מה עדיף שכר גלובלי או שעתי?

Yafittz

משתמש רשום
מה ההבדלים, יתרונות מול חסרונות,זכויות חוקיות וכו'
הייתי שמחה אם תוכלו לעזור לי להשוות כשכירה מה עדיף :rolleyes:או אם ידוע לכם על אשכול שדן בעבר בנושא ותוכלו להפנות אותי אליו
תודה מראש:)

shiran a

משתמש רשום
זה תלוי בהרבה גורמים... בגדול, עדיף גלובלי ככה את מתכננת את תקציב החודש שלך ולא חיה בסימן שאלה. זאת כמובן בתנאי שהעבודה היא מסודרת ולא משתנה. אם זו עבודה שיש עונות לחץ וכד' כדאי לבקש בונוסים לתקופה זו.
אם את אחת שאוהבת להיקרע על העבודה ולהרוויח כל חודש סכום משתנה-לכי על עבודה לפי שעות...

hagy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אם שכר לשעה שווה לשכר הגלובלי בהתחשב באותם סך שעות עבודה אז ברור שעדיף גלובלי.
אחרת תלוי בהרבה פרטים נוספים.

Yafittz

משתמש רשום
מה כדאי לי לדעת לפני שאני מסכמת שכר גלובלי עם המעביד? האם מקבלים הבראה בנוסף לסכום הגלובלי או שהוא בתוכו? וכן פנסיה ? חשוב לי לדעת מהן הזכויות החוקיות המגיעות לי כדי שהמעביד לא יסכם איתי בתוך הסכום משהו שלמעשה מגיע לי מחוץ לסכום.
אודה לכל המעשירים אותי בידע בנושא.

sh12

משתמש מקצוען
המשכורת הגלובלית היא על סך קבוע של שעות עבודה.
כל שעה נוספת - בתשלום של 125% 150% בהתאמה.
השכר הגלובלי לא כולל דמי הבראה ולא כולל תשלום ימי חופשה.

זה מה שאני יודעת. אשמח שתוסיפו מידיעותיכם.

sh12

משתמש מקצוען
ימי חופשה - לכל עובד מגיע תשלום עבור מס' ימים בשנה בהם יוכל להחסיר ולקבל עליהם משכורת.
[הכמות בערך יום לחודש ומשתנה בהתאמה]
ימי הבראה - תשלום נוסף עבור הבראה = חופשה לעובד.
הזכאות היא לכל עובד שעובד מעל שנה - לשנה הראשונה והשניה 5 ימים ואח"כ 6, 7 וכו'
המחיר ליום עומד כעת על 374 ש"ח למשרה מלאה.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י sh12;1056100:
ימי חופשה - לכל עובד מגיע תשלום עבור מס' ימים בשנה בהם יוכל להחסיר ולקבל עליהם משכורת.
[הכמות בערך יום לחודש ומשתנה בהתאמה]
ימי הבראה - תשלום נוסף עבור הבראה = חופשה לעובד.
הזכאות היא לכל עובד שעובד מעל שנה - לשנה הראשונה והשניה 5 ימים ואח"כ 6, 7 וכו'
המחיר ליום עומד כעת על 374 ש"ח למשרה מלאה.
ימי חופשה הצבירה לפי וותק, 14 יום [כולל סופ"ש] מ-1-4 שנים, כלומר, עובד 6 ימים זכאי ל-12 יום, עובד 5 ימים בשבוע זכאי ל-10 יום,
בשנה החמישית 16 יום [כולל סופ"ש] עובד 6 ימים=14, עובד 5 ימים=12. [יש לוח חופשות לפי וותק]
הזכאות לדמי הבראה לאחר שהשלימו שנה,
מספר ימי ההבראה מחושבים בהתאם לוותק שצבר העובד במקום העבודה:
    • שנה ראשונה - 5 ימים.
    • שנה שנייה ושלישית - 6 ימים.
    • שנה רביעית עד העשירית - 7 ימים.
    • שנה אחת עשרה עד החמש עשרה - 8 ימים.
    • שנה שש עשרה עד התשע עשרה - 9 ימים.
    • שנה עשרים ואילך - 10 ימים.

• דמי ההבראה מחושבים באופן יחסי לפי חלקיות המשרה או באופן יחסי לתקופת העסקה חלקית במהלך השנה.
40px-Hand_pointing_left.svg.png
דוגמה:

עובד שעבד שנה וחצי בחצי משרה -
יקבל עבור השנה הראשונה דמי הבראה עבור יומיים וחצי ( ‎ 50% x 5 x 374 = ₪935)
עבור מחצית השנה השנייה דמי הבראה עבור יום וחצי ( ‎ 50% x 50% x 6 x 374 = ₪562.5)

אולי מעניין אותך גם...