רק בלילה מ-9 בלילה

אני מעתיקה לך מה שרשום...
ל נהג מוגדר כנהג חדש בשנתיים הראשונות לאחר קבלת רישיון הנהיגה, ללא קשר לגילו. לעומתו נהג חדש צעיר הוא נהג שטרם מלאו לו 24 שנים, לרבות בעלי רישיון לאופנוע, לטרקטור או למכונה ניידת. במהלך התקופה שבה מוגדר הנהג כנהג חדש צעיר חלות עליו תקנות מיוחדות, לרבות חובת נוכחות של נהג מלווה.

מלווה לנהג חדש יכול להיות אדם שמלאו לו 24 שנים בעל רישיון נהיגה לאותו סוג רכב במשך לפחות חמש שנים, או שמלאו לו 30 והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות שלוש שנים, או נהג שבידו רישיון להוראת נהיגה. חובת הליווי לנהג חדש חלה למשך חצי שנה מיום קבלת היתר הנהיגה הראשון. בשלושת החודשים הראשונים נדרש ליווי מלא, כולל שעות היום, ובשלושת החודשים הבאים הליווי חל רק בשעות הלילה בין תשע בערב עד שש בבוקר, אם ניתן לנהג החדש היתר נהיגה נוסף כל עוד היתר הנהיגה הנוסף בתוקף.

50 שעות ליווי לנהג חדש

משך תקופת הליווי מתחלקת ל 50 שעות לפחות, אשר מהן 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך בין עירונית, ועוד 15 שעות נהיגה בלילה. לנהג שזכאי למימון ליווי בתשלום, חלוקת השעות היא- 12 שעות לפחות על ידי מורה נהיגה, שמהן 4 שעות נהיגה בדרך עירונית, 4 שעות נהיגה בדרך בין עירונית ועוד 4 שעות נהיגה בלילה.

בתום חצי שנה ולאחר השלמת תכנית הליווי, הנהג החדש נדרש להגיע לרשות הרישוי עם הצהרה על כך בכתב, על פי נוסח שאישרה רשות הרישוי. בחלוף שנתיים לא חלה עוד חובת ליווי גם אם הנהג לא עמד בתכנית הליווי. כמו כן, כאשר תסתיים תקופת נהג חדש, תסתיים גם חובת הליווי. במקרה שהנהג הגיע לגיל 24 במהלך תקופת הליווי, חובת הליווי תסתיים והנהג יוכל לקבל רישיון נהיגה רגיל.
תודה קראתי שם.
וזו בדיוק השאלה שלי-
אם בגיל 24 אני נוהגת עם הרשיון נייר, מותר לי?
וגם- אני לא מצליחה להגיש את ההצהרה כמו שכתבתי למעלה!!
אז מה ענית לי בעצם?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
רשיון מנייר הוא רשיון לכל דבר !
איך בדיוק יצא אותו תאריך לתוקף הרשיון נייר וליומלדת? פספסתי משהו?

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רשיון מנייר הוא רשיון לכל דבר !
איך בדיוק יצא אותו תאריך לתוקף הרשיון נייר וליומלדת? פספסתי משהו?
לא'ידעת
כנראה בגלל שמתוקף היומולדת נגמר גם המלווה וכך גם הרשיון.
אבל השאלה שלי היא - אם מותר לי לנהוג ללא מלווה כרגע?
או אם מותר לי לנהוג ב23/03 עם הרשיון הזה?

ועל שאלה 1 אף אחד לא יודע???? :(

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי שקיבלת את הרשיון נייר את משלמת את האגרה לרשיון קבוע וזה אמור להגיע לך תוך חודשיים
אם לא קיבלת יש טלפון 08-9949700

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
אצלי תקופת החובה בלווי נקטעה גם היא ביום הולדת 24 שלי
הלכתי למשרד הרישוי, והם אמרו שאני עדיין חייבת בטופס הצהרה. מילאתי אותו והם שלחו לי רישיון פלסטיק בדואר.
יתכן שאת לא יכולה למלא דרך האתר כי זה מקרה קצה - שאת כבר לא חייבת בליווי, אבל הצהרה את צריכה למלא
באמת הכי פשוט להתקשר או לגשת למשרד הרישוי.

חמוש

משתמש צעיר
היי,
זה דבר בדוק?
לא מסבך אם אני לא מצהירה אחרי חצי שנה?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה