שאלות למתחילים מה צריך בשביל לצלם חתונה? יעוץ דחוף!

הלל1

משתמש צעיר
צילום מקצועי
שלום לכולם!
אני צלמת ארועים שמתמחת בעיקר בארועים קטנים,
גם הציוד שלי מותאם לזה (6d + tamron 24-70 f2.8 )
חברה בקשה ממני מסיבות שונות לצלם את החתונה שלה,
רציתי לדעת אם זה מציאותי, עם הציוד שיש לי להוציא תמונות טובות,
ואם לא מה אני מוכרחה שיהיה לי .
אין להם ציפיות גבוהות הם משפחה פשוטה שלא מעניין אותם רקעים וכו'

אשמח לשמוע חוות דעת וכל מה שעולה על דעתכם.
תודה רבה!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מה את אמורה לצלם בדיוק?
יש צלם במקביל? מה חלוקת העבודה?

הלל1

משתמש צעיר
צילום מקצועי
הביאו בנפרד צלם אין לי מושג מי ואין חלוקת עבודה.
אני רק יודעת שהוא לא יצלם את הכלה אלא אני.
ואת כל השאר קצת משפחה, ריקודים וכו'

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מה הציוד שלך כולל חוץ ממצלמה ועדשה אחת?
את חייבת לדבר עם הצלם ולברר מהי חלוקת העבודה, איך את רוצה לדעת אם את יכולה לבצע משימה שאת לא יודעת מהי?

הלל1

משתמש צעיר
צילום מקצועי
יש לי גם 50 מ"מ קנון ופלאש פשוט.
לא יותר מזה.
למה צריך חלוקת עבודה? הוא בגברים ואני בנשים.
מה שקורה בגברים הוא מצלם מה שקורה בנשים אני.
לא רואה בעיה.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מי מכין את האלבום?
הוא אמור להשתמש בתמונות שלך באלבום שהוא מכין? את צריכה לתאם מולו ציפיות

ציוד מינימלי לצילום חתונה:
מצלמה + מצלמת גיבוי
עדשה איכותית בטווח סטנדרטי (יש לך)
עדשה ארוכה לצילומי 'סטודיו' כאלה או אחרים
ציוד תאורה של לפחות מס' פלאשים בעלי עוצמה טובה להארת חלל גדול
מטריות וכו', אמצעי שליטה על הפלאשים

אמנם אפשר לצלם חתונה גם ללא פלאשים בכלל, אם יש תאורה טובה וציוד שיודע לעבוד בתנאי תאורה בעייתיים
אבל זה דורש מיומנות גבוהה לשליטה בטמפרטורת הצבע וזה מאוד בעייתי

יכול מאוד להיות שהצלם יעמיד עבורך תאורה, דברי איתו ותבדקי מה התכנון מבחינתו

אני לא מכיר את היכולות שלך בתחום, אבל אני ממליץ מאוד לתאם ציפיות מול הלקוח (הלקוח במקרה הזה הם גם צד החתן..) כדי שלא תהיינה אכזבות לאחר מעשה

צילום חתונה זה דבר כל כך מורכב, תהיינה פשרות משמעותיות וחשוב לדעת מהן וליידע גם את הלקוח.

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מי מכין את האלבום?
הוא אמור להשתמש בתמונות שלך באלבום שהוא מכין? את צריכה לתאם מולו ציפיות

ציוד מינימלי לצילום חתונה:
מצלמה + מצלמת גיבוי
עדשה איכותית בטווח סטנדרטי (יש לך)
עדשה ארוכה לצילומי 'סטודיו' כאלה או אחרים
ציוד תאורה של לפחות מס' פלאשים בעלי עוצמה טובה להארת חלל גדול
מטריות וכו', אמצעי שליטה על הפלאשים

אמנם אפשר לצלם חתונה גם ללא פלאשים בכלל, אם יש תאורה טובה וציוד שיודע לעבוד בתנאי תאורה בעייתיים
אבל זה דורש מיומנות גבוהה לשליטה בטמפרטורת הצבע וזה מאוד בעייתי

יכול מאוד להיות שהצלם יעמיד עבורך תאורה, דברי איתו ותבדקי מה התכנון מבחינתו

אני לא מכיר את היכולות שלך בתחום, אבל אני ממליץ מאוד לתאם ציפיות מול הלקוח (הלקוח במקרה הזה הם גם צד החתן..) כדי שלא תהיינה אכזבות לאחר מעשה

צילום חתונה זה דבר כל כך מורכב, תהיינה פשרות משמעותיות וחשוב לדעת מהן וליידע גם את הלקוח.

כמובן שצילום חתונה זה מלאכה מאוד מאוד קשה ומורכבת אבל אני חושב שלקחת את זה יותר מדי רחוק במקרה הספציפי הזה
היא אומרת שהיא מצלמת אירועים קטנים וממילא גם הכלה יודעת את זה ובכל זאת היא לקחה אותה לכן הציפיות בהתאם
לדעתי את יכולה להיות בצד של הנשים לעשות את עבודתך אני לא רואה צורך לתקשר עם הצלם
[חוץ מפרט מאוד חשוב שקורא לא מעט אם תתארגני על פלאשים מן הסתם לך ולו היא גודוקס
תוודאי שאתם לא על אותו ערוץ כי אם כן כל פעם הנתונים של הפלאשים ישתנו וזה יצור בלאגן שלם]

כמובן שתצטרכי פלאשים אבל זה תלוי באיזה אולם את מצלמת ישנם אולמות שזה חובה לגמרי וישנם פחות ושאני אומר פחות אני מתכוון שלכל הפחות פלאש על המצלמה מומלץ עם דיפיוזר[הדף הלבן]
למקומות שאינם מוארים טוב
תצליחי

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כמובן שצילום חתונה זה מלאכה מאוד מאוד קשה ומורכבת אבל אני חושב שלקחת את זה יותר מדי רחוק במקרה הספציפי הזה
היא אומרת שהיא מצלמת אירועים קטנים וממילא גם הכלה יודעת את זה ובכל זאת היא לקחה אותה לכן הציפיות בהתאם
לדעתי את יכולה להיות בצד של הנשים לעשות את עבודתך אני לא רואה צורך לתקשר עם הצלם
[חוץ מפרט מאוד חשוב שקורא לא מעט אם תתארגני על פלאשים מן הסתם לך ולו היא גודוקס
תוודאי שאתם לא על אותו ערוץ כי אם כן כל פעם הנתונים של הפלאשים ישתנו וזה יצור בלאגן שלם]

כמובן שתצטרכי פלאשים אבל זה תלוי באיזה אולם את מצלמת ישנם אולמות שזה חובה לגמרי וישנם פחות ושאני אומר פחות אני מתכוון שלכל הפחות פלאש על המצלמה מומלץ עם דיפיוזר[הדף הלבן]
למקומות שאינם מוארים טוב
תצליחי

חולק עליך לחלוטין

לא באתי בדרישות לצילום ברמה גבוהה מידי, לא דרשתי תאורה אחורית לכסא כלה, לא סטודיו עם 7 פלאשים, לא עדשת פישאיי לריקוד מצנח, לא סולם לזוית אופטימלית, לא פלאשמן לצילום שולחנות, לא כוורות למשחקי תאורה ועוד..

חובה לתאם ציפיות מול הלקוח, אתה טוען שהכלה כבר יודעת, מנין לך? ומה עם צד החתן? הם לא צד בענין? אם היה מדובר בצלם סטנדדרטי של חתונות ניחא, אבל כשמדובר במשהו חריג - חובה לוודא תיאם ציפיות מול כל הצדדים.

חובה לתאם עם הצלם, אולי הוא יפרוס לה מערך פלאשים וישנה לגמרי את התמונה (..) ?
אולי הוא לא יסכים להכניס לאלבום שהוא מדפיס - תמונות של צלמת שהכלה הביאה ללא תיאום איתו והרמה של התמונות אינה כזו שהוא מוכן להגיש אותה תחת שמו?

בכל הקשור לאחריות של צילום חתונה - לעולם אין 'רחוק מידי'

אם הלקוח (צד הכלה וצד החתן) יראו דוגמאות רלוונטיות, יאמרו שזה מצוין מבחינתם, התמונות לא קשורות לצלם בשום צורה, לא מפריע להם להצטלם עם עדשה קצרה שעלולה לעוות במקרים מסויימים, אין להם בעיה עם תאורה צהובה / עכורה / חשוכה שנובעת מצילום ללא פלאשים (או שמדובר באולם מואר במיוחד בתאורה מאוזנת)
במקרה כזה - אין שום בעיה.

במציאות - לקוח לא מבין כלום בתהליכים הפנימיים שמשפיעים על התמונה הסופית ומבחינתם הם 'הזמינו צלם/ת' וזהו..
כשמתעוררים - כבר מאוחר מידי
אני מכיר את זה היטב מהצד של לקוחות שלא רצו לשלם מחיר יקר יותר כי 'יש צלם זול יותר' ולמדו בדרך הקשה ש'צלם' זה לא מוצר מדף שאפשר לחפש בסופר הכי זול
במקרה הנוכחי אני ממליץ לבדוק מראש כדי שלא תהיה אותה טעות, לא מצד ה'זול' אלא מצד 'הבאתי צלמת, למה שיהיו בעיות כלשהם?'

נא לא לקחת את הדברים אישית, אנחנו מנהלים דיון מקצועי נטו.

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חולק עליך לחלוטין

חובה לתאם ציפיות מול הלקוח, אתה טוען שהכלה כבר יודעת, מנין לך? ומה עם צד החתן? הם לא צד בענין? אם היה מדובר בצלם סטנדדרטי של חתונות ניחא, אבל כשמדובר במשהו חריג - חובה לוודא תיאם ציפיות מול כל הצדדים.

חובה לתאם עם הצלם, אולי הוא יפרוס לה מערך פלאשים וישנה לגמרי את התמונה (..) ?
אולי הוא לא יסכים להכניס לאלבום שהוא מדפיס - תמונות של צלמת שהכלה הביאה ללא תיאום איתו והרמה של התמונות אינה כזו שהוא מוכן להגיש אותה תחת שמו?

בכל הקשור לאחריות של צילום חתונה - לעולם אין 'רחוק מידי'

במציאות - לקוח לא מבין כלום בתהליכים הפנימיים שמשפיעים על התמונה הסופית ומבחינתם הם 'הזמינו צלם/ת' וזהו..
כשמתעוררים - כבר מאוחר מידי
אני מכיר את זה היטב מהצד של לקוחות שלא רצו לשלם מחיר יקר יותר כי 'יש צלם זול יותר' ולמדו בדרך הקשה ש'צלם' זה לא מוצר מדף שאפשר לחפש בסופר הכי זול
במקרה הנוכחי אני ממליץ לבדוק מראש כדי שלא תהיה אותה טעות, לא מצד ה'זול' אלא מצד 'הבאתי צלמת, למה שיהיו בעיות כלשהם?'

נא לא לקחת את הדברים אישית, אנחנו מנהלים דיון מקצועי נטו.

הכלה יודעת כי מן הסתם שהיא פנתה לצלמת לצלם בשבילה הצלמת לא אמרה לה שהכל טוב וזה החתונה ה 2000 כבר שהיא מצלמת
אני משער שהצלמת הסבירה לכלה את העניין
והצפיות בהתאם וכן התשלום
וזה עונה לכל מה שכתבת

לקוח שמסבירים לו עניין כזה ומן הסתם משלם תעריף בהתאם צריך להיות מוכן כמעט ......לכל תרחיש
הדרך השניה זה לקחת בעל מיקצוע עם נסיון והמלצות ולשלם בהתאם וכאן ניכנס כל הדרישות והצפיות שהזכרת למעלה

כמובן שהדיון הוא מיקצועי נטו !!!

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דברי עם הצלם, זה מה שמקובל, צלמת בד"כ מצלמת עם התאורה של הצלם. אם לא היית באה הוא היה מפזר פלאשים בכל האולם, גם בנשים, לא?

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
דברי עם הצלם, זה מה שמקובל, צלמת בד"כ מצלמת עם התאורה של הצלם. אם לא היית באה הוא היה מפזר פלאשים בכל האולם, גם בנשים, לא?

אם הוא מצלם בנשים אז היא מפזר

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה בדיוק מה שאמרתי
אז זה שהיא באה בסה"כ מוריד לו הרבה לחץ תוך כדי אירוע, למה שלא ייתן לה משדר? הוא עד כדי כך מתקמצן על הבלאי של הפלאשים?
מה תפסידי לנסות לשאול אותו? מקסימום הוא יגיד לך להסתדר לבד

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הכלה יודעת כי מן הסתם שהיא פנתה לצלמת לצלם בשבילה הצלמת לא אמרה לה שהכל טוב וזה החתונה ה 2000 כבר שהיא מצלמת
אני משער שהצלמת הסבירה לכלה את העניין
והצפיות בהתאם וכן התשלום
וזה עונה לכל מה שכתבת

לקוח שמסבירים לו עניין כזה ומן הסתם משלם תעריף בהתאם צריך להיות מוכן כמעט ......לכל תרחיש
הדרך השניה זה לקחת בעל מיקצוע עם נסיון והמלצות ולשלם בהתאם וכאן ניכנס כל הדרישות והצפיות שהזכרת למעלה

כמובן שהדיון הוא מיקצועי נטו !!!

אתה חוזר וכותב: 'מן הסתם' 'אני משער' וכו'
אני מדגיש שאין להשאיר מקום להשערות אלא לוודא את הכל בפרוטרוט מול הנוגעים בדבר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה