מה התועלת בקמא-טק?

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אבל השוק בכללי במצב לא משהו..
ז"א זה לא שגוניורים אחרים מתקבלים בקלות למשרות נחשבות..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לדעתי זה מראה על רמה של סמינר. אם הסמינר לא יודע ללמד אז לפחות קמא-טק יודעים ללמד והנושאים שתחת אחריותם ברורים לבנות..... ודאי שאין להרפות משאר התחומים אבל זו לא האחריות של קמא-טק...
בשום מקום לא כתבתי שזה אחריות של קמא טק,
זה אחריות של הבת עצמה...
ולפעמים עדיף ללכת על בטוח...

מתכנתת:)

משתמש רשום
בשום מקום לא כתבתי שזה אחריות של קמא טק,
זה אחריות של הבת עצמה...
ולפעמים עדיף ללכת על בטוח...
אני בהחלט סבורה שזה השתדלות טובה, לא במקום תפילות ולא כמוצא יחיד,
אבל בפרוש מי שמתקבלת דרכן יושבת על כסף טוב
והרמה הכללית של הלימודים מוסיפה המון

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני בהחלט סבורה שזה השתדלות טובה, לא במקום תפילות ולא כמוצא יחיד,
אבל בפרוש מי שמתקבלת דרכן יושבת על כסף טוב
והרמה הכללית של הלימודים מוסיפה המון
כל מילה, אני אספר לך שגם בנות שלא התקבלו דרכן יושבות על כסף טוב לא פחות.
התוכנית שלהם מצוינת אבל היא לא העיקר,
בסוף יש ראיונות עבודה ותרגילי בית שצריך לעבור, ולדעת טוב מערכות ספרתיות לא יעזור כנראה..

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק. היו כאלה שנשלחו 6 פעמים, וכאלה שבקושי פעם אחת.
מכירה גם כמה שבכלל לא. גאוניות וחכמות מאוד!!!
כל הבעיה היא: מחסור די חמור בויטמין P:confused:

מעדכנת שהשנה היו 300 בנות בבוטקמפים
יש 150 שלא מסודרות בכלל
בודדות הצליחו למצוא לבד...

כבר 4 חודשים בערך שקמאטק לא מוציאה ימי מיונים בכלל, ולא יוצרים קשר

עכשיו גם הודיעו לבנות באינטל שלא מקבלים אף אחת
אחרי שהן עובדות יותר מחצי שנה, והייתה למיטב ידיעתי התחייבות לקבל כמה...
אני מקמא-טק, והנה הפרטים;

היו 280 בנות בבוקמפים, היו כ-150 השמות [מספר גבוה מאד ביחס לתקופת המשבר] בממוצע שכר של כ-18000 ש"ח,

יש ימי מיונים מועטים מאד בגלל ההקפאה בסוג המשרות של קמא-טק [המשרות עם המשכורות הגבוהות]

הבדיחה הטפילה והשקרית על ויטמין P לא ראויה להתייחסות - אבל אם מישהו חושב שאמזון או מיקרוסופט יקבלו בת לעבודה בגלל פרוטקציה - צריך לעבור קורס זריז ב1+1.

מה שנכתב על אינטל - שקר מתחילת המשפט ועד סופו. לא היתה הודעה וגם לא חצי הודעה. ולגוף העניין, ככל הנראה אם הכל ילך כשורה ובסייעתא דשמיא יהיו השמות מהבוטקמפ הזה באיטל עצמה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הבדיחה הטפילה והשקרית על ויטמין P לא ראויה להתייחסות - אבל אם מישהו חושב שאמזון או מיקרוסופט יקבלו בת לעבודה בגלל פרוטקציה - צריך לעבור קורס זריז ב1+1.
יש בנות שנשלחו ל6 ימי מיונים ויש כאלו שבקושי לאחד וגם זה בשפה שלא נלמדת בסמינרים, ככה שלא היתה להן בקושי הזדמנות...
השאלה היא לפי מה בנות נשלחות לימי מיונים?

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יכולים לתת יותר הזדמנויות לבנות מסוימות, וגם להמליץ על בנות מסוימות - מאמינה שהם שומעים להמלצות..
לא מכירה בכלל את העניין, רק כותבת מבחינה רעיונית.
ואני גם מאמינה שלא קבלו בנות לא טובות בגלל ויטמין P,
אלא העדפה של טובות על פני טובות אחרות...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אין כאן עינין לקטר חלילה, אלא באמת להבין,
בכל אופן בנות משקיעות על זה חצי שנה, ולא מחפשות עבודה בינתיים...
אולי כדאי להבהיר לאלו שהסיכויים שלהן קטנים יותר מלכתחילה שזה המצב...
וספציפית במייקרוסופט לא כולן עברו ראיון מקצועי, חלק הגיעו לראיון שהיה צריך להיות מקצועי אבל היה בסוף אישיותי...
בכל אופן בקבלה לבוטקמפים רואים בברור עקבות של ויטמין P...

מתכנתת בנשמה

משתמש צעיר
יש ימי מיונים מועטים מאד בגלל ההקפאה בסוג המשרות של קמא-טק [המשרות עם המשכורות הגבוהות]
זה לא חוכמה לכתוב שיש מעט ימי מיונים
4 חודשים (שלמים! כל אחד 30 יום! ) [אפילו יותר, כבר כמעט חצי שנה...]
בנות טובות (שלמדו ושהשקיעו המווון בלימודים. ועוד יותר בבוטקמפ שלהן)
ישבו
בבית!!!
לא היה כלום!

כשהן שאלו על צפי - מתי יהיה כיוון של יום מיונים, אמרו להן שאין כלום באופק.

רק עכשיו משהו מתחיל לזוז. בקושי.

ובקשה לענות בצורה נעימה.

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש בנות שנשלחו ל6 ימי מיונים ויש כאלו שבקושי לאחד וגם זה בשפה שלא נלמדת בסמינרים, ככה שלא היתה להן בקושי הזדמנות...
זה מאוד תלוי בבוטקאמפים, יש בוטקאמפים שסיימו מאוד מאוחר אז הבנות בבוטקאמפים האלה נשלחו לפחות ימי מיונים לעומת בנות שסיימו את הבוטקאמפ יותר מוקדם ונשלחו ליותר ימי מיונים
וחוצמזה אני מכירה כמה בנות שהתקבלו לעבודה וזה היה בלי שום פרוטקציה,
פרוטקציה לא צריך להפוך להיות הנחמה שלנו למה אחרים התקבלו ואנחנו לא.

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני עונה פה בצורה מאד נעימה לכל שאלה ותחת שמי המלא [אברהם וינגוט], אבל על שקרים קשה להגיב בצורה לא נעימה, סליחה.
אשתדל לענות כאן על השאלות:
זה לא חוכמה לכתוב שיש מעט ימי מיונים
4 חודשים (שלמים! כל אחד 30 יום! ) [אפילו יותר, כבר כמעט חצי שנה...]
בנות טובות (שלמדו ושהשקיעו המווון בלימודים. ועוד יותר בבוטקמפ שלהן)
ישבו
בבית!!!
לא היה כלום!

כשהן שאלו על צפי - מתי יהיה כיוון של יום מיונים, אמרו להן שאין כלום באופק.

רק עכשיו משהו מתחיל לזוז. בקושי.

ובקשה לענות בצורה נעימה.

שאלה מצויינת,
ראשית, כדאי להתאים את השאלה לאירוע:
אף אחת לא שילמה כסף על הבוטקמפ, ואף אחד לא חייב את הבנות עבור בוטקמפ, הבוקטמפ הוא קודם כל רווח נקי לתלמידה שמגיעה אחר כך לכל חברה בשלה באופן משמעותי לקבלה לעבודה ולשכר גבוה יותר. מותר להגיד תודה גם על זה ולא להתלונן. על אף כמובן שההשמות הן חזות הכל, גם מצידנו.

לצערינו, כפי שהבהרתי פה כמה פעמים באשכול, יש "כיבוי אורות בתעשייה". מחודש נובמבר, יש הפסקה מוחלטת של תקני ג'וניורים. זה לא תלוי בנו, לא בביבי, לא בגפני, ואפילו לא בביידן, זה תלוי במלא גורמים ומשתנים שהביאו למצב הזה. כולנו תקווה שזה ייגמר בעוד כמה חודשים ונוכל לבשר טובות.

וכן - בתחילה כיבוי האורות פגע בבוקטמפים של פול סטאק, [ולכן שם לא היו לנו כמעט ימי ראיונות] ולאחר מכן בתחומים אחרים עד להתפשטות בכל התעשייה, כך יצא שבתחומים אחרים עוד הספקנו לעשות כ-150 השמות - רק כדי להבין את הפורפורציה, זה כמו כל הגודל של בתי תוכנה חרדים מצויים, אין גוף עיסקי / עמותה במדינת ישראל שעושה 150 השמות ג'וניור בשנה אחת - וכל זה נעשה בחודש וחצי!

גם זו שאלה מצויינת, ואשמח לענות,

בסוף תקן נפתח לנו לפי קריטוריונים ברורים מהחברה.

נגיד הם אומרים לנו: אנחנו רוצים תקן מהבוטקמפ של אמזון, אבל רוצים שהבת יהיה לה חוזק מסויים *בתחום ספציפי*. כל בת, בכל בוטקמפ, יש לה ציונים אחרים בכל מבחן, אחת חזקה במיוחד במבחן במתמטיקה, אחת במבנה נתונים, וכו' וכו'. כך שכשבוחרים מישהי ליום ראיונות, אנחנו מתאימים את אלו שיש להן הכי הרבה סיכוי מבחינת הנתונים המקוריים שלהן + הנתונים החדשים מהבוטקמפ לעבור את *התקן הספציפי הזה*.

כמובן שבימים כתיקונם יש מספיק תקנים לכולן והכל בסדר ובשנים קודמות הגענו ל95 אחוזי השמה, השנה אנחנו מחזיקים בכ-60 אחוז בגלל המצב בתעשייה, אז יש כאלו שנפגעות מזה.

טיפ לסיכום: המצב קשה, אבל הוא זמני. לכל הדיעות זמני לגמרי. מי שתתעקש להמשיך לחדד את העפרון, להתאמן על מה שלמדה, לפתח בעצמה אפליקציות ולפרסם אותם, להעלות קודים לגיט ולהישאר רלוונטית, לנסות בכל הכוח להיכנס איפשהו למשרה ולהישאר על הגלגל, תרוויח 40 שנה אחר כך. מי שמתייאשת בגלל הקושי הזמני, תפספס 40 שנה בשל קושי זמני.

בהצלחה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה מאוד תלוי בבוטקאמפים, יש בוטקאמפים שסיימו מאוד מאוחר אז הבנות בבוטקאמפים האלה נשלחו לפחות ימי מיונים לעומת בנות שסיימו את הבוטקאמפ יותר מוקדם ונשלחו ליותר ימי מיונים
וחוצמזה אני מכירה כמה בנות שהתקבלו לעבודה וזה היה בלי שום פרוטקציה,
פרוטקציה לא צריך להפוך להיות הנחמה שלנו למה אחרים התקבלו ואנחנו לא.
אף אחד לא אמר שחייבים פרוטקציה בשביל להתקבל,
סה"כ יש בנות שהקדישו חצי שנה לבוטקמפ ולא נשלחו כמעט לאף יום מיונים, לעומת אחרות.
ונכון שהבוטקמפ הוא בחינם, אבל זמן גם שוה כסף...
אפשר בהחלט להבין את התסכול שלהם.

אפשר גם בהחלט להבין את קמא טק שלא יכלו לחזות את זה מראש,
והביאו נתון יפה מאוד של 150 השמות.

סתם מישהו 5

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
סה"כ יש בנות שהקדישו חצי שנה לבוטקמפ ולא נשלחו כמעט לאף יום מיונים, לעומת אחרות.

אפשר גם בהחלט להבין את קמא טק שלא יכלו לחזות את זה מראש,
והביאו נתון יפה מאוד של 150 השמות.
התכוונתי שהתקבלו לעבודה דרך קאמטק בלי שום פרוטקציה
ועניתי על מה שכתבו פה:
כל הבעיה היא: מחסור די חמור בויטמין P:confused:

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כך שכשבוחרים מישהי ליום ראיונות, אנחנו מתאימים את אלו שיש להן הכי הרבה סיכוי מבחינת הנתונים המקוריים שלהן + הנתונים החדשים מהבוטקמפ לעבור את *התקן הספציפי הזה*.
ראיינתי בנות של קמאטק במסגרת יום ראיונות שהיה אצלינו,
ואני חייבת לציין שהורגשה הבחירה האיכותית של הבנות.
לא היתה כמעט אף בת שתהינו למה היא נשלחה.

מתכנתת בנשמה

משתמש צעיר
כל מילה.
במיוחד שזמן סיום רוב הבוטקמפים התנגש במשבר...

אגב, כשדיברנו על פרוטקציה- זה היה בהקשר לשליחות לימי מיונים. לא בעצם הקבלה למקום עבודה.

נערך לאחרונה ב:

דבורה ק

משתמש פעיל
בתור אמא (שהיא גם מתכנתת ותיקה שמכירה קצת את השוק) לבת שסיימה תוכנית של קמא טק ולא נשלחה לראיונות, גם אחרי בוטקמפ מוצלח (שמעתי מאחת מנשות הקשר בחברה בה נערך הבוטקמפ..) אין לי מנוס מלחשוב שישנם שיקולים נוספים בבחירת הבנות, מעבר למקצועיות...
רק לאחר פניות חוזרות ונשנות , קראו לה לראיון שהיה לא רלוונטי.....
וגם אם תגידו , ובצדק, שנוח לי לחשוב כך מאשר לחשוב שהבת לא היתה מספיק טובה, יש לי את העדות של מישהי מבפנים....

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אחרי בוטקמפ מוצלח (שמעתי מאחת מנשות הקשר בחברה בה נערך הבוטקמפ..) אין לי מנוס מלחשוב שישנם שיקולים נוספים בבחירת הבנות, מעבר למקצועיות...
גם אם הדברים נכונים
השאלה היא איזה אחוז מדובר?
אם לצורך העניין קמא-טק עושים 150 השמות בשנה ומתוכם 10% פרוטקציה
זה עדיין לא פוגע בשום דבר וברור שהבנות המוכשרות יתקבלו רק בגלל כישוריהם
קמא-טק יודעים שאם הם ישלחו בנות לא מתאימות החברות יפסיקו לעבוד איתם וגם אם מדי פעם הם שולחים בת כי היא מקושרת למנכ"ל זה לא מוריד מערכם
לא מכירה שום גוף חרדי שאין בו פרוטקציות

ביחד ננצח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מנצלת את הפורום.
יש פה מישהי שעושה שיעורים פרטיים בשפת c בירושלים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  53  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה