מוחדש או חדש

טוב לדעת

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;2103088:
אתה שואל טוב, לא הסברתי את עצמי ברור.
אני כעת לא יכול להאריך כי זה יקל קצת זמן
אבל בלי נדר בערב כשיהיה פנאי אסביר את כוונתי.

כשרה השעה להסברים?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י טוב לדעת;2102395:
פרסומים בוואלה כמוחדש- אמינים לדעתכם?
אי אפשר לדעת אף פעם.
ניוויז'ן הם הגדולים בתחום לדעתי, והם שקרנים לא קטנים... (bris, הסברתי את כוונתך?)

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י טוב לדעת;2103507:
כשרה השעה להסברים?

זה נושא ממש גדול , אני אנסה לתמצת ככל האפשר.

יש 4 שחקנים גדולים נכון להיות בשוק המחודשים/מוחדשים או שם וחניכא דאית להוא.

YYY דילס, בעיקר בוואלה שופס. ואתרים כמו גרופון , בעיקר מתמקדים במחיר זול ומכירת כמות גדולה.

NEWVISION , בעיקר דרך חנויות ומשווקים , די נפוצים בציבור החרדי , כי עבדו בעבר הרבה עם דל ומשום מה נכנס להרבה אנשים בראש שזה יתרון באופן גורף .

בית המחשב מב"ש - הם משחקים בכמה מגרשים , לאו דווקא מחודשים וגם לאו דווקא מחשבים (גם טאבלטים וטלפונים) .

פינגווין - שחקן די חדש , לא ככ מכיר אותו.

עכשיו לגבי עצם הנושא של מחודשים.
95 אחוז מגיעים מארהב.
שם מאוד נפוץ להחזיר מוצר ליצרן/חנות וכדו.

חלקם מחזירים ליצרן עד כמות מסוימת וחלקם מטפלים בזה לבד.
צריך להבין שההסכמים של הרשתות הקמעונאיות מול היצרנים מאוד מורכבים .
מצד אחד הם מקבלים מחירים מאוד טובים , אבל כנגד זה הם (לעיתים) מתחייבים לטפל בהחזרות לבד .
למשל בכל סניף של BEST BUY תראה ארונות מלאים החזרות ואריזרות פתוחות.

הרבה רשתות אין להם יכולת/כוח אדם לטפל בכמויות גדולות של חזרות הם מוכרים לקבלני משנה שיטפלו בזה .

לפעמים החידוש (דהיינו אריזה מחדש לפעמים , בדיקה התקנה מחדש של האימאג של מע ההפעלה וכדו) נעשה עי היצרן ונמכר עלך ידו למשווקים /סוחרים או שהחידוש נעשה עי הקבלנים.
עסק מסובך ודי גדול בצורה מפתיעה.

כיוון שאין הגדרה משפטית מדוייקת ל REFURBISHED - שזה המילה האנגלית למחודש, זה נע בין מוצר חדש לגמרי לבין מוצר שהיה בשימוש תחת ליסינג כמה שנים וחזר ליצרן לאחרי זמן. (בארהב מאוד נפוץ שגופים גדולים שוכרים ציוד מחשבים בליסינג ישירות מהיצרן ולא קונים)

עכשיו הגענו להבדל מס1.

בדכ יבואנים גדולים קונים רק כמויות גדולות , מסיבות הברורות וגם מסיבות של רישוי יבוא בארץ שאם הולכים לפי הספר (כמעט אף אחד לא הולך ממש לפי הספר...) צריך אישור מכון תקנים על כל דגם בפנ"ע.

כמויות גדולות זה בדכ כשדגם חוזר במרוכז. או ממשווק גדול או מהיצרן בעצמו.
או דגם שלא נמכר טוב, בגלל מחיר גבוה או שחזר הרבה בגלל בעיות במוצר, עיצוב לא נוח , סוללה קצרה וכדו .
זה מה שבדכ היבואנים הגדולים בארץ קונים , לפחות 200-300 יחידות.
הם נמכרים להם בערך בחצי מהמחיר המקומי ואפילו פחות. ובדכ ללא שום אחריות חוץ מ DOA - שזה אומר DEATH ON ARRIVAL - דהיינו המוצר הגיע מת .

הם לא עושים שום בדיקה בארץ . האריזה נפתחת לצורך חריטת עברית והחלפת כבל חשמל לכבל ישראלי. את הבדיקה בפועל עושה הלקוח.

כל נושא האחריות מועבר למעבדות פרטיות שהם עובדים איתם בקבלנות (זה נקודה חשובה, כי האחריות שלהם מול היבואן היא רק ל3 חודשים , יש הרבה דגמים יש להם תקלות בציפ של הביוס או ב MULTICHIP , ויש תיקונים שהמעבדה מראש יודעת שיחזיקו רק חודשים ספורים , ואם זה היה באחריות יצרן היו מחליפים את הלוח, אבל גם את היבואן זה לא ממש מעניין כי בדכ עד שזה יחזור שוב - כבר עברה השנה)

לפעמים אתה נופל על דגם טוב שרק לא נמכר כמו שצריך , ולפעמים על דגם שחזר המון בגלל בעיות. ב ASUS למשל היו כמה סדרות שפשוט חזרו בעשרות אחוזים.

במחשבים עסקיים , כמו הסדרות LATITUDE של דל או ELITEBOOK של HP זה לא קיים כמעט בכלל.
גם כי הם לא נמכרים כמעט בערוצים הקמעונאיים , וגם כי הם עוברים בקרת איכות גבוה מאוד מאוד.
הם כן נמכרים בדכ מתצוגות קצת ועודפים , בדכ שם זה מציאה , אם משיגים מחירים טובים.
יש חברות קטנות בחול ובארץ שמתמחות בזה.
למשל מחשב כמו E6540 של דל , שכרגיל נמכר ב 4500-5000 יכול להמכר ב 2800-3000 חדש לחלוטין.
או תחנת עבודה פרסיזן של דל שעולה כרגיל 10-12 אלף ב 6-7.

ויש את המחודשים שהם בעצם OFFLEASE שהזכרתי מקודם , הם בדכ דגמים עסקיים שהיו בשימוש וחזרו.
הקבלנים שמקבלים אותם מהיצרן מחלקים אותם לפי המצב שלהם בדכ וכמה זמן הם היו בשימוש, בגלל צורת הליסינג קקורה הרבה שהרבה יחידות נשארות חדשות לגמרי או כמעט ללא שימוש ועדיין מוגדרות כ OFFLEASE , הם נמכרות כמובן יותר ביוקר אבל עדיין חצי אם לא פחות מהמהחיר המקורי.

אפשר עוד להאריך כאן המון , אני בכוונה לא רוצה לדבר על שירות הלקוחות של החברות הנל , כי זה מאוד משתנה. בגדול לא משהוא.

בגדול , אם מדובר על דגם ביתי , לא עסקי , לא הייתי נוגע , אאכ מדובר על דגם שבדקת באתרים כמו AMAZON ו NEWEGG ותגובות האנשים עליו טובות ושלא היו הרבה חזרות.

אם המוכר נשבע לך בכל היקר לו שהמחודש הזה מחשב חדש ולא היה בשימוש וכו , הוא ספק שקרן ספק טיפש (בדכ במחשבים עדיף שקרן מטיפש, כי הוא לפחות יודע מה הוא מוכר)
ניתן לבדוק אם זה נכון בכמה צורות.
הדרך הכי פשוטה היא לקחת תוכנה שמראה כמה שעות שימוש יש על הדיסק הקשיח, למשל CRYSTAL DISK INFO , או הרבה אחרות (הם לוקחות את זה מנתוני ה SMART של הדיסק)
אם יש על הדיסק יותר מכמה שעות בודדות זה היה בשימוש (או תצוגה של חנות) .
אפשר גם להריץ תוכנת שחזור ולמצוא שם את כל טוב ארץ מצריים , תרתי משמע...

כמובן שזה לא מחייב לשום כיוון , כי גם אם הדיסק מראה אפס שעות , יכול להיות שהחליפו דיסק או שמחקו את נמתוני ה SMART בדיסק (הרבה יצרנים שמחדשים בעצמם מאפסים את ה SMART )

מצטער שיצא לי קצת מבולבל, כי הפריעו לי עם המון שיחות טלפון באמצע וזה קטע לי את חוט המחשבה. אבל הבנתם את הרעיון.

qwerrrewq

משתמש מקצוען
תשמע, החכמתני, את רוב הדברים שכתבת ידעתי אבל חלק מהדברים חדשים לי, יישר כח.

שווה אשכול בפני עצמו.

טוב לדעת

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;2103733:
זה נושא ממש גדול , אני אנסה לתמצת ככל האפשר.

יש 4 שחקנים גדולים נכון להיות בשוק המחודשים/מוחדשים או שם וחניכא דאית להוא.

YYY דילס, בעיקר בוואלה שופס. ואתרים כמו גרופון , בעיקר מתמקדים במחיר זול ומכירת כמות גדולה.

NEWVISION , בעיקר דרך חנויות ומשווקים , די נפוצים בציבור החרדי , כי עבדו בעבר הרבה עם דל ומשום מה נכנס להרבה אנשים בראש שזה יתרון באופן גורף .

בית המחשב מב"ש - הם משחקים בכמה מגרשים , לאו דווקא מחודשים וגם לאו דווקא מחשבים (גם טאבלטים וטלפונים) .

פינגווין - שחקן די חדש , לא ככ מכיר אותו.

עכשיו לגבי עצם הנושא של מחודשים.
95 אחוז מגיעים מארהב.
שם מאוד נפוץ להחזיר מוצר ליצרן/חנות וכדו.

חלקם מחזירים ליצרן עד כמות מסוימת וחלקם מטפלים בזה לבד.
צריך להבין שההסכמים של הרשתות הקמעונאיות מול היצרנים מאוד מורכבים .
מצד אחד הם מקבלים מחירים מאוד טובים , אבל כנגד זה הם (לעיתים) מתחייבים לטפל בהחזרות לבד .
למשל בכל סניף של BEST BUY תראה ארונות מלאים החזרות ואריזרות פתוחות.

הרבה רשתות אין להם יכולת/כוח אדם לטפל בכמויות גדולות של חזרות הם מוכרים לקבלני משנה שיטפלו בזה .

לפעמים החידוש (דהיינו אריזה מחדש לפעמים , בדיקה התקנה מחדש של האימאג של מע ההפעלה וכדו) נעשה עי היצרן ונמכר עלך ידו למשווקים /סוחרים או שהחידוש נעשה עי הקבלנים.
עסק מסובך ודי גדול בצורה מפתיעה.

כיוון שאין הגדרה משפטית מדוייקת ל REFURBISHED - שזה המילה האנגלית למחודש, זה נע בין מוצר חדש לגמרי לבין מוצר שהיה בשימוש תחת ליסינג כמה שנים וחזר ליצרן לאחרי זמן. (בארהב מאוד נפוץ שגופים גדולים שוכרים ציוד מחשבים בליסינג ישירות מהיצרן ולא קונים)

עכשיו הגענו להבדל מס1.

בדכ יבואנים גדולים קונים רק כמויות גדולות , מסיבות הברורות וגם מסיבות של רישוי יבוא בארץ שאם הולכים לפי הספר (כמעט אף אחד לא הולך ממש לפי הספר...) צריך אישור מכון תקנים על כל דגם בפנ"ע.

כמויות גדולות זה בדכ כשדגם חוזר במרוכז. או ממשווק גדול או מהיצרן בעצמו.
או דגם שלא נמכר טוב, בגלל מחיר גבוה או שחזר הרבה בגלל בעיות במוצר, עיצוב לא נוח , סוללה קצרה וכדו .
זה מה שבדכ היבואנים הגדולים בארץ קונים , לפחות 200-300 יחידות.
הם נמכרים להם בערך בחצי מהמחיר המקומי ואפילו פחות. ובדכ ללא שום אחריות חוץ מ DOA - שזה אומר DEATH ON ARRIVAL - דהיינו המוצר הגיע מת .

הם לא עושים שום בדיקה בארץ . האריזה נפתחת לצורך חריטת עברית והחלפת כבל חשמל לכבל ישראלי. את הבדיקה בפועל עושה הלקוח.

כל נושא האחריות מועבר למעבדות פרטיות שהם עובדים איתם בקבלנות (זה נקודה חשובה, כי האחריות שלהם מול היבואן היא רק ל3 חודשים , יש הרבה דגמים יש להם תקלות בציפ של הביוס או ב MULTICHIP , ויש תיקונים שהמעבדה מראש יודעת שיחזיקו רק חודשים ספורים , ואם זה היה באחריות יצרן היו מחליפים את הלוח, אבל גם את היבואן זה לא ממש מעניין כי בדכ עד שזה יחזור שוב - כבר עברה השנה)

לפעמים אתה נופל על דגם טוב שרק לא נמכר כמו שצריך , ולפעמים על דגם שחזר המון בגלל בעיות. ב ASUS למשל היו כמה סדרות שפשוט חזרו בעשרות אחוזים.

במחשבים עסקיים , כמו הסדרות LATITUDE של דל או ELITEBOOK של HP זה לא קיים כמעט בכלל.
גם כי הם לא נמכרים כמעט בערוצים הקמעונאיים , וגם כי הם עוברים בקרת איכות גבוה מאוד מאוד.
הם כן נמכרים בדכ מתצוגות קצת ועודפים , בדכ שם זה מציאה , אם משיגים מחירים טובים.
יש חברות קטנות בחול ובארץ שמתמחות בזה.
למשל מחשב כמו E6540 של דל , שכרגיל נמכר ב 4500-5000 יכול להמכר ב 2800-3000 חדש לחלוטין.
או תחנת עבודה פרסיזן של דל שעולה כרגיל 10-12 אלף ב 6-7.

ויש את המחודשים שהם בעצם OFFLEASE שהזכרתי מקודם , הם בדכ דגמים עסקיים שהיו בשימוש וחזרו.
הקבלנים שמקבלים אותם מהיצרן מחלקים אותם לפי המצב שלהם בדכ וכמה זמן הם היו בשימוש, בגלל צורת הליסינג קקורה הרבה שהרבה יחידות נשארות חדשות לגמרי או כמעט ללא שימוש ועדיין מוגדרות כ OFFLEASE , הם נמכרות כמובן יותר ביוקר אבל עדיין חצי אם לא פחות מהמהחיר המקורי.

אפשר עוד להאריך כאן המון , אני בכוונה לא רוצה לדבר על שירות הלקוחות של החברות הנל , כי זה מאוד משתנה. בגדול לא משהוא.

בגדול , אם מדובר על דגם ביתי , לא עסקי , לא הייתי נוגע , אאכ מדובר על דגם שבדקת באתרים כמו AMAZON ו NEWEGG ותגובות האנשים עליו טובות ושלא היו הרבה חזרות.

אם המוכר נשבע לך בכל היקר לו שהמחודש הזה מחשב חדש ולא היה בשימוש וכו , הוא ספק שקרן ספק טיפש (בדכ במחשבים עדיף שקרן מטיפש, כי הוא לפחות יודע מה הוא מוכר)
ניתן לבדוק אם זה נכון בכמה צורות.
הדרך הכי פשוטה היא לקחת תוכנה שמראה כמה שעות שימוש יש על הדיסק הקשיח, למשל CRYSTAL DISK INFO , או הרבה אחרות (הם לוקחות את זה מנתוני ה SMART של הדיסק)
אם יש על הדיסק יותר מכמה שעות בודדות זה היה בשימוש (או תצוגה של חנות) .
אפשר גם להריץ תוכנת שחזור ולמצוא שם את כל טוב ארץ מצריים , תרתי משמע...

כמובן שזה לא מחייב לשום כיוון , כי גם אם הדיסק מראה אפס שעות , יכול להיות שהחליפו דיסק או שמחקו את נמתוני ה SMART בדיסק (הרבה יצרנים שמחדשים בעצמם מאפסים את ה SMART )

מצטער שיצא לי קצת מבולבל, כי הפריעו לי עם המון שיחות טלפון באמצע וזה קטע לי את חוט המחשבה. אבל הבנתם את הרעיון.

אם זה מבולבל...
אין מילים על הקדשת הזמן והסבלנות פה ובהזדמנויות אחרות.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מאסטר על בעל ידע עצום
זה בריס
מלך!!!!

ש וינברג

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תודה תודה החכמת אותנו מאוד!!!!!!!!!!!!
עם השראאפ (חריפות) והיידישקייט המדהימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה