קורונה מחקרים חדשים מוכיחים: ילדים נדבקים ומדביקים פחות

דייזי

משתמש פעיל
ולא קצת מוזר לך שמחקרים כאלה יוצאים לאור בדיוק עכשיו בשבוע שבו מקבלים החלטה להחזיר את הלימודים לילדים מתחת גיל 10?
קצת משחק על הציבור בעינים.
מענין אילו כתבות יהיו עוד 3 שבועות...

לא מוזר בכלל כשמדברים על "מחקר". לרוב מחקרים באים לשרת את האג'נדה של המזמין.
אין היום כמעט מחקר,גם מדעי, שהוא לא מוטה לדעה מסויימת.

כשרצו לסגור את כל מוסדות החינוך לפני חודש וחצי- כל המחקרים המלומדים קבעו שילדים
הם "מדביקי על" והם החוליה החלשה של החברה בנוגע להתפשטות המגיפה.

אני לא יודעת עדיין אם אשלח את בנותיי או לא-הנטייה שלי היא לא לשלוח.
אבל ההחלטה שלי לא תתבסס על מחקרים אלא על החלטתם של גדולי ישראל.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא מוזר בכלל כשמדברים על "מחקר". לרוב מחקרים באים לשרת את האג'נדה של המזמין.
אין היום כמעט מחקר,גם מדעי, שהוא לא מוטה לדעה מסויימת.

אני לא יודעת עדיין אם אשלח את בנותיי או לא-הנטייה שלי היא לא לשלוח.
אבל ההחלטה שלי לא תתבסס על מחקרים אלא על החלטתם של גדולי ישראל.
אף פעם לא היו מחקרים.
היו השערות.

מרחבית

משתמש מקצוען
שימו לב: מכון גרטנר ממליץ לנהוג במשנה זהירות, לפתוח את המוסדות בהדרגתיות ובפריסה על פני זמן תוך ניטור ובקרה לפי ההמלצות שלו.
מכון גרטנר מציין שמדובר במסקנות ראשוניות בלבד. ושיש צורך במעקב שיטתי אחר הנושא.
הוא מנחה, שפתיחת מערכת החינוך צריכה להיות מלווה במערך של ניטור ובקרה ומעקב צמוד אחר תחלואה והידבקויות בין התלמידים ומשפחותיהם, ולנקוט צעדי מנע להתפשטות הדבקה שתתגלה עד כדי סגירת המוסד או מערכת החינוך כולה.
ההמלצה היא לבצע בדיקות סקר באופן יזום במוסדות החינוך.
עד כאן.

אם כך, יש עדיין די חוסר וודאות בנושא. והמסקנה לנסות לאט ובזהירות רבה.
ולוואי שאם יפתחו את מוסדות הלימוד, ינקטו אכן בכל ההמלצות של המכון!

אגב, שימו לב להבדל העצום בין מחקר עצמו ומסקנות החוקרים, לבין כתבות בגרוש בעיתונים, שלוקחות בדל מחקר, אמין או לא, חלקי או לא, עם כותרות ומסקנות של הכתבים(!)

שימו לב באיזו יסודיות מוגש המחקר כמחקר, ועד כמה המסקנות זהירות.
ועדיין מחקרים לעיתים מוטים, מוטעים, לא מספקים וכדו. ורגילים לעשות כמה וכמה מחקרים על אותו נושא.

מה נאמר על מסקנות נמהרות ומטופשות (ונחרצות כמובן) של כתבים, שמטים את דעת הציבור בזדון או בשגגה, ונותנים לציבור לטעות ולחשוב, שכך כביכול אומר המחקר!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
התפלגות הנדבקים בישראל (מקור)
קבוצת גילמספר הנדבקים
9-0945
19-102,261
29-203,540
39-302,037
49-401,897
59-501,826
69-601,414
79-70798
89-80398
90 ומעלה217

שימו לב: ההתפלגות היא מתוך כלל החולים המאומתים. ההנחה היא, שילדים ברובם, גם אם הם נדבקו, לא מפתחים תסמינים! כך שודאי עשו להם הרבה פחות בדיקות, ואין פלא שהמספר שלהם קטן יותר מבין החולים הידועים.
רק בדיקות מקריות של הציבור, ללא כל קריטריונים, יוכלו לתת תמונה נכונה.

יש גם צורך לדעת בכל קבוצת גיל, כמה יש בגיל הזה באוכלוסיה באופן כללי.
לדוגמא, מבני 90 ומעלה - יש את מספר החולים הקטן ביותר. האם נסיק מכך שהם הכי פחות נדבקים? ודאי שלא. אלא שהחלק של קבוצת גיל זו בקרב האוכלוסיה - הוא קטן יותר.

נערך לאחרונה ב:

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
האמת העגומה שהמשמעת האזרחית איננה מושלמת. ויש לזה מחיר, לפעמים קשה.
עם זאת קחו בחשבון שנסגרו כמעט כל המקומות הציבוריים: בתי כנסת, מלונות, מסעדות, אולמות, מקומות בילוי, רוב הטיסות, קניונים, בתי ספר ושאר מקומות לימוד. עד עכשיו גם חנויות ברחוב חוץ מאוכל ותרופות.
מאות עובדים של חברות גדולות עובדים מהבית כבר זמן רב, במקום לשבת באולמות משותפים.
והמושגים של התקהלויות השתנו לגמרי. רק לפני פחות מחודשיים יצאה הנחיה לא להתקהל יותר מ 2000 (שלא לדבר על 5000). היום זה נשמע בדיחה, כי התרגלנו למושגים אחרים לגמרי מה נקרא התקהלויות.

גם אם אחוז מסוים מטייל ברחובות ולא לובש מסכות ועוד כמה מעשים חסרי אחריות, אין השוואה אפילו קטנה לחיים הציבוריים שלפני כן.
כך שאפשר בהחלט לראות את נפלאות הסגר בע''ה.

לגבי הקיץ לא ידעו דברים ברורים. טענו מזמן שגם בארצות שהיה קיץ לפני חודשיים שלוש - היו הידבקויות. אולי זה מצמצם, אולי לא.
העובדה שנתוני התחלואה בישובים החרדיים מתמידים בירידה, גם אחרי שהציבור פרץ לחופשי בהמוניו, וחרף נוכחות העדות הקיצוניות בכל מקום - מלמדת משהו לדעתי.

מרחבית

משתמש מקצוען
העובדה שנתוני התחלואה בישובים החרדיים מתמידים בירידה, גם אחרי שהציבור פרץ לחופשי בהמוניו, וחרף נוכחות העדות הקיצוניות בכל מקום - מלמדת משהו לדעתי.
כיום אם מידי פעם מגלים חתונה עם 40 משתתפים, מזדעקים (בצדק גמור!)
בחיים הרגילים אי אז היו ערב ערב ב''ה עשרות חתונות כל אחת עם כמה מאות משתתפים.

כיום אם מידי פעם מגלים הלוויה עם כמה עשרות, מוחים נמרצות (בצדק גמור!)
אי אז היו יום יום לוויות עם עשרות ומאות משתתפים, שלא לדבר על מיוחדים שלוו באלפים.

אלו רק שתי דוגמאות. כנ''ל אלפי מניינים בכל הגדלים ובכל רמות הצפיפות 22 פעמים בשבוע (לא כולל חגים).
מול כמה מניינים בודדים ולא גדולים של קיצוניים.

טישים קבועים עם מאות ואלפים.
מול פעם איזה טיש מצומצם שכן היה או שלא היה.
ועוד ועוד.

אנחנו לא קולטים איזה סדר גודל של שינויים נעשו בחיים שלנו!
יציאה יותר חופשית לרחובות עלולה להיות בעייתית, אך איננה בראש הגורמים הכי מסוכנים כמו התקהלויות גדולות ותמידיות כנ''ל.

אם היינו ממשיכים בחיים הרגילים, קשה לדמיין את מימדי האסון שלא היה ולא יהיה בע''ה.
אם כי אפשר לראות באיטליה ובארה''ב. אף שגם הם סגרו, אך התחילו מאוחר מידי.
וכל זה איננו סותר שבארץ יש ניסים מיוחדים. אך אין סומכים על הנס.

ואגב, מקווה שבעוד שבוע שבועיים תמשיך הירידה.
והעדות הקיצוניות הן אחוז קטן, פוגע, מסכן אנשים, עדיין מיעוט יחסית קטן, שלא משפיע מבחינה ציבורית על הכל.
וגם הם רחוקים מלחיות כרגיל, בגלל אכיפה. איפה לדוגמא יעשו חתונות רגילות כשאין אולמות? וכן הלאה.

נערך לאחרונה ב:

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תגידו, אתם לא חושבים שמה שבאמת הורג את המגיפה כעת זה הקיץ?
בר סימן טוב יכול להאמין מה שהוא רוצה על נפלאות הסגר שלו והמשמעת האזרחית, העם יודע את האמת העגומה...
מוזר מאד שהנושא לא עולה כלל, מה שלפני חודשיים נחשב אבן דרך מרכזית.
שהקיץ יתחיל סוף סוף ( אולי ביולי .. אוגוסט ;) ) נוכל לדעת ....

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שימו לב: מכון גרטנר ממליץ לנהוג במשנה זהירות, לפתוח את המוסדות בהדרגתיות ובפריסה על פני זמן תוך ניטור ובקרה לפי ההמלצות שלו.
מכון גרטנר מציין שמדובר במסקנות ראשוניות בלבד. ושיש צורך במעקב שיטתי אחר הנושא.
הוא מנחה, שפתיחת מערכת החינוך צריכה להיות מלווה במערך של ניטור ובקרה ומעקב צמוד אחר תחלואה והידבקויות בין התלמידים ומשפחותיהם, ולנקוט צעדי מנע להתפשטות הדבקה שתתגלה עד כדי סגירת המוסד או מערכת החינוך כולה.
ההמלצה היא לבצע בדיקות סקר באופן יזום במוסדות החינוך.
עד כאן.

אם כך, יש עדיין די חוסר וודאות בנושא. והמסקנה לנסות לאט ובזהירות רבה.
ולוואי שאם יפתחו את מוסדות הלימוד, ינקטו אכן בכל ההמלצות של המכון!

אגב, שימו לב להבדל העצום בין מחקר עצמו ומסקנות החוקרים, לבין כתבות בגרוש בעיתונים, שלוקחות בדל מחקר, אמין או לא, חלקי או לא, עם כותרות ומסקנות של הכתבים(!)

שימו לב באיזו יסודיות מוגש המחקר כמחקר, ועד כמה המסקנות זהירות.
ועדיין מחקרים לעיתים מוטים, מוטעים, לא מספקים וכדו. ורגילים לעשות כמה וכמה מחקרים על אותו נושא.

מה נאמר על מסקנות נמהרות ומטופשות (ונחרצות כמובן) של כתבים, שמטים את דעת הציבור בזדון או בשגגה, ונותנים לציבור לטעות ולחשוב, שכך כביכול אומר המחקר!

כל מה שכתבת נכון במדויק גם לכיוון השני.
כתבות ותקשורת יכולים להטות את דעת הציבור גם לכיוון שהילדים הם האשמים העיקריים.
מה שלא הוכח בשום מחקר,
והיה בגדר השערה בלבד,
התקבל ע"י הציבור כנכון ללא עוררין.

(ולא שאני בעד לשחרר את הילדים.
הילדים שלי לא ראו את הסבא והסבתא מפורים
והם גם לא יראו אותם בזמן הקרוב.)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדוגמא, מבני 90 ומעלה - יש את מספר החולים הקטן ביותר. האם נסיק מכך שהם הכי פחות נדבקים? ודאי שלא. אלא שהחלק של קבוצת גיל זו בקרב האוכלוסיה - הוא קטן יותר.
במדינת ישראל בה הריבוי הטבעי גבוה יחסית, מס' הילדים בגילאים הנמוכים אמור להיות גבוה בהרבה מגילאי 69, כמשל.

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כמעט חצי מהחולים החרדים החדשים: ילדים מתחת גיל 18
על פי מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, כ-40 אחוז מהחולים החדשים בקורונה בשבועיים האחרונים הם ילדים מתחת לגיל 18. בציבור החרדי המספרים גבוהים אף יותר (עדכוני קורונה)
כמעט חצי מהנדבקים החדשים בנגיף הקורונה בשבועיים האחרונים הם ילדים מתחת לגיל 18. על פי מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, 855 מתוך 2,090 שנדבקו בנגיף הם ילדים ונוער זאת בשונה מהנתונים בהתחלה בהם חלקם של הילדים היה נמוך מאד. כעת עולה מהדו"ח כי כ-40% מהחולים החדשים הם בני פחות מ-19.

עוד בנתונים שפורסמו ב-ynet הבוקר: 36% מהחולים החדשים בני 44-20, 12% בני 59-44, 5% בני 70-60, 3% בני 80-71 והיתר בני יותר מ-81. מבין 2,090 החולים החדשים, 1,997 נדבקו בארץ ו-93 בחו"ל. חולה אחד נפטר, 14 מאושפזים במצב קשה ו-22 במצב בינוני.

ההערכות הן כי הסיבה לעלייה במספר הילדים שנדבקו בנגיף היא ההדבקות בבית בימי ההסגר במיוחד במשפחות המתגוררות בצפיפות במגזר החרדי והערבי. יצוין, כי שיעור הילדים בקרב החולים במצב קשה והמונשמים נמוך מאוד מה שמלמד כי ההערכות שצעירים מתגברים על הנגיף בקלות יחסית אכן נכונות.

מהנתונים עולה כי בירושלים נדבקו מה-19 באפריל ועד לסוף החודש 242 ילדים, בבני ברק 157, בבית שמש 66, במודיעין עילית 46, בביתר עילית 29, בחורה 29, באלעד 21, באשדוד 16, בדיר אל אסד 15, בנתיבות 11, בגבעת זאב 10 ובטייבה גם כן 10.
רוב הערים בארץ אינם מופיעים בדו"ח, בו מופיעה שורה של "לא רשום" ולפיה 98 מהילדים שחלו בסוף החודש לא שויכו למקום מגוריהם וככל הנראה מדובר בערים עם מספרים נמוכים במיוחד.

על פי הנתונים, בירושלים אובחנו באותה תקופה 645 חולים, כלומר 37.5% מהמאובחנים החדשים בבירה הם ילדים. בבני ברק אובחנו בסך הכול 346 חולים חדשים, 45% מהם בני פחות מ-19. בבית שמש נדבקו 131 חולים חדשים, ועל פי הנתונים יותר ממחציתם ילדים. גם במודיעין עילית, שם נדבקו 87 חולים חדשים, מחצית מהם הם ילדים. המצב דומה גם בביתר עילית.

עוד קובע מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, כי 162 מהמאובחנים החדשים הם בני עד שנתיים, 91 בני שנתיים עד חמש, 173 בני 6 עד 11 ו-429 בני 12 עד 19. מבין מאות הילדים, רק תשעה אושפזו בבתי חולים, רובם במצב קל.

הדו"ח פורסם לאור ההתלבטות על פתיחת מערכת החינוך בשבוע הבא מתוך חשש שהילדים ידביקו האחד את השני ואז יפיצו את המחלה אל משפחותיהם שם ישנם גם אנשים מבוגרים שיכולים להסתבך עם הנגיף בצורה חמורה יותר.

החשש הוא כי ילדים רבים יותר חולים אך התסמינים שלהם כל כך קלים שהם לא נבדקים וממילא לא מופיעים בנתונים הרשמיים.

בדו"ח נטען, כי על פי שורת מחקרים מהעת האחרונה, ילדים שנדבקו בנגיף מדביקים אחרים פחות מאשר מבוגרים, ולפיכך אינם מקור הפצה מרכזי של המחלה באוכלוסייה אם כי כמובן הכל תלוי כיצד ישמרו על הנחיות ההיגיינה והמרחק האישי במידה ואכן יחליטו לפתוח את מערכת החינוך בחזרה.

מרחבית

משתמש מקצוען
במדינת ישראל בה הריבוי הטבעי גבוה יחסית, מס' הילדים בגילאים הנמוכים אמור להיות גבוה בהרבה מגילאי 69, כמשל.
ודאי. השאלה אם יש הבדלים בין קבוצות הצעירים. נניח בין השלוש קבוצות הראשונות. לא נראה לי שיש כאלו הבדלים בתוך הצעירים, לכן נראה שהידיעה כמה יש בכל קבוצה לא כל-כך תשפיע. רק למען רצינות העניין, היה טוב אם היו מוסיפים כמה אחוזים המספרים שהביאו מייצגים.

C

משתמש מקצוען
שימו לב: ההתפלגות היא מתוך כלל החולים המאומתים. ההנחה היא, שילדים ברובם, גם אם הם נדבקו, לא מפתחים תסמינים! כך שודאי עשו להם הרבה פחות בדיקות, ואין פלא שהמספר שלהם קטן יותר מבין החולים הידועים.
רק בדיקות מקריות של הציבור, ללא כל קריטריונים, יוכלו לתת תמונה נכונה.

1. בכל משפחה שבה חולה מאומת - בדקו את כולם, גם אלו שלא פתחו תסמינים, כך שזה לא נכון שעשו להם פחות בדיקות.
2. עשו בדיקות של כלל הילדים והמבוגרים שהגיעו לבתי החולים מבני ברק, כך שעשו גם בדיקות מקריות.
3. המחקר נעשה בבני ברק, בה אחוז אוכלוסיית הילדים גבוה יחסית לשאר הארץ. וברור שאמורים להיות יותר ילדים ממבוגרים.

ברור שעדיין יכולות להיות הטיות, אבל גם אם כן זה ברור שילדים לא מדביקים יותר ממבוגרים כמו שהמציאו בהתחלה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הם עדיין החוליה החלשה.
החזרת ילדים קטנים תחזיר את המבוגרים. גם אלו שהיום מצליחים לעבוד יחד איתם.
וברגע שילד הולך לגן, אז אני באופן אישי כבר אקח אותו גם לגינה ולסופר אם יהיה לי צורך.
זה מחסום פסיכולוגי אדיר כשיש מסגרות וכשאין מסגרות.
מצד שני יש עוד שיקולים... אני בעד לקחת בחשבון גם את הנושא הכלכלי. ואני עוד יותר בעד שמי שלא חייב שלא ישלח בשבועיים הראשונים עד שנראה את המשמעות של הפתיחה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הם עדיין החוליה החלשה.
החזרת ילדים קטנים תחזיר את המבוגרים. גם אלו שהיום מצליחים לעבוד יחד איתם.
וברגע שילד הולך לגן, אז אני באופן אישי כבר אקח אותו גם לגינה ולסופר אם יהיה לי צורך.
זה מחסום פסיכולוגי אדיר כשיש מסגרות וכשאין מסגרות.
מצד שני יש עוד שיקולים... אני בעד לקחת בחשבון גם את הנושא הכלכלי. ואני עוד יותר בעד שמי שלא חייב שלא ישלח בשבועיים הראשונים עד שנראה את המשמעות של הפתיחה.
גם אני סבורה שסגירת מוסדות הלימוד נעשה בעיקר:
1. כרתיעה פסיכולוגית
2. גורם מרכזי לצמצום המשק
ופחות ממחקרים מבוססים.

אגב, מהלך שהוכיח את עצמו מצוין.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד מ'דה מרקר':
"ניסוי" הקורונה הגדול: מאות ילדי צוותים רפואיים למדו יחד - אף ילד לא נדבק
גנים ובתי ספר פעלו באחרונה במקומות הרגישים ביותר: בתי חולים ■ מבדיקת TheMarker עולה כי לא היו נדבקים בקורונה בקרב הילדים במקומות אלה ■ בשיבא נדבקה עובדת שטיפלה ב-50 ילדים - ואף אחד מהם לא נדבק

עוד לפני המחקר של מכון גרטנר בבני ברק, התקיים בבתי החולים בישראל "פיילוט טבעי" שכולל הדבקה של ילדים במוסדות חינוך. הניסוי אינו מבוקר או מתוכנן והוא בוצע בבתי ספר שנפתחו עבור ילדי העובדים בבתי חולים שונים. זאת, כדי שההורים של הילדים יוכלו לטפל בחולים.

בבתי ספר אלה היו עשרות ילדים בגילאי גן-בית ספר יסודי. מי שלימדו אותם היו חיילים, מתנדבים מעמותות שונות ומתנועות בוגרים של תנועות נוער ובנות שירות לאומי. בכיתות היו 8 עד 15 ילדים, ומהתמונות שמגיעות מבתי החולים עולה כי לא היתה הקפדה על ריחוק חברתית וחבישת מסכות.

מבדיקה שערך TheMarker עולה כי בבית החולים איכילוב בתל אביב, שבו הופעל גן ובית ספר ל-210 ילדים בגילי 3 עד 8, בהרכב של 10 ילדים בקבוצה, במשך מספר שבועות, אף ילד לא נדבק בקורונה. בבית החולים רמב"ם בחיפה למדו בבית ספר 60-50 בגילי 10-5 ואף ילד לא נדבק בקורונה. בשערי צדק למדו בין 70 ל-90 ילדים בגילי 9-3 ואף ילד לא נדבק.

במרכז הרפואי שיבא למדו במשך חודשיים כ-200 ילדים מגיל 3 ועד 12 (כיתה ו') בכיתות של שמונה ילדים. 60 אנשים הפעילו את בית הספר, ובהם 30 חיילים ו-30 עובדים של שיבא. אבי ברוך, סמנכ"ל משאבי אנוש בשיבא, סיפר כי "עובדת נדבקה בקורונה ובעקבות זאת בדקנו פעמיים, בהפרש של שבוע, 50 תלמידים שבאו איתה במגע. אף אחד מהם לא נדבק".

מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב

מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב בתל אביבצילום: אוהד צויגנברג
כאשר נשאל בנוגע לנהלי בטיחות מיוחדים ענה ברוך כי "הצוות היה בשלב הראשון בלי מסכות כדי לא להפחיד את הילדים. הנהלים השתנו בהמשך. הילדים התחילו לחבוש מסכות רק בשבוע שעבר. הקפדנו שיהיו קבוצות אורגניות בכיתות, אבל ברור שבהפסקות היו זליגות. קשה מאוד לעצור ילדים. ביקשנו מהילדים לחטא כל בוקר את הידיים באלכוג'ל. הבנתי שמשרד החינוך אוסר למדוד חום לילדים אלא להסתפק בהצהרה וזה חבל לדעתי".

בהמשך הסביר ברוך כי "זה נכון שהמדחום נותן תוצאות שנראות מופרכות כאשר בודקים אנשים בריאים, אבל הוא כן נותן אינדיקציה במקרה שיש חום. אנחנו לא הכנסנו לבתי הספר אף ילד בלי לוודא שהילדים מדדו חום ונראים בריאים. אני מדבר הרבה עם מכון גרטנר ואומר להם 'יש לי ניסיון של חודשיים - תלמדו ממנו".

מקור

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם אני סבורה שסגירת מוסדות הלימוד נעשה בעיקר:
1. כרתיעה פסיכולוגית
2. גורם מרכזי לצמצום המשק
ופחות ממחקרים מבוססים.

אגב, מהלך שהוכיח את עצמו מצוין.
ההוכחה הענקית לכך שסגירת המוסדות גרמה לחץ פסיכולגי כבד, זה ההסתערות על חנויות המזון שהיתה באותו יום ומדפי הסופר שנותרו מיותמים,

תפוח זהב

משתמש פעיל
היות ויש כל יום מחקרים חדשים
ושום דבר לא ברור
הן בנושא הקורונה והן בכל נושא אחר
אני נוהגת תמיד
לבחור את הסקר והמסקנה שהכי מתאים לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה