דגים מחפשת מתכון טעים לדג מושט

חברים

משתמש פעיל
בבקשה, תנו מתכון לדג מושט שאפשר להגיש בשבת בבוקר.
לא דג מטוגן. תודה

קפוצ'וני

משתמש פעיל
אני אישית לא אוהבת את הטעם לואי של המושט ולכן אני טוחנת את זה עם בצל, בטטה קטנה, פטרוזיליה, מלח ואבקת שום, ביצה,
מוסיפה קצת קמח מצה, מצפה בפירורים מוזהבים ומטגנת,
אם את לא רוצה מטוגן, את יכולה גם לאפות את זה,
זה יוצא מעדן!!

צ.י

משתמש רשום
אני טוחנת פטרוזיליה,מלח,פלפל,שום פפריקה, ומצפה את הדג- נותנת לו לספוג טעמים -כחצי שעה במקרר, אח"כ טובלת בביצה ובפרורי לחם, לתנור, מעל מזלפת שמן זית.

יוצא מווושלם

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני אישית לא אוהבת את הטעם לואי של המושט ולכן אני טוחנת את זה עם בצל, בטטה קטנה, פטרוזיליה, מלח ואבקת שום, ביצה,
מוסיפה קצת קמח מצה, מצפה בפירורים מוזהבים ומטגנת,
אם את לא רוצה מטוגן, את יכולה גם לאפות את זה,
זה יוצא מעדן!!
בשביל להוריד את הטעם לוואי של המושט אפשר לפרוס לימון ולשים בתוך קערה עם מים ביחד עם המושט למשך חצי שעה והטעם הנ"ל יוצא

תמר יונה

משתמש מקצוען

המצרכים

• ▢6 חתיכות פילה אמנון
  • ▢4 עגבניות
  • ▢2 גמבות
  • ▢3 פלפל ירוק חריף
  • ▢1 ראש שום
  • ▢1 בטטה

רוטב:​

• ▢חצי כוס שמן
  • ▢כוסברה יבשה
  • ▢2 כפות פפריקה מתוקה
  • ▢¾ כוס רוטב צ'ילי
  • ▢פלפל שחור (לפי הטעם)
  • ▢½ לימון סחוט
  • ▢מלח (קורט)

אופן ההכנה

• משרים את הדגים במלח גס ולימון לחצי שעה.
  • מסדרים בתבנית (פיירקס עדיף) פרוסות של עגבניות, גמבות חתוכות, פלפל ירוק חריף חתוך, שום פרוס ובטטה חתוכה.
  • שוטפים את הדגים ומסדרים בתבנית.
  • בקערה שמים חצי כוס שמן, כוסברה יבשה, פפריקה מתוקה, שלושת רבעי כוס רוטב צ'ילי, פלפל שחור, חצי לימון סחוט, מלח מערבבים ושופכים על הדגים.
  • מוסיפים כוס מים חמים ומכניסים לתנור בחום 200 לעשרים דקות עד חצי שעה.
  • מידי פעם מרטיבים את הדגים עם הרוטב.
  • https://metukimil.co.il/2022/08/09/פילה-אמנון-בתנור-ברוטב-טעים/

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כל הפתרונות שהוזכרו - עוזרי גם לשבת בבוקר או רק לליל שבת?
עם רוטב
אם אתה מחמם בשבת בבוקר

אפשר לנסות את האפשרות הזאת בתנור:

לזי

משתמש רשום
לדג מושט מאד מתאים כמון (למי שאוהב כמובן) טעם חזק שמתאים לו...
בנוסף להשרייה עם לימון ומלח גס - שעוזרים מאד לטעם לוואי לפוג
וכן, אפייה יותר ממושכת מאשר סוגי דגים אחרים

אני עושה רוטב של עגבניות +רסק עגבניות+הרבה שום+כמון בשפע+מלח פלפל ופפריקה+קצת מים - יוצא מ-ו-ש-ל-ם!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה