מחיר למשתכן מחיר למשתכן רמת בית שמש ד

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
@די כבר רבנו על זה כמה פעמים, אבל באמת זה פשוט מגוחך איך שאתה מצדיק אוטו' כל תכנית שהיא, וכל ליקוי שהוא. זה מאבד את האמינות שלך.

cyp

משתמש מקצוען
סליחה על ההסטה מהנושא,
מישהו יודע מה קורה עם דירות מחיר למשתכן בפרוייקט כתר הרמה? הבנתי שכבר קיבלו התרים, מתי מודיעים לזוכים?
ובלי קשר האם זה יקר לרכוש דירה על הנייר בכתר הרמה בד5 שמוכנה תוך פחות מ3 שנים בהתחייבות, דירת 4 חדרים 110 מטר לא צמוד מדד ב2100,000?

צמיחה

משתמש רשום
סליחה על ההסטה מהנושא,
מישהו יודע מה קורה עם דירות מחיר למשתכן בפרוייקט כתר הרמה? הבנתי שכבר קיבלו התרים, מתי מודיעים לזוכים?
ובלי קשר האם זה יקר לרכוש דירה על הנייר בכתר הרמה בד5 שמוכנה תוך פחות מ3 שנים בהתחייבות, דירת 4 חדרים 110 מטר לא צמוד מדד ב2100,000?
יש אשכול מיוחד לזוכים בהגרלה שם, ויש גם אשכול על השכונה.
למיטב ידיעתי עדיין לא קיבלו שם היתרי בנייה, וגם החתימו אותנו בחוזה שעדיין אין היתר בנייה,
לגבי המחיר, את בטוחה שזה המחיר? והאם זה בתנאי תשלום של 20/80 ?

די

משתמש סופר מקצוען
נכון זה ענין אינדיבידואלי
כי לכל מטבע יש שני צדדים
הענין הוא המגמה
זכותך כמובן, רק כתבתי שלטעמי זה מגוחך
לא הבנתי איפה הבעיה.
יש כאן אנשים שהתנדבו להציג צד אחד של המטבע, ואני התנדבתי להציג את הצד השני של המטבע.
באופן כללי בכל נושא אני משתדל לכתוב רק דברים חיוביים ולא דברים שליליים.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אין שום מגדלי מגורים לאורך אליהו הנביא (ה'2).
יש רק 2 "מגדלים" של אחד של דיור מוגן ואחד של תעסוקה באיזור הצומת של אליהו הנביא/ישעיהו הנביא.
צודק בהחלט.
לא צריך תמיד להצדיק כל תוכנית של הרשויות,
מותר להגיד ביקורת ומותר לחשוב בשכל ישר!
ומותר גם לבדוק את התוכניות לעומק ולבדוק מה הם מציעות.
א. מדובר על בניינים של עירוב שימושים, מגורים+מסחר כלומר שיהיו המגדל מגורים לצד מסחר
אם התכוונת להגיב על מה ש @די כתב בעניין המגדלים לאורך אליהו הנביא, אז אתה טועה.
לאורך אליהו הנביא לא יהיו מגדלי מגורים כלל.
יהיו מגדלים בני 18 קומות למסחר תעסוקה ודיור מוגן.
התוצאה: איש אחד ששילם בשביל מוצר זול מקבל שינוי בתוכניות והמוצר נהיה שווה פי כמה וכמה
לכן אנשי עסקים מתמודדים על מכרזים מהסוג הזה, ולא אתה, כי המוח שלהם מתכנן עשר מהלכיםקדימה. וכמו שכל מיש קונה דירה בביתר מחשבן גם את האופציות לבניה.
ו150 משפחות שקנו דירות במחיר מלא בידיעה שמעט נוף יהיה להם, ולהם חוסמים את כל האופק במפלצות בטון?????
ולכן בדיוק, כל מי שבניה כלשהיא אמורה להפריע לו, יגיש בבקשה התנגדות.
לצעוק בפרוג לא יעזור כלום.
מספיק תוכניות גרנדיוזיות של יזמים ירדו לטמיון, בגלל שמי שזה מפריע לו הגיש התנגדות מסודרת, עם טענות קונקרטיות, שמתקבלות על הדעת, ולא חרטט כל מיני טענות בלי לדעת מה הוא אומר.
שווה להתארגן כל הדיירים בפרוייקט, לשלם כסף לעו"ד, כל אחד כמה מאות שקלים, ולהתנגד בצורה מעשית עם פוטנציאל לקבלת ההתנגדות.
כמובן יש את תוכנית 2 המתחמים (מתחם 750, 950,)
710 - 750.
@די כבר רבנו על זה כמה פעמים, אבל באמת זה פשוט מגוחך איך שאתה מצדיק אוטו' כל תכנית שהיא, וכל ליקוי שהוא. זה מאבד את האמינות שלך.
וזה גם מגוחך לפעמים לראות איך שיש כאלו שבכל בקשת הקלה של יזם הם רואים בעיני רוחם בנייה לגובה שמאיימת על צביון העיר. יש יזמים שרוצים לעשות כסף, בכל דארך אפשרית, והם יחפשו את כל ההקלות האפשריות. לפעמים לדחוף עוד בניין או שנים, על חשבון הרוכשים כמובן. אבל לא תמיד מדובר באיום מבחינה דתית.
בואו נהיה אובייקטיביים, ונבדוק מה באמת מתוכנן במטרה לתחום את הציבור החרדי, ומה מזיק מבאופן ספציפי לרוכשים באיזור מסויים.
ה 2 בתוכנית המקורית שלה הוצגה עם בניינים גבוהים הרבה יותר, ובהשתדלות מעשית בלי הרבה צלצולים היא שונתה. ע"ז כמעט לא שמענו מילה. כי לא תמיד המישור התקשורתי מביא את התוצאות.

קבצים מצורפים

• ה2 מקורי.pdf
    KB 331.9 · צפיות: 27
  • ה2 חדש.pdf
    KB 444.1 · צפיות: 21

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
ולא שייך להקים מגדל חרדי אלא אם כן הוא יהיה באמצע רמה ב׳ שאף חילוני לא יעז להתקרב...
וזה גם מגוחך לפעמים לראות איך שיש כאלו שבכל בקשת הקלה של יזם הם רואים בעיני רוחם בנייה לגובה שמאיימת על צביון העיר. יש יזמים שרוצים לעשות כסף, בכל דארך אפשרית, והם יחפשו את כל ההקלות האפשריות. לפעמים לדחוף עוד בניין או שנים, על חשבון הרוכשים כמובן. אבל לא תמיד מדובר באיום מבחינה דתית.
בואו נהיה אובייקטיביים, ונבדוק מה באמת מתוכנן במטרה לתחום את הציבור החרדי, ומה מזיק מבאופן ספציפי לרוכשים באיזור מסויים.
ה 2 בתוכנית המקורית שלה הוצגה עם בניינים גבוהים הרבה יותר, ובהשתדלות מעשית בלי הרבה צלצולים היא שונתה. ע"ז כמעט לא שמענו מילה. כי לא תמיד המישור התקשורתי מביא את התוצאות.
הכתבה: הפתרונות הנדרשים לרמה ה'2, לתוכנית ה'2, החדש.
  1. זכייה המונית של חרדים בהגרלות משרד השיכון. (וזה לא בטוח שיקרה)
  2. עידוד קבלנים או עמידת מוסדות התכנון, שלרוב הדירות תהיה סוכה גדולה, (בגובה הבינוני המצוי (-11 מפלסים-) בשכונה צריך רצון טוב לתכננו כך, וזה אפשרי)
  3. ביטול האפשרות להגבהת הקומות, על אף אם יימצאו ממצאים ארכיאולוגים שידרשו זאת.
  4. ביטול מגדלי מגורים בשכונה ולפחות חלקם, ולחלקו המזרחי דרושה ביטול של השכונה לשוטרים (רמה ה'1 צמוד לה'2,)
  • שימו לב יישום לפחות אחד מהפתרונות, יגרור בהחלט שרוב השכונה תהיה בצביון חרדי.
  • באם יבטלו את מגדלי המגורים בין מה שבתחום השכונה, ובין הצמודים אליה רק אז יש סיכוי שכל השכונה תהיה בצביון חרדי.
  • בכל מקרה תידרש הגדלה של לפחות חלק ממרפסות הסוכות, וזה אפשרי בחלק מהמקרים רק על ידי הורדת המפלסים.
שימו לב לא מדובר בשכונה חרדית שיבנה מגדלים אחרי האכלוס, כי בשונה מרמה ד',- כאן מתוכננים מגדלים כבר לפני אכלוס השכונה ויש לזה משמעות רבה לגבי השיווק.
א- וזה לא רק המגדל במתחם 750! (דיור מוגן בחלק מהמקרים =דיור רגיל)
ב- מגדלי טריסון וולפסון (ממוקמים בה'2 בדיוק כמו שהם ממוקמים בה'1)
ג- מתחם 700 ברמה ה'1 מגדל של 22 מפלסים (כנ"ל) (שטח התוכנית נותנת אופציה לבנות עוד מגדל אחד לפחות בתחום התוכנית)
ד- מתחם השכונה לשוטרים (המיקום כנ"ל)
ה- תוכנות בעל תחנת הדלק וכו'. מופעל עליו לחץ כבד שיבין שכאן זה לא חולון (מקום מגוריו של בעל הפרויקט)
ו- התוכניות בד'3, תוכנית גרנדיוזית. בלי קשר לייעוד המתחם למגורים או למסחר, זה לא מושך חרדים לגור בקרבתו
ז- השפעות ארכאולוגיות שאולי יימצאו במתחמים שיאלצו את הוועדה להגביה עוד 2 קומות
- ומה זה כבר 2 קומות? ככל שמדובר בבניין של 8 קומות ברור לכל בר דעת שכשההיקף הגדול השיווק נהיה קשה יותר
אך סביר להניח שלא יימצאו כל כך הרבה בכל מקום מהתרשמות שלי יש עדיין מה לחשוש (אולי אני סתם חששן)
---
מה ש-ייד:, אמר שמגדל ברמה ב' אף חילוני לא יעז להתקרב, זה כשמדובר במגדל בודד! ובשכונה שאוכלוסיותיה ברורה!
נסכים שרמה ה' (נכון להיום) הוא עדיין לא רמה ב'
ואם תעיין בכל הסעיפים נגלה שלא מדובר בבניין בודד אלא בכמה וכמה פרויקטים שלכל אחד מהם משמעות מרובה לצביונה של השכונה.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ז- השפעות ארכאולוגיות שאולי יימצאו במתחמים שיאלצו את הוועדה להגביה עוד 2 קומות
- ומה זה כבר 2 קומות? ככל שמדובר בבניין של 8 קומות ברור לכל בר דעת שכשההיקף הגדול השיווק נהיה קשה יותר
אך סביר להניח שלא יימצאו כל כך הרבה בכל מקום מהתרשמות שלי יש עדיין מה לחשוש (אולי אני סתם חששן)
אם היית יודע כמה תהפוכות השכונה הזאת עברה בגלל עתיקות, אני חושב שפחות היית חושש.

קבצים מצורפים

• eb688cf6-e6ee-4569-a6c6-d3ba5088b5f4.PDF.pdf
    KB 429.5 · צפיות: 19

ייד

משתמש מקצוען
בניה חדשה הרבה פעמים חוסמת את הנוף לקודמים (גם כאן יש שינוי תב"ע)
מי שכ"כ חשוב לו נוף יכול למכור את הדירה ולעבור לדירה עם נוף, לא חושב שיש הפרש גדול במחיר.
לגבי מה שהיזם שילם בזול מסכים איתך, וכנראה יש היטל השבחה וכדומה על השינוי (חוץ מזה שקרקע לתעסוקה לא כ"כ יקר, רק קרקע למגורים יקר).
א. לא מדובר על בניה חדשה על על הסבה של תוכנית מבניין אחד קטן ל3 מגדלים,
לא מדובר על קרקע פרטית ולא על תכנון חדש אלא על שטח שנחתם עליו חוזה עם יזם למשהו אחד והוא הולך לעשות איתו משהו אחר לגמרי
ב. הדיירים כולם רק עכשיו קיבלו את הדירות שלהם בשכונה חדשה והם קנו אותם לפי התוכנית שהמדינה מכרה להם ואז אחרי שגמרו לחתום חוזים לכולם חונקים אותם מכל הכיוונים
ג. חוץ ממה שהטיעון של תעבור דירה הוא מגוחך ומחוצף, צריך לזכור שחסימת הנוף מורידה משמעותית את ערך הדירה
ד. היטל השבחה הוא מס שלוקחת הרשות המקומית כשוחד על ההקלה שהיא נתנה ליזם (כמובן מבלי לגרוע מהשוחד לפקידי העיריה...), ואיננה קשורה למציאות ההזויה שבן אדם חתם אם משרד השיכון על זכיה במכרז בתנאי שהוא יבנה שם בית אבות קטן והוא בנה במקום 3 מגדלי מגורים ומסחר

ייד

משתמש מקצוען
אולי עדיף קניון בשכונה חרדית, ואז לא יצטרכו לנסוע לביג (ברור שקניון בשכונה חרדית יהיה חרדי בניגוד לביג)
תנסה את כל הרעיונות המוזרים האלו בשכונה שלך
תעשה מחקר על התוצאות במשך עשור
ואח״כ תציע אותם לאנשים אחרים

בהכירי את החברה בה אני חי זה לא יכול לעבוד.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
דיור מוגן זה ידוע כדבר מועדף על המשקיעים בשל הקלות של לשחק עם ייעודי הקרקע, לצערינו רמה ד' משופעת עם שטחים כאלה, ואם נוסיף על כך את חברי העיריה...

ייד

משתמש מקצוען
אם התכוונת להגיב על מה ש @די כתב בעניין המגדלים לאורך אליהו הנביא, אז אתה טועה.
לאורך אליהו הנביא לא יהיו מגדלי מגורים כלל.
יהיו מגדלים בני 18 קומות למסחר תעסוקה ודיור מוגן.
לא, הגבתי למה שהוא כתב על המגדלים ברמה ד׳3
לכן אנשי עסקים מתמודדים על מכרזים מהסוג הזה, ולא אתה, כי המוח שלהם מתכנן עשר מהלכיםקדימה. וכמו שכל מיש קונה דירה בביתר מחשבן גם את האופציות לבניה.
אני לא מערער על ההיגיון שבהתמודדות שלהם אלא הזכות שלהם לעשות עסקים על חשבון כולנו
ולכן בדיוק, כל מי שבניה כלשהיא אמורה להפריע לו, יגיש בבקשה התנגדות.
לצעוק בפרוג לא יעזור כלום.
מספיק תוכניות גרנדיוזיות של יזמים ירדו לטמיון, בגלל שמי שזה מפריע לו הגיש התנגדות מסודרת, עם טענות קונקרטיות, שמתקבלות על הדעת, ולא חרטט כל מיני טענות בלי לדעת מה הוא אומר.
שווה להתארגן כל הדיירים בפרוייקט, לשלם כסף לעו"ד, כל אחד כמה מאות שקלים, ולהתנגד בצורה מעשית עם פוטנציאל לקבלת ההתנגדות.
אתה או תמים או מתמם
ועדות העיריה (בכל עיר בארץ אבל פה אני יכול להעיד מקרוב) אינם מקום ליושר, צדק, חוק, הלכה או היגיון
אלא אינטרסים בלבד!!!!
ברור שאם נגיש התנגדות מסודרת ומנומקת הועדה תתכנס לדיון בכובד ראש ובאחריות ותגיע למסקנה המהירה והצפויה מראש שדין ההתנגדות להידחות מק״נ טעמים!
אל מה, שבמקום שהמניע היחיד הוא אינטרסים, אפשר ליצור אינטרס לנוגעים בדבר באמצעות לחץ ציבורי והתעוררות של השטח, כי כפי שציינת לא חסר תוכניות גרנדיונזיות שירדו לטמיון כשהבינו למעלה שזה לא יעבור את דעת הקהל,
ולכן דוקא כאן המקום להסביר לציבור שכדאי לנו גם לחשוב 10 שנים קדימה ולהבין איך צפויה להיראות סביבת המגורים שלנו ואיזה נוף ישתקף מסלון ביתנו,
וברור שיחד עם זה כדאי להתארגן להתנגדויות שיוגשו לועדה ויעמידו את נציגי הציבור במבחן מול בוחריהם!!
א. זו לא חכמה להסתכל בראש קטן ולהגיד העיקר שיהיה מרפסת סוכה, צריך להסתכל במבט תכנוני רחב, להסתכל בפרספקטיבה היסטורית, ולראות מה קורה במקומות אחרים, כדי להבין מה גורם לשכונות מסוימות להצליח ולאחרים להיכשל ולהבין ששכונה חרדית בנויה ממכלול שלם של משפיעים,
וכן! בניה של מגדלי ״תעסוקה״ בתוך השכונה, למרות שהרבה מהנשים החרדיות עובדות במקומות כאלו, זה להכניס תרבות אחרת לגמרי לשכונה והתוצאה תהיה שונה מהשכונות בהם גדלנו.
בדיוק כמו שבניה של קניון גדול בתוך השכונה, גם עם רבים מתושביה מבקרים בקניונים מידי פעם, משנה לחלוטין את אופי השכונה.
וכמו שבנית בית חולים בפתח השכונה, למרות שכולנו מבקרים בהם מידי פעם, לא תאפשר לניתוק התרבותי של הציבור שלנו מהעולם סביבינו להמשיך להתקיים

ב. ברור שהיזמים רוצים לעשות כסף זה לא מצדיק את התנהגות העיריה על נבחריה ופקידיה

ג. לא כל מקבלי ההחלטות רוצים לתחום את האזור החרדי חלקם רק מוותרים עלינו תמורת כסף, קשרים וכבוד...

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
תנסה את כל הרעיונות המוזרים האלו בשכונה שלך
תעשה מחקר על התוצאות במשך עשור
ואח״כ תציע אותם לאנשים אחרים

בהכירי את החברה בה אני חי זה לא יכול לעבוד.
ממש כך וזה נכון מאוד
---
אגב אם מדברים כבר על רעיונות מוזרים בה נלך על רעיונות מוזרים בהרבה...
הרעיון הוא לארגן הגירה חרדית המונית ל...מגדלים! מספיק 20 כאלה למגדל של 120 דירות על אתר כל החילונים יפרחו מהמגדל ה'פורח' הזה וחלא'ס יש לנו יישוב חרדי חדש!!!
נפתור כך את מצוקת המגורים החרדי וכו' וכו'

cyp

משתמש מקצוען
יש אשכול מיוחד לזוכים בהגרלה שם, ויש גם אשכול על השכונה.
למיטב ידיעתי עדיין לא קיבלו שם היתרי בנייה, וגם החתימו אותנו בחוזה שעדיין אין היתר בנייה,
לגבי המחיר, את בטוחה שזה המחיר? והאם זה בתנאי תשלום של 20/80 ?
דיברתי איתם אתמול, יש התר בנייה, ככה אמרו לי בכל אופן,
המחיר הזה ל20/80 זה מחיר טוב?
אפשר קישור לאשכול?

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אם היית יודע כמה תהפוכות השכונה הזאת עברה בגלל עתיקות, אני חושב שפחות היית חושש.
בכל מקרה סעיפים 1, 2, ו-4, מחויבים ליישום.
אגב ללא 2 הקומות האלו לא תתכן תכנון שכונה שרוב המתחמים שלה תידרש יצירתיות מיוחדת כדי לתכנן לרוב דירותיה מרפסת סוכה נורמלית.
ולמה? כבר אמרתי והזכרתי מבנה מגורים כמה שהוא יהיה נמוך, ברגע שהוא עובר את העשר מפלסים (שכולן מגורים) מתחיל הכשלים של תכנון סוכה. תבררו אצל האדריכלים.
אגב תראו איך נראית רמת אברהם שרק העובדה שזה היה התארגנות של קבוצת רכישה חרדית זה מה שקבעה את צביונה!
או. זכייה של רוב גדול של חרדים בהגרלות
זה ברור שתכנון שכונה חרדית מצד מוסדות תכנון חרדיים בצורה שלא מאפשר לחלק גדול מהדירות סוכה שעולה על 2/1.5 מטר! זה מכוער, זה נציגים שאינם ממלאים את השליחות הציבורית. בכל מה שקשור לתכנון-
-כולנו מצפים להתנהגות שליחי הציבור בצורה מיטבית יותר. ולא לחשוב רק על מצוקת 'הבעלות' הדיור החרדי. אלא על מצוקת המגורים החרדי.​

די

משתמש סופר מקצוען
בניה של קניון גדול בתוך השכונה משנה לחלוטין את אופי השכונה.
הכי טוב שלא יהיו בכלל חנויות ומסחר בערים החרדיות.
יהיו רק חלוקות לחם ובגדים, ומקסימום מכירות של משנת יוסף בהפרדה.
הכי טוב שלא יהיה בכלל תעסוקה בערים החרדיות.
כל הגברים יהיו אברכים וכל הנשים יהיו עקרות בית (או מקסימום גננות ומורות).
(לא יודע אם אני אוחז כך, רק ממחיש את דעתך)

ייד

משתמש מקצוען
הכי טוב שלא יהיו בכלל חנויות ומסחר בערים החרדיות.
יהיו רק חלוקות לחם ובגדים, ומקסימום מכירות של משנת יוסף בהפרדה.
הכי טוב שלא יהיה בכלל תעסוקה בערים החרדיות.
כל הגברים יהיו אברכים וכל הנשים יהיו עקרות בית (או מקסימום גננות ומורות).
(לא יודע אם אני אוחז כך, רק ממחיש את דעתך)
זה נראה שמשהו במציאות לא מסתדר לך טוב
ולכן אתה מנסה לצייר אותה מחדש
אבל מציאות אי אפשר לשנות
בדיוק כמו שלא תצליח לעוות את מה שאמרתי והסברתי בפרוטרוט כדי להגחיך את הדברים

צמיחה

משתמש רשום
דיברתי איתם אתמול, יש התר בנייה, ככה אמרו לי בכל אופן,
המחיר הזה ל20/80 זה מחיר טוב?
אפשר קישור לאשכול?
חושב שזה מחיר ממש טוב לעומת מה שביקשו עד עכשיו ? בטוח שזה דירות 4 חדרים ?
יש לך תכנית להראות לי ?
אני מצרף לך קישור לשני אשכולות, אחד של מחיר למשתכן בשכונה והשני של השכונה באופן כללי :

זה השני:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה