פוליטי מחאת השמאל חוזרת לבני ברק

ספידי

משתמש מקצוען
שקמה ברסלר, מראשי המחאה נגד החקיקה המשפטית, לינון מגל: "הכישלון שלכם הוא שגם הציבור החרדי לא כל כך שלם עם מה שקורה פה, במחאה הצלחנו למנוע את הבליץ".​

נדב גלאון, ממובילי המאבק בחקיקה המשפטית וממארגני צעדת המחאה הערב לבני ברק ב-103fm: "ההפגנה היא לא רק על שוד כספי הארנונה של הרשויות אלא על ביזת הקופה הציבורית. הנזק בלתי הפיך לכלכלה ולחברה - אנחנו אומרים עד כאן, לא ניתן לכם לבזוז את הקופה" .

ישי כהן יוצא ב׳רדיו 103׳ נגד מארגני צעדת המחאה לבני ברק: "להגיע לבני ברק, לצעוק ברחובות שבאים לצעדת זעם ולבצע מצור - זה קרב פנים אל פנים".

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני לא מצליח להבין את זה.
ילד עושה תאונת אופניים בבני ברק = מיליון וחצי מתקהלים.
מצור על בני ברק, יום זעם ומלחמת חרמה = מאה חמישים מתקהלים ועץ.
מנסתרות בני ברק...

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
FwWz8A4X0AM7w6E

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
במשטרה נערכו לעשרת אלפים איש שיפגינו בבני ברק, הביאו פרשים, מחסומים, ציוד, הכל מתקפל עכשיו. יש שם כמאה ומשו מבוגרים. מאחורי הפרגוד
מי המטומטם שלא מפטר את עמי אשד??
הורסים לאנשים את החיים בגלל 150 זקנים שצועדים?
על כל הכנסת ספר תורה (להבדיל!) יביאו משאיות לחסום את כל בני ברק??

Two-Or Music

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי גינה הערב (רביעי) בחריפות את התקיפה המבישה של כתב ערוץ 14 עתי שלו.

בחשבון הטוויטר שלו, כתב: "המפגינים "הדמוקרטים" בבני ברק לא מסוגלים לשמוע דעה אחרת וחוסמים את כתב ערוץ 14 מלדווח. לא תוקפים עיתונאים בישראל, לא חוסמים אותם מלשדר ולא מפעילים אלימות כלפיהם. בשום אופן לא".
כוחות משטרה רבים הגיעו למקום ופינו את שלו מחוץ להפגנה בשלום.

מארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל נמסר: ״אנו רואים בחומרה ומתנגדים בכל תוקף להתנהגות מפגינים ששיבשו את השידור של כתב ערוץ 14. מצב שבו צוות תקשורת זקוק להגנת המשטרה כדי לבצע את עבודתו אינו מתקבל על הדעת. אנחנו קוראים לכל המפגינים, בעד ונגד, שלא להפריע לתקשורת לעשות את תפקידה במדינה דמוקרטית״.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
דוד קליגר: אני חושב שהגיע סוף סוף הזמן לסגור את רחוב ז'בוטינסקי בני ברק בשבת, סגרתם לנו אותו ביום חול? אין בעיה, אנחנו נסגור לכם אותו בשבת, אנחנו הרוב פה! ויפה שעה אחת קודם!

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ישי כהן: גם אם זה לא נשמע טוב אכתוב את זה. גדולי האנטישמים באירופה לא מדברים כפי שדיברו חלקים מהמפגינים בב״ב. חוץ מלצעוק לעברי שיש לי אף ארוך ושאני לא מתקלח, אמרו לי הכל.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בהקשר להפגנת השנאה אתמול מול בני ברק.

- כלל זה יהא נקוט בידכם: כל הסתה היא תוצר של בורות. (וכדי שתשתית הידע החשוב שנשלח כאן, לא יהיה רק תיאורטי אלא אקטואלי, חשוב לרדת לפרטים).

- ראשית, בורות בעובדות.
התקציב של החרדים 13.6 מיליארד ש"ח הוא דו- שנתי. חלק גדול מהכסף מופנה לבריאות, משטרה ועוד תשתיות וצרכי יסוד.

- כשהערבים קיבלו תקציב של 53 מיליארד שח, תקשורת השמאל דאגה להדגיש שזה בפריסה של 5 שנים. כאן יש אינטרס שלא תדעו שזה בפריסה ושלא הכל הולך לתלמודי תורה. אז מספרים חצאי אמיתות, כי כך קל להנדס תודעה.

- אחרי כל זה, חשוב להדגיש שתיקצוב לימוד התורה צריך להיות מובנה בתוך תקציב המדינה, לא פחות מהספורט והתרבות, אלא יותר. וזה לכל המגזרים, כי התורה היא תעודת הזהות שלנו, סוד קיומנו, והקושאן שלנו על ארץ ישראל.

- זה בסדר שיש ביקורת על המגזר החרדי. ביקורת כן, אבל לא שנאה (משום מה חושבים ששנאת חינם שהחריבה את בית המקדש מולבשת תמיד על החרדים והדתיים, וכשהשמאל שונא, מכילים את זה. סוגיה זו של גזענות של ציפיות נמוכות ואתיקה בררנית צריכה הרחבה בנפרד).

- הטענה 'החרדים סוחטים כסף' גם היא חלק מקמפיין השנאה. כל מפלגה מקבלת כסף בכספים קואליציוניים בהתאם לגודלה. גם כשיש עתיד היו בקואליציה הם 'סחטו כסף'. מדובר באקט פוליטי לגיטימי ולא בסחטנות שמוצגת כאנטישמית.

- אם החרדים היו מוכנים לשבת עם השמאל בקואליציה, השמאל היה מוותר להם על סעיפים בחוק הגיוס ונותן להם תקציב לא פחות גדול. הכל עניין של פוזיציה ולא של מלחמה על האמת והצדק.

- לשמאל ו"אחים לנשק" לא באמת מפריע שהחרדים לא מתגייסים, כי אז הם היו מפגינים גם מול אום אל פאחם, בכלל, שימו לב איך סוגיית השוויון בנטל דילגה על המגזר הערבי(גזענות של ציפיות נמוכות, כבר אמרנו?)
- אין שום "קרע בעם", להפגנה אתמול הגיעו מאות, ולא אלפים, הם פשוט מקבלים נפח תקשורתי פי אלף מגודלם האמיתי.

- יש לא מעט חרדים שעובדים (למשל אצל הספרדים והחסידים ונשות הליטאים) ויש לא מעט השתמטויות אצל החילונים (וגם בואו נודה על האמת, לא כולם הולכים לקרבי, וחלקם הולכים לתפקיד שיכניס אותם להיי-טק באזרחות, בנוסף, עדיף ללמוד בכולל 3 שנים מבוקר עד ערב במקום לעשות יומיות בקריה עם האבטלה הסמויה).

- אם הבעיה של השמאל עם החרדים זה שהם לא מתגייסים ולא עובדים, אז למה הם מפגינים מול ישיבת מעלה אליהו שבוגריה מתגייסים ועובדים? יכול להיות שיש כאן סיבה פנימית שלא רוצים לחשוף אותה?

- חשוב להיות בקי בעובדות, חשוב לא להיות ניזון מחצאי אמיתות של תקשורת השמאל, וחשוב להפריך את השקרים כדי לעצור את שנאת החינם.

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
בהקשר להפגנת השנאה אתמול מול בני ברק.

- כלל זה יהא נקוט בידכם: כל הסתה היא תוצר של בורות. (וכדי שתשתית הידע החשוב שנשלח כאן, לא יהיה רק תיאורטי אלא אקטואלי, חשוב לרדת לפרטים).

- ראשית, בורות בעובדות.
התקציב של החרדים 13.6 מיליארד ש"ח הוא דו- שנתי. חלק גדול מהכסף מופנה לבריאות, משטרה ועוד תשתיות וצרכי יסוד.

- כשהערבים קיבלו תקציב של 53 מיליארד שח, תקשורת השמאל דאגה להדגיש שזה בפריסה של 5 שנים. כאן יש אינטרס שלא תדעו שזה בפריסה ושלא הכל הולך לתלמודי תורה. אז מספרים חצאי אמיתות, כי כך קל להנדס תודעה.

- אחרי כל זה, חשוב להדגיש שתיקצוב לימוד התורה צריך להיות מובנה בתוך תקציב המדינה, לא פחות מהספורט והתרבות, אלא יותר. וזה לכל המגזרים, כי התורה היא תעודת הזהות שלנו, סוד קיומנו, והקושאן שלנו על ארץ ישראל.

- זה בסדר שיש ביקורת על המגזר החרדי. ביקורת כן, אבל לא שנאה (משום מה חושבים ששנאת חינם שהחריבה את בית המקדש מולבשת תמיד על החרדים והדתיים, וכשהשמאל שונא, מכילים את זה. סוגיה זו של גזענות של ציפיות נמוכות ואתיקה בררנית צריכה הרחבה בנפרד).

- הטענה 'החרדים סוחטים כסף' גם היא חלק מקמפיין השנאה. כל מפלגה מקבלת כסף בכספים קואליציוניים בהתאם לגודלה. גם כשיש עתיד היו בקואליציה הם 'סחטו כסף'. מדובר באקט פוליטי לגיטימי ולא בסחטנות שמוצגת כאנטישמית.

- אם החרדים היו מוכנים לשבת עם השמאל בקואליציה, השמאל היה מוותר להם על סעיפים בחוק הגיוס ונותן להם תקציב לא פחות גדול. הכל עניין של פוזיציה ולא של מלחמה על האמת והצדק.

- לשמאל ו"אחים לנשק" לא באמת מפריע שהחרדים לא מתגייסים, כי אז הם היו מפגינים גם מול אום אל פאחם, בכלל, שימו לב איך סוגיית השוויון בנטל דילגה על המגזר הערבי(גזענות של ציפיות נמוכות, כבר אמרנו?)
- אין שום "קרע בעם", להפגנה אתמול הגיעו מאות, ולא אלפים, הם פשוט מקבלים נפח תקשורתי פי אלף מגודלם האמיתי.

- יש לא מעט חרדים שעובדים (למשל אצל הספרדים והחסידים ונשות הליטאים) ויש לא מעט השתמטויות אצל החילונים (וגם בואו נודה על האמת, לא כולם הולכים לקרבי, וחלקם הולכים לתפקיד שיכניס אותם להיי-טק באזרחות, בנוסף, עדיף ללמוד בכולל 3 שנים מבוקר עד ערב במקום לעשות יומיות בקריה עם האבטלה הסמויה).

- אם הבעיה של השמאל עם החרדים זה שהם לא מתגייסים ולא עובדים, אז למה הם מפגינים מול ישיבת מעלה אליהו שבוגריה מתגייסים ועובדים? יכול להיות שיש כאן סיבה פנימית שלא רוצים לחשוף אותה?

- חשוב להיות בקי בעובדות, חשוב לא להיות ניזון מחצאי אמיתות של תקשורת השמאל, וחשוב להפריך את השקרים כדי לעצור את שנאת החינם.

מי כתב את זה?
אתה?

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
לא יודע למה
אבל הפעם הם הצליחו לעצבן אותי....

אבל הפושעים העיקריים זה המשטרה שמאפשרת את הדבר הזה

אולי לפעם הבאה צריך לפנות לבג"ץ שיורה למשטרה שהם יצעדו רק על המדרכה וכו'
מצד שני אולי זה יביא להם ארבה מפגינים....

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מכתב ששלחו לינון מגל:
ממליץ לנבחרי הציבור בימין לקרוא: שלום ינון אני חרדי (אברך ליטאי) צופה אדוק ב’פטריוטים’ נהנה מכל רגע. וגם מעריך את עבודתך מאד. רוצה לספר לך על התחושות שלי ושל חברי, מול שלטון הימין וה’שותפות’ ההיסטורית של החרדים איתו. בגדול, התחושה שלנו היא שהשותפות הזו היא שותפות של צד אחד בלבד... אנחנו נותנים לכם-לימין ממשלה, ואתם בתמורה ’מוכנים’ לתת לנו חלק מהצרכים שלנו.
וארחיב.
השותפות האוטומטית הזו, מאד מזיקה לנו מבחינה פוליטית. איבדנו את היותינו לשון מאזניים. הימין לוקח אותנו כמובנים מאליו וממילא לא מאד מתאמץ למלא אחר הדרישות שלנו. אבל אנחנו ממשיכים בשותפות הזו, מתוך תחושת חיבור לעם ישראל הדתי והמסורתי שרוצה כאן מדינה יהודית. (מדהים כמה אנחנו מוכנים לסבול למען טובת המדינה...) עד כאן הדברים ידועים.
אני רוצה לספר לך קצת יותר. האמת ששנים שאני מחכה לפגוש איזה שר או חבר כנסת מהליכוד כדי להטיח בו את הדברים... בנתיים אעשה את זה כאן מולך.... המשבר האמיתי התרחש אצלי בשנת 2013 בזמן שהוקמה ממשלת נתניהו-בנט-לפיד, וכל הגזירות הרעות שהושתו עלינו על ידם. אני הייתי אז אב צעיר למס’ ילדים, והתחלתי להרגיש את הגזירות בכיס. התחלתי לחשב כל מטרנה וכל חבילת טיטולים. ובעיקר התחלתי לחשוש מהבאות. לפיד איים אז שישלול את כל התקציבים הכי בסיסיים מאיתנו, דברים שכל אזרח אחר מקבל, ההנחות בארנונה, מימון מוסדות הלימוד וכו’ וזה היה נורא מפחיד. היה ממש פחד באויר. אז, הרגשנו לבד. בודדים. זו לא הייתה הרגשה סתם, באמת היינו לבד.
אף אחד מ’השותפים’ שלנו שעד אז כרכר סביבינו בכל מקום, ציטט פסוקים ועלה לרגל לכל רב.... אף אחד מהם, כולל החרדלניקים, לא התעניין בנו.
אני זוכר את עצמי בל”ג בעומר באותה שנה, רוקד על הטריבונה במירון בין כל החסידים, כשפתאם באו לרקוד לידי שני חבר’ה דתיים לאומיים עם פאות ארוכות, עדינים וטובים, כאלו שעד אז הייתי גאה ללחוץ את ידם, אבל בשנה זו לא יכולתי לרקוד איתם. גם אמרתי להם את זה. אמרתי להם בכאב אמיתי ’למה? למה אתם עושים לנו את זה? למה אף אחד מכם לא קם ודואג לנו?’
האמת? שזה הכי כאב לי אז. תחושת הנטישה הזו. ההרגשה הזו של ’השתמש וזרוק’ הבגידה הזו של הימין.... כל הימין. הליכוד, הדתיים, המסורתיים. כולם כולם בגדו בנו. אף אחד כמעט לא פצה פה אל מול ההרעבה שלנו. זה לא שהפסנו את השלטון ומנעמיו, זו הייתה הרעבה ממש. ומאז נדרתי נדר עם עצמי, לא עוד. אני לא רוצה את שלטון הימין. לא רוצה שותפות איתם. הם לא באמת.
ברגע שהם רק יוכלו הם יזרקו אותנו שוב.... ועד היום אני מאמין בזה, ואני לא לבד בכלל, אני, וחרדים רבים, מאמינים שגם היום, ממש ברגע זה, אם הליכוד יוכל לזרוק את החרדים ולהכניס מישהו אחר במקומם, הוא יעשה את זה בלי למצמץ.... כן כן, אם תיווצר קונסטלציה פוליטית משתלמת להזיז את החרדים, נתניהו יעשה את זה תוך חצי שעה... יש לך ספק בזה?
(במאמר המוסגר, הוא לא יעשה את זה כי על החרדים אפשר לסמוך מבחינה פוליטית, הם הגונים, ישרים, ואין להם אמביציות שלטוניות מוגזמות, אבל תיאורטית) הליכוד בפרט והימין בכלל, לא שונא את החרדים כמו לפיד ושות’, זה נכון. אבל הוא גם לא אוהב את החרדים. לא שותף אמיתי שלהם. לא כלום. הוא פשוט אוהב את עצמו. ועל זה נאמר ’הזהר מן הצבועים וכו’....
למה אני פתאם כותב את זה עכשיו? מה בוער לי? הרי לאחרונה חל שיפור במסרים של הימין מול הליכוד. ה’גוש’ הזה שקם, כן נותן תחושה ציבורית של שותפות... (למרות שאין לי ולחברי ספק שהוא לא יעמוד בשעת מבחן, וכמו שהרחבתי) והרי גם אתה עצמך בתוכניתך אמש, הצהרת כמה אתה בעד החרדים ואיתם מול ההסתה (ואני מאמין לך)
הסיבה שאני צועק את זה עכשיו היא בגלל שתיקת הימין מול ההסתה האנטישמית מול הציבור החרדי. שמעת את בכירי הליכוד נגד זה? שמעת את נתניהו אומר מילה? את יריב לוין? או כל בכיר אחר. לא שמעת. וככל הנראה גם לא תשמע. אולי איזה דני דנון שגינה בחצי מילה אבל הבכירים שותקים. הם, טוב להם עם המצב. הם רוצים חרדים שותפים כנועים, מרוסנים, מושמצים, מושפלים. הם רוצים שלא תהיה לנו אופציה יחרת. הם רוצים שהרחובות שלנו יבערו כדי שנרוץ אליהם.... הם לא אוהבים אותנו. הם אף פעם לא אהבו. צבועים היו וצבועים ישארו.
אז בבקשה. אנחנו חרדים אבל לא מטומטמים. תפסיקו לדבר על שותפות. אתם לא באמת שותפים שלנו. אתם דואגים לעצמכם וכעת משתמשים בנו. זה הכל. אדגיש שוב שאין כוונתי לעם ישראל, הליכודניק, הדתי, שאוהב את הדת ומסורתי ברמה כזו או אחרת. אלו אנשים טובים ומתוקים, טהאהבה בינינו היא הדדית. אף אחד לא יוכל לנתק אותה (למרות שגם הם שתקו אז, כשרדפו אותנו ואת ילדינו).
אני כמובן גם לא מתכוין אליך באופן אישי.... כוונתי בעיקר לפוליטיקאים... בעיקר, אבל לא רק... היה שלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה