בקשה מה לענות לבחור ?

מצב
הנושא נעול.

מויסי

משתמש מקצוען
ממליצה מאוד מאוד על הספר 'הנני בידך' של הרב ישראל פוזן
כתוב בלשון קלה ועם הרבה סיפורים ובמחיר בדיחה
ספר מחזק מאוד!!
איפה קונים ?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לגוף העניין: הרגש הנקרא "דאגה" נברא ע"י הקב"ה כדי להשתמש בו לצרכים טובים. וכשמאיימים על אדם שיגנבו ממנו וירוששו אותו ויחטפו לו וכו' זה המקום הכי מתאים להשתמש ברגש הזה והמטרה שלו היא שהדאגה מהעתיד תביא אותו לפעול לבטל את האיום.
איך יבטל את האיום? או בהשתדלות גשמית, או בהתחזקות רוחנית. או שניהם ביחד (דורון תפילה ומלחמה).

יש מקומות שבהם הדאגה לא טובה, אבל לא טוב בגלל זה להדחיק ולהכפיש לגמרי את הרגש הזה כאילו הוא דבר פסול מעיקרו.
מצאנו הרבה צדיקים גדולים שפחדו או דאגו גם מכל מיני דברים גשמיים. וזה לא פסול. כי הגשמיות שלנו מיועדת לצרכי הנצח ואם יקחו לנו את הקמח אז לא יהיה לנו תורה. לכן אנחנו מאוד דואגים על הכסף ועל האוצר וכו' כי זה סכנה לתורה.

וגם מי שלא בדרגה של צדיק גדול, מותר לו לפחד גם מדברים גשמיים לגמרי גם אם זה לא דווקא דאגה על התורה.

מויסי

משתמש מקצוען
בטוח ששאלו אותך ולא שאתה שואל בשביל עצמך?
[/QUOTE]
שמך יאה לך! "לא כמו כולם" כי כולם עונים תשובות יפות ועניניות עד שאני שוקל פשוט להראות לבחור את הפורום ישירות.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מצאנו הרבה צדיקים גדולים שפחדו או דאגו גם מכל מיני דברים גשמיים. וזה לא פסול. כי הגשמיות שלנו מיועדת לצרכי הנצח ואם יקחו לנו את הקמח אז לא יהיה לנו תורה. לכן אנחנו מאוד דואגים על הכסף ועל האוצר וכו' כי זה סכנה לתורה.
הדאגה היא בשביל לבטל את הגזירה משמים שהיא דאגה רוחנית ולא דאגה גשמית

Akivafr770

משתמש רשום
נכון לא הבנתי בגלל שהם ניצחו זה אומר שהם ישלטו לא לא מי ששולט כאן זה לא לפיד זה הבג"ץ תקשיבו טוב הם במשך 30 שנה מתעללים בביבי עושים לו את כל מה שהם יכולים הם רוצים לשלוט בכל מה שקורה מי ששמע על שופטים שקובעים לראש ההמשלה מה יעשה תקשיבו לשר המשפטים שרצה לשנות את השופטים ניסו להעליל עליו עלילות שונות ומשונות ולא הצליחו עד שהצליחו למצוא עליו משהו קטן ועל זה עד היום הוא יושב בכלא וכמה שמרגיז תבדקו על השופטים אין כלום את זה לא אני אמרתי אל חיים ולדר.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
הדאגה היא בשביל לבטל את הגזירה משמים שהיא דאגה רוחנית ולא דאגה גשמית
נכון, אמרתי שהצדיקים דואגים על הדברים הרוחניים, כי זה מה שמעניין אותם בחיים.
אבל אנשים בדרגה שלנו שמעניין אותנו גם דברים גשמיים, אז אין שום פסול שנדאג אם רוצים לקחת לנו אותם.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
א"א להכחיש רגשות
נכון, אבל הרגשות משתנות כנראה מאחד לשני.
לפי מה שאני מתרשם יש הרבה בציבור החרדי שלא איכפת להם מהגוש או מנתניהו אבל איכפת להם שלא יהיה חוקים שמתירים נישואין אזרחיים ותח"צ בשבת וכפיית ליבה על הילדים שלנו, וגיוס בחורי ישיבות לצבא, וסגירת מוסדות התורה, ועוד רשימה ארוכה של גזירות נגד היהדות שחלקם הקטן מעוגן בהסכמים הקואליציונים.

דעת חכמה

משתמש פעיל
ומעשה שהיה כך היה,
ניגש הבחור לראש ישיבה וביקש ברכה כי הוא יוצא לעבוד. שאל אותו הראש ישיבה מדוע?
וענה לו שאוטאוטו אני מתארס ומתחתן ויהיו לי ילדים ואני צריך לדאוג להם לפרנסה.
אמר לו הראש ישיבה ומי אמר לך שתתארס, ואם תתארס, מי אמר שתתחתן, ואם תתחתן מי אמר לך שיהיו לך ילדים????
הבחור המופתע אמר לראש ישיבה למה כבודו מקלל אותי בעזרת ה' אני אמצא את זיווגי אתחתן ויולדו לי ילדים למה הראש ישיבה חושב שלא???
ענה לו הראש ישיבה שתתארס אתה סומך על ה', שתתחתן גם, שיהיו לך ילדים ודאי, רק שתתפרנס ברווח שם אתה לא סומך עליו????

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.
בלת"ק

אני חושב שיש להפנות את השאלה הזו לחברי הכנסת החרדים...

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
לצערי האבחון לא נכון הוא בחור שבא מבית די עני ותמיד היה בלחץ כלכלי ועכשיו זה מוסיף לו לחץ
לכן אמרתי שאולי זו באמת דאגת פרנסה,
שכנראה יושבת לו על פצעי עבר.
הממשלה זה רק "תירוץ" לנפש להציף את הדאגה הזו ולהביע אותה בצורה הגיונית יותר, שנשמעת אובייקטיבית.

למעשה,
תשאל את כל החתנים המאורסים כעת אם הם בלחץ מזה, ותגלה שרובם כלל לא חשבו על ההיבט הזה, ודאי לא ברמה כזו של לחץ, עוד לפני שבכלל דובר על קיצוץ מסוים זה או אחר.

ולכן אני חוזרת ואומרת שלבחור יש קושי מאד אינדבידואלי, וצריך למצוא עבורו את המענה- כנראה לא במקום השכלי ולא בהתמודדות מול הטענה ה"חיצונית" והמכסה, אלא משהו יותר שורשי.
אולי לחפש מדריך חתנים שיותר מבין בנפש? אולי איזו עזרה מקצועית קלילה שתעשה לו סדר בפחדים?

מרחבית

משתמש מקצוען
אם הוא יגיע באופן אישי למצב לחוץ כלכלית, אז הזמן לשקול מה לעשות.
למה לו לצאת לעבודה מראש? הרי לא יודעים מה יהיה. אולי הוא ואשתו יסתדרו טוב במצב הקיים?

(אולי הממשלה תיפול מהר? אולי הקיצוצים לא יעברו? אולי האשה תרוויח יפה? אולי יהיו תורמים נוספים לכוללים? אף אחד לא יודע את העתיד, ובדרך כלל רוב הדאגות לעתיד מתבררות כמיותרות).

תמיד אפשר לצאת לעבודה אם צריך.
לעומת זאת לחזור ללימוד אחרי שיצאו, זה קשה הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב:

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
שאלה קטנה
מה נשתנה שרק הממשלה הנוכחית גורמת לו לרצות לעבוד?
לפני זה היה מלגת קיום לאברכים?

לאברך רגיל, ובודאי צעיר ללא ילדים, אין שום הבדל בין הממשלות, אולי 200 ש''ח דתות.

ואם על העתיד?
אין בר דעת שחושב שהממשלה הזו תחזיק מעמד יותר מ............... [4 שנים?]
ואז הרי השלטון יחזור לימין הצדיק שמחלק מלא מלא כסף ללומדי תורה....

למייעשה
אם עד היום הוא הבין, אין סיבה שלא ימשיך להבין.
ואם עד היום הוא לא הבין, זה כבר סוגיא אחרת.

בהצלחה רבה

מרחבית

משתמש מקצוען
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.

הכאב העיקרי והדאגה העיקרית היא המלחמה שלהם ביהדות.
יש צורך לעשות השתדלות.
מבחינה ציבורית זו ההשתדלות, להקים קול זעקה ולנסות למנוע ככל האפשר את הנזקים ליהדות, בכללם גם התקציביים.
מבחינת היחיד, אין צורך לעשות צעדים שלא נדרשים כרגע.

נערך לאחרונה ב:

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלת"ק לגמרי.
אין לנו לחשוש כלל ממשלת השמאל, אלא רק לחשוש האם אנו מספיק ראויים כדי לקבל בצורה חלקה מאיתו יתברך את כל השפע...
וחוץ מזה, יש כאן כאב לב עצום על חילול ה' הנורא המתרחש בארץ הקודש, והנסיונות לעקור את התורה !

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז איך מרגיעים ?
אם הוא לחוץ ומתוח הרבה באופן כללי- לדעתי הכי כדאי שיפנה ליועץ מקצועי.
וכשאתה מדבר איתו- חשוב לא להתנצח ולהתווכח. לשדר שזה נורמלי שהוא לחוץ,
אבל הבחירה מה לעשות בחיים שלו- היא בידיים שלו בלבד.
הוא היחיד שישלם על הבחירות שלו, וכדאי לו להגיע למקום שהוא חושב שהכי נכון בשבילו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה