קורונה מה הרעיון להחזיר את הכיתות הגבוהות?

• פותח הנושא yl
  • פורסם בתאריך

yl

משתמש צעיר
1. לפי המחקרים גילאי 10 ומעלה מדביקים ונדבקים כמעט כמו המבוגרים. (שלא כמו גילאי 0-8 שמדביקים ונדבקים הרבה הרבה פחות)
2. גיל הטיפש עשרה- זה בדיוק הגיל שהכי לא ישמרו.
3.מי ישמור על הקטנים?!

A052

משתמש סופר מקצוען
1-2. עדיין הם אמורים להיזהר הרבה יותר מכיתות א-ג. בנוסף הלימוד שלהם משמעותי יותר טוב מאשר בלמידה מרחוק, ותורה מגנא ומצלא (החזרה דווקא של הכיתות הגבוהות נעשתה לבקשת גדו"י שליט"א).
3. אתם לא חייבים לשלוח אותם, חוק חינוך חובה לא חל בימים אלו.

מיליארד

משתמש פעיל
D I G I T A L
1-2. עדיין הם אמורים להיזהר הרבה יותר מכיתות א-ג. בנוסף הלימוד שלהם משמעותי יותר טוב מאשר בלמידה מרחוק, ותורה מגנא ומצלא (החזרה דווקא של הכיתות הגבוהות נעשתה לבקשת גדו"י שליט"א).
אבל אם הגדולים במסגרות והקטנים נשארים בבית אז בעלי צריך להפסיד כולל, התורה שלו פחות חשובה מהתורה של כיתות ז-ח??

yl

משתמש צעיר
1-2 עדיין עם ההיזהרות ה'גדולה' שלהם ההיתכנות שידבקו וידביקו גבוהה בהרבה.
(אין מצב שתלמידות בנות 12 ישהו 5 שעות ביחד במרחק 5 מטר, ולהדבקות מספיק בדיוק 5 דקות.)

שושנית100

משתמש מקצוען
אבל אם הגדולים במסגרות והקטנים נשארים בבית אז בעלי צריך להפסיד כולל, התורה שלו פחות חשובה מהתורה של כיתות ז-ח??
את עדין יכולה להשאיר אותם, ושהוא ילמד
כעת אין חובה לשלוח.

(ואיך בדיוק ישלימו לימודים לכל מי שלא יגיע ללימודים?)

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם בעלי.
חברותות בטלפון
ופתוח מייל לכולל ששם כל אחד כותב מה שחושב על הסוגיא ומגיבים לו ומתפלמסים ממש כמו בלימוד בחברת אברכי הכולל

נכון, קבוצת מייל גם כן
אגב החזרה של כיתות גבוהות זה בשביל הבנים, שהלימוד שלהם חשוב וזה כולל ישיבות קטנות(חטיבה, בשפת המדינה)
ברור לכולם שכיתות גבוהות על הטיפש עשרה בודאי נזהרות יותר
מי שחסר לו ביביסיטר- הסמינרים לא פותחים עדין

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
בהתחלה רצו להחזיר את הכיתות הקטנות בשביל הכלכלה
אבל גדו"י אמרו להשאיר את הקטנות והחזיר את הגדולות
וזה מה שעושים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם בעלי לומד בכולל בבית.
אבל גם הבן שלי בכתה ח'. לא היה עולה בדעתי להפסיק אותו מלימודו בשביל שישמור בייביסיטר. הוא לומד בבית. וברגע שיוחלט שזה קביל בריאותית בשבילו ללמוד בחיידר הוא ילך, הפרנסה ולימוד התורה של בעלי זה לא העסק שלו.

אני חושבת שזה דומה לתפילות נשים בר"ה. כשיש אמא וגם בת שיכולה לשמור תמיד אומרים שחובת גידול הילדים על האם והבת זה הזמן שלה להתפלל. כך שלבטל ילד מלימודו בשביל למלא תפקיד שלא שלו זה אולי לא סדר העדיפויות הנכון.
בכל מקרה סתם מעלה פה כוון. מי שמחליט אלו גדולי ישראל ולמה הם מחליטים זה אין לי מושג וזה גם לא משנה. סתם אולי השערה....

yl

משתמש צעיר
גם בעלי לומד בכולל בבית.
אבל גם הבן שלי בכתה ח'. לא היה עולה בדעתי להפסיק אותו מלימודו בשביל שישמור בייביסיטר. הוא לומד בבית. וברגע שיוחלט שזה קביל בריאותית בשבילו ללמוד בחיידר הוא ילך, הפרנסה ולימוד התורה של בעלי זה לא העסק שלו.

אני חושבת שזה דומה לתפילות נשים בר"ה. כשיש אמא וגם בת שיכולה לשמור תמיד אומרים שחובת גידול הילדים על האם והבת זה הזמן שלה להתפלל. כך שלבטל ילד מלימודו בשביל למלא תפקיד שלא שלו זה אולי לא סדר העדיפויות הנכון.
בכל מקרה סתם מעלה פה כוון. מי שמחליט אלו גדולי ישראל ולמה הם מחליטים זה אין לי מושג וזה גם לא משנה. סתם אולי השערה....
השאלה שלי היתה על הבנות
כמובן שלא על הבנים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה שלי היתה על הבנות
כמובן שלא על הבנים
כרגע לא חוזרות עד כמה שידוע לי (אם כי אני לא מופתעת אם יחזירו אותם, שיקול הבייביסיטר אף פעם לא עמד בהחלטות לגבי סדר יומן, כשהם פנויות הן אמורות לעזור. אבל סדר יומן סביר שיתיחס לצרכים הספציפיים שלהן ומה ההורים יעשו? באמת אין לי מושג, אם כי בקצב שזה מתקדם אולי הסמינרים, הגנים והמעונות יפתחו במקביל והכל יסתדר....)

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
גם בעלי לומד בכולל בבית.

צודקת בכל מילה
הסתכלות נכונה על המצב

קצרה

משתמש מקצוען
כרגע לא חוזרות עד כמה שידוע לי (אם כי אני לא מופתעת אם יחזירו אותם, שיקול הבייביסיטר אף פעם לא עמד בהחלטות לגבי סדר יומן, כשהם פנויות הן אמורות לעזור. אבל סדר יומן סביר שיתיחס לצרכים הספציפיים שלהן ומה ההורים יעשו? באמת אין לי מושג, אם כי בקצב שזה מתקדם אולי הסמינרים, הגנים והמעונות יפתחו במקביל והכל יסתדר....)

רק שכאן שיקול הבייביסיטר עמד לנגד מקבלי ההחלטות - כהחלטה לחזור בכלל.
באו נבחרינו והפכו את הקערה ללא תועלת להורים.

תופעה נפוצה אצלם להתעלם מכך שגם בציבור החרדי עובדים ואנחנו כבר לא בעידן של עקרות בית
וגם אנחנו זקוקים לאופצית שמירת הילדים.
אז לפחות שלא ירעו את המצב ברעיונות הזויים - לא רוצים להחזיר את כיתות א-ג?? תשאירו לפחות את שאר הכיתות גם כן אל תהפכו לנו את סדר היום של הבייביסיטריות ללא פנוי!!
לא רוצים להקל על האמהות העובדות? לכל הפחות אל תרעו להן יותר !! תשאירו להם איזושהי אופציה על מה להתלות בה.
אלא אם כן ממש יש לכם חשק לכרות את הענף עליו אתם יושבים - ולהביא פיטורין נרחבים במגזר החרדי דווקא.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רק שכאן שיקול הבייביסיטר עמד לנגד מקבלי ההחלטות - כהחלטה לחזור בכלל.
באו נבחרינו והפכו את הקערה ללא תועלת להורים.

תופעה נפוצה אצלם להתעלם מכך שגם בציבור החרדי עובדים ואנחנו כבר לא בעידן של עקרות בית
וגם אנחנו זקוקים לאופצית שמירת הילדים.
אז לפחות שלא ירעו את המצב ברעיונות הזויים - לא רוצים להחזיר את כיתות א-ג?? תשאירו לפחות את שאר הכיתות גם כן אל תהפכו לנו את סדר היום של הבייביסיטריות ללא פנוי!!
לא רוצים להקל על האמהות העובדות? לכל הפחות אל תרעו להן יותר !! תשאירו להם איזושהי אופציה על מה להתלות בה.
אלא אם כן ממש יש לכם חשק לכרות את הענף עליו אתם יושבים - ולהביא פיטורין נרחבים במגזר החרדי דווקא.
אבל כשמדינת ישראל הביאה את השיקולים הכלכליים בחשבון זעקו פה חמס.
אז הנה, אנחנו טובים מהם. אצלינו אין שיקול כלכלי. כל גיל יחזור ללמוד מיד כשיתאפשר!
והכלכלה? חלילה מלהתעסק בזוטות שכאלה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
מה שעלול לקרות הוא:
נתעכב עם הלימודים ונתעכב...
בינתיים עלול להיות שיפרוץ גל שני .
במגזר החילוני רחוקים מאד מאד מהשמירה אצלינו :(
הם יוצאים עם ה-2 ילדים שלהם לבלות כי חייבים ולא מבינים איך אני בבית כל הזמן עם ה-12 שלי...

70 אחוז מההורים שלחו את ילדיהם לבית הספר בירושלים היום...
מרבית החילונים עדיין לא נכנסו להסגרים ולחששות כמו אצלינו.. כי זה עדיין לא דפק בדלת של השכן אז עדיין נשמע להם כמו משהו לא מספיק מאיים.

אבל אם יבוא גל שני בגלל שפתחו את מערכת החינוך החילוני - זה לא יעזור לנו שנסגרנו ונשמרנו - נהיה גם אנחנו בסגר מחודש אפילו שלא פתחנו בתי ספר... והגל הזה עלול לזלוג גם אלינו ושוב להדביק משפחות שלמות - דרך האחד שיצא לסופר/רופא....

MACHAK

משתמש מקצוען
גיל הטיפש עשרה- זה בדיוק הגיל שהכי לא ישמרו.
זה שכך מכנים אותם לא אומר שהם אכן טיפשים. בני עשרה מבינים לחלוטין משמעותן של הרחקות ויכולים לעמוד בהן מצוין.
בכל החלטה שהיא עומדים גדו"י מאחוריה והם אלו שמנווטים אותנו. בכל מצב שהוא יהיו מתלוננים שהמצב לא נח להם.
יש הגיון בלהחזיר את הקטנים ויש גם הגיון בלהחזיר את הגדולים בבנות סמינרששעושות מבחנים חיצוניים יש משמעות גדולה מאד לחזרה במיוחד כי המבחנים החיצוניים מתקיימים בסוף השנה והלימוד הכרחי.
אבל אם יבוא גל שני בגלל שפתחו את מערכת החינוך החילוני - זה לא יעזור לנו שנסגרנו ונשמרנו
בטח שיעזור אם הם פתחו הגל יפרוץ וזה שנסגרנו ונשמרנו ישמור עלינו. הסיבה שגדו"י הורו לשמור ולא לפתוח כח הם חוששים מהתפרצות נוספת.
ההתפרצות הבאה היא שאלה של איך ומתי וכל שמירה תציל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה