מוסיקת עולם.. נסו לנחש מאיפה זה:)

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם קטע יפיפה

לאיזה כלים זה נכתב במקור?

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יכול להיות גם הכיוון האפריקאי?(אתיופיה וכו')
הודו אולי גם בכיוון?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נשמע מאקאם מזרחי, עם כל ה"רבעי טונים" שרק כלי מיתר יכול לתת. אולי מוסיקה מצרית?
אודה ואתוודה שלא הייתה לי סבלנות לשמוע בצייתנות את כל הקטע ודילגתי פה ושם. (מה לעשות, האוזן שלי כנראה מערבית יותר מדי)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
זו שוב מוזיקה אירית? (מאד הזכיר לי סגנן של מוזיקה אירית שורשית ששמעתי בעבר עם כל החזרות)
אם לא אז תימנית.

נום

משתמש רשום
אז כתבתי תגובה יפה וארוכה והיא נמחקה לי.
איזה כיף לעשות את זה אתכם, המרצה שלי היתה מתמוגגת:)
תימני אמרתם.. כינור נדיר במוזיקה תימנית, והיא בד"כ הרבה יותר יבבנית.
כלומר, רבעי הטונים כמו שנוי אמרה [תסלחו לי על שגיאות מגדריות בהקשר של הניקים..] קיימים ולכן זה משייך אותנו למזרח, אבל הם לא ממש מודגשים ולכן זה חייב להיות על גבול הארופאי.
אא"כ אפכא ציין את סימפוניית ההפתעה בגלל האזכור הארופאי.
אביה, תודה על החיזוק:)
משולש, אתה מסוכן אתה. איך הגעת לדרום אמריקה אין לי מושג, אבל אמרת תורכיה וזה נכון.
ו-שוב פופקו עם הברקה- זה ברברי משהו? כן, זה צועני. שומעים שהמוזיקה עממית ומקפיצה, לא כמו הכינור שמנוגן באופרה בוינה..
אז זוהי מוזיקת צוענים מתורכיה ושמה Taksim on Kaman.
ROT, בשבילך העליתי קטע הודי, לטעימה. ו "סה-רי-גה-מה-פה-דה-ני" הם שמות התווים ההודיים שלמרבה הפלא [הודים סטלנים, נו מה] אין להם גובה אבסולוטי [לדוגמא, התו "לה" יהיה תמיד בתדר של 440 KH] אלא זה תלוי ב"ראגה" עליה הם משחקים, אותה בוחר הזמר לשיר. [ידועות 72 ראגות]
הקטע הבא [222], הפתעה לחובבי מוזיקה אלקטרונית:)

קבצים מצורפים

• 0 ביטים · צפיות: 0
  • 222.mp3
    3.7 MB · צפיות: 0

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אז הכלי היה אמור לתת לנו צד לניחוש. (כינור-צועני מתאים)
הייתי צייתנית ולא התייחסתי לכלי, אבל בכל מקרה לא הייתי מנחשת...

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
רגע הקטע של המוזיקה האלקטרונית, זה כלי נראה לי משהו תאילנדי או משהו, שעושים אותו ע"י הפה ומשחקים עם פתיחה וסגירה של הפה?

משולש

משתמש צעיר
לא הבנתי את המשימה הפעם.
בכ"א תודה על המחמאות, משולש זו את. ו-אלו רק תחושות בטן, לא למדתי את תולדות המוזיקה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הקטע האלקטרוני מדהים!! איזה עוצמת ביטוי, התרגשתי עד דמעות. זו היתה חוויה אינטלקטואלית מדהימה לנתח את ההרמוניה, לקלוט את הצלילים העיליים, המשקל - אקזוטי, והמבנה, גאוני!! (היצירות של בטהובן מסמיקות ליד כזה קטע...) אין מה לדבר אחד הקטעים המרשימים שהוקלטו אי פעם במאות האחרונות.;)
תכלס' מה זה???

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י נוי;547203:
הקטע האלקטרוני מדהים!! איזה עוצמת ביטוי, התרגשתי עד דמעות. זו היתה חוויה אינטלקטואלית מדהימה לנתח את ההרמוניה, לקלוט את הצלילים העיליים, המשקל - אקזוטי, והמבנה, גאוני!! (היצירות של בטהובן מסמיקות ליד כזה קטע...) אין מה לדבר אחד הקטעים המרשימים שהוקלטו אי פעם במאות האחרונות.;)
תכלס' מה זה???
מחרטה מקולקלת:D

נום

משתמש רשום
בחייכם, זה מוזיקה אתנית!!
אין להם סמפלרים, אין להם טייפרקורדר בכלל, זה הכל 100 טבעי. כנראה שפופקו הביא בנו בפעם השלישית.. [כן, תאילנד, קרוב:)]

נום

משתמש רשום
איזו מלכה את. קבלי שאפו. אין ניחוש מדוייק מזה!
הבעיה שלי היתה שהמרצה שלי דברה על הכלי הזה ככלי אוסטראלי, ולא מעבר לזה.
אני [כמי שלמדה סאונד, מתישהו בחיים, נדהמתי מהיכולת לשחק בתדרים של הצליל בלי לשנות את גבהו. זה נשמע כמו משחק פרוע בEQ, בזמן שאתה יודע שכל מה שעמד לרשותם זה ענפים חלולים של איקליפטוס]
הקטע הבא איננו מבויים:)

בבקשה:)

קבצים מצורפים

• 15 רצועה 15.mp3
    2.1 MB · צפיות: 15

369369

משתמש צעיר
א-י-ן על מוזיקה אירית!!!!

הכנורות וכלי הנשיפה שלהם תענוג.

369369

משתמש צעיר

קבצים מצורפים

• לורד5.mp3
    3 MB · צפיות: 14
  • לורד7.mp3
    6.6 MB · צפיות: 14
  • לורד10.mp3
    4.4 MB · צפיות: 10
  • לורד11_.mp3
    6.1 MB · צפיות: 11
  • לורד16.mp3
    7 MB · צפיות: 12

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה