מידע שימושי מה עושים עם ילדה שחזרה להרטיב ביום

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
ילדה בת שלוש וחצי, לפני שנה היתה יבשה לחלוטין (ביום) ובחודשים האחרונים מרטיבה. לעיתים יותר, לעיתים פחות, אבל ממש כל יום.
תודה מראש לכל המייעצים והמנסים לעזור

גר_צדק

משתמש צעיר
ביתי, באותו גיל ואותה בעיה...
לי אמרו "לעזוב אותה", כשהיא מפספסת לא לתת לזה במה, פשוט לקלח אותה וזהו. בלי דיבורים, בלי דיונים.
ועוד אמרו לי שזהו איזשהו כיסוי למצב נפשי כמו כניסה לגן חדש, אח חדש וכו'
וכמו שזה בא, זה הולך...
בהצלחה!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צרת רבים - נחמת שוטים
גם לי יש בן שלוש וחצי כזה.
חכם חמוד מתוק, ו--כל הזמן מרטיב.
מצב נפשי- כל יום יש מצב נפשי חדש: היום יום הולדת לאח שלו, מחר יום חופשי של הגננת, מחרתיים אמא חוזרת מאוחר מהעבודה.
אני לא מאמינה בזה.

מה שאני עושה זה מקלחת ומחליפה ומחליפה ומקלחת, ומנסה בעדינות לומר לו שהגיע הזמן לגמור עם זה.

יש למישהו פתרון יותר טוב?
(מה שעזר לי לכמה ימים זה לשים לו טיטול לכמה שעות למרות מחאותיו. אני לא יודעת אם זה נכון אבל בסוכות החלטתי שזה הפתרון אם אני לא רוצה לכבס כל היום ואחרי זה היו כמה ימים בהחלט טובים)

יעל.ו.

משתמש רשום
מנסיון , רק להתעלם!!!
הם קולטים שזה מעצבן אותנו ולפעמים כדי לעשות לנו דווקא הם "מפספסים" בכוונה..
צריך להתעלם, לקלח, להחליף, בלי להעיר. רק זה עוזר...
צריך הרבה סבלנות אבל זה משתלם!!

ועוד טיפ קטן... את כל הבגדים הרטובים/מצעים וכו' -לתת לילד לקחת למכונת כביסה, לתת לו לשים מצעים חדשים... (שיראה שאם יש לו גם עבודה לעשות, זה לא יוצא לו משתלם..)
בהצלחה!

nchmeya

משתמש צעיר
אפשר לחזור לפרסים כשהיא לא פיספסה.
אפילו עדש קטן עושה את העבודה.
ואחרי שזה מסתדר להוריד בהדרגה.
להחמיא על הפעמים האלו למרות שזה נראה טיפשי.
[הבת שלי לא אהבה להיות בשרותים - הדבקתי לה מדבקות על הקרמיקה וזה עזר]

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
מוכר ולא נחמד
אבל עובר כמו שבא
רק אם לא עושים מזה עסק גדול
וכן נותנים פידבקים חיוביים

אושר

משתמש מקצוען
דבר שעוזר בגמילה עצמה, וייתכן שעיעזור גם כאן: להכין קופסאת הפתעות מיוחדת של הילד (מלאה בממתקים, כמובן זה לא צריך להיות קופסא ענקית,אלא משהו קטן ונחמד) בכל פעם שהילד הולך לשרותים -לתת לו לבחור הפתעה מתוך הקופסא.
(הבן שלי, שנגמל כבר לפני שלוש שנים, זוכר את הקופסא כל כך לטובה, שכשמצא בבית קופסא קטנה דומה התחיל לאגור בה ג'ולים ועדשים וכד' שמקבל בהרבה הזדמנויות לטובת הגמילה של אחותו שכיום היא בת שנה ושמונה... "כשהיא תגדל ותלך לשרותים אני אתן לה לבחור מהקופסא"- כך הוא הסביר.)

תרצה

משתמש מקצוען
שמעתי פעם עיצה טובה, ואף ניסיתי והיא הוכיחה את עצמה.
לטענתה של היועצת, לפעמים הילדים רוצים להרגיש שליטה, ודרך ה"פספוס" הם אכן עושים זאת (מתי לאכול ומתי לישון - אמא קובעת לי. אז אני אקבע כאן - מתי והיכן). היא הציעה שנחליט באמת שלא אכפת לנו בכלל, וגם נודיע זאת לפעוטה באדישות - "לי לא משנה. את רוצה ללכת לשרותים? בסדר. את רוצה להרטיב על הרצפה? בסדר. לא אכפת לי." אחרי שהם מנסים פעם פעמיים ונתקלים בשויון נפש מצד האמא, מבינים שבזה אי אפשר לשלוט על אמא וחוזרים למסלול הנכון.
גם אני וגם חברתי התמודדנו באותה תקופה עם ילדות בגיל 3 וחצי שסרבו לסיים את הגמילה - והצלחנו להגיע לסיום העניין ע"י הגישה הזו.

רחלשש

משתמש רשום
יש לי ילד בן 3.5 ,חכם מאד בע"ה,חברותי ולעניין..
הוא נגמל כשהיה עוד במעון ואז היה בסדר גמור חוץ מהלילה שאף פעם לא היה קם יבש..
אך מתחילת השנה הזו (כשהגננת הקבועה שלו יצאה לחל"ד) הוא מפספס בלי הפסקה ביום!!!
כל יום אני שמה לו בגדים להחלפה בתיק,בגן הוא מחליף לעצמו וחוזר הביתה כמובן שוב רטוב...
אח"כ בבית - אני מתזכרת אותו בלי הפסקה ללכת לשירותים ,אך מספיק שעברו 5 דקות והוא לא הלך ואז שוב הוא מפספס..יוצא שבמהלך היום אני מחליפה לו לפחות 4- 5 פעמים!! וכל היוםםם סביב הכביסות והמכונה..
בגלל שזה המצב ביום,עם הלילה החלטתי לא להתעסק בשלב הזה ומזמן החזרתי לו טיטול..
הבעייה שכרגע המצב החמיר ועלה שלב- אולי בגלל האח החדש שנולד..
אם עד היום בין לבין הוא היה כן "זוכר" מעצמו ללכת לשירותים,כרגע הוא איבד גם את זה..
ניסיתי את כל השיטות בעולם!!! להתעלם/לא להתעלם/ מבצעים/מתנות/עדשים - גם בגן לגננות/ או דווקא כן להתייחס ולהעיר לו בעדינות ולהגיד שזה לא מתאים והוא גדול מספיק ושנה הבאה עולה לחיידר ושם אין כזה דבר לפספס..חשבתי אולי שהבעיה שאני נותנת לו לגיטימציה כששולחת איתו בגדים להחלפה ,ניסיתי יום אחד לא לשלוח וכד...שום דבר לא עוזר!!! כרגע אני פשוט על סף ייאוש!!!! (מאד מאד מכביד עלי וקשה לי נפשית להתמודד עם זה..במיוחד שאני אחרי לידה עם תינוק צרחן..וגם טיפוס מאדד פרפקציוניסט..)
כמובן שביררתי גם את המצב בגן עם הגננת ,חשבתי שאולי משהו לא טוב לו..(הילדים האחרים צוחקים עליו בגלל שהוא מפספס..)
אני מרגישה שאני כבר לא יכולה עליו יותר..וצריכה עזרה מבחוץ,אולי טיפול רגשי..
האם למשהו יש ניסיון בגיל הזה? מה ניתן לעשות?? (מאד מאד קשה לי להתעלם לגמרי ,כמה שאני מנסה)
(כמובן שהתייעצתי גם עם רופאת ילדים שאמרה שזה מוקדם מידי לטפל ..הוא עוד קטן,אני גם לא רוצה לחשוב על טיפול תרופתי בשלב זה)
כל ייעוץ יתקבל בברכה!! תודה רבה מראש!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לדעתי ,הכי טוב (ולא קל) פשוט לקבל את המצב בהבנה ולהשלים איתו.
אולי זה מניפולטיבי, אולי זה פיזיולוגי, בשני המקרים אין שום דבר שיכול לעזור חוץ מלחכות .
אצל הילדה שלי היו תקופות שזה היה קצת יותר מניפולטיבי,ותקופות שזה לגמרי פיזי
(לא פיזי שאין לה שליטה, אלא שליטה יחסית קטנה + עצלות ללכת בזמן = הרטבות)
שבוע שבועיים בתחילת החורף , ועוד כמה שבועות באמצע החורף, אני כבר מזמן לא סופרת ולא מתרגשת.
אולי תנסי למצוא את המקום שלך - איך את יכולה לעשות לך כרגע קל, בהבנה שהפספוסים הם עובדה.
אולי מתאים לך להחזיר חיתול (בהנחה שלא בטוח שכשתגמלי שוב זה לא יקרה, אבל אולי אז יתאים לך יותר)
אולי מתאים לך לקנות מיבש, או כל דבר אחר שיכול לעזור לך .
נסי להסתכל על זה כמו קושי טכני, לגמרי.

כרגע זה שואב אותך ומביא אותך למלחמה רגשית לא קלה.
נסי לשנות כיוון ולחשוב על זה כבעיה פיזיולוגית: נניח שהיית אצל רופאה והיא אומרת שלילד יש בעיה בכליות , וזה יסתדר בהמשך תוך כמה חודשים או שנה.
מה היית עושה? איך היית מקבלת ? ומה יכול לעזור לך ?

[ואגב, אני לא חושבת שצריך להתעלם בכלל, אבל כן לקבל את זה שזה לא בשליטתך , הילד לא עשה שום דבר רע , גם אם הוא התעצל ובחר לחכות לרגע שאחרי האחרון, להבין שכרגע זה מצב נתון ולקבל את זה בהבנה.
דרך הגישה הזו אפשר להתיחס בעניניות בלי כעס]

poupee

משתמש פעיל
עימוד ספרים
יש לי ילד בן 3.5 ,חכם מאד בע"ה,חברותי ולעניין..
הוא נגמל כשהיה עוד במעון ואז היה בסדר גמור חוץ מהלילה שאף פעם לא היה קם יבש..
אך מתחילת השנה הזו (כשהגננת הקבועה שלו יצאה לחל"ד) הוא מפספס בלי הפסקה ביום!!!
כל יום אני שמה לו בגדים להחלפה בתיק,בגן הוא מחליף לעצמו וחוזר הביתה כמובן שוב רטוב...
אח"כ בבית - אני מתזכרת אותו בלי הפסקה ללכת לשירותים ,אך מספיק שעברו 5 דקות והוא לא הלך ואז שוב הוא מפספס..יוצא שבמהלך היום אני מחליפה לו לפחות 4- 5 פעמים!! וכל היוםםם סביב הכביסות והמכונה..
בגלל שזה המצב ביום,עם הלילה החלטתי לא להתעסק בשלב הזה ומזמן החזרתי לו טיטול..
הבעייה שכרגע המצב החמיר ועלה שלב- אולי בגלל האח החדש שנולד..
אם עד היום בין לבין הוא היה כן "זוכר" מעצמו ללכת לשירותים,כרגע הוא איבד גם את זה..
ניסיתי את כל השיטות בעולם!!! להתעלם/לא להתעלם/ מבצעים/מתנות/עדשים - גם בגן לגננות/ או דווקא כן להתייחס ולהעיר לו בעדינות ולהגיד שזה לא מתאים והוא גדול מספיק ושנה הבאה עולה לחיידר ושם אין כזה דבר לפספס..חשבתי אולי שהבעיה שאני נותנת לו לגיטימציה כששולחת איתו בגדים להחלפה ,ניסיתי יום אחד לא לשלוח וכד...שום דבר לא עוזר!!! כרגע אני פשוט על סף ייאוש!!!! (מאד מאד מכביד עלי וקשה לי נפשית להתמודד עם זה..במיוחד שאני אחרי לידה עם תינוק צרחן..וגם טיפוס מאדד פרפקציוניסט..)
כמובן שביררתי גם את המצב בגן עם הגננת ,חשבתי שאולי משהו לא טוב לו..(הילדים האחרים צוחקים עליו בגלל שהוא מפספס..)
אני מרגישה שאני כבר לא יכולה עליו יותר..וצריכה עזרה מבחוץ,אולי טיפול רגשי..
האם למשהו יש ניסיון בגיל הזה? מה ניתן לעשות?? (מאד מאד קשה לי להתעלם לגמרי ,כמה שאני מנסה)
(כמובן שהתייעצתי גם עם רופאת ילדים שאמרה שזה מוקדם מידי לטפל ..הוא עוד קטן,אני גם לא רוצה לחשוב על טיפול תרופתי בשלב זה)
כל ייעוץ יתקבל בברכה!! תודה רבה מראש!!

הבן שלי בן 4 נגמל בגיל מאוד צעיר 2.5 בלילה לא תמיד היה יבש אבל רב הזמן כן ולאט לאט זה נהיה קבוע שהוא קם רטוב ואז נהיה גם ביום שהוא לא ממש מרטיב אבל כל הזמן קצת, ראיתי שמבצעים לא עוזרים ולי אין סבלנות לא לריח ולא לכביסות לקחתי אותו לאסטאופט , האסטאופט אמר לי יכול להיות שצריך רק טיפול אחד ואולי יותר אבל עד 3 טיפולים בנתיים הייתי פעמיים, וזה פשוט מדהים, כבר שלושה שבועות שהוא קם יבש לגמרי!!
ואי אפשר להאמין כמה שהוא מאושר והביטחון שלו.
ובמשך היום זה הרבה פחות ממה שהיה אבל עדיין קצת אני מתכננת לקחת אותו עוד פעם אבל בנתיים עשיתי לו מבצע שכל ערב שהוא יבש לגמרי מהבוקר הוא מקבל מטבע וכשיהיה לו הרבה מטבעות נלך לקנות פרס וזה עוזר כי לדעתי ביום זה פשוט עצלות שהוא מחכה לרגע אחרון

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הבן שלי בן 4 נגמל בגיל מאוד צעיר 2.5 בלילה לא תמיד היה יבש אבל רב הזמן כן ולאט לאט זה נהיה קבוע שהוא קם רטוב ואז נהיה גם ביום שהוא לא ממש מרטיב אבל כל הזמן קצת, ראיתי שמבצעים לא עוזרים ולי אין סבלנות לא לריח ולא לכביסות לקחתי אותו לאסטאופט , האסטאופט אמר לי יכול להיות שצריך רק טיפול אחד ואולי יותר אבל עד 3 טיפולים בנתיים הייתי פעמיים, וזה פשוט מדהים, כבר שלושה שבועות שהוא קם יבש לגמרי!!
ובמשך היום זה הרבה פחות ממה שהיה אבל עדיין קצת אני מתכננת לקחת אותו עוד פעם אבל בנתיים עשיתי לו מבצע שכל ערב שהוא יבש לגמרי מהבוקר הוא מקבל מטבע וכשיהיה לו הרבה מטבעות נלך לקנות פרס וזה עוזר כי לדעתי ביום זה פשוט עצלות שהוא מחכה לרגע אחרון
אני יכולה לשאול לאיזה אוסתאופט הלכת?
אני באותה סיטואציה, עם ילדונת חכמה שנגמלה בקלות ומוקדם, וכל הזמן רטובה.(לא מפספסת, רק רטובה) מרגיש לי שמשהו אצלה לא מספיק עובד טוב. אחת אמרה לי שהלכה לאוסתואפט סופר עם ילדה בגיל 9 להרטבת לילה והוא עזר לה אחרי 2 טיפולים.

רחלשש

משתמש רשום
אשמח לקבל פרטים למי הלכת ,עלות הטיפול ..וכד'..
תודה רבה!!

רחלשש

משתמש רשום
לדעתי ,הכי טוב (ולא קל) פשוט לקבל את המצב בהבנה ולהשלים איתו.
אולי זה מניפולטיבי, אולי זה פיזיולוגי, בשני המקרים אין שום דבר שיכול לעזור חוץ מלחכות .
אצל הילדה שלי היו תקופות שזה היה קצת יותר מניפולטיבי,ותקופות שזה לגמרי פיזי
(לא פיזי שאין לה שליטה, אלא שליטה יחסית קטנה + עצלות ללכת בזמן = הרטבות)
שבוע שבועיים בתחילת החורף , ועוד כמה שבועות באמצע החורף, אני כבר מזמן לא סופרת ולא מתרגשת.
אולי תנסי למצוא את המקום שלך - איך את יכולה לעשות לך כרגע קל, בהבנה שהפספוסים הם עובדה.
אולי מתאים לך להחזיר חיתול (בהנחה שלא בטוח שכשתגמלי שוב זה לא יקרה, אבל אולי אז יתאים לך יותר)
אולי מתאים לך לקנות מיבש, או כל דבר אחר שיכול לעזור לך .
נסי להסתכל על זה כמו קושי טכני, לגמרי.

כרגע זה שואב אותך ומביא אותך למלחמה רגשית לא קלה.
נסי לשנות כיוון ולחשוב על זה כבעיה פיזיולוגית: נניח שהיית אצל רופאה והיא אומרת שלילד יש בעיה בכליות , וזה יסתדר בהמשך תוך כמה חודשים או שנה.
מה היית עושה? איך היית מקבלת ? ומה יכול לעזור לך ?

[ואגב, אני לא חושבת שצריך להתעלם בכלל, אבל כן לקבל את זה שזה לא בשליטתך , הילד לא עשה שום דבר רע , גם אם הוא התעצל ובחר לחכות לרגע שאחרי האחרון, להבין שכרגע זה מצב נתון ולקבל את זה בהבנה.
דרך הגישה הזו אפשר להתיחס בעניניות בלי כעס]
צודקת...אבל הרבה מאדדדד זמן שאני משלימה עם המצב ומקבלת אותו ....תביני שמדובר על קרוב לשנה של יום יום יום יום שזה כך...אפשר להבין שמגיעים למצב של ייאוש ושכבר נשבר לך מכל זה!!! בטח אחרי לידה..
אני מבינה שאצלך זה היה בא והולך..אני מדברת על ילד שלא עובר יום אחד,קרוב לשנה שהוא כל הזמן רטוב ביום ...(על הלילה אני בכלל לא מדברת.. זה סיפור אחר מבחינתי)
ומה שהכי מתסכל שבזמן האחרון זה ברגרסיה רצינית....
מילא אם הייתי רואה שלא נהיה יותר גרוע...חצי צרה..

דגיג

משתמש פעיל
אם זה נראה לך התנהגותי הייתי מעבירה את האחריות אליו, אתה רטוב? תוריד בגדים לבד תתנקה אולי להביא לו סמרטוט שינגב את הריצפה, בלי כעס אלא תוצאה טבעית למה שקרה.
כמובן רק אם זה התנהגותי.

sigi

משתמש פעיל
אני יכולה לשאול לאיזה אוסתאופט הלכת?
אני באותה סיטואציה, עם ילדונת חכמה שנגמלה בקלות ומוקדם, וכל הזמן רטובה.(לא מפספסת, רק רטובה) מרגיש לי שמשהו אצלה לא מספיק עובד טוב. אחת אמרה לי שהלכה לאוסתואפט סופר עם ילדה בגיל 9 להרטבת לילה והוא עזר לה אחרי 2 טיפולים.

אותה סיטואציה.. ילדה גמולה כבר מעל שנה, אך כל הזמן רטובה.. לא מפספסת ממש, אבל רטובה יותר או פחות.. והריח....:confused:
ההרגשה שלי שזה שרירים רפויים או משהו כזה...אולי באמת אוסטאופט יעזור?

נערך לאחרונה ב:

רחלשש

משתמש רשום
אותה סיטואציה.. ילדה גמולה כבר מעל שנה, אך כל הזמן רטובה.. לא מפספסת ממש, אבל רטובה יותר או פחות.. והריח....:confused:
ההרגשה שלי שזה שזה שרירים רפויים או משהו כזה...אולי באמת אוסטאופט יעזור?
כן גם אצלי כך..
שכחתי לפרט שלא מדובר בהרטבה ממש ,הוא כל הזמן רטוב אבל זה לא מגיע למצב שהוא מרטיב את הרצפה וכד...
יכול להיות,
לכן אני רוצה לקבל פרטים היכן ניתן ללכת בירושלים..
תודה רבה!

דגיג

משתמש פעיל
נשמע כשרירים רפויים
כדאי להתייעץ עם מרפאה בעיסוק או פיזיותרפיסטית

אני וביתי

משתמש מקצוען
פתרון שהבאתי לאמא אחת שהתמודדה עם ילדה בת 4
ועזר פלאים!
אולי יעזור לכן.
אחרי שניפחנו את המצב זה היה כזה הילדה חוזרת מהכן רטובה האמא הטובה לוקחת אותה(גם אם אמא כועסת זה עדין כיף שבשעה ארבע היא רק איתי )
מורידה לה בגדים .... קיצר עסוקה עם הגברת רבע שעה וכו..
אני אמרתי לה שאין מהיום הילדה חוזרת רטובה את מכינה לה בגדים באמבטיה וקערה היא נכנסת לבד לאמבטיה
מתארגנת(עדיף שבוע בלי לשטוף במים כי בגיל כזה זהוא לא שייך לבד. מאשר חצי שנה של הרטבות במידה שזה הצליח )מחליפה לבד בגדים שמה את הרטוב בקערה בקיצור מטפלת בעצמה.
וכמובן שמעבר לדלת היא שומעת פעילות שגרתית שאמא עם האחים שבבית אבל היא לא יכולה להשתתף כי היא לא יוצאת מהאמבטיה לא מוכנה.
תכלס זאת היתה ילדה ששנה וחצי סובבה את ההורים שלה בת יחידה בין 6 בנים אחרי שבוע לא היה זכר!!!

בהצלחה לכל המתמודדות העיקר לא לשכוח להתפלל ועם כל הקושי תמיד להודות שזה בבית ואתם עסוקות איתם ב-ב-י-ת ולא כמו הרבה הורים שצריכים להעסיק את הילדים שלהם ב... בבריאות איתנה לכולנו!

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אכן, אם מדובר בילדה שמבחינה רפואית הכל בסדר ,
הדרך היא אפס עצבים ואפס התעסקות
כמו שהיא מבקשת כוס מים
ככה את מגיבה על הרטבה
רק ככה זה עובד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה