ביקורת מה רוצה הנגיד?

ניק 109814

משתמש פעיל
בהחלט

כי הוא יודע שהאינפלציה עוד יותר רעה.
גם אני לא אומר שלא צריך (מה אני מבין בכלכלה בכלל), אבל צריך להיזהר שבדרך לא יקרסו אנשים מעליית הריבית,
הוא נמצא בין הפטיש לסדן ובוודאי שלא במקום פופולארי (ובדיוק בשביל זה נועד חוק בנק ישראל למי שיודע),
מצד אחד הוא רוצה לרסן את האינפלציה, מצד שני הוא צריך להיות יותר ממודע לזה שמשפחות עלולות לקרוס (או כבר מתחילות), זה בסדר לגמרי שהוא יידע מזה...
הנגיד מודע לזה שמשפחות קורסות, הוא רואה נתונים מהבנקים ומהוצל"פ.
מי שיש לו משכנתא גבוהה כמו המסכנים מרמה ד',
אולי זה יכול להיות פתרון
אז ניגשנו לטפל במשכנתא עצמה, מחזרנו את מסלול הפריים היקר שעומד על ריבית של 6.65% לכמעט 2% פחות - למסלול מל"צ כל 5, בריבית של 4.7%, דבר שהביא להוזלה מיידית של 1,300 ש"ח בחודש!! ובנוסף לקחנו עבור המשפחה "הלוואה חכמה" של 120,000 ש"ח בהחזר של 690 ש"ח בחודש. החשבון הוא פשוט - חילקנו את הסכום של ההלוואה על פני 5 השנים הקרובות [הצפי שבהם תרד הריבית בעז"ה ויחד עמה ההחזרים] - כך שלכל חודש קיבלנו 2,000 ש"ח שבהם נממן את עליית ההחזר של המשכנתא שנשאר אחרי המחזור + החזר ההלוואה עצמו.
נותרו לנו החזרי ההלוואות הגבוהים. הרב כהן סיפר לנו, כי אם יהיה ביכולתו לבנות יחי"ד על גג ביתו, תהיה לו ההכנסה החסרה, אך כאמור, לא קיבל הלוואות - וגם הדירה שלו ממושכנת לחלוטין. כאן ביקשנו סיוע מהמשפחה הרחבה. לאימו של הרב כהן ישנן 2 דירות ללא משכנתא על שמה. לקחנו על דירתה 'משכנתא הפוכה' סכום של 900,000 ש"ח - כאשר בחציו של הסכום יחזיר את חובותיו, ובחציו השני הוא בונה יחי"ד שתשלם את תשלומי הריבית של אותה משכנתא הפוכה. אחרי המאה ועשרים של האם, סוכם כי הוא ינכה מחלקו את אותו מיליון, ומכיון שהוא משלם את הריבית השנתית, לא ייצבר עוד לעתיד.
אבל מה יעשה הרב לוי שבשונה מהרב כהן לאמא שלו אין 2 דירות ללא משכנתא ?

גונן

משתמש מקצוען

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
נראה לכם שביבי פותח כל בוקר את תיבת המייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>?

מה אתם רוצים לומר לו? שקשה לכם עם המשכנתא? הוא יודע את זה טוב מאוד, אבל תפנו ליועץ המשכנתאות שלכם או למתווך והקבלן שרכשתם מהם את הדירה.
הנגיד מסתכל על המאקרו וכרגע יש סכנת אינפלציה, ומטפלים בזה גם עם כמה זו"צ נפלו בהנדסת התודעה שהמשקיעים יצרו.
גם אני יודע מה שאתה אומר...
אבל ככל שעוד משפחות נכנסות למעגל של אי החזר משכנתא זה יכול לחזור כבומרנג....
גם לא צריך לעשות מהנגיד גדול הדור.... הוא לא חף מטעויות!

נערך לאחרונה ב:

matanel mor

משתמש רשום
מה זה אומר לגבי

גונן

משתמש מקצוען
שככל הנראה תקבל כמה גרושים(תלוי כמה היה לך בעו"ש)
א"א לזלזל גם בכמה גרושים במצב בו יש אנשים שנאבקים על פת לחם, וחוץ מזה העניין היה בעיקר שלא יכול להיות שהבנקים העשירים ממילא ירוויחו על חשבון האזרח הקטן.

גונן

משתמש מקצוען
אחד טען לי שהריבית הולכת לרדת?
משהו שמע?
בגדול לא אמור להיות, אתה יכול לראות כאן -

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אחד טען לי שהריבית הולכת לרדת?
כן, מתי שהוא בחודשים/שנים הקרובות הריבית תרד
השאלה מתי...
היום לראשונה לא העלו עוד, אבל זה לא אומר כלום לגבי החודש הבא
באמריקה זה גם קרה שעצרו את העליה, ואז האינפלציה חזרה לעלות וחזרו להעלות את הריבית

סופר חיובי

משתמש מקצוען
תתכוננו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה