בקשה מה חוקיות של "משנת יוסף" לעשות שימוש במרחב ציבורי ללא תשלום לעירייה? (בדגש על ירושלים)

מצב
הנושא נעול.

מינימאוס

משתמש מקצוען
מה ההבדל בין זה לכל גניבה אחרת מחנות (בשוגג)
ברור שחייבים להחזיר את המוצר.

השאלה האם הם יכולים לחייב בעמלת החזרה [ 5 ש"ח על מוצר ששוויו פחות מ50 שח]

[אם הלכתית וחוקית, חייבים רק להחזיר, אז אפשר פשוט במכירה הבאה להביא את המוצר לאחראי על המכירה, וזהו,
בלי לדווח כלום להנהלה.]

אני שלחתי מייל, כדי לברר מה לעשות, וענו לי - או שאת משאירה את המוצר אצלך, ונחייב אותך בתשלום. או שאת מחזירה אבל יורד עמלת החזר.

A052

משתמש סופר מקצוען
ברור שמספיק רק להחזיר.

ייתכן שהם רוצים עמלה, כדי שלא כולם יתחילו לקחת חפצים שלא הוזמנו, להחליט בסוף שהם לא רוצים ולהחזיר כאילו כלום לא קרה במכירה הבאה, בזמן שהם בזבזו זמן של המזמין לחפש ואח"כ זמן של עבודה על הזיכוי על המוצר החסר.

dassi1234

משתמש רשום
אז אותי חייבו בקרטון קמח כוסמין שנלקח במקום קמח לבן הפרש בין 95 ש"ח לאזור 50 ש"ח.
לא הסכימו לי בשום אופן להחזיר כלומר חייבוי אותי 95 ש"ח + 20% מהקרטון שלא לקחתי(כי החליפו בטעות) וזה ממש קל לטעות.
כלומר ניזוקתי במעל 100 ש"ח על הטעות..
ואם אין לי מה לעשות בקמח כוסמין?

קצרה

משתמש מקצוען
להחזר כספי.
עד 14 יום תמורת זיכוי.

במידה ולא ציינת אחרת.
החזר כספי ליומיים על מוצר מעל 50 ש"ח - הוא חוק.
אחרי היומיים - אם ציינת נוהל החזרת מוצרים אחר בזמן הקניה הוא זה שתקף.
אחרת 14 יום תמורת זיכוי.

בנוסף אין החזרים וזיכויים כלל על מוצרי מזון.

ככה שאני לא יודעת עם משנת יוסף עוברים על החוק.
בטח לא ככל שמדובר בכל מוצרי המזון שלהם...

ולמיטב ידיעתי על מוצרים מעל 50 שקל הם מתנהגים לפי החוק
(אם כי חוסמים למשך 90 יום להזמין אצלם שוב. את מי שדורש לקבל את כספו כהחזר ולא כזיכוי - שזה גם אין מה לעשות מבחינת החוק)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במידה ולא ציינת אחרת.
החזר כספי ליומיים על מוצר מעל 50 ש"ח - הוא חוק.
אחרי היומיים - אם ציינת נוהל החזרת מוצרים אחר בזמן הקניה הוא זה שתקף.
אחרת 14 יום תמורת זיכוי.

בנוסף אין החזרים וזיכויים כלל על מוצרי מזון.

ככה שאני לא יודעת עם משנת יוסף עוברים על החוק.
בטח לא ככל שמדובר בכל מוצרי המזון שלהם...

ולמיטב ידיעתי על מוצרים מעל 50 שקל הם מתנהגים לפי החוק
(אם כי חוסמים למשך 90 יום להזמין אצלם שוב. את מי שדורש לקבל את כספו כהחזר ולא כזיכוי - שזה גם אין מה לעשות מבחינת החוק)
לא כל מה שכתבתם נכון
אין לי זמן לפרט
כאן יש את כל המידע החוקי:

קצרה

משתמש מקצוען
אז אותי חייבו בקרטון קמח כוסמין שנלקח במקום קמח לבן הפרש בין 95 ש"ח לאזור 50 ש"ח.
לא הסכימו לי בשום אופן להחזיר כלומר חייבוי אותי 95 ש"ח + 20% מהקרטון שלא לקחתי(כי החליפו בטעות) וזה ממש קל לטעות.
כלומר ניזוקתי במעל 100 ש"ח על הטעות..
ואם אין לי מה לעשות בקמח כוסמין?

מה היית עושה אם היית שולחת ילד למכולת או הולכת בעצמך
וקונה בטעות בגלל שהקרטון דומה קמח כוסמין במקום לבן והילד (יותר נפוץ) או את לא שמתם לב לזה במהלך התשלום.

חוזרת לחנות.
לא מסכים להחזיר.
מבחינה חוקית - לא חייב אין החזרים על מוצרי מזון.
באסה.

לרוב מוכרי החנויות משקיעים בלקוחות ולא יתנהגו כך.
אבל ככל שהעסק יותר גדול או מתבסס על סיבה אחרת למשוך לקוחות - הוא ייצמד לחוק ויסמוך על זה שהסיבה האחרת תחזיר אותך אליו.

בנוגע לקמח הלבן שנשאר בתחנה - מבלינה חוקית והלכתית את אמור לשאת במלוא הנזק. אם תזמיני משלוח משופרסל והוא הושאר לפי הסכמתך בכניסה לבית. המותר הגיע בוודאות ואת לא אספת / הכנסת - תשלום עלייך.
משנת יוסף מזכים אותך ב-80 אחוז - אולי בשביל שירותיות ובעיקר בגלל העובדה שלרוב המוצר נמכר בהנחה למעונינים אחרי גמר המכירה או מוחזר למחסנים שלהם ואז יש להם אי אילו הוצאות עליו שהם משיתים עלייך.

קצרה

משתמש מקצוען
לא כל מה שכתבתם נכון
אין לי זמן לפרט
כאן יש את כל המידע החוקי:

כל חוקי ההחזרה כולל של מכר מרחוק אינם חלים על מוצרי מזון ומוצרים פסידים. (ראי בתוך הקישור שצרפת "עסקה צרכנית שלא ניתן לבטל")

זאת אומרת שכל הדיון עובר אך ורק למוצרים אחרים שמשנת יוסף מוכרים
והתלונות פחות שכיחות בהם - כי הם נוהגים לפי החוק
ואגב זה חוקי לגבות ממך הן 5 אחוז עלות ביטול עיסקה והן לדרוש ממך לשנע את המוצר חזרה לבית שמש.... או לשלם על השינוע.
בטח במוצר שעלה פחות מ-50 שקל זה יצא די מפסיד להחזיר אותו---

כאמור יש החזרות במשנת יוסף על מוצרים כחוק.

ההתנהלות המעצבנת שלהם היא מעבר לחוק. בתודעה הצרכנית שאנחנו רגילים אליה מכל בית עסק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה