מה התועלת בקמא-טק?

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתור אמא (שהיא גם מתכנתת ותיקה שמכירה קצת את השוק) לבת שסיימה תוכנית של קמא טק ולא נשלחה לראיונות, גם אחרי בוטקמפ מוצלח (שמעתי מאחת מנשות הקשר בחברה בה נערך הבוטקמפ..) אין לי מנוס מלחשוב שישנם שיקולים נוספים בבחירת הבנות, מעבר למקצועיות...
רק לאחר פניות חוזרות ונשנות , קראו לה לראיון שהיה לא רלוונטי.....
וגם אם תגידו , ובצדק, שנוח לי לחשוב כך מאשר לחשוב שהבת לא היתה מספיק טובה, יש לי את העדות של מישהי מבפנים....
אני משתדל לענות פה על כל דבר אבל לא על השמצות.

מה שאת כותבת זו תחושה בלבד. לא מציאות. אין השמה שמתרחשת בגלל פרוטקציה. אף מנכ"ל של אף חברה לא מקבל עובד בגלל פרוטקציה. אנחנו נמדדים על השמות ולא נאפשר פרוטקציות. אם הבת שלך לא קיבלה זימון לראיון זה כי היא לא התאימה למה שהיה נדרש ביום המיונים [+זה שיש משבר מטורף בהייטק. נא לפתוח חדשות, זה כתוב אפילו בעיתון המודיע והפלס].

דבורה ק

משתמש פעיל
אני משתדל לענות פה על כל דבר אבל לא על השמצות.

מה שאת כותבת זו תחושה בלבד. לא מציאות. אין השמה שמתרחשת בגלל פרוטקציה. אף מנכ"ל של אף חברה לא מקבל עובד בגלל פרוטקציה. אנחנו נמדדים על השמות ולא נאפשר פרוטקציות. אם הבת שלך לא קיבלה זימון לראיון זה כי היא לא התאימה למה שהיה נדרש ביום המיונים [+זה שיש משבר מטורף בהייטק. נא לפתוח חדשות, זה כתוב אפילו בעיתון המודיע והפלס].
שים לב, שלא דיברתי על פרוטקציה, אלא על קריטריונים נוספים על מקצועיות. כגון: שואו, ביטחון עצמי ועוד...

אשת אי"ש

משתמש מקצוען
רוצה להאיר נקודה שאולי מי שמצוי בתוך הFLOW פחות שם לב אליה,
מה שקמא טק עשו ועושים זה דבר שאין לו אח ורע בשום מגזר ומקום לימודים אחר בארץ, ויש מצב שגם בעולם אבל פחות מכירה את כל העולם .
תפתחו לינקדין, אנשים עם תארים מטכניון משוועים למשהו שיזמן אותם לראיון.
וכאן באה חברה , בהתנדבות גמורה, ובתקופה הכי קשה לג'וניורים בתעשיה, ולא רק בגלל המשבר, כי גם לפני שנהיה משבר היה לג'וניורים קשה בטרוף, מצליחה לעשות כאלו כמויות של השמות, זה דבר לא נורמלי.
ושלא לדבר על כל המהפכה בתכני הלימוד שהם הכניסו לתחום, זה התחום לימוד היחיד שמישהו הצליח באמת להכניס את התוכן הכי איכותי ונצרך וכל זה לתוככי הסמינרים הכי הכי.
כשהיו סמינרים ששנים בנות שוועו שם להכניס שפות רלוונטיות לתעשיה ולהרחיב את ההכשרות ונאדה, אף אחד לא הצליח להניע כל מיני רכזות מסלול לעשות את תפקידם.
ורק על זה תאמינו לי מגיע להם פרס ישראל.
אז לבוא בטענות לעמותה שהצליחה להכניס בנות לחברות הכי טובות בעולם, זו גישה מאד לא יפה.
וזה לא נגמר שם, זה מעגלי השפעה שהשפיעו על כל המתכנתות\ים בתעשיה,
מי לפני חמש שנים הכירה מתכנתות במיקרוסופט? אמאזון? היו בודדות ויחידות סגולה מהמגזר החרדי,
והיום יש עשרות בכל חברה. זו מהפכה שאי אפשר להתחיל להבין את הערך שלה.
וגם אם הם לא דאגו להשמה לבת כזו או אחרת, רק מסלול הלימודי המקצועי שהיא זכתה לקבל + הבוטקאמפ הם לבד כבר שווים המון ,
ובסוף שכל אמא וג'וניורית תזכור, שלא קורה שום דבר אם מתחילים לעבוד גם בשכר נמוך, נכון שזה הכי כיף ונחמד להשוויץ ב20K אבל בתעשיה הזו מי שטוב השמים הם הגבול, ולא חסר כאלו שהתחילו בשכר מינימום כפשוטו והיום מרוויחות גם פי 10.
וכל מי שיש לו השגות מוזמן לפתוח ארגון מתחרה , בטוחה שקמא טק ישמחו קצת להתחלק איתם בנטל...

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שים לב, שלא דיברתי על פרוטקציה, אלא על קריטריונים נוספים על מקצועיות. כגון: שואו, ביטחון עצמי ועוד...
הגיוני מאוד שזה חלק מהשיקולים.
זה לא סמינר, ואף מראיין בשוק ההייטק לא מעריך עדינות וביישנות.
כדאי לה לעבוד על הנושאים האלו אם הם חלשים אצלה.

דבורה ק

משתמש פעיל
הגיוני מאוד שזה חלק מהשיקולים.
זה לא סמינר, ואף מראיין בשוק ההייטק לא מעריך עדינות וביישנות.
כדאי לה לעבוד על הנושאים האלו אם הם חלשים אצלה.
הייתי מעדיפה שקמאטק ישאירו את הסינון לפי הקריטריונים האלו בידי החברות, כבר נתקלתי בלא מעט חנונים גאונים שמועסקים בחברות הייטק....

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הייתי מעדיפה שקמאטק ישאירו את הסינון לפי הקריטריונים האלו בידי החברות, כבר נתקלתי בלא מעט חנונים גאונים שמועסקים בחברות הייטק....
קאמטק מעדיפים לעשות סינון לפני שהם שולחים לימי ראיונות, אין עניין לשלח בנות למקומות שלא יתאימו להם ויש בנות אחרות שיכולות יותר להתאים.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
בתור אחת מהתעשיה, אני יכולה לומר שבהחלט יש חנונים גאונים שמתקשים להתקבל לעבודה כי הם לא מספיק מרשימים בראיונות.
וכן להפך מתכנתים דפוקים שמתקבלים בקלות כי יודעים לעשות רושם.
כמובן שאחרי תקופת עבודה רואים בדיוק כמה כל אחד שווה.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
רוצה להאיר נקודה שאולי מי שמצוי בתוך הFLOW פחות שם לב אליה,
מה שקמא טק עשו ועושים זה דבר שאין לו אח ורע בשום מגזר ומקום לימודים אחר בארץ, ויש מצב שגם בעולם אבל פחות מכירה את כל העולם .
תפתחו לינקדין, אנשים עם תארים מטכניון משוועים למשהו שיזמן אותם לראיון.
וכאן באה חברה , בהתנדבות גמורה, ובתקופה הכי קשה לג'וניורים בתעשיה, ולא רק בגלל המשבר, כי גם לפני שנהיה משבר היה לג'וניורים קשה בטרוף, מצליחה לעשות כאלו כמויות של השמות, זה דבר לא נורמלי.
ושלא לדבר על כל המהפכה בתכני הלימוד שהם הכניסו לתחום, זה התחום לימוד היחיד שמישהו הצליח באמת להכניס את התוכן הכי איכותי ונצרך וכל זה לתוככי הסמינרים הכי הכי.
כשהיו סמינרים ששנים בנות שוועו שם להכניס שפות רלוונטיות לתעשיה ולהרחיב את ההכשרות ונאדה, אף אחד לא הצליח להניע כל מיני רכזות מסלול לעשות את תפקידם.
ורק על זה תאמינו לי מגיע להם פרס ישראל.
אז לבוא בטענות לעמותה שהצליחה להכניס בנות לחברות הכי טובות בעולם, זו גישה מאד לא יפה.
וזה לא נגמר שם, זה מעגלי השפעה שהשפיעו על כל המתכנתות\ים בתעשיה,
מי לפני חמש שנים הכירה מתכנתות במיקרוסופט? אמאזון? היו בודדות ויחידות סגולה מהמגזר החרדי,
והיום יש עשרות בכל חברה. זו מהפכה שאי אפשר להתחיל להבין את הערך שלה.
וגם אם הם לא דאגו להשמה לבת כזו או אחרת, רק מסלול הלימודי המקצועי שהיא זכתה לקבל + הבוטקאמפ הם לבד כבר שווים המון ,
ובסוף שכל אמא וג'וניורית תזכור, שלא קורה שום דבר אם מתחילים לעבוד גם בשכר נמוך, נכון שזה הכי כיף ונחמד להשוויץ ב20K אבל בתעשיה הזו מי שטוב השמים הם הגבול, ולא חסר כאלו שהתחילו בשכר מינימום כפשוטו והיום מרוויחות גם פי 10.
וכל מי שיש לו השגות מוזמן לפתוח ארגון מתחרה , בטוחה שקמא טק ישמחו קצת להתחלק איתם בנטל...
מצטרפת.
כל הזלזול הבוטה על העבודה של קמא טק זה כפיות טובה מהלכת.
לפני 5-10 שנים הגאווה של גומרת לימודי מחשבים היתה להתקבל למטריקס אירוקס טריבייס ומי שלגמרי שפר עליה גורלה למלמ וכגון אלה ולא נדבר כאן על גובה המשכורת. תוך שנים בודדות קמאטק עשו מהפך הזוי בעניין. מי שיש לה טענות אליהם יכולה לדלג על הלימודים הבוטקאמפים וכל הנלווה וללכת לחפש עבודה במקומות שיחתימו אותה על חוזה עוד לפני הראיון, מאז שקמאטק נכנס לסמינרים הם משוועים לעובדות.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
סופט סקילס.
כמראיינת יכולה לומר לך שנותנים לזה דגש לא פחות מאשר הידע הטכנולוגי עצמו,
וכראש וחברת צוות יכולה לומר - שזה גם חשוב בעבודה המעשית לא פחות.
כמו שcommit כתבה, אפשר ומומלץ לעבוד על זה.

מתכנתת:)

משתמש רשום
לכל הבנות שכמוני....עומדות בעמדת התנצלות- מצרפת חלק ממשהו שכתבתי ביום מתסכל אחד...

אליך- מורתי....

עברנו את הדור של 'הוראה היא שליחות'

ושל 'הנדסאים ויעוץ מס הם פתיחות'

כשאת יושבת לילה שלם על מערך,

בעייני, לפחות, זה כלל לא מוערך

וכשאת גוררת לתוך הלילה טלפונים עם הורים

עולים לי לפתע הרבה הרהורים

על 'עבודה שבאה על חשבון הילדים'

ועוד כל מיני פתגמים מטרידים

נמאס לנו להיות דוגמא לטריפה

או מען מועדף להשתלחות חריפה

לזו שצריך להאיר את עיניה

שתחשוב על הדורות הבאים אחריה

כי כבנות וכאמהות נשקיע את הנשמה

למען לימוד תורה ל ש מ ה

וקשה לשרוד לצלילי ההצהרה האידיאליסטית

שכל עובדת הייטק היא בעצם קרייריסטית

ואם לרגע ננהג בכנות

נוכל לומר בזו ההזדמנות

שבכל עבודה יש נסיונות

ולכל נסיון, יש גם פתרונות...

גם בהוראה אפשר ללכת לממ"ד

ובחנ"מ- להתוועד עם פסיכולוג מלומד

אבל אלו היו המסלולים בימיה של המורה,

ולכן, לטעמה, זה לא כל כך נורא....

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לכל הבנות שכמוני....עומדות בעמדת התנצלות- מצרפת חלק ממשהו שכתבתי ביום מתסכל אחד...

אליך- מורתי....

לזו שצריך להאיר את עיניה

למען לימוד תורה ל ש מ ה

ואם לרגע ננהג בכנות

נוכל לומר בזו ההזדמנות

שבכל עבודה יש נסיונות

ואוווו...
כל מילה!!!!

גדולים מהחיים

משתמש פעיל

אליך- מורתי....

לזו שצריך להאיר את עיניה

למען לימוד תורה ל ש מ ה

ואם לרגע ננהג בכנות

נוכל לומר בזו ההזדמנות

שבכל עבודה יש נסיונות

אפשר להעביר?
כ"כ מזדהה......

גיואלדיק

משתמש רשום
@אלי אלימלך
בתור נציג של קמא -טק - - - -
מה היית ממליץ מבחינת השמה ומבחינת רווח לתעשייה -
בוטקמפ של פולסטאק או בוטקמפ של אמבדד?
עוד משהוא שחשוב לי מאד-
בנות שילכו לאמבדד יתכן ויציעו להם עבודות של פולסטק?

ayalyshazuri

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה זה האמבדד שמדברים עליו?

מתכנתת:)

משתמש רשום
מערכות משובצות מחשב, כלומר המחשב שנמצא במזגן, מקרר, מיקרוגל וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה