מייק היקר

משתמש פעיל
קראתי כתבה שהפניקס חברת הביטוח הגדולה בישראל נמכרת לקרן באבו דאבי של איחוד האמרויות הערביות
עכשיו אני כל הביטוחים הקופות גמל השקעות פנסיה הכל בקיצור הכל אני נמצא בהפניקס (כי נתנו לי מחיר מאוד טוב)
השאלה אם יש חשש בעקבות זה
ובקיצור האם לרוץ ולהעביר את כל הכסף שלי מהפניקס לחברה אחרת
או לסמוך על מוחמד שינהל לי טוף את הכסף

מייק היקר

משתמש פעיל
אין ממה לחשוש.
כל הכסף בחשבונות נאמנות בבנקים ישראלים
כן אבל מה אם יום אחד הם יחליטו שאיזה השקעה מפוקפקת באיחוד שלהם
היא השקעה הטובה והפניקס תממן אותה מכספי
ובסוף כמובן הוברר שהם ידעו שזה לא משהו אך מה אכפת להם שמייק הישראלי ישלם את זה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קודם כל זה עוד לא קרה, וספק רב אם זה יקרה.
דבר שני, הפניקס ושאר חברות הביטוח כפופים לפיקוח של רשות שוק ההון, ומדובר בפיקוח מאד מחמיר, כך שאין מה לחשוש.
ובדיוק כפי שאתם לא חוששים שהסינים ירעילו אתכם ע"י תנובה. [כידוע הרי שהסינים קנו את תנובה]

מייק היקר

משתמש פעיל
וספק רב אם זה יקרה.
למה ספק רב אם זה יקרה?
ובדיוק כפי שאתם לא חוששים שהסינים ירעילו אתכם ע"י תנובה. [כידוע הרי שהסינים קנו את תנובה]
תנובה מייצרת בארץ ומוכרת בארץ
משא"כ הפניקס שיש לה השקעות מכל העולם תוכל להעדיף את השקעות אבו דאבי גם אם זה פחות משתלם

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא קורא לעזוב את הפניקס.
אבל יש בעיתיות בכך שמדינה ריבונית (דיקטטורה)
אם שאיפות פולטיות.
מנהלת כספי פנסיה של אזרחים בישראל.
באמת לפני מספר שנים היה פאניקה מכך שהבריטים מכרו את תנובה לסינים
זה לא דומה
כי זה משקעים סינים
ולא מדינת סין.

לאחר שכתבתי את הכתבה הבנתי שהעסקה עדיין לא קיבלה אישור
מאיזה גוף ביטחוני ברשות שוק ההון שאמון על בדיקה ביטחונית של העיסקאות.
ככל הנראה זה לא סוף פסוק.
ויש לעסקה עוד תהליך.

מצרף את המסמך מזכר הבנות:

ביזנס מן

משתמש מקצוען
כרגע זה עוד לא קרה אך אתייחס לו זה יקרה
מי שחושב שצריך לעזוב בגלל זה לא מבין מהי חברה, ומהי רגולטור, ולא מבין את שוק ההון, ולא מבין מה זה כלכלה פתוחה,
זה שהם יהיו בעלי השליטה בחברה לא אומר על החברה אומנם הם יוכלו למנות חברי דריקטוריון אבל זה לא הכל,
דבר שני הרגולטור בישראל הוא הגוף האחראי לכך שלא יחליטו שההשקעה לא טובה היא כן טובה ואם יראה שיש משיכה של השקעה לפי אינטרסים הוא מיד יכול לחייב למכור את החברה או כל מה שעולה בדעתו שצריך לעשות עם החברה
וככה זה כלכלה פתוחה נוסח ישראל הכסף משפיע ואין שום בעיה שזה יהיה אצל מוחמד ידידנו
ואין שום בעיה בכך שמדינה ריבונית דיקטטורית תשלוט בכספך שבהפניקס
כיוון שבשניה שהם יזוזו קצת שמאלה הרגולטור המאיים יותר מדי שבארץ יטאטא אותם לדובאי
והם סה"כ בובה שמחזיקה כאילו בהפניקס והאמת שהרגולטור פה שולט ביד רמה על כל שוק ההון
ואין פחד!

שער הדולר

משתמש רשום
בוטל מזכר הבנות למכירת גרעין השליטה בהפניקס
@השקעות R הון אפשר להירגע?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כן.
תמיד טוב להישאר רגוע.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
כן.
תמיד טוב להישאר רגוע.
יש כאלו שהיו רגועים ממזמן
וגם פה זה היה התערבות של הרגולטור
וכמו שכתבתי:
כרגע זה עוד לא קרה אך אתייחס לו זה יקרה
מי שחושב שצריך לעזוב בגלל זה לא מבין מהי חברה, ומהי רגולטור, ולא מבין את שוק ההון, ולא מבין מה זה כלכלה פתוחה,
זה שהם יהיו בעלי השליטה בחברה לא אומר על החברה אומנם הם יוכלו למנות חברי דריקטוריון אבל זה לא הכל,
דבר שני הרגולטור בישראל הוא הגוף האחראי לכך שלא יחליטו שההשקעה לא טובה היא כן טובה ואם יראה שיש משיכה של השקעה לפי אינטרסים הוא מיד יכול לחייב למכור את החברה או כל מה שעולה בדעתו שצריך לעשות עם החברה
וככה זה כלכלה פתוחה נוסח ישראל הכסף משפיע ואין שום בעיה שזה יהיה אצל מוחמד ידידנו
ואין שום בעיה בכך שמדינה ריבונית דיקטטורית תשלוט בכספך שבהפניקס
כיוון שבשניה שהם יזוזו קצת שמאלה הרגולטור המאיים יותר מדי שבארץ יטאטא אותם לדובאי
והם סה"כ בובה שמחזיקה כאילו בהפניקס והאמת שהרגולטור פה שולט ביד רמה על כל שוק ההון
ואין פחד!

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אכן. צדקת! כמו תמיד!
אבל זה ממש מצער שאני צודק
זה מראה כמה הכלכלה שלנו טעונה שיפור!!!
אני חושב שזה דבר חשוב מאין כמוהו
בכלכלה פתוחה זה אסור לקרות מה שהם כתבו לבורסה:

"הרינו להודיעכם כי הצדדים הגיעו להבנה הדדית בדבר ביטול מזכר ההבנות, בין היתר לאור המגבלות הרגולטוריות האפשריות אשר היו מתעוררות כתוצאה מרכישת גרעין השליטה על ידי הקונסורציום, שתוצאתן היא הטלת מגבלות פוטנציאליות על מספר חברים בקונסורציום לבצע השקעות מהותיות נוספות בישראל".

זה נקרא כלכלה פתוחה? זה נקרא עילת הסבירות של הרגולטור!
(הייתי מוכן אם בעתיד היה איזהו בעיה עם הענין של ההשקעה להתערבות הרגולטור אך לא ככה)

מייק היקר

משתמש פעיל
לא כ"כ הבנתי בוטל המזכר
אבל הם כן ירכשו אולי חלק
לא כך?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה