התייעצות מי לדעתכם הולכת להיות העיר החרדית הבאה?

די

משתמש סופר מקצוען
מבחינת מסחר ג'2 הרבה יותר מפותחת מג'1. בעיקר בגלל מרכז רימונים, אבל לא רק.
למשל, יש בג' 2 לא פחות מ4 חנויות מכולת וסופרמרקטים לעומת 1 בלבד בג'1.
מרכז רימונים (אום סנטר) הוא בין ג'1 לג'2.
מה הקשר בין מיקום החנויות לבין סגנון האוכלוסייה? את מיקום החנויות קבעו לפני שידעו מי יאכלס את השכונה.
באהבת שלום יש עוד מכולת.
אם אתה מוריד את שפע ברכה אז בעצם אין בג'2 שום סופר, ויש 3 מכולות בג'2, לעומת 2 מכולות בג'1.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מה הקשר בין מיקום החנויות לבין סגנון האוכלוסייה? את מיקום החנויות קבעו לפני שידעו מי יאכלס את השכונה.
באהבת שלום יש עוד מכולת.
אם אתה מוריד את שפע ברכה אז בעצם אין בג'2 שום סופר, ויש 3 מכולות בג'2, לעומת 2 מכולות בג'1.
לא קישרתי כלום לסוג האוכלוסיה. רק ציינתי שהמסחר בג2 הרבה יותר מפותח מג1, מה שגורם לג2 היום להיות אולי השכונה הכי מרכזית בבית שמש מבחינת נוחות ונגישות. יש שם הכל במרחק הליכה קצר.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
באהבת שלום יש עוד מכולת.
לא קישרתי כלום לסוג האוכלוסיה. רק ציינתי שהמסחר בג2 הרבה יותר מפותח מג1, מה שגורם לג2 היום להיות אולי השכונה הכי מרכזית בבית שמש מבחינת נוחות ונגישות. יש שם הכל במרחק הליכה קצר.
אין שום קשר בין פיתוח עיר לסגנון האוכלוסיה,
ותמהני על הויכוח המוזר הזה ששורד פה יותר מידי זמן...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
@די
באמת שלא הבנתי מה מצחיק בתגובה שלי.

די

משתמש סופר מקצוען
באמת שלא הבנתי מה מצחיק בתגובה שלי.
אתה גר בג'2?
אני גר שם ומצחיק אותי לשמוע שזו השכונה הכי מרכזית מבחינת נוחות ונגישות. אין בשכונה כלום חוץ מכמה מכולות, ועוד כמה חנויות באום סנטר (אין מה להשוות לרמה א' ב' ד')

ייד

משתמש מקצוען
ועכשיו תורי לשאול את @ייד מה מצחיק?
אני מסכים שזו לא שכונה מרכזית במיוחד
אבל ההשואה לג׳1 מצחיקה
שמרכז רימונים בין ג׳1 ל2 גם אם זה היה נכון מונציפלית זה ודאי לא נכון מעשית
אף אחד מג׳1 לא יכול לבוא לשם לקניה יומיומית למעט תושבי קצה יונה בן אמיתי שהוא גם מוגדר בין 1 ל2
המצב הזה שבכל ג׳1 אין סופר קטן אחד ראוי לשמו חוץ מהסניף החדש של שופרסל שיותר קרוב ל2 מאשר ל1 ובג׳2 יש סופר בכל רחוב הוא הזוי
להשוות את מבני ביהכ״נ בית אביי אהבת תורה מגן אברהם וכו לקאמרנא ורבינוביץ זה מצחיק
וכן, המרכזון הקטן של רימונים הוא בדיוק מה שהצליח בג׳2 ונכשל בענק בג׳1.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתה גר בג'2?
אני גר שם ומצחיק אותי לשמוע שזו השכונה הכי מרכזית מבחינת נוחות ונגישות. אין בשכונה כלום חוץ מכמה מכולות, ועוד כמה חנויות באום סנטר (אין מה להשוות לרמה א' ב' ד')
דבר ראשון, המיקום של השכונה - בין א לג1 הופך אותה למקום מרכזי, כי היא ממש מקשרת בין שתי השכונות הגדולות האלו.
בנוסף, יש שם שטיבלאך פעיל ביותר עם מניינים בכל שעות היממה (קאמארנא) שאין ברוב השכונות האחרות. כמו כן יש בתי כנסת רבים וכוללים.
דבר שלישי, מרכז אום שאתה מזלזל בו הוא מרכז קניות לא רע בכלל, הכולל סופר מרקט גדול יחסית, קופת חולים, בית מרקחת, בנק, חנות צעצועים גדולה, חנות בשר, פיצוחים, חנות יין, חנות גלידה, מאפייה, רשת הסטוק ועוד. בקיצור כל מה שצריך.
נקודה נוספת וחשובה היא שהשכונה לא מאד גדולה בשטח, והמרכז הנ"ל ממוקם די באמצע, כך שמכל מקום בשכונה זה מקסימום 10 דק' הליכה, ובמקרים רבים הרבה פחות.
כמו כן, התחבורה שם מפותחת ביותר, כאשר הרבה קוי אוטובוס עוברים בשכונה.
אני אישית גר ברמה א' באיזור דולב ואני יכול לומר לך שעם כל הכבוד לוותק של השכונה, זה הרבה פחות נוח מג-2, כי המרחק גדול עד למרכז המסחרי, וכמעט לא שייך להסתדר בלי רכב צמוד, מה שאי אפשר לומר על ג-2.

די

משתמש סופר מקצוען
אני מסכים שזו לא שכונה מרכזית במיוחד
אבל ההשואה לג׳1 מצחיקה
שמרכז רימונים בין ג׳1 ל2 גם אם זה היה נכון מונציפלית זה ודאי לא נכון מעשית
אף אחד מג׳1 לא יכול לבוא לשם לקניה יומיומית למעט תושבי קצה יונה בן אמיתי שהוא גם מוגדר בין 1 ל2
המצב הזה שבכל ג׳1 אין סופר קטן אחד ראוי לשמו חוץ מהסניף החדש של שופרסל שיותר קרוב ל2 מאשר ל1 ובג׳2 יש סופר בכל רחוב הוא הזוי
להשוות את מבני ביהכ״נ בית אביי אהבת תורה מגן אברהם וכו לקאמרנא ורבינוביץ זה מצחיק
וכן, המרכזון הקטן של רימונים הוא בדיוק מה שהצליח בג׳2 ונכשל בענק בג׳1.
מסכים איתך שאום סנטר קרוב יותר לג'2 מג'1 אבל תכלס נראה לי שרוב ג'2 (מרים הנביאה) שבאים לאום סנטר יקחו אוטובוס (בוודאי בעליה בחזור) אז גם מג'1 אפשר לקחת אוטובוס.
לא יודע מה זה הסניף של שופרסל בג'1 אבל סופר ברכת משה הוא לא פחות מה"סופרים" של ג'2 (חוץ משפע ברכה שכאמור לא בדיוק בג'2).
מה מצחיק בהשוואה של בתי הכנסת? אהבת תורה החדש נראה בניין הזוי לא מתקרב לרבינוביץ שבכלל בנוי מעל גנים, או לקאמרנא שבניה קלה. יש גם בתי כנסת ספרדיים מרשימים מאוד בג'1, או משכן ישראל בחבקוק.

די

משתמש סופר מקצוען
בנוסף, יש שם שטיבלאך פעיל ביותר עם מניינים בכל שעות היממה (קאמארנא) שאין ברוב השכונות האחרות. כמו כן יש בתי כנסת רבים וכוללים.
לב אליהו הרבה יותר מוצלח מקאמרנא, מניינים בערך באותו תדירות רק בהרבה יותר מרווח (חוץ מאחרי זמן ק"ש/תפילה שאכן אין מניינים). בתי כנסת וכוללים לא חושב שיש בג'2 יותר מג'1 (חוץ ממתחם אנדרטאות הקראוונים בעובדיה).
דבר שלישי, מרכז אום שאתה מזלזל בו הוא מרכז קניות לא רע בכלל, הכולל סופר מרקט גדול יחסית, קופת חולים, בית מרקחת, בנק, חנות צעצועים גדולה, חנות בשר, פיצוחים, חנות יין, חנות גלידה, מאפייה, רשת הסטוק ועוד. בקיצור כל מה שצריך.
נקודה נוספת וחשובה היא שהשכונה לא מאד גדולה בשטח, והמרכז הנ"ל ממוקם די באמצע, כך שמכל מקום בשכונה זה מקסימום 10 דק' הליכה, ובמקרים רבים הרבה פחות.
כמו כן, התחבורה שם מפותחת ביותר, כאשר הרבה קוי אוטובוס עוברים בשכונה.
אני אישית גר ברמה א' באיזור דולב ואני יכול לומר לך שעם כל הכבוד לוותק של השכונה, זה הרבה פחות נוח מג-2, כי המרחק גדול עד למרכז המסחרי, וכמעט לא שייך להסתדר בלי רכב צמוד, מה שאי אפשר לומר על ג-2.
נניח שאום סנטר זה מרכז מסחרי ממוצע, אבל מי שגר ברמה א' ליד המרכז מסחרי ברור שיש לו הרבה יותר מבחר. גם בג'1 יש מרכז מסחרי עם לא פחות חנויות (סגנון קצת אחר אבל עדיין) והרבה יותר נגיש לעומת רימונים שהוא במקום הכי נמוך בשכונה.
10 דק' הליכה זה תיאורטית, למעשה זו עלייה תלולה מאוד שרוב האנשים יקחו אוטובוס. באותה מידה אפשר לקחת אוטובוס מהמרכז מסחרי ברמה א' לדולב יש שיירות של אוטובוסים כל הזמן, הרבה יותר מג'2.
מה זה הרבה קוים? 5 קוים כמו ג'1, לעומת רמה א' (אזור קישון שורק) הרבה יותר קוים.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לב אליהו הרבה יותר מוצלח מקאמרנא, מניינים בערך באותו תדירות רק בהרבה יותר מרווח (חוץ מאחרי זמן ק"ש/תפילה שאכן אין מניינים). בתי כנסת וכוללים לא חושב שיש בג'2 יותר מג'1 (חוץ ממתחם אנדרטאות הקראוונים בעובדיה).

נניח שאום סנטר זה מרכז מסחרי ממוצע, אבל מי שגר ברמה א' ליד המרכז מסחרי ברור שיש לו הרבה יותר מבחר. גם בג'1 יש מרכז מסחרי עם לא פחות חנויות (סגנון קצת אחר אבל עדיין) והרבה יותר נגיש לעומת רימונים שהוא במקום הכי נמוך בשכונה.
10 דק' הליכה זה תיאורטית, למעשה זו עלייה תלולה מאוד שרוב האנשים יקחו אוטובוס. באותה מידה אפשר לקחת אוטובוס מהמרכז מסחרי ברמה א' לדולב יש שיירות של אוטובוסים כל הזמן, הרבה יותר מג'2.
מה זה הרבה קוים? 5 קוים כמו ג'1, לעומת רמה א' (אזור קישון שורק) הרבה יותר קוים.
סתם מעניין, כרגע ביד 2 יש 30 דירות להשכרה ברמה א', 43 ברמה ה', 41 ברמה ד', 10 בג'1, ו4 בלבד בג'2.
כנראה שהרבה אנשים רוצים לגור שם...

ייד

משתמש מקצוען
תרתי דסתרי
להגיד שבונים 25,000 דירות לחרדים
ולהעביר את השטחים בפועל לעיר החילונית הסמוכה...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
תרתי דסתרי
להגיד שבונים 25,000 דירות לחרדים
ולהעביר את השטחים בפועל לעיר החילונית הסמוכה...
יש ייעוד לקרקע...
אתה רוצה שיחכו עוד 5 שנים עש שזה יעבור את הוועדה המצומצמת של המועצה האזורית?

ייד

משתמש מקצוען
יש ייעוד לקרקע...
אתה רוצה שיחכו עוד 5 שנים עש שזה יעבור את הוועדה המצומצמת של המועצה האזורית?
25,000 זה עיר!!!
מקימים מועצה ממונה מטעם שר הפנים (הנ״ל..)
והוא מתכנן את כל העיר באופן עצמאי
קל ופשוט מאוד

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
25,000 זה עיר!!!
מקימים מועצה ממונה מטעם שר הפנים (הנ״ל..)
והוא מתכנן את כל העיר באופן עצמאי
קל ופשוט מאוד

הבעיה שלעיר חרדית אין היתכנות כלכלית ללא מענקי איזון (ע"ע אלעד, ביתר וק"ס, וגם לבית שמש אין היתכנות כלכלית אם היא תהיה רק חרדית) ורק כשאתה חלק מעיר קיימת שיש לה הכנסות אפשר להסתדר
ועדיין ראשי עיר לא רוצים אוכלוסיה שלא מכניסה מספיק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה