קורונה מה הטעם בבדיקה סורולוגית?

Nefesh

משתמש רשום
משרד הבריאות לא אישר את זה.
באתר של משרד הבריאות אישרו הגדרות מחלים על פי בדיקה סרולוגית, להלן הציטוט
הגדרת "מחלימים" על פי בדיקה סרולוגית
תוצאת בדיקה סרולוגית חיובית, אשר התקבלה בהתאם לפרוטוקול בדיקה אשר מקובל על ידי משרד הבריאות, תיחשב כתקפה לצורך הגדרת הנבדקים כמחלימים.

עם זאת, משרד הבריאות ממליץ בשלב זה לתעדף בביצוע הבדיקות הסרולוגית את השייכים לאוכלוסיות הבאות (ואשר אין להם תסמינים בעת הבדיקה ואינם ידועים כמחלימיי קורונה):

• בני בית של חולים מאומתים, אשר השלימו בידוד וקיבלו תוצאת בדיקה שלילית לקורונה או שלא ביצעו בדיקה – יבצעו בדיקות סרולוגיות לאחר לפחות 21 ימים מהתאריך האבחנה של בן הבית המאומת האחרון שחלה.
  • לקבוצות שתועדפו למתן חיסוני לקורונה: סגלים רפואיים, חוסים וקשישים במוסדות ומטפליהם, בני 60 ומעלה, מבוגרים עם מחלות רקע כגון השמנת יתר חולנית, סכרת, COPD, אי ספיקת כליות.
  • אימות אבחנה שנעשתה בחו"ל.

הנחיות למחלימים
מחלימים אינם חייבים בבידוד במקרה של מגע הדוק עם חולה מאומת או בעת חזרה מחו"ל, אך חייבים בכל ההוראות האחרות:

• חובת עטיית מסכה במרחב הציבורי.
  • שמירה על כללי הריחוק החברתי במרחב הציבורי.
מי שהוגדרו כ"מחלימים" לא יבדקו שוב לקורונה אלא אם קיים חשד קליני לתחלואה חוזרת בנגיף, ולאחר שיקול דעת פרטני של הרופאים המטפלים.

קישור לאתר

Mendis

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אני עברתי בדיקה סרולוגית מהגרלה(אף אחד לא הבטיח שזה היה באמת הגרלה אבל הפניה היתה מהם) שנערכה בעריית בני ברק כדי לראות האם יש חסינות עדר או משהו כזה

לא יצא לי לבנתיים שום דבר מזה

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני עברתי בדיקה סרולוגית מהגרלה(אף אחד לא הבטיח שזה היה באמת הגרלה אבל הפניה היתה מהם) שנערכה בעריית בני ברק כדי לראות האם יש חסינות עדר או משהו כזה

לא יצא לי לבנתיים שום דבר מזה
אם יצאת חיובי לפחות ידעת שלא צריך להזהר מכל חשיפה

פנדורה

משתמש מקצוען
אצלנו בבית רק אני חליתי בקורונה
כרגע קיבלנו הודעה במייל מקופת חולים
על הפנייה לבדיקה סורולוגית עבור הילדות
יש טעם בזה?
בכל זאת מדובר בלדקור אותן ולא מתחשק לי סתם
רק אם יש לזה משמעות
גם אני במכבי, בעלי ואני היינו חיוביים והילדים קיבלו הפניה לבדיקה סרולוגית במייל.
כנ"ל מתלבטת אם לדקור אותם...

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם אני במכבי, בעלי ואני היינו חיוביים והילדים קיבלו הפניה לבדיקה סרולוגית במייל.
אם זה ישחרר אותם אח"כ מחששות של חשיפה, שוה בהחלט. אך רק אם יש יסוד סביר להניח שכבר עברו את זה

מירי עוס

משתמש מקצוען
אם אתם שומרים על ההורים והסבים וסבתות, אם הילדים יצאו חיוביים תוכלו לבקר אותם ברוגע..

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תודה. אנחנו לא עונים על הקריטריון של תאריך הבדיקה... הייתי חיובית בחודש מרץ ואילך....
חבל.
אנחנו לפני יולי וקבלנו הפניות (מכבי) ועוד הגדילו לעשות... התקשרו אלינו להזמין אותנו.... איזה כבוד ;)

צפור

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מעניין שבכל האשכול ישנם רק חברי 'מכבי'.
מה עם שאר הקופות??

LEVAVOT

משתמש פעיל
גם את הבן שלי הזמינו.. בן שנתיים
בינתיים אני לא ממהרת
אין מידע עדיין לכמה זמן הבדיקה תופסת, כלומר- אם יגידו שהנוגדנים תקפים לחצי שנה- מה יעזור שאני ידע שיש לו אישור לחצי שנה? חיסון מילא לא מקבלים בגיל הזה, אם יהיה איזה מעלה יחודית שיתנו רק לבעלי תעודת מחלים- אלך אז.
או אולי אם יהיה בגן מישהו מאומת ואכן המחלימים לא יצטרכו בידוד אז נחשוב...
מישהו יודע אם גם בגיל שנתיים זה בדיקה בוריד? או באצבע כמו ספירת דם?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בקופ"ח שלי הן ממש לא אמינות

מבין בהכל

משתמש מקצוען
ובעלי לא קיבל הפניה,
נראה לי שבמכבי נרשמים רק הורים וילדים כבני משפחה [גם במכבי אונליין אישי אפשר לעשות רק פעולות של הילדים ולא של הבני זוג ]
לכן בעלך לא קיבל הפניה
ומישהו סיפר לי שהוא נשוי כבר 3 שנים ועכשיו קיבל הפניה לבדיקה סרולוגית מכיון שההורים שלו היו חיוביים למרות שכבר 3 שנים הוא רשום בכתובת אחרת וכנראה זה מכיון שבני זוג לא רשומים אלא ההורים והילדים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
חבל שבמאוחדת אין..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה