בקשה מה לענות לבחור ?

מצב
הנושא נעול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בהתחלה הוא שואל למה צריך לדאוג, ובסוף הוא אומר שהוא רוצה לעבוד מרוב דאגה?

זאת אומרת שלדעתו כן צריך לדאוג, רק הוא רוצה להתריס שגם "אתם" (ההורים או המחנכים) שכל הזמן מדברים גבוהה גבוהה, בסוף אתם גם כן דואגים כמו כולם.

לדעתי על התרסות לא צריך תשובה ולא יעזור תשובה, ולהיפך: כמה שהתשובה תהיה יותר חזקה וניצחת ככה הוא יתרחק עוד יותר ויחפר בעמדתו עוד יותר.
אם רוצים לשכנע אותו שילמד ולא יעבוד כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע מנוסים מאוד איך לעשות את זה בחכמה ועד כמה לדרוש ואולי לעשות פשרות וכו', וזה משתנה מאדם לאדם (אני מכיר מישהו שלחצו עליו ללמוד ולא לעבוד וסופו שיצא לתרבות רעה).

מויסי

משתמש מקצוען
למרות שלא מאמין שיהיה לו כוח לקרוא הוא לא בחור ישיבה סטנדרט....

Akivafr770

משתמש רשום
מעבר לזה אסור לומר כוחי ועוצם ידי... צריך לבטוח בה' והבוטח בה' חסד יסובבהו

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש ספרים עממיים בנושא לא כבדים ומסובכים ?
זכור לי מישהו (אולי מרמות) שהשקיע על זה הרבה לפני כעשר/חמש עשרה שנה והוציא כמה חוברות וקונטרסים.
גם בעל "בעצתך תנחני" (ר' יעקב בוצ'קובסקי מקרית ספר) מתמחה בזה מאוד וכתב הרבה ספרים ומאמרים טובים.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אני נוטה לחשוב ש: או שהוא מאד רוצה לצאת לעבוד/ללמוד מקצוע מפרנס, וזו ההזדמנות שלו, בשם הלחץ,
או שהוא לחוץ ממשהו אחר בהקשר של החתונה המתקרבת, אבל קשה לו לומר, או קשה לו להעלות למודעות של עצמו, ולכן הוא נתלה בממשלה החדשה. (למשל- לחץ מול העול והאחריות החדשים, באופן כללי, או לגבי פרנסה, אבל הממשלה היא רק תירוץ. בלי ספק).

מויסי

משתמש מקצוען
אני נוטה לחשוב ש: או שהוא מאד רוצה לצאת לעבוד/ללמוד מקצוע מפרנס, וזו ההזדמנות שלו, בשם הלחץ,
או שהוא לחוץ ממשהו אחר בהקשר של החתונה המתקרבת, אבל קשה לו לומר, או קשה לו להעלות למודעות של עצמו, ולכן הוא נתלה בממשלה החדשה. (למשל- לחץ מול העול והאחריות החדשים, באופן כללי, או לגבי פרנסה, אבל הממשלה היא רק תירוץ. בלי ספק).
לצערי האבחון לא נכון הוא בחור שבא מבית די עני ותמיד היה בלחץ כלכלי ועכשיו זה מוסיף לו לחץ

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.
כתבתי באיזה אשכול שנסגר שלדעתי אין מה להילחץ ממשלת השמאל ושאנחנו עם הנצח וצריך לעשות השתדלות ולא יותר. אך הרבה יצאו נגדי שאוי ואבוי ויש לי בעיות בהשקפה מתנצל שגם אני לא תמיד מבין הכל בבקשה לא להגיב על מה שכתבתי כאן אין לי כח להגרר לויכוח

סופרוומן

משתמש מקצוען
בלת״ק חלקי
יכול להיות שכתבו כבר
במענה לבחור ישיבה שלי שנלחץ ממש אמרתי לו כי בזמנו כשאהוד ברק עלה לשלטון הייתה אווירת נכאים של ממש ברחוב. הוא הבטיח מהפכה אזרחית לא פחות. ואז אמר מישהו, תסלחו לי שאני לא זוכרת מי, שלב מלכים ושרים ביד ה׳. לפני שנבחר הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה אחרי שהוא נבחר אין לו כל-כך בחירה... ולמעשה אהוד ברק לא השאיר שום חותם לדורות.
את הבחור שלי זה הרגיע.
כמובן שבנוסף לזה אנחנו צריכים לעשות את השתדלותנו ובעיקר להתפלל

זושא כץ

משתמש מקצוען
1. הצער של גדולי ישראל הוא מכבוד שמיים וההתרסה נגד היהדות,
2. ליברמן לא עושה כלום , אבל יכול להיות שהוא שליח משמיים לעשות לנו כואב, וזה עצוב.
3. כנראה שהרבה מהצער זה ההפסד של הגוש.. וכמו משחק כדורגל, לא יותר.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
חבל שסתם מכפישים הוא בחור מדהים שהיה במקומות ירודים וממש עלה אבל עדיין לא הגיע לשיא. לא יפה סתם להכפיש.
אם הוא לא בחור ישיבה סטנדרטי אז כל ההתנהלות איתו היא אחרת,
איך אנחנו אמורים לדעת להמליץ או לכוון בלי לדעת את כל התמונה?

בטוח ששאלו אותך ולא שאתה שואל בשביל עצמך?

michal

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ממליצה מאוד מאוד על הספר 'הנני בידך' של הרב יעקב ישראל פוזן
כתוב בלשון קלה ועם הרבה סיפורים ובמחיר בדיחה
ספר מחזק מאוד!!

מויסי

משתמש מקצוען
בטוח ששאלו אותך ולא שאתה שואל בשביל עצמך?
[/QUOTE]
בטוח שאתה שואל את השאלה הזאת ולא בשביל מישהו אחר ?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה